KRÉMEK MÁRKÁK ÖSSZETEVŐK ELADÓ MAGAZIN BLOG Belépés

random

Regisztráció dátuma: 2015. május 14.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Regisztráció dátuma: 2015. május 14.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Krémmániás adás-vétel

Krémmániás vevő: 2 vétel
Megnézem

Alverde Make-Up Loose Powder Foundation

Alverde Make-Up Loose Powder Foundation
2018. október 17.

érdekes kis cucc. kiárusítva féláron vettem a 020 sunny beige árnyalatot... nekem eddig mindenből a legvilágosabb kellett, és néha még az is sötét volt, de ebből az utsó darab, 020 sunny beige pont a színem. hogy a fenébe? a legvilágosabb tán fehér volt? Mondjuk javarészt megint éjszakás vagyok, mesterséges fényben feltéve nem minden alapozó csodaszer... de ezen tényleg meglepődtem. ja, meg amúgy a bőröm is szereti... van benne mindenféle olajok meg kamilla meg e és c vitamin meg mindenféle biszbasz ami állítólag jó a bőrnek.ja, kitudja. de semmi rosszat nem okozott eddig.
amúgy nagy fedése nincs (miért lenne...), emiatt igencsak nehezen, de megállapítható hogy magában meglepően hosszantartó, alapozó felett viszont pont olyan átlagos amit vártam. nem igazán "fixálja" az alapozót, legalábbis nem olyan jól, mint egy transzparens púder, viszont extra fedést tud adni a megfelelő területekre (én pirosító helyett használom, anti-pirosítóként. hiába, lételemem a hullaszerűség.) újra már tuti nem veszem, ha elfogy, mert kifutóban van... de ha véletlenül belefutnék egy 010-be, na abból 2-t is vennék tartaléknak. mert miért ne.

up: na találtam egy 010-est is... szinte semmi különbség nincs köztük felapplikálva. viszont észrevettem valami furát: ha csak ezt a púderalapozót használom, és ráfújok egy sminkfixálót, akkor eltűnik. komolyan, az a minimális fedés is, plusz a pórusminimalizáló képessége is... kétfélével is próbáltam. szóval, vagy fixáló, vagy ez...
up2: na. amióta a márka Gel makeup nevű alapozójának a nyitjára rájöttem (nedves sminktojás, ütögetve, gyorsan dolgozva: így nem fordult elő csomoósodás, és a textúrája is majdnem jó), többet nyúlok ezért is, ugyanis remekül együttműködnek. azt a maradák textúrásságot is megszünteti. ezt is lehet használni sminktojással is, de még a gyárilag mellécsomagolt puffnival is jó az eredmény. de egyszer szerezni fogok egy olyan "velour puff" nevű valamit, amiért manapság odavannak az influencerek.

Alverde Gel Make-Up

Alverde Gel Make-Up
2018. október 17.

Sem ecsettel, sem szilikonkoronggal, sem kézzel nem működik, ha túl sokáig dolgozgatom, akkor csomósodik is. Úgy nézek ki vele mintha valami egész arcos sebet próbálnék alapozóval lefedni. Ja és ragad amíg le nem mosom. Csak azért kap 2 csillagot, mert asszem egy életre nem kell szemhéjalapozót vennem, arra megfelelő, pont a ragacsossága miatt. Ja meg mert addig nem pontozom egy csillagra, amíg nedves (vagy lehet inkább vizes) szivaccsal nem próbáltam meg, az viszont most épp nincs itthon.

Up.: Egy jó olajos hidratálóval (pl alverde baby cold cream) egész tűrhető, "dewy", enyhe fedésű színezett hidratálót lehet keverni. Olajjal viszont nem keveredik. Minimum 2:1 arányt javaslok az alapozó javára, maximum 1:1-et. kipróbáltam úgy is, hogy a hadalabo kék (arbutinos) és rózsaszín (talán kollagénes?) lotion-okat kevertem össze, 3 cseppet a kékből, kettőt a rózsaszínből, és hozzátettem egy adagot ebből az alapozóból, és egy ilyen hiperfolyékony cucc lett belőle, gyenge-közepes fedéssel, de viszonylag használható. és a bőröm szereti.
Up2.: a p2 city shield-del összekeverve működik, habár a p2 önmagában jobb... de minek keverne össze bárki is egy önmagában jó alapozót egy ilyen kis vacakkal? esetleg ha a szín nem jó vagy nem tudom...

megint up: megkövetem magam. az ebelin tojás alakú szivacsával (benedvesítve, gyorsan dolgozva) egész jó. leakciózva épp megéri. igazából ahogy most mutat a bőrömön, a maxfactor whipped creme finishére emlékeztet. mondjuk azt mondom estére jó, mert a tartóssága nem a legjobb, de egy pár órát azért kibír. egy csillagot még adok neki pluszban.

Rimmel Magnif'eyes 12 Colours Eye Contouring Palette

Rimmel Magnif'eyes 12 Colours Eye Contouring Palette
2018. október 8.

A color edition-t vettem barátnőmnek karácsonyra, ki is sminkeltem vele. A színek szépek és élénkek, a csillámok nem potyognak. Összességében jó vétel, de a benne lévő applikátor azonnal kukabélés mert semmire sem jó.

up.: most már hat árnyalatban kapható, az eredeti nude (barnás), smoke (szürkés), blush (rózsaszínes) és colour (különböző élénk színek) edition mellé bejött a spice (narancsos) és a wow (megint élénk színek, de ezúttal mind csillámos vagy fényes) is. a wow editiont birtoklom, és nagyon szép. szerintem a rimmel inkább a fényes színekben van otthon, mert a paletta 12 színéből 10 kifogástalan. a matt alapban csillámosak nehezen satírozhatók, a két legsötétebb szín a jobb szélén, de azokért (szerintem) nem annyira kár. és fun fact: simán kijön belőle a szivárvány. 1, 2, 3, 7, 2 egy pici 8-cal, 10 egy pici 9-cel. (vagy a "pici" kihagyható, bár úgy az alapszíne csekély.) és ha egy ecsettel felviszem a mutatóujjamra ezt a szekvenciát, és végighúzom az ujjam az arccsontomon, akkor szivárványos highlighterem van. 2in1 :D amúgy elegáns sminkhez kell még egy pár matt szín, de ha valaki olyan őrült, mint én, akkor azokat vagy kihagyja (és vállalja hogy a sminkje minden lesz csak nem elegáns), vagy megoldja bronzosítóval vagy pirosítóval, és púderrel, meg ami még épp kéznél van. számomra ez jobb, mint a colour edition, mert abban a mattok igazán csak egy jó szemhéjpúderalappal működtek. ennek ellenére a colour editiont és egy esszence-es ferde ecsetet (és talán még egy essence kétvégű ceruza- és satírecsetet) fogok ajándékozni mégegy barátnőmnek a szülinapjára, mert az a matt színekkel jobban illene hozzá, plusz multifunkcionálisabb a mindennapokra.

amúgy a rimmel fényes szemhéjfestékei nagyon hasonlóak nekem a makeup revolution legelső 100-as palettájában lévőkhöz. csillámméret, satírozhatóság, tartósság szempontjából. az élénk mattok a rimmelnél tartósabbak, de ez az egyetlen különbség köztük.