KRÉMEK SMINKEK MÁRKÁK INCI ELADÓ MAGAZIN BLOG Belépés

Loona

Regisztráció dátuma: 2012. május 3.
Bőrtípus: Zsíros
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Regisztráció dátuma: 2012. május 3.
Bőrtípus: Zsíros

Megnézem

Yamuna Shea Vajas Sampon

Yamuna Shea Vajas Sampon
2017. szeptember 30.

Egy flakonnal használtam el belőle, és bár egyelőre még nem vettem újra, mert most van betárazva két másik sampon kipróbálásra, határozottan úgy gondolom, hogy újra fogom venni a közeljövőben, ugyanis nagyon szerettem használni. A kellemes, édeskés mandulás illatát kifejezetten finomnak találtam, azt pedig pláne szerettem benne, hogy úgy tisztította jól a hajamat, hogy nem szárította, és valahogy jobban el lehetett oszlatni, mint az átlag hasonló, szilikonmentes natúr sampont (jobban is habzott azoknál picit - nem vad habzásra kell gondolni, de a hatékony eloszlatáshoz pont elég volt), mert a kevesebb sikálás miatt a hajam is kevésbé gubancolódott tőle össze, könnyebb dolga volt a balzsamnak utána.
Elég sűrű, emiatt nehéz volt rendesen kinyerni a flakonból, de a márkaboltban a flakonokhoz kapható pumpa megoldotta ezt a problémát :)

A csomagolásról itt is csak azt tudom leírni, amit a tusfürdőnél is említettem: szerintem nagyon szép, áramvonalas, letisztult, harmonikus a színvilága.

Kallos Florillum Fény Hamvasító

Kallos Florillum Fény Hamvasító
2017. szeptember 30.

Update: azóta is nagy megelégedéssel használom, újravettem, és ezúttal (nem tudom, hogy a konstrukció változott, vagy csak én voltam az előzőnél béna) végre a kupak használatát is sikerült kitapasztalni: nem kell leszedni, csak el kell csavarni, úgy jön belőle, majd visszacsavarható. Korábban egyedül a visszatehetetlen kupak miatt adtam neki négy csillagot, ezennel megy az öt :) Balzsamba keverve továbbra sem szárít, és akkor is bőven fenntartja a hamvas színt, ha nem használom minden alkalommal, mostanában minden második hajmosásnál szoktam.

2016. október 6:
Szőkített, meleg pigmentekkel telepakolt hajam van, ami hajlamos mindent, a saját színét is ledobni magáról, és csak a meleg árnyalatot megtartani. A hajamon a legbrutálisabb hamvas szőke hajfesték is maximum természetes, meleg szőkévé alakul át, és bár ebbe már beletörődtem, a festéstől távolodva fokozatosan egyre inkább sárgába nem akartam. Fodrász tanácsára több flakonnal elhasználtam a Schauma samponjából, de idővel rájöttem, hogy az én hajamnak az olyan, mint halottnak a csók, kb. annyit hamvasított, mint amikor semmit se használtam e célra, ezért, meg mert amúgy is szívesebben kerestem volna cruelty-free alternatívát, más termék után néztem. Még tavaly, itt találtam rá erre és örülök, hogy megtaláltam. A Kallos termékekkel nekem sem volt addig igazán jó tapasztalatom, így jó volt végre tényleg hatékony terméket találni náluk.

Én sem öblögetek vele, hanem hajbalzsamba keverve használom. Próbáltam az eredetileg javasolt módon is, de úgy nekem egyszerűen túl körülményes plusz volt az amúgy is épp elég körülményes hajápolási rutinomba, és mindig inkább elsunnyogtam - aztán jött a sárgaság. Sampon után úgy használom a keveréket, mint egy sima hajbalzsamot, kb. 10 percig hagyom a hajamon, majd leöblítem. A flakonon szereplőnél sokkal nagyobb mennyiséget keverek a balzsamba - nem tudom, pontosan hány cseppet, mert jobban megnyomom, nem csepegtetni szoktam, az arányokat szoktam nézni, tényleg ki kell tapasztalni. Minden mosáskor (kb. 3 naponta) használom, különösebb szárító hatását nem vettem észre, de hamvasító hatása mindenképp van, láthatóan hamvasabb, természetes színű, nem sárga a hajam. A lenti vélemények után lehet, hogy ki fogom próbálni úgy is, hogy nem minden alkalommal használom, hátha úgy is fenntartható a szín :)
Csak azért nem öt csillag, mert a kupakja, ahogy mások is írták már, borzalom, konkrétan
nem.
lehet.
visszazárni.
Nekem szerencsére nem lett belőle összekenős vagy kifolyós balesetem, de emiatt speciális helyen, extra körültekintéssel kell tárolnom, ami felesleges plusz macera. Ha a problémát később orvosolják (vagy talán már orvosolták is - a képen mintha picit máshogy nézne ki a csomagolás, lehet, hogy ez már újabb, mint az enyém), akkor megy az öt csillag.

Aveo Körömlakklemosó Acetonos Dinnye

Aveo Körömlakklemosó Acetonos Dinnye
2017. szeptember 18.

Szerettem a márka mandulás körömlakklemosóját, és nagyon sajnáltam, amikor megtudtam, hogy megszűnik - a szomorúság azonban csak addig tartott, amíg, amíg ki nem próbáltam ezt! Kérem szépen, ez a lemosó szinte mindenben ugyanolyan, mint a mandulás volt: szuperül végzi a dolgát: gyorsan és hatékonyan mossa le még a csillámos körömlakkot is (itt is megjegyezném, hogy a csillámosat csillámos lakklemosáshoz képest hozza le könnyen. Csillámos lakkot pikk-pakk leszedő lemosó szerintem nem létezik, vagyis én még nem találkoztam ilyennel, és nem is hiszem, hogy jelentős körömkárosítás nélkül megoldható lenne az ilyesmi), és bár acetonos, kíméletes: nem szárítja a köröm körülötti bőrt, nem repedezik-töredezik tőle a köröm.
Az ok pedig, amiért csak "szinte" teljesen ugyanolyan, mint a mandulás, az az illata! Ez, kérem, ez illat: olyasvalami, ami jól esik az orromnak! :) A mandulásét egyáltalán nem szerettem, ezé viszont kellemesen édeskés, dinnyés cukorkás, nem émelyítő, sem használat közben, sem utána nem zavaró, és talán mintha kicsit kevesebb ideig maradna meg a körmökön (de lehet, hogy ez csak annak köszönhető, hogy mivel nem rossz, nem is bosszant, ha használat után még több kézmosásnyi ideig megmarad).
Abszolút újravevős! Csak maradjon még sokáig a polcokon...

4 ÖSSZETEVŐ

Stearyl Palmitate eu EWG Kockázat: EWG Adat: korlátozott

Brassica Campestris/Aleurites Fordii Oil Copolymer EWG Kockázat: EWG Adat: nincsen