KRÉMEK SMINKEK MÁRKÁK INCI ELADÓ MAGAZIN BLOG Belépés

Makk Zsuzsó

Regisztráció dátuma: 2012. április 26.
Bőrprobléma: Túlérzékenység

Regisztráció dátuma: 2012. április 26.
Bőrprobléma: Túlérzékenység

Megnézem

Biologique Recherche Lotion P50

Biologique Recherche Lotion P50
2017. július 20.

Előrebocsátom: még csak másfél hete használom, nem minden nap és a véleményem csak az első benyomások rögzítése.
Nos, ez egy ikonikusnak mondott hámlasztó, amiről csak szuperlatívuszokban beszélnek külföldi bloggerek, felhasználók szórják az 5 csillagokat, lelkendezés felsőfokon, stb. Így aztán jogosan vártam a csodát, hogy ez majd valami teljesen más lesz, ez a hámlasztók hámlasztója, sőt, annál is több. Elvileg a vegyesen problémás bőr csodaszere, seborrheára, aknéra, öregedő bőrre.
Minden szép és jó lenne, ha a valóban szuper összetevők közt nem lenne ott az ecet. Az első sokk az orrfacsaró ecetszag. Semmi egyéb mellékbűz (ami lehetne a hagymának meg a kénnek köszönhetően), csak ecet. Én PC tonik után vittem fel, mint a folyékony hámlasztókat szokás. És bizony csíp, de nem ám pár másodpercig, mint az AHA, hanem jó negyed órát, plusz égővörös fej szintén hosszú percekig. De aztán elmúlik és utána valahogy tényleg jobb állapotba kerül a bőröm: simább, rugalmasabb, egységesebb. Viszont fogalmam sincs, hogy ez az ecet-dolog nem árt-e az igencsak érzékeny bőrömnek hosszú távon. Nem lobbantja-e be a rozaceát?
Érdekes, eddig még nem sikerült vele túlhámlasztanom, mint a 2%-os BHA-val ugyanilyen gyakoriságnál.
Egyelőre nagyon vegyesek az érzéseim, mert eléggé kellemetlen élmény a használata, viszont a hatása – leszámítva az első negyed órát – nem rossz, de nem is wow-effektus.
Majd még jövök update-elni.

Lush Sesame Suntan Lotion Naptej SPF10

Lush Sesame Suntan Lotion Naptej SPF10
2017. július 19.

Ez tényleg működik! 2 nap alatt olyan színem lett, mint máskor egy hét alatt. Mégcsak kisebb bőrpír sem volt, hanem azonnali bronzos barnaság. A krém illata tényleg diós, pörkölt mogyorós, de hamar elillan, egyáltalán nem büdös. Emellett kellemesen hidratálja, puhítja a bőrt, de a fő profilja tényleg a turbóbarnítás. Egyébként nagyon kiadós, a kis kiszerelés is jó sokáig kitart.
Nagyon örülök, hogy rátaláltam, állandó nyári alapkellékem lesz. Persze nem csak ezt használom, ha nagyon erős a napsugárzás, akkor továbbra is a magasabb faktorszámúak jöhetnek szóba.

Magister Products Trópusi Nyár Arckrém Természetes Fényvédővel

Magister Products Trópusi Nyár Arckrém Természetes Fényvédővel
2017. július 19.

Update: Kitapasztaltam időközben, hogy a legjobb használni: strandolós napokon a 30 faktoros kémiai fényvédőm fölé (PC Skin Balancing) kenem, nagyon szépen lemattítja a bőrt, és ad egy plusz védőréteget. Napközben is ezzel kentem újra, szépen, leégésmentesen tud tőle barnulni a bőr.

Ép, sérülésmentes bőrön egész jól működő, kellemes, de semmi extra krém, ám ha van valami bibi (pl. ekcémás folt), azt csípi.
Viszonylag gyorsan felszívódik, közepesen hidratál is, sminkelni nem a legjobb rá. A fényvédelmet sem erre bízom. Ha nincs tűző nap, vagy nem éri direkt az arcot, elmegy. De messze nem ez lett a kedvenc fényvédős hidratálóm.

13 ÖSSZETEVŐ

Geranyl Acetate i EWG Kockázat: EWG Adat: korlátozott