KRÉMEK MÁRKÁK ÖSSZETEVŐK ELADÓ MAGAZIN BLOG Belépés

Loona

Regisztráció dátuma: 2012. május 3.
Bőrtípus: Zsíros
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Regisztráció dátuma: 2012. május 3.
Bőrtípus: Zsíros

Megnézem

Michalsky Berlin Summer '18 EDP for Women

Michalsky Berlin Summer '18 EDP for Women
2018. július 19.

Jaj, ezt most nagyon szeretem! Mindenképen nyári parfüm, számomra azonban nem a forró nyár, hanem az olyan, hűvösebb nyári reggelek illata, amikor a reggeli szellőtől még kicsit megborzongok és libabőrös lesz a felkarom a rövidujjúban, ujjatlanban, de ez nem rossz, nem fázós érzés, és azzal a tudattal társul hogy hamarosan melegebb lesz, remélhetőleg nem sokkal, de nem kell majd hosszúujjú. A meleget amúgy nem igazán szívlelő egyedként nekem pont az ilyen elkapott, reggeli hűvösebb percek, órák a kedvenc nyári pillanataim, és valószínűleg pont azért sikerült ennyir belopnia magát ennek a parfümnek a szívembe, mert ebbe a kis kedvenc terembe illeszkedik tökéletesen bele.

Friss, virágos, de egyben fűszeres illat - viszont nem klasszikusan, orientálisan fűszeres, nem nehéz, sem émelyítő, nem is tudom igazán körülírni, de számomra különleges, szokatlan illat emiatt a fura, fanyar fűszeressége miatt. A csomagolása egyszerű, de a domború "pára/vízcseppek" nagyon feldobják, mutatóssá teszik, nekem pedig külön tetszik és passzol a fent leírt érzésbe, hogy bár nyári parfüm, a csomagolásán csak hideg színek köszönnek vissza. Kicsit olyan, mint egy laposüveg, aminek segítségével becsempészhetünk egy kis hideget a forró nyári napokba, mint valami extra bódító italt egy olyan buliba, ahol ilyesmit nem lehet majd kapni :P

Németországi utazáskor vásároltam tavasszal, itthon sajnos nem nagyon láttam még, de remélem, hamarosan ide is behozzák, mert szeretnék belőle még egy üveggel beszerezni, mielőtt kifut.

CD Blütenmeer Pumpás Dezodor

CD Blütenmeer Pumpás Dezodor
2018. július 19.

Ez a harmadik termék, amit a márkától kipróbálok, a narancsvirágos változatot korábban újra is vettem már, elégedett voltam vele, de most szerettem volna valami másik illatot kipróbálni. Hatékonyságában hozza a korábban próbált CD-termékek színvonalát, abszolút nincs rá panaszom, a fújóka jól működik, a dezodor hatása pedig nem agyonstresszes napokon simán kitart estig újrafújás nélkül még ebben a melegben is.
Az illata kellemes, de elég intenzív virágillat, ami elég sokáig meg is marad, ami egyszerre az előnye és hátránya is lehet: hasonló karakterű parfümmel jól mutat együtt, másmilyennel viszont összeveszne, és van, hogy egész egyszerűen nincs ehhez az illathoz hangulatom, emiatt pedig nem tudom mindennap, sem egyedüli dezodorként használni, csak másikkal váltogatva. Emiatt esélyes, hogy nem fogom újravenni, mert dezodorból jobban szeretem, ha valami a semlegesebb, nem tartós illatú, hogy utána attól függetlenül választhassak parfümöt (vagy ha egyszerűen nincs kedvem semmilyen illathoz aznap, akkor ne érezzek magamon semmit).

Trend It Up Tropicalize Kézápoló Elixír

Trend It Up Tropicalize Kézápoló Elixír
2018. július 16.

Nagy kedvencem lett ez a kézkrém, mégis csak félig sajnálom, hogy limitált kiadás volt. Hogy miért? Hiába vált be és szerettem meg nagyon, szerintem horribilisen túlárazott, és nem csak teljes áron, de még a kiárusítós, akciós árán is (én 799 forintért vettem, az eredeti ára majdnem 1500 forint volt, amiért mindössze 50 ml-t kapunk). Ennyiért kb. karácsonyra lepném meg vele magamat évente egyszer, és akkor is húznám a számat... amíg még volt belőle a kiárusítós pultokon, beadtam a derekam és betáraztam belőle még egyet, de ennél többet már annak ellenére sem voltam hajlandó ennyiért venni, hogy mennyire megszerettem. Ez az egyedüli indoka annak, hogy csak négy csillagot kap.

Semmi másra nem tudok ugyanis negatívat mondani*, és ha nincs az ár, akkor gondolkodás nélkül adnám neki az öt csillagot és táraztam volna be belőle tíz tubussal, mert tényleg nagy a szerelem. Legelőször a minimalista monokróm csomagolásával vett meg kilóra (nesze neked tudatos vásárlás :P ). Szerencsére cruelty-free és vegán, úgyhogy cserébe megvehettem én is (nem kilóra) :D Imádom, ahogy a lakásban, ahogy a szekrényen mutat, ahogy passzol színvilágában minden máshoz, és ahogy nem lesz tőle "túl sok"-érzetem, amit a sok színes kencés tubus bizony ki tud váltani belőlem :3 Ha lehetséges lenne, eltenném a kiürült tubust, és innentől ebbe töltenék át minden más kézkrémet. Szerencsére az első pár használattal a belbecs is bizonyított, gyakorlatilag tud mindent, amit én egy kézkrémtől elvárok: könnyű állag, jó eloszlathatóság, szupergyors beszívódás, semmi maga után hagyott réteg, semmi "érzem, hogy lemosok valamit", ha felkenés után fél-egy órával kezet mosok, az én bőrömnek megfelelő mértékű hidratálás.Tökéletes. Enyhe, kicsit fanyar virágillata van, amit az én orrom kifejezetten szeret. Az elixir megnevezés és a kisebb kiszerelés kombója alapján én eleinte valami szupersűrű cuccra számítottam amiből kevés is elég, de teljesen normál kézkrém-állagú, és ekkora mennyiség is kell belőle

*ja, de. A szokatlan és ötletesnek tűnő csomagolása több szempontból problémás. A pumpa finom, érzékeny és jól adagolható vele a krém, viszont volt már rá példa, hogy hiába nyomkodtam, nem jött belőle semmi, valószínűleg akkor a kis csöve végénél éppen egy légbuborék volt a tubusban krém helyett. Ahogy fogy a krém a tubusból, valószínűleg egyre gyakrabban fog előjönni ez a probléma, megpróbálom majd állítva tárolni (a nem kinyomós végén, pohárban vagy valaminek nekitámasztva), hátha az segít, de valószínűleg csak ideig-óráig, a végén biztosan nehéz lesz kinyerni az utolsó cseppeket.
A kupakja pedig egyszerűen rossz minőségű: én itthon használom, és pusztán a szekrényen fekve, a nyitogatástól több helyen berepedt a kupak már az első pár héten. Emiatt táskába egyszerűen nem való (pedig az első gondolataim között volt, hogy a pumpás kiszerelés milyen praktikus lehet táskában, nem kell csavargatni), mert a repedések miatt meglazult kupak táskában leesne, tovább törne és nem lenne többé használható, és mivel a nyomója már gyengébb nyomásra is engedi a krémet, bele se akarok gondolni, milyen rumlit csinálna egy táskában. Ezekért viszont a fentiek fényében egyelőre nem tudok annyira haragudni, hogy levonjak miattuk még egy csillagot.

5 ÖSSZETEVŐ

Stearyl Palmitate eu EWG Kockázat: EWG Adat: korlátozott

Brassica Campestris/Aleurites Fordii Oil Copolymer EWG Kockázat: EWG Adat: nincsen