KRÉMEK SMINKEK MÁRKÁK INCI ELADÓ MAGAZIN BLOG Belépés

Loona

Regisztráció dátuma: 2012. május 3.
Bőrtípus: Zsíros
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Regisztráció dátuma: 2012. május 3.
Bőrtípus: Zsíros

Megnézem

Helia-D Regenero Hajerősítő Balzsam

Helia-D Regenero Hajerősítő Balzsam
2017. augusztus 18.

Nekem sajnos nem igazán vált be ez a balzsam. Vékony szálú, szőkített hajam van, így szimpatikus volt, amit ígért, a márka Regenero termékcsaládjának hajolaját pedig több mint egy éve elégedetten használom, így reménykedtem, hogy ez is beválik - bár eleve szkeptikusan álltam hozzá, mert hajerősítő vagy hajhullást csökkentő hatást inkább olyan terméktől várnék, amit a hajtövekre is bőven teszek, balzsamból viszont inkább a haj hosszára kerül, amivel már nem sok mindent lehet kezdeni. Nem is tapasztaltam sajnos sem erősödést, sem kevesebb kihulló szálat. Lehetséges persze, hogy ezekhez nem használtam elég ideig, és összességében ezek hiánya magában még nem is lett volna válóok, de egyéb tapasztalataim alapján sem akartam újravásárolni. Hidratálni sem hidratált ugyanis eléggé, egyszerűen nem tudtam annyit használni, hogy elég legyen (cserébe viszont magasan megdöntötte a balzsam-elfogyási idő rekordomat). Hipp-hopp eltűnt a hajamban, mintha a sima, vizes hajamat masszíroztam volna, ami önmagában nem lett volna baj, nem a szilikonos, csúszós érzés hiányzott, de konkrétan kifésüléskor is olyan volt, mintha nem használtam volna balzsamot: horror kócgombócot kellett nagy türelemmel és alapossággal kibogozni - ez hosszabb távon valószínűleg inkább a hajam állapotának romlását okozta volna. Normál hajra lehet, hogy megfelelő lenne ez a hidratálás, de ezt nem tudom enyhítő körülménként kezelni, mivel kifejezetten gyenge és töredezett hajra lenne a cucc kitalálva.

A termék fő hatóanyaga, a Regenero is elgondolkodtatott: persze, szép így, hogy csak ez van feltüntetve, hogy gyógynövényekből álló oldat, viszont a márka honlapján ennek az oldatnak az összetevőlistája is szerepel, amiből megtudjuk, hogy ez gyakorlatilag egy gyógynövényes hajszesz - a második összetevője a víz után az alkohol. Persze, a gyógynövényes-alkoholos oldat fejbőrre és hajra gyakorolt előnyös hatása nem újdonság, láttam-hallottam már a közvetlen családi körben is ódákat róla, de szerintem az ilyesmit csak kúraszerűen szabadna használni az alkohol szárító hatása miatt. És én, akinek a haja nagyon vékony ÉS marha lassan nő, ami miatt levágás után gyakorlatilag előbb törik le, mint hogy visszanőne addig és tovább, még így sem mertem soha nemhogy használni, de kipróbálni sem, és emiatt biztosan nem merném hosszútávon ezzel a balzsammal sem kenegetni a hajamat.

Az illatára a gyógynövények miatt számíttottam, és bár nekem sem igazán jött be, azzal, hogy használat közben elég erős volt, még meg tudtam volna békélni. Viszont amikor hajmosás után több, extrém esetekben akár 5 nappal is meg-megcsapott, valahányszor nedvesség érte a hajam vagy megizzadtam, na, azzal nem...
A csomagolás amúgy kifejezetten tetszene, elegáns a színkombó, és persze hazai céget is jó lenne tudni támogatni, de a termék maga sajnos nem győzött meg, és a gyors fogyást nézve az árát is kifejezetten sokallom (pláne ár-érték-arányban) ennél jóval olcsóbban lehet jobb teljesítményű balzsamot kapni.

RdeL Young Nail Colour Körömlakk

RdeL Young Nail Colour Körömlakk
2017. augusztus 18.

Úgy látom, eléggé hit and miss ez a lakk, és erősen színfüggő, hogy hogy szuperál... az én #22 mystic black (fekete) árnyalatom sajnos a rosszul sikerültek közé tartozik.

Fogyóban volt a jól bevált sima fekete trend it up no.1 körömlakkom, és nem terveztem lecserélni, de egy Rossmannos kiárusítós pulton szembe jött ez 339 forintért. Gondoltam, kuponnal megtoldva belefér, hogy elhozzam, a sima feketét úgyis mindig gyorsabban elkenegetem, mert alaplakknak is használom. A kassza már 179 forintért vitte, így külön örültem a vásárlásnak :D Az öröm viszont sajnos csak az első használatig tartott.

Az ecsete szerintem jó és egy jó lakkal könnyen használható lenne, de ez a lakk sajnos nagyon híg, folyós, ezért hiába kenem fel szépen, azonnal elfolyik oda is, ahova nem akartam kenni. Könnyű sokat is felvinni belőle még úgy is, hogy többször lehúzom, és lehet, hogy csak emiatt, de sajnos buborékosodásra is hajlamos. Egy rétegben nagyon csúnyán csíkoz, kettőben szerencsére már el lehet vele normális fedést érni. Alap-és fedőlakkal használtam, így sem a száradási időről, sem a tartósságról nem tudok véleményt írni, de a széleken, ahol nem volt rajta fedőlakk (mert száradás közben összehúzódott a kis piszok :P ), ott egy nap se kellett neki, hogy lekopjon, ami nem túl biztató, és más lakknál nálam egyáltalán nem normális jelenség ennyi idő alatt.
Összességében csak azért tudok neki egy csillagnál többet adni, mert szuper akciós áron szereztem be, az ecsete önmagában szerintem jó lenne, és a feketével szemben elfogult vagyok :D

Weleda Rózsa Parfüm

Weleda Rózsa Parfüm
2017. augusztus 18.

Én alapvetően szeretem a rózsa illatát, így nagyon kíváncsi voltam erre a parfümre és örömmel próbáltam ki a tesztert, amikor egy boltban szembe jött. Viszont rózsaszeretet ide vagy oda, ahhoz szerencsére sokalltam az árát, hogy azonnal velem jöjjön, és nagyon jól tettem, hogy úgy döntöttem, előbb a csuklómon a teszterrel mászkálok egy fél napot, mert ezután már biztosan nem szeretném megvásárolni.

Rózsának rózsa, azonban sajnos van mellette egy domináns, púderes, kissé szúrós, az én orromnak nem tetsző illata is, ami, bár reménykedtem benne, hogy az első 10-20 perc után eltűnik, végig ott maradt, amíg csak az illat érződött a bőrömön.

A tartóssága közepes, az árához és ahhoz képest, hogy ez elvileg egy EDP, többet vártam, de mivel nem igazán lettünk barátok, annyira mégsem bántam, hogy fél nap után már közelről szagolva is alig érződött belőle valami.

4 ÖSSZETEVŐ

Stearyl Palmitate eu EWG Kockázat: EWG Adat: korlátozott

Brassica Campestris/Aleurites Fordii Oil Copolymer EWG Kockázat: EWG Adat: nincsen