KRÉMEK SMINKEK MÁRKÁK INCI ELADÓ MAGAZIN BLOG Belépés

Loona

Regisztráció dátuma: 2012. május 3.
Bőrtípus: Zsíros
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Regisztráció dátuma: 2012. május 3.
Bőrtípus: Zsíros

Megnézem

Essence Like A Walk In The Summer Rain

Essence Like A Walk In The Summer Rain
2017. június 23.

Csehországi Rossmann polcain akadtam rá most, júniusban, és csak lestem, hogy ez itt még kapható, mert itthon ezek az essence parfümök sajnos már kifutottak. Először csak tesztert próbáltam ki belőle, majd egy nagy városnézés következett, ami közben rendesen eláztunk. A névválasztás tökéletes: az amúgy is kellemes, nagyon friss, virágos (de nem édes!) illat valami hihetetlenül kiteljesedik az ázott föld illatával kombinálva. Olyan kellemes, már-már varázslatos élmény volt, ahogy körbelengett, később, enyhülve pedig meg-megcsapott az esernyő alatt a mosolygós, játékos illat, hogy estére már alig vártam, hogy másnap visszamehessek, és vehessek belőle. Sajnos csak 10 milis volt, de abból elhoztam rögtön kettőt :)
Ma reggel esőre ébredtem, és rögtön eszembe jutott, hogy itt az ideje kibontani az egyiket - jó választás volt, ismét visszaköszönt ugyanaz az élmény, nagy mosollyal értem be az irodába, és azóta is mosolygok, valahányszor meg-megcsap az illat. Szerelem <3

Yamuna Teafaolajos Hidratáló Arckrém Zsíros Bőrre

Yamuna Teafaolajos Hidratáló Arckrém Zsíros Bőrre
2017. június 20.

Update: végül csak túl zavarónak bizonyult az illata, így nem arcra hanem dekoltázsra kenegettem el a maradékot. A pattanásaimmal nem vettem észre, hogy bármit csinált volna. Irritációt, komedót, mitesszert később sem okozott, de ahhoz, hogy ezt fixen ki merjem jelenteni a krémről, szerintem hosszabb ideig tartó használat kellene. Minden másban (is) továbbra is áll a lenti véleményem, érdekes volt kipróbálni, de a közelébe sem került annak, hogy egyáltalán elgondolkodtasson a bevált hidratálóm lecserélésén.

2017. május 7:
Rendelés mellé kaptam ebből a krémből egy kis tégelyes mintát ajándékba, és mivel a bőrtípusomhoz pont passzol, ki is próbáltam. Fehér, könnyed, nem nagyon zsíros krém, mely (ha nem kenek belőle sokat, és csak célirányosan) hamar, nyom nélkül beivódik az arcbőrömbe, és a mattító, szárításra hajlamos fényvédőm alatt kellőképpen hidratál, szépen kordában tartja azt. Irritációt egyelőre nem tapasztaltam, se póruseltömítést, pattanást, komedót, de csak egy hete használom, így ezzel kapcsolatban jövök majd még frissíteni.

A fentiek alapján szimpatikus krém lenne, viszont van már másik, bevált hidratálóm, ami tudja ugyanezeket, úgy, hogy nincsenek mellette negatívumok, amik ennél a krémnél viszont sajnos vannak. Ennek az illata nekem arcra túl erős, felkenés közben zavaró (vicces, évekkel ezelőtt használtam egy teafás Oriflame arckrémet, aminek emlékeim szerint nagyon hasonló illata volt. Annak akkor szerettem az illatát, és igaziból illatként nézve ezével sincs bajom, de arcon egy ideje már nem használok illatos krémeket, és zavarnak is az erősebb illatok), és bár nem marad meg sokáig a bőrön, amíg ott van, nem kellemes az orromnak. A másik nagy negatívum, ami nálam sajnos biztosan a "nem" felé dönti a mérleget, az a tégelyes kiszerelése, ami egyfelől nem higiénikus, másfelől a hideg kiráz attól, ha bemegy a cucc a körmöm alá. Elhasználom, mert nem szeretek semmit kidobni (ha el tudom használni és nem okoz például irritációt) de megvásárolni biztosan nem fogom.

Balea Med Ultra Sensitive Waschgel

Balea Med Ultra Sensitive Waschgel
2017. június 19.

Update: kipróbáltam mást, de nem vált be, és jobb híján legutóbb megint ezt a lemosót vásároltam meg. Továbbra sem tökéletes, és a gyorsabb kifényesedés továbbra is jelentkezik mellette, tehát szárítani jó eséllyel még mindig jobban szárít, de szerencsére a húzódó, száraz érzés elmarad így, ebben a melegebb időben. Ismét csak azt tudom mondani, hogy ha elfogy, nem ezt fogom újravásárolni - csak találjak valami kecsegtető alternatívát :S

2017. január 3:
A Rival de Loop szappanmentes arclemosó géljét majd' egy évig használtam nagyon elégedetten, de az előkelő helyen trónoló alkohol és az arról olvasott sok rossz miatt szerettem volna mást kipróbálni - a csupa jó (nem csak) itteni vélemény miatt erre esett a választásom.
Először fura volt, hogy nem habzik, de hamar hozzászoktam, már csak azért is, mert megfelelő mennyiséget használva így is teljesen jól tisztít. A probléma viszont pont a mennyiség: eleinte kifejezetten elégedetlen voltam vele, úgy tűnt, hogy rosszabbul tisztít, és ez a bőrömön is kezdett látszani pattanások, mitesszerek formájában, utána viszont rájöttem, hogy a fent említett Rival de Loop lemosóhoz képest bő kétszer annyit használva ezzel a lemosóval ugyanolyan tisztítási hatékonyság érhető el. Ami viszont azért zavaró, mert ez 700 forint körül van, az meg 300, ami több mint kétszer annyi ideig elég (ebben van egy kis csalás, mert abból mindig németországi utazáskor táraztam be, ott 99 euro centbe kerül - itthon nincs sok különbség a két termék ára között. A Balea fura módon ott még drágább mint itthon, így azzal nem lehet csalni :P ).
A szebb összetevőlistáért cserébe ebbe még hajlandó lennék belenyugodni, azonban sajnos ez a lemosó az arcbőrömet is szárítja (a Rival de Loop még télen sem szárított), nem vészesen, de akkor is kellemetlen húzódó érzést hagy maga után, és emiatt/az extra hidratálás szükségessége miatt a bőröm nap közben még a szuper mattító fényvédőimmel is hamarabb kifényesedik, mint korábban a legnagyobb nyári melegben. A szimpatikus összetevőlista ellenére megpróbálok megint új lemosó után nézni, ha ezt a tubust elhasználtam.

4 ÖSSZETEVŐ

Stearyl Palmitate eu EWG Kockázat: EWG Adat: korlátozott

Brassica Campestris/Aleurites Fordii Oil Copolymer EWG Kockázat: EWG Adat: nincsen