KRÉMEK MÁRKÁK ÖSSZETEVŐK ELADÓ MAGAZIN BLOG Belépés

whitemerci

Regisztráció dátuma: 2017. május 25.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Regisztráció dátuma: 2017. május 25.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Megnézem

Dior Capture Totale Dream Skin Perfect Skin Cushion SPF50

Dior Capture Totale Dream Skin Perfect Skin Cushion SPF50
2018. május 24.

Elöljáróban annyit, hogy nem igazán szeretem a cushion kiszerelésű termékeket. Sok érv van ellenük, de legalább ugyanennyi mellettük, és persze mostanság egyre népszerűbbek, egyre nagyobb teret nyernek a kozmetikai piacon. A felgyorsult világ megköveteli a csak kinyitom, beleérintem, felmázolom és már rohanok is...... minél jobban lerövidített, és leegyszerűsített használatot, amit természetesen meg is kell fizetni, hisz az idő pénz, sok pénz.
Sok anti-ageing CC krém jellegű terméket kipróbáltam már, ez a krém is egy enyhén színezett, bőrtökéletesítő, egységesítő, és ápoló krém. Mint ahogy az a színezett krémeknél lenni szokott, ez sem lesz jó mindenkinek, a legvilágosabb 010-es árnyalat is eléggé sárgás beütésű, 012-es árnyalat az ami inkább picit bézsbe hajlik. Nekem jelenleg a szintén igen világos enyhén bézses, de felkenve rajtam inkább nagyon enyhén sárgásba hajló 020 színárnyalat a jó. Ehhez kellett némi kis enyhe színt magamra szednem persze. :) A krém illata erőteljesen naptejre emlékeztető illatú, ami egyébként kellemes, és felvíve nem is marad meg sokáig, azaz nem érezhető. Nekem minden CC, BB....stb. krém felvitele előtt KELL használnom primert. Hiába hidratáló hatású színezett, fényvédős krém, nekem primer használata nélkül nem az igazi. Meg is magyarázom hogy miért. Ez egy leheletvékonyan eloszlatható, enyhén színezett, kellemes állagú, nagyon jól kenhető és eldolgozható krém, ami látszólag szépen beivódik a bőrbe, igazodik a bőrhöz, felveszi a textúráját. Babapopsi, hibátlan bőrön csodálatos eredményt nyújt önmagában használva is. Nagy, tág pórusokkal nem tud mit kezdeni, ezért azokat még inkább kihangsúlyozza, és a ráncoknak, vonalaknak sem előnyös. Vagyis önmagában használva a bőrtökéletesítés nálam megbukott. A szokásos, mindennapos rutinommal együtt, ami tisztítás után szérum, hidratáló, majd jól bevált primer, és azután ez a krém, legvégül leheletvékony loose púder az arc teljes felületére, így tökéletes, csodaszép, tartós, egy icipici rossz szavam sem lehet rá, és persze ami felteszi az i-re a pontot ilyenkor nyár közeledtével, hogy SPF 50-es. Továbbra is tartom azt az állításomat, hogy a cushion kivitelezéssel, megoldással legalizálták a pofátlan kereskedelmi üzletpolitikát, azaz igen kis mennyiségű terméket el lehet adni igen pofátlan áron. Persze a 2x15 g azért nem tűnik olyan nagyon kevésnek, de akárhogy nyüstöljük a szivacs mindkét oldalát, aztán a szivacs kivételével a tartóban visszamaradt krémet, nem olyan sok termék ez, az árához képest - és akkor itt rávilágítanék még arra, hogy aki nem akar pazarolni és végig viszi az előzőekben leírt folyamatokat, az már szembesül is azzal a ténnyel, hogy a szupergyors, szuperegyszerű, és kényelmes használatot felváltja a macera, és kényelmetlenség. Viszont, ha azt nézzük hogy magas fényvédelemmel rendelkezik, tehát nem kell + fényvédelemről gondoskodni, akkor nagyon-nagyon, de tényleg csak nagyon enyhén mérséklődik az ára. A szivacsos megoldással együtt járó negatívumokba most nem megyek bele. Természetesen egy légiutas kísérő hölgynek a munkaidőben eltöltött utazásváltásokhoz tökéletesen ideális megoldás, de földi halandónak is utazáshoz a legmegfelelőbb kiszerelés, még kőkemény business utazásokhoz is, szóval azért vagyok nagyon-nagyon nehéz helyzetben mert a mérleg nyelve egyik irányba sem billen ki túlságosan, azaz közel kiegyenlített az állás a pozitív kontra negatív csatában. Szögezzük le, akinek az életvitelébe szinte csak ez a megoldás fér bele, annak csillagos ötös. Magam részéről én is igénylem a villámgyors, pofonegyszerű és kényelmes megoldásokat, de nem tudok rá teljes meggyőződéssel egy határozott, sziklaszilárd 5-öst adni, a 4-est viszont majdhogynem kevésnek tartom, így ha lenne olyan lehetőség, hogy a kettő között, akkor 4,5 -et adnék rá. Maradjunk akkor a jóindulattal felfelé kerekített 5-nél. :)

Estée Lauder Revitalizing Supreme+ Global Anti-Aging Cell Power Eye Gelee

Estée Lauder Revitalizing Supreme+ Global Anti-Aging Cell Power Eye Gelee
2018. május 24.

A végéhez közeledve, gondoltam én is megemlékezem erről a kis könnyed szemkrémről. Régóta a szekrénykémben várta az elkerülhetetlen sorsát, pedig anno kifejezetten azzal a céllal vettem meg, hogy az utazások során mennyire praktikus kis "szerszám" lesz, mert a tollszerű kivitelezése miatt, igen kis helyen is elfér, teljes mértékig professzionális a használata :), ezalatt azt értem, hogy a műanyag fehér fejrész "megjelölt" szilikonos felületét megnyomva nyerhetjük ki belőle a megfelelő mennyiségű krémet. Nem kell erőltetni (nekem kézre is áll), elég egy könnyedebb nyomás és már kint is van a krém, amihez hozzáérintjük a ferde fémes fejvéget (hogy bevonja a krém), és ezáltal már könnyedén siklik is a bőrön. Ahogy az előttem szóló kolleginák is már megjegyezték, egy igazán kellemes állagú, és adott pillanatban megfelelő hatást nyújtó krém, felkenés után igen kellemes hűvös érzetet nyújt. Nekem is hamar felszívja a bőröm, és reggelente nekem sem elég az önálló használata. Este is szoktam használni, mert sajnos elég sűrűn elő szokott fordulni, hogy vizes puffadás, duzzanat lesz nem csak a szemem alatt, hanem fölötte is. Hiába használom este, reggelre legtöbbször sajnos mégis keletkezik duzzanat. Reggelente a hűvös krémnek, masszírozásnak hála, meg persze egy másik, második krém használata után visszahúzódik. Pillanatnyi tűzoltáshoz is alig elégséges, sajnos a krém hatása közel sem olyan jó, mint maga a kivitelezése és használhatósága, nagyon nagy kár! Éppen ezért én sem tudok 3 csillagnál többet adni rá.

Guerlain Aqua Allegoria Teazzurra EDT

Guerlain Aqua Allegoria Teazzurra EDT
2018. április 29.

Kívül- belül gyönyörű kompozíció, igazán üde, igazán friss, rajtam fantasztikusan finom elegyet alkot. A citrusok, a jázmin, a yuzu, a zöld tea és a kamilla is kiérezhető, igazán nagyon kellemes. Szerintem is ez a legjobban, legszebben sikerült az Aqua Allegoria sorozatból, legalábbis azok közül, amikhez nekem eddig szerencsém volt. A csuklómon marad meg legtovább, máshonan sajnos hamar elillan, és leszáradáskor a kezdeti isteni frissesség is letompul, előtérbe kerül a kicsit szimplább, laposabb citromos kamillatea. Az összetevőkben sem mutat valami szépen még az a 3 piros, így 4 csillag a jutalma.

3 ÖSSZETEVŐ

Hematite EWG Kockázat: EWG Adat: közepes