KRÉMEK SMINKEK MÁRKÁK INCI ELADÓ MAGAZIN BLOG Belépés

Loona

Regisztráció dátuma: 2012. május 3.
Bőrtípus: Zsíros
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Regisztráció dátuma: 2012. május 3.
Bőrtípus: Zsíros

Megnézem

Phi Pazar Cafe Ébresztő Szemkörnyékápoló

Phi Pazar Cafe Ébresztő Szemkörnyékápoló
2017. május 15.

Nekem is KM boxból van - azaz volt, mert tovább is adtam, sajnos ezt én így nem tudom használni... :( Pedig szimpatikus volt, nagyon kíváncsi voltam rá, és ha nem lett volna épp használatban szemkörnyékápolóm, rögtön ki is próbáltam volna - így viszont szépen félretettem, alig várva, hogy a mostani krémem elfogyjon.
Szerencsém, hogy Black Fairy írta, hogy csak szeptemberig jó a szavatossága (az enyémnek is eddig volt), mert különben rám romlott volna, mire előkerül - friss, új krémről lévén szó nem is gondoltam arra, hogy ilyen kevés ideig áll el, meg se néztem a szavatossági időt. Nem tudom, hogy alapból ilyen rövid szavatosságú ez a krém, vagy csak a dobozban levők voltak azok, de ha ez általánosan jellemző erre a krémre, akkor sajnos ha bevált volna, se vásároltam volna újra. Én ugyanis egy 15 milis szemkörnyékápolót egy év alatt sem használok el, ha valami ennél rövidebb ideig áll csak el, azzal csak pénzt dobok ki az ablakon (meg a terméket elfogyás előtt a kukába, ami egy 3000 Ft/10 ml-es terméknél azért kellemetlen... Nem szoktam nagyon komolyan venni a termékekre írt szavatossági időt, ha semmi nem utal romlásra, de szemcuccnál azért óvatosabb vagyok, és nem használom szavatosság után még hosszú hónapokig a terméket)... szóval ha működött volna a krém, akkor se fogyott volna el szeptemberig.

De sajnos nem működött. Néhány alkalommal tudtam csak használni, aztán feladtam... az illata szerintem is kellemetlen, és még felkenés után 10-15 perccel is meg-megcsapott, ami elég zavaró volt számomra, nem szeretem az ilyesmit arcon. Az adagolója nehezen használható, a második reggel királynőnek éreztem magam, amiért tudtam pont megfelelő menyiséget nyomni, a harmadik reggel meg már megint feleslegesen sokat köpött ki, a maradékot kenhettem máshova... Ezekkel viszont még meg tudtam volna szerintem békélni, azzal viszont, hogy minden használat után enyhén könnyezett tőle a szemem, már kevésbé. A legzavaróbb, és tényleges válóok pedig az volt, hogy hiába masszírozgattam az instrukcióknak megfelelően fél percig, vagy akár tovább, egyszerűen soha nem ivódott be teljesen, hagyott egy nem múló, zsíros réteget, ami ólomnehézségű szemhéjakat eredményezett: fél óra után olyan érzésem volt, mintha egy nehéz és hosszú nap után, holtfáradtan majd leragadna a szemem, és erőt kéne kifejtenem ahhoz, hogy nyitva tartsam; pár óra elteltével pedig elkezdett belefolyni a szemembe. És én nem szoktam szemet sminkelni, bele se akarok gondolni, akkor hogy szuperált volna... Talán esti rutin részeként ez kevésbé lenne zavaró, de mivel az összetevői elsősorban azonnali "ébresztést" produkálók, estére szerintem nem lenne sok értelme használni.

Két csillagra felhúzom a pontszámot a szimpatikus márka és koncepció miatt, de a krém maga nálam sajnos egyes.

Lolliland Kézfertőtlenítő Zselé

Lolliland Kézfertőtlenítő Zselé
2017. május 9.

Update: azóta megvettem a narancssárga (Lena's Marvellous Mango) változatot is, és egy az egyben ugyanaz a véleményem erről is, mint a kékről - imádom, szívesen használom :) Nem tudok dönteni, hogy ez tetszik-e jobban, vagy a korábban használt kék, így legközelebb jó eséllyel az fog a kosaramban landolni, amelyik épp van a boltban, vagy amelyik ott, hirtelen újra megszagolva jobban tetszik :)

2016 július 5:
Alapból nagyon nem szeretem a kézfertőtlenítőket, mert mindegyiknek kiráz a szagától a hideg, és sok ragacsos, nem tiszta érzést hagy a kézen, de bizonyos szituációkban nem árt, ha kéznél van egy ilyen.
Legalábbis ezelőtt ez volt a helyzet. Az hagyján, hogy nem találkoztam még jobb kézfertőtlenítővel, de konkrétan ez az első ilyen termék, amit még szívesen is használok :)

Parfüm a legtöbb ilyen termékben van, ezért kicsit kételkedtem, amikor ezt a terméket megvásároltam, de kellemesen csalódtam: ezek szerint lehetséges elviselhető, mi több, kellemes illatúra illatosítani is ezeket, úgy, hogy ne csak a fojtogató alkoholos-orvosi szag érződjön - órákon át.

A kék változat van meg (Illy Mae's Azure Garden), boltban megszagolva ennek tetszett a legjobban az illata. Szerencsére kinyomva is kellemes, én nem is igazán fedezem fel az elején sem az illatban az alkohol szagát (update: ha kinyomás után az első kenést követően rögtön 2 centiről megszagolom a kezem, akkor ott van az alkohol szaga, de normál használatnál egyáltalán nem érezni), rögtön az illat dominál, ami szintén enyhe, és nem tart sokáig - ez nekem fontos és pozitív, mert nem szeretem, ha ilyesmitől használat után sokáig illatozik a kezem. Nagyon kis mennyiség is jól tisztít (én kb. borsónyit tudok csak ezekből kényelmesen használni), és hamar eltűnik a kézről, nem hagy maga után ragacsos nyomot.

A tubusa nagyon kis cuki, tényleg mindenhol elfér, és jól zár, nem kell attól tartanom, hogy kifolyik a táskában hánykolódás közben a tartalma.
Egy másik illat is versenyben volt vásárláskor, így legközelebb jó eséllyel győz a kíváncsiság és azt próbálom ki, de ha az nem lenne, akkor gondolkodás nélkül venném újra megint ezt :)

Yamuna Szőlőmagolajos Tusfürdő

Yamuna Szőlőmagolajos Tusfürdő
2017. május 9.

Nekem is KM boxos szerzemény, örülök, hogy benne volt, mert szerettem volna már régóta kipróbálni egy Yamuna tusfürdőt, de az áruk mindig visszatartott... Megszerettem és szívesen használom, újravenni viszont az előbb említett okból nem valószínű, hogy újra fogom.

A csomagolás külsőre nekem nagyon tetszik: szép, áramvonalas, letisztult, és az egyszerű színvilág is szimpatikus. Nekem nem csúszkál ki a kezemből zuhanyzás közben, a termék kinyerésével viszont már nekem is gondjaim adódtak: nehéz megnyomni a flakont, van, hogy olyan erősen kell nyomnom, hogy az ujjam is megérzi a nyomkodást. Ráadásul még csak párszor használtam, mi lesz akkor, amikor kevesebb lesz benne? Sampont is használok most tőlük, azzal a flakonnal is hasonlóak a tapasztalataim. Szerintem alapból pumpával kellene árulniuk a flakonos termékeiket, 50 forint plusz (ennyiért lehet a webshopban plusz pumpát venni hozzá) nem hiszem, hogy a jelen ár mellett sokat osztana-szorozna. Pumpamenteset pedig árulhatnának utántöltőként.

Annyira hozzászoktam mostanában a színezett tusfürdőkhöz, hogy meglepett, hogy ez egy átlátszó gél (ez persze nem baj, csak vicces, az illata alpján valami enyhe, meleg lila színt vártam :D ). Az állaga közepesen sűrű, nem folyós, emiatt jól adagolható. Nekem fel se tűnt, hogy nem habzik, és egyáltalán nem is hiányolom, nincs rá szükség, teljesen jól tisztít így, ahogy van, ráadásul úgy, hogy közben nem szárít.

Az illata élénk, markáns, szerintem is igazi kékszőlő - oportó talán? A sima, boltban kapható, felfújt, nem kék belű, csak kék héjú szőlőnek tényleg nem ilyen az illata, de a "normális" kékszőlőknek igen. Nekem minden alkalommal szüreti nosztalgiát varázsol a fürdőszobába :) A lenti kommentekről az jutott eszembe, amikor először főztem bele valamibe banánt, és rádöbbentem, hogy a korábban totál műnek gondolt klasszikus édességes banánaroma- és illat valójában nem mű - azaz az igazi banánnak is pontosan ilyen éles, édes, műszerű szaga van, ha belefőzzük valamibe :D Tartósnak nem igazán mondanám, hamar elillan, csak frissen kinyomva markáns - nekem ez nagy pirospont, mert én kifejezetten azt preferálom, ha egy tusfürdő illata csak használat közben érződik, és nem marad meg a bőrömön, de tudom, hogy ezzel kisebbségben vagyok :)

Összességében én kellemes, jó minőségű tusfürdőnek tartom ezt a terméket, örömmel használom, de teljes áron erősen túlárazottnak tartom (a Yamuna többi tusfürdőjével együtt). Hasonló minőségű termékeket jóval alacsonyabb árkategóriában is lehet találni - igaz, nem feltétlen a natúr-fronton (nekem ez nem feltétlen szempont, így nem is annyira vagyok képben azzal, hogy egy natúrkozmetikum tusfürdőihez képest drágák-e a Yamuna tusik). Emiatt nem tudok neki 5 csillagot adni, és emiatt sajnos újravenni is aligha fogom, még féláron is erősen gondolkodnom kéne (a fenti ár már nem naprakész sajnos, a márka webshopjában jelenleg 1390 forintba kerül minden tusi,az előbbi kijelentésem ehhez viszonyítva értendő).

4 ÖSSZETEVŐ

Stearyl Palmitate eu EWG Kockázat: EWG Adat: korlátozott

Brassica Campestris/Aleurites Fordii Oil Copolymer EWG Kockázat: EWG Adat: nincsen