KRÉMEK MÁRKÁK ÖSSZETEVŐK ELADÓ MAGAZIN BLOG Belépés

tillisilli

1990 pont

Regisztráció dátuma: 2014. január 7.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Vízhiány

1990 pont

Regisztráció dátuma: 2014. január 7.
Bőrtípus: Száraz

Megnézem

Paula's Choice Resist Smoothing Primer Serum SPF30

Paula's Choice Resist Smoothing Primer Serum SPF30
2018. október 25.

Luxus mintám van belöle, estére szántam bulis smink alá.
Mindig 30 faktoros nappali krémet használok, nekem kell smink alá hidratáló, uh ezt a lépést nem váltaná ki egy primer. Ill. nappal sokszor leginkább lustaságból csak fényvédö+korrektor+pirosito a sminkem, az alá nem vesztegetnék egy primer-t.

Mit tud: nagyon kevés kell belöle, borsónyi. Az állaga irdatlanul szilikonos, fantasztikusan terül, ezért kevés kell belöle, sokáig elég. (Egy borsónyi, amivel az egész arcom be tudom kenni, vsz nem nyujt sok fényvédelmet). Zseniálisan kiegyenlíti és teljesen egységessé, simává teszi az arcom, amin aztán remekül terül a smink.

Azt nem tudom megmondani, hogy tartósabbá teszi-e a sminket, szerintem a nagy dobása az egységes börfelszín és a szuper sminkelhetöség. Buli végén sosem vagyok olyan állapotban, hogy a sminkem tartósságát ki bírjam értékelni, örülök, a le bírom vakarni.

Hátránya (nekem), hogy a szilikonos állagot egyre kevésbé szeretem, és kicsit mintha zsírosítana is, hajlamosabbá tenne arra, hogy csillogjon a homlokom, ami rám nagyon nem jellemzö az ultra-száraz bör miatt.

Egy próbát megért, söt vsz egy évre elég lesz a 10ml vagy mennyi van benne, újravenni nem fogom, mert úgy fest, nincs szükségem egy primer-re :)

The Body Shop Lip and Cheek Stain

The Body Shop Lip and Cheek Stain
2018. október 25.

018 Dark Cherry árnyalat van meg (sötétpiros)

Csak krémes pirosítókat használok, mert azt érzem tartósnak és sokkal természetesebb hatást lehet vele elérni. A száraz börömön ki nem állhatom a pudert, ami tovább száritja. Ha valaki a teljesen természetes, börbe olvadó, nem csillogó, kipirult bört idézö hatást szereti, arra ez tökéletes. Ajakra és szemre nem ajánlom annyira, bajod nem lesz töle, mindkettöre van jobb más termék. (szájon nem marad meg a szín, szemen meg nem elönyös a piros)

Ez egy vizes bázisú gél, ami tökéletesen eldolgozható, beszívódik, és a szín ott is marad. Kellemes vizes, nem szárít. Az után voltam hajlandó ennyit kiadni rá, hogy kézen kipróbáltam, és még kézmosás után is ott maradt a nyoma, ahová a boltban pöttyintettem! Ez meggyözött. Hezitáltam, hogy melyik színt válasszam, mert hiába világos a böröm, a nagyon világos színek nem látszanak. Uh akármelyiket bevállalhatom, csak megfelelöen keveset kell tenni.
Egy-két diszkrét pötty az applikátor végéröl, azt ujjbeggyel eloszlatom az almácskákon. Ha még mindig sápadtnak látszom, rakok még. Biztos, hogy sokáig elég lesz, mert alig kell belöle egy kicsi, jól lehet építeni.

Ajakra nem tartós, vsz mert ott túl sokat nyalogatjuk eszegetjük, az lemossa a vizes bázisú dolgokat, oda jobbak az olajos-zsíros bázisúak, azok jobban megtapadnak. Szóval szerintem ajakszínezésre nem jó, sosem maradt fent, és alig színez a sötétebb háttér miatt.

Szemre is kipróbáltam, igazábol a textúra oda is tökéletes, de nem tudom miért akarnék pirosas szemtájékot, nekem nem elönyös oda ez a szín. Ha lenne ilyen állagú szemhéjfesték más színekben, azonnal megvenném, mert nagyon tartós. (ha ismer valaki ilyet, szóljon!)

A legjobb pirosítóm ez, ha nem érezném hogy vagy 5 évre elég lesz, vennék más színben is.

Lush Ultrabland Arctisztító

Lush Ultrabland Arctisztító
2018. október 24.

2 éve használom minden este. Nagyon száraz a böröm, uh jolesik rá ez az olajos cucc, minden más arclemosó száritott, vagy csípett.
Sztem ez nem szedi le a vízálló szempillaspirált, uh arra az egyre kétfazisu lemosot használok, de az arcomra csak Ultrabland-ot.
Rákenem, bemasszirozom kicsit, aztán egy forró vízbe mártott és kicsavart fürdökesztüvel vagy kis törülközövel letörlöm. Ez után egy vékony réteget újra rákenek az arcomra, mint éjszakai krémet. Teljes életmentö száraz börre.

Update (2 évvel késöbb): ha nem használod el idöben, megavasodik. Kicsit elvette a kedvem a sok tartositoszer is, amiota erre figyelni kezdtem. De egyébként még mindig remek termék, éjszakai arcápolónak is használom néha kis mennyiségben.
Amióta kitört rajtam a felnöttkori pattanásosság, ujra ehhez a termékhez nyúltam. Nem mintha elmulasztaná a pattanásokat, de kiegyensúlyozza a bört. Ès persze hennázáshoz alap a hajvonalat mindig ezzel kenem körbe.

1 ÖSSZETEVŐ