KRÉMEK MÁRKÁK ÖSSZETEVŐK ELADÓ MAGAZIN BLOG Belépés

Tella

Regisztráció dátuma: 2017. április 5.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: -
Korcsoport: -

Regisztráció dátuma: 2017. április 5.
Bőrtípus: Normál

Megnézem

Marc Jacobs Daisy

Marc Jacobs Daisy
2018. május 18.

Mielőtt megismertem volna ezt a parfümöt, azt hittem, - a vélemények alapján, - hogy ez egy unalmas, egysíkú, virágos tucatillat. A virágos parfüm kifejezésről nekem valahogy mindig E.L. virágai jutnak eszembe, gyöngyvirágok tömkelege, amit nagyon nem szeretek, illetve Lancome pazar, túlságosan virágos Poeme-ja, és emiatt a beidegződések miatt mindig tartok az ún. virágos parfümöktől.
Meglepetés számomra az, hogy olyan sokan imádják Chanel Chance Eau Tendre parfümjét, az egekig magasztalják (köztük én is :)) Daisy-t pedig butuska illatnak gondolják, tartják, pedig ha a szemfülesek alaposabban megszimatolnák Daisy-t, elképedve tapasztalnák mennyire hasonlít egymásra a két illat :)
Édessége mérsékelt és csak finoman, szolidan virágos.
Annyira ártatlan és gyönyörű, Alice biztos Daisy-vel fújta be magát mielőtt Csodaországba ment.
Ha érzem az illatát olyan mintha egy szivárvány alatt sétálnék át és színes pillangók repkednének körülöttem. Minden mese életre kel.

Mancera Roses & Chocolate

Mancera Roses & Chocolate
2018. május 17.

Ha létezik csokialkoholizmus, akkor én a rabja vagyok, de csak a tejcsokinak. Ez a parfüm inkább csokis, nagyon hiányolom a rózsa intenzívebb jelenlétét, ami pikánsabbá tenné, hogy valóban egy rózsa-csoki páros legyenek.
Senki ne gondoljon úgy erre az illatra, mint egy doboz belga csokira, ez az illat nem az ehető fajta. Étcsoki ugyan, de nem szimpla étcsoki illat, kesernyés cseppet, fanyarkás. Ez az a fajta csoki, amit parfümként lehet hordani, ha befújom vele magam, nem lesz tőle olyan illatom, mintha egy csoki szökőkútban hemperegtem volna egy partin.
Gyümölcsöket nagyon enyhén érzek, inkább csak a háttérben muzsikálnak. Csokis parfüm létére nem édes egyáltalán, legalábbis nekem nem.

Penhaligon's Lavandula

Penhaligon's Lavandula
2018. május 15.

2017.04.19.
Minta alapján teljesen belebolondultam ebbe az illatba, muszáj volt megvennem egy 100 ml-est.
Penhaligon's újraértelmezte a levendulaillat fogalmát. Az egészben az az érdekes, hogy nem is nagyon van levendula illatú női parfüm, nem jellemző, sőt általában a levendula a férfi parfümök összetevői között szokott szerepelni. Úgy gondolom méltánytalanul mellőzik a női parfümökből!
Nagyon jól eltalálták az összetevőket, mert a lehető legtöbbet és a legjobbat hozzák ki a levendulából, érzem a fűszereket is, de kizárólagosan és mindvégig a levenduláé a főszerep.
2018.05.14.
Rengeteg levendulás illatot felkutattam, de azt kell mondanom Penhaligon's árnyékában van mind.
A legfőbb problémám az volt a levendulás illatokkal, - legyen az bármi kozmetikum (szappan, tusfürdő stb.nem feltétlenül parfüm), - hogy túl szúrós, vad, nyers, maszkulin. Sokan szerintem pont ezekért a jellemzőkért nem kedvelik a levendulát. A gardróbomban mindig vannak illatosítók, volt levendulás is, de az illatosítók az teljesen más kategória. Penhaligon's levendulája más. Krémes, lágy, puha, nőies, kifinomult, selymes, bársonyos, simogató.

1 MÁRKA