KRÉMEK MÁRKÁK ÖSSZETEVŐK ELADÓ MAGAZIN BLOG Belépés

sky

Regisztráció dátuma: 2014. január 29.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2014. január 29.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Vízhiány

Chloé Nomade EDP

Chloé Nomade EDP
2018. április 5.

Engem is a marketing által tökéletesre tervezett üveg vonzott a szaglászásához.
Egy alkalommal illatoltam, de nem született szerelem.
Kifújáskor citrusos - earl grey tea illatú (gondolom a bergamott miatt - és eddig a pontig egész kellemes), majd átalakul, a gyümölcsös fázis nálam kimaradt komplettem, helyette jött a poros sivatag, édes-keserű mélyülő, bomló virágillat illat veszi át a helyét a citrusos nyitánynak.
A hozzá tartozó kényszerképzetem, amikor magamon szaglásztam:
Egy világos bőrű - hajú nő poroszkál a beduin sivatagban, immár harmadik napja.
Vad és magabiztos volt induláskor, hiszen bármilyen akadályt le tud és tudott eddig győzni.
Majd lassacskán az 50 fok töri meg az akaratát, virágillatú bőre már nem tudja elnyomni a három nap izzadtságot és testszagot, keverednek, nem szép harmóniában, ahogy gondolatai is.
Hol túláradóan pozitív, hol lassan halálát várja/tervezi.
Az biztos, hogy nem a komfortzónás - chloé kompozíció, amit én személy szerint üdvözlök, azzal viszont nem értenék egyet hogy kommersz, biztonsági parfüm.
Szerintem ez is oly megosztó lehet, mint egy Opium vagy Poison, agresszív, de van karaktere, csavarosabb parfüm, de nem tudom elképzelni északi típusú hölgyeken.
Érdekes lenne megillatolni egy mediterrán 30-as alanyon :), lehet teljesen pozitív élmény lenne idegen nózinak is.
Rajtam sajnos büdössé vált a parfüm, a végén egy nubuk bőrös-poros-szúrós homok illat maradt (ami egyébként roppant autentikus :)))), valamint egy két hetes vázában ott felejtett tavaszi virágcsokor édeskés, de már bomló illata halványan.
A párom is elfintorodva szagolta a csuklómon egy óra múlva.
Tartóssága közepes, sillage-a erős, kb 4. óra után már elillant rólam.

Tom Ford Soleil Contouring Compact

Tom Ford Soleil Contouring Compact
2018. április 3.

Karácsonyra megleptek vele, egy ideje forgatom, mostmár merek véleményt is írni róla.

A soleil afterglow színű/nevű darabot kaptam (akkor mikor vették, sajnos a nude discounted volt, most ismét lehet kapni...)

Külcsín: Ez a compact nem kompakt - azaz bazi nagy... ki szereti, ki nem.
A csomagolás nehéz, elegáns, gyüjteménybe való, szerintem nagyon szép lett.

Beltartalom: krémes porok, erős pigmentáltság és közepes tartósság általánosan, porzása minimális.

A highlighter: egy nagyon finom, vizes hatású darab, enyhe, semmi diszkófényes, színe: pinkes-lilás hideg spektrumon mozog, ennek a leggyenguszabb a pigmentáltsága - de sztem ez a "hülyebiztos megoldás" hogy senki se érkezzen világító kriptonitként dolgozni;

A pirosító: egy kifejezetten hideg fukszia színű lilás-pinkes darab, nem a kedvencem, de ez csak egyéni preferencia - a barackos árnyalatokat jobban kedvelem. (szerintem ez sötét bőrű hölgyeken jobban mutat, nekem csak ippeg meg szabad érintetni vele a bucim és lesöpörni a maradékot, és úgyis egész nap "pirosodom" és kész a english rose makeup;)

A bronzer: meleg, narancsos bronzer, ami ettől függetlenül nem tesz répasárga színűvé, de csak vékonyan szabad bánni vele, erősen pigmentált.

Összességében nem ér annyit, amennyiért vesztegetik.
De egy helyen van 3 alapkellék, utazáshoz ideális, nagy tükör, masszív csomagolás, bírja a strapát...
Nekem tetszett, lehet jövőre egy nude verzióra benvezek én is.

Kérastase Aura Botanica Bain Micellare

Kérastase Aura Botanica Bain Micellare
2018. február 28.

Életem legdrágább samponja..... amit két használat után majdnem kidobtam dühömben...
(világos hajam van kb. egy árnyalatnyi szőkítéssel, hosszú, vékony szálú és sok;)
Majd elkezdtem gondolkozni IT fejjel, miszerint az esetek 90%-ban a user a hunyó sajnos.
Erre a termékre halomzottan igaz, bár adhatnának hozzá patentebb használati utasítást.

Mivelhogy: első pár alkalommal úgy használtam, mint minden ember lánya, fel a fejre, jól átdörzsöltem fejbőrt, hajat, (hiszen az a fejmosás legjobb része) majd öblítés és ugyanilyen módon ismétlés.
Tény, ugyanúgy viselkedik, mint minden szulfát-mentes termék, elsőre alig habizik, ami engem nem frusztrál(t).

De olyan szinten összegubancolta a hajam, hogy szolíd fél órácskában telt kibontani és semmi extra hatást nem tapasztaltam, a megvékonyodott tárcámon kívül.
Enyhén óvodás - teátrális morcizás után majdnem kidobtam, miszerint ezzel még nem létező ősellenségem se szivatnám.

Majd egyik reggel atomnáthával kűzdve nem dörzsöltem, csak hátrasimogattam a fejemen, semmi fincsi vakarászás, csak pici ujjbegyes fejbőrmasszázs, letojtam milyen lesz a végeredmény, győzött az infulenza-nyomor igénytelensége... (Biztos ismeritek az érzést, hogy még a "hajam is fáj"...)

És lássanak csodát: szárításkor pihepuha, extragubancmentes, fényes sörény fogadott, antibiotikum szedés kellős közepén vörös orral, lázasan... és a hajam sosem volt ennyire könnyen kibontható... sőt megkockáztatom, balzsam se kellett volna rá...
Az ára véleményem szerint a beteg kategóriába tartozik, de ha jól használod, okoz pozitív meglepetéseket. :)
Nem vagyok biztos benne, hogy állandó szereplő lesz. de a végére meggyőzött, ez egy szuper termék, csak tudni kell használni.

1 MÁRKA

4 ÖSSZETEVŐ