KRÉMEK MÁRKÁK ÖSSZETEVŐK ELADÓ MAGAZIN BLOG Belépés

minaya

Regisztráció dátuma: 2012. augusztus 13.
Bőrtípus: Zsíros
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Regisztráció dátuma: 2012. augusztus 13.
Bőrtípus: Zsíros

Megnézem

Trussardi My Scent EDT

Trussardi My Scent EDT
2018. december 2.

A nagytesó, a My Name óriási szerelem, ezért ő eddig valahogy nem került a látóterembe. De nemrég megszaglásztam az újdonságokat az egyik parfümériában, és sorra került az új Donna is (az mondjuk elég semmilyen löttyre sikeredett szerintem, de nem is igazán emlékszem rá, annyira nem hatott meg), és akkor jöttem rá, hogy őt még nem is illatoltam meg korábban, ezért hiába régebbi már, most "újként" teszteltem. Már ott helyben nagyon megtetszett, de másnap reggel, amikor felvettem a kabátom, akkor megcsapott valami elképesztően finom illat, és beugrott, hogy ő az, mert a teszter csík után a bőrömön is ki akartam próbálni, és valószínűleg a kabát ujjára is ment egy kicsi. Akkor döntöttem el, hogy kell! :) Itt a Km-en vettem egy üveges kis maradékot, hogy barátkozzunk, is kiderüljön, hogy tartós lesz-e a barátságunk. Jelentem, igen, és azóta már beszereztem egy nagy 100 ml-s verziót is, annyira! ;)
De a lényegre térve, finoman púderes ő is, de messze nem annyira, mint a My Name. Picit hasonlít rá, talán annak egy tavaszi, virágos, frissebb illatának lehet tekinteni. Ő inkább egy illatos tavaszi virágcsokor, de abból is a legfinomabb, ami létezik. Én erősen kiérzem a heliotrópot, amitől van egy kis vaníliás felhangja, de még nem cukorka jellegű. A rózsa is masszívan ott van, de nem tolakodó és nem nyomja el a többieket. Erős az orgona, amit megmondom őszintén először nem ismertem fel, hogy az. Ismerős volt az illatjegy, de nem jöttem rá, így puskáznom kellett kicsit. Hát nagyon meglepődtem, hogy orgonás, mert amúgy nem vagyok oda érte, mert mindig a WC sprayk jutnak eszembe róla...szóval eléggé meglepett, hogy jé, ez tud ilyen finom is lenni?! Magáért a virágért sem annyira rajongok, mert olyan "élesnek" tartottam mindig is az illatát, de a rózsával és a helitróppal nagyon jó működik, és ezek pont annyira "nyomják el", hogy a legfinomabb részei érvényesüljenek, és eltűnjön az az "éle" (bocsánat, nem tudok rá jobb szót). Később tompul az erős virágos illat, és egy édesebb, vaníliás komfortillat lesz belőle, és itt kezd el erősebb lenni a rózsa is, de még így is nagyon finom.
A My Name lett az őszi-téli, a My Scent pedig a tavaszi-nyári mindennapi illatom lesz. Abszolút munkahelykompatibilis, nem masszív darab, amitől a kollégák befulladnak. Nem fogsz csíkot húzni magad után, de azért egy megfelelő, kis hatókörben érezhető. Nekem erről az illatról egy kicsit elegánsabb 30-35 közötti vidám nő jut eszembe, aki azért még nagyon fiatalnak és szabadnak érzi magát, aki szereti a feltűnést, de azt nem egy fullasztó fűszeres illattal szeretné elérni.
A manapság divatos kommersz illatok között szerintem ő is kifejezetten ritkaságszámba megy, és emiatt különleges is, holott összetevőkben egyébként nem az. Semmi extra az illatjegylista alapján, de aztán mégis jön a meglepetés. A mostanság kapható virágos illatok szinte mind vagy frissek, vagy citrusosak, vagy gyümölcsösek mellette, és olyan tucat az összes, hogy az már fáj. De ő nem! Ő klasszikus, elegáns, de mégis egyedi, és kilóg a sorból. Nem egy nieche darab, de inkább csak fél mainstreamnek mondanám, azt is csak mert a nagy parfümériákban kapható azért, de ha megnézzük, akkor 100-ból 99-en nem ezért fognak nyúlni. ;)
EDT-hez képest pedig baromi tartós, és simán ver jónéhány EDP-t is! Az irrizáló doboz engem nem tántorított el, pont ettől lesz fiatalosabb, mint a többi Trussardi. Az üveg pedig pontosan ugyanaz, mint a My Name, csak a vajszín-arany kombó helyett rózsaszín-ezüst. De utóbbit attól, hogy rózsaszín, még nem érzem Barbie-hatásúnak.
Trussardira érdemes odafigyelni, mert elképesztően jó minőségű, tartós és különleges, de mégis kedvező áru parfümjeik vannak. Nálam már a My Name-el is felküzdötte magát a TOP 2 helyre, de most a My Scent után azt mondom, hogy a márka nálam már holtversenyben áll az eddig Nr 1-nak gondolt Thierry Mugler-rel. <3

Avon Planet Spa Indulgent Spa Ritual Csokoládés Fürdőelixír

Avon Planet Spa Indulgent Spa Ritual Csokoládés Fürdőelixír
2018. december 1.

Igazi csoki illata van, nem olyan mű hatású, de azért azt lássuk be, hogy a vízben úszkáló barna darabok nem a leggusztusosabbak! :) :) :) Magától nem oldódik rendesen, ezért ha nem akarod ezt nézni, akkor kevés vízben el kell kevergetni kézzel. Alig habzik, az illata épphogy a fürdés erejéig tart ki, de azt is csak nagyon enyhén, utána semmit nem érzel a bőrödön. Egynek jó, de ennyi "tudásért" azért elég drága. Nálam ez a teljes pénzkidobás kategória lett.

The Body Shop Arctisztító Szivacs

The Body Shop Arctisztító Szivacs
2018. november 27.

Ahhoz képest, hogy "ez csak egy kis darab szivacs", sokalltam érte az árát, de végül ajándékba kaptam egy csomagot, amiben ez is benne volt, és imádom! Korábban a lapos, kerek, sárgás-narancssárgás színűt használtam, amilyenje sok márkának van - gondolom ezeket mindenki ismeri, de azokat picit "karcolósnak" éreztem, és ezért ritkán nyúltam érte. Persze néhány maszk lemosásához jók voltak azok is, de ez a TBS annyival, de annyival puhább annál, hogy tényleg szinte simogatja a bőrt! :) Ha valakinek érzékenyebb a bőre az ilyesmire, akkor azt javaslom, hogy ezzel tegyen egy próbát. Maszk lemosáshoz és sima arclemosós tisztításhoz is használom, és a bőröm pihe-puha utána, mert enyhén hámlaszt is. Nagyon jól leszedi a kozmetikum maradványokat is, anélkül, hogy erősen kéne dörzsölni. Egyelőre nem látok rajta sérülést (foszlást, kopást), így szerintem rendszeres használat mellett is sokáig jó lesz. Persze alaposan át kell mosni és szárítani, mint minden ilyesmit, hogy ne szaporodjanak el benne a baktériumok. Az egyetlen negatívuma - az árán kívül - hogy fehér színe van, de ezért nem fogom lepontozni. Én használok fekete agyagos maszkokat, és az ilyen színes maszkok lemosása hajlamos picit megfogni a fehér szivacsot, főleg ha nem mosom ki elég alaposan. Ezen kívül csak jót tudok róla mondani. Magam is meglepődtem, de végül arra jutottam, hogy még ennyiért is hajlandó lennék újravenni, mert nálam magasan veri az olcsóbb társait! :)

13 ÖSSZETEVŐ

Vaccinium Myrtillus (Bilberry) Fruit Extract EWG Kockázat: EWG Adat: korlátozott