stripedpanda

Regisztráció dátuma: 2017. november 15.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2017. november 15.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: Vízhiány

Essence #Insta Perfect Folyékony Alapozó

Essence #Insta Perfect Folyékony Alapozó
2019. február 8.

2018. 11. 12.: Ez az alapozó nagyon pozitív csalódás volt :D Az egész napot kibírta, rohangálással, mindennel együtt, nem púdereztem újra, vagy néztem rá, mert arra sem volt időm. Hazaérve viszont több, mint 8 óra után is teljesen vállalható állapotban van, rajtam nem fénylett át csúnyán (de nincsen zsíros bőröm, sőt inkább kiszáradásra hajlamos), nem emelt ki semmilyen egyenetlenséget vagy szárazabb részt. A mimikai ráncoknál ugyan nem bírta olyan szépen, mint egy drágább alapozó, de nem emelte ki őket csúnyán, vagy ilyesmi, egyszerűen csak 5-10centiről nézegetve a fejemet ez feltűnt, nem hiszem, hogy más ennyire kereste volna rajtam a hibát :D A legvilágosabb árnyalatot vettem belőle (#10 cool porcelain), ami végre tényleg elég világos és nem kismalacrózsaszín, hanem enyhén sárgás, nehéz ilyet találni, de ez pont tökéletes. Ami fontos, hogy egyáltalán nem matt, sőt szerintem teljesen "dewy finish"-e van, így púderezni mindenképpen kell, hogy tartós legyen. A kiszerelését nagyon szeretem, könnyű adagolni, féltem, hogy mindenfelé csöpögni fog, de egyáltalán nem ez a helyzet. Ecsettel és szivaccsal könnyen és szépen el lehet dolgozni. 1600 Ft-ért nem is gondoltam, hogy egyáltalán működni fog, azt pláne nem, hogy még ennyire jól is :D Eddig nem okozott semmilyen irritációt vagy pattanásokat sem, közepes erősségű fedést lehet belőle kihozni.

2019.02.08.: Már elhasználtam, ezért újra elkezdtem más alapozókkal sminkelni. Azt kell, hogy mondjam, annyira megszerettem ezt a kis essence-t, hogy rohantam újravenni pár nap után, mert már nagyon hiányzott, rájöttem, hogy még a jóval drágább termékekkel szemben is őt preferálom. Blenderrel nagyon gyorsan eldolgozható, púderrel és fixálóval egész nap szép, még az edzés sem viseli meg, ha éppen nincsen időm leszedni, vállalható marad a sminkem utána is. Kár, hogy az essence-t ismerve ki fogják vonni :( de akkor előtte biztosan bevásárolok belőle :D Viszont célszerű belőle világosabb árnyalatot választani, mert napközben sötétedik valamennyit.

Maybelline Superstay Matte Ink Liquid Lipstick

Maybelline Superstay Matte Ink Liquid Lipstick
2019. február 8.

60 Poet: Na végre találtam egy nude színt, ami nem sápaszt és nem is túl sötét, vagy a kelleténél erősebb színű rajtam (világosszőke hajam és elég fehér bőröm van, így nehezebb feladat volt ez, mint gondoltam), ez egy szép, világos-barackos árnyalat. Nekem bevált, bár elég vegyes véleményeket olvastam róla, így kicsit féltem kipróbálni. Szerintem az a lényege, hogy vékonyan kell felvinni, nagyon pigmentált, úgyhogy így is jól fed, az applikátorral is precízen lehet dolgozni, csak le kell róla húzni a felesleget. Én előtte szájceruzát használok, azzal egyszerűbb megcsinálnom a körvonalat, majd jöhet rá ez a rúzs, ahogy már írtam, egyetlen vékony rétegben. Így szép egyenletes lesz, megszárad, nem is ragad és sok matt rúzzsal ellentétben nagyon kényelmes, nem kezdi idővel húzni a szám napközben vagy evéskor/iváskor. Kibír mindent, esetleg legbelül kopik meg egy kicsit, de akkor sem túl észrevehetően, viszont szintén vékony rétegben kenve azt a részt, ki lehet javítani, nem fog meglátszani az igazítás, rajtam 10+órát simán kibírt és még a nap végén sem volt kényelmetlen, nem is szárította szét a számat. Szóval én teljesen elégedett vagyok vele és világosabb bőrű lányoknak ajánlom ezt a színt :)

Update: Azóta enyém lett a 10 Dreamer és a 05 Loyalist is :) A Dreamer egyáltalán nem egy világos-nudeos rózsaszín, mint ahogy azt a csomagolása alapján gondolnánk, hanem eléggé Barbie babás rózsaszín (legalábbis rajtam), de nagyon szép. A Loyalist pedig egy világos barnásabb nude, amiről először azt hittem szörnyű lesz, de felkenve pont tökéletes, akár nomakeup makeuphoz is. A minőségükkel pont ugyanannyira elégedett vagyok, mint a Poetnél :) Lemosásra pedig én is az itt már sokszor említett módszert kezdtem használni, hogy először ajakolajat kenek rá és utána szedem le micellás vízzel, az megkönnyíti a dolgot. Valamiért ezek talán könnyebben kopnak egyébként, de ugyanolyan szépen ki lehet őket javítani, szóval ez sem okoz különösebb problémát.

Update2:
125 Inspirer: Ezzel is nagyon elégedett vagyok. Rajtam egy erősebb ciklámen szín, ami hétköznapokra sem túl sok. Ugyanúgy nagyon tartós, de szükség esetén korrigálható, mint a többiek.
Az elmúlt pár hónapban kb csak ezeket viseltem, nagyon kényelmesek, nem szárítanak jobban, mint bármelyik másik folyékony rúzs, az eltávolításuk olajos sminklemosóval nagyon könnyű.
Úgy vettem észre, hogy a meglévők közül a Loyalist árnyalat az, amelyikre jobban oda kell figyelni, mert hajlamosabb könnyebben kopni a többieknél és ezt nem is teszi valami szépen. Ennek ellenére még mindig 5*ra értékelem őket (és bár egyáltalán nem kellene ennyi rúzst vennem, de :D) tervezek még belőlük beszerezni is, hiszen ennyi pénzért (pláne akciósan vagy kuponnapokon) eszméletlen jó minőségűek, ár/érték arányban magasan a legjobbak.

MakeUp Revolution Soph Eyeshadow Palette

MakeUp Revolution Soph Eyeshadow Palette
2019. február 3.

Eddigi legjobb ár/érték arányú palettám. :) Kezdőknek is ajánlom, mert a színek kihasználhatóak, pigmentáltak, de könnyen eldolgozhatók. A tükör is nagy és jó minőségű benne, az egész sminket kényelmesen el lehet készíteni a segítségével. Pont emiatt imádom, mert nem sajnálom utazáskor sem magammal vinni és minden megtalálható benne, ami csak kellhet. Egyébként előttem már minden jót elmondtak róla :D

1 ÖSSZETEVŐ