whitemerci

Regisztráció dátuma: 2017. május 25.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Regisztráció dátuma: 2017. május 25.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Megnézem

L'Occitane Roses Et Reines Kézkrém

L'Occitane Roses Et Reines Kézkrém
2018. szeptember 7.

Megillatozni és megszeretni egy pillanat műve. Így került hozzám is ez a kézkrém, de úgy látom nem vagyok ezzel egyedül :). Könnyed állagú krém, amit az én kezem hamar elnyel, nyáron elégséges hidratálást nyújt, illetve csatlakozom Szeliger kolleginához, tavasztól őszig megfelelő, de télre nekem ez már kevés lesz. Az illata intenzív, de nagyon kellemes és szépséges, kicsit sem zavaró. Nem csak éjszakára használom, hanem sokszor napközben is, mert nem hagy ragacsos érzést, teljesen komfortos krém. Én a nagyobb verziót szereztem be leakciózva, szerencsém volt, és így teljes mértékig megérte.

Carmex Tropical Ajakápoló Stift

Carmex Tropical Ajakápoló Stift
2018. szeptember 7.

Nem tudom...… használtam az eredeti sima változatot is, de számomra nem volt komfortos. Szeretem a kámforos, mentolos illatot és ízt is, de az eredeti Original verziónál tapasztalt robosztus, nehéz és kissé ragacsos állaggal vegyítve egyáltalán nem volt kellemes érzés. Ehhez képest ez a gyümölcsös változat már sokkal kellemesebb, az állaga is könnyedebb lett, ez már nevezhető balzsamosnak. Illatra én jobbat vártam, és én nagyon kiérzek belőle mesterséges vaníliát is, pedig nincs benne, ami viszont ebből sem maradhatott ki az a mentol és a kámfor, de nem olyan erőteljes, mint az eredetiben. Használatkor a számon viszont rövid idő után határozottan érezhetővé válnak és emiatt ez is elnehezül kissé, előidézve az enyhe diszkomfort érzést. Ezzel együtt is kellemesebb, mint az eredeti, de én hidratáltságban sem vagyok tőle elnyűgözve. Minden egyes éjszaka lefekvés előtt használok ajakbalzsamot, hogy reggel hidratált és kisimult ajkakkal ébredjek, és a nap folyamán is kellő hidratáltságot nyújtson, de sokszor mégsem elég. Igaz cserepes szám sem szokott lenni, de pont azért mert minden este használom :).

La Prairie Cellular Swiss Ice Crystal Transforming Cream SPF30

La Prairie Cellular Swiss Ice Crystal Transforming Cream SPF30
2018. szeptember 7.

Ehhez a termékhez egy svájci munkakapcsolat révén jutottam kedvezményesen (de még így is drágán) hozzá, és teljesen véletlenül, vagyis egyáltalán nem volt tervezett. Azért sem, mert a La Prairie márka a milliárdosok játékszere, és az én személyes preferenciámba már nem igazán fér bele mindig egy ilyen árfekvésű BB jellegű színezett hidratáló.
A formatervezés, a külső kivitelezése mesteri, és igazán szépséges, egy határozottan könnyű, lapos pumpás üvegnek kinéző csini "flakonban" kapunk 30 ml krémet, ami rendkívül jól kézre áll, pont a tenyérbe illik :). Utazáshoz is remek ez a kialakítás, jól el lehet pakolászni. Jár hozzá egy pici átmérőjű, enyhén ferdén vágott ecset is, amit én a méreténél fogva nem szeretek használni, de aki szeret ilyen pici ecsettel festegetni, annak hasznos lehet. A pumpája jól működik, nem köpköd, és megfelelő mennyiségű krémet ad ki egyszerre. A BB jellegű hidratáló krém viszonylag sűrű, illetve sűrűn folyós, de szép konzisztenciájú és icipicit sem nehéz. Nekem a 20 Nude árnyalat a megfelelő, gyönyörűen igazodik a bőrömhöz, teljesen eggyé válik vele. A szokásos reggeli többlépéses hidratáló rutin után is szüksége van a bőrömnek primerre, így ehhez is használok mindig. Koromnál fogva vannak finom vonalak (amik kezdenek elmélyülni), szarkalábak, és a homlokomon sajnos ráncok is, de amit a legnagyobb tragédiának tartok, és rendkívül gyűlölők, azok a hatalmas tág pórusok. Így most már kénytelen vagyok nem egy, hanem több primert is használni, mert vannak extra száraz részek, normál részek és kifejezetten zsíros részek is az arcomon. Ugyanazokat a termékeket használtam ehhez is, mint a nyár folyamán a többi általam használt alapozóhoz vagy CC, vagy BB krémekhez. A legtöbb elvérzett az extra száraz részeim miatt, hiába voltak high end makeup-ok. A jól működők közül a kedvenceim a Guerlain Aqua Nude és a MUFE voltak. Ez a BB jellegű hidratáló kis semmiségnek tűnik, de szerintem eléri a könnyű - közepes fedést, csodálatosan egységesít, és olyan hihetetlen kisimult, üde, fiatalos bőrképet varázsol, teljes mértékig concealer azaz korrektor hatása van, csodálatos finish-el, mindezt pedig úgy, hogy teljesen eggyé válik a bőrrel, semennyire nem látszik, hogy bármi is lenne az arcunkon. Hihetetlen könnyű és kényelmes viselet, és az én hektikus, makrancos bőrömön is remekül teljesít, az extra száraz részeken is egész nap hidratált marad, megtartja a gyönyörű finish-ét, a zsíros részeken délután 4 körül kezd el halványan kifényesedni, ami teljesen vállalható még. Rajtam egész nap kitart lemosásig, nem folyik le, nem szublimál, az erőteljes kivizesedést is remekül állja, vagyis az arcon az extra meleg és fizikai intenzitás miatt csörgedező vízpatak (izzadság) sem kezdi ki, ha szépen megszárad magától ugyanolyan lesz, mint amikor feltettük, illetve talán még szebb :). Én a Dior Diorskin Forever & Ever Control mattító és igen finom, lágy porával szeretem leginkább befejezni ezt a finish-t. Csodálatosak együtt, a por állagú bronzosítót és pirosítót is gond nélkül, egységesen, gyönyörűen eldolgozva fel lehet rá vinni. Megmondom őszintén, annyira gyönyörű természetes és csodálatos bőrt varázsol, hogy én nem szeretem sminkkel elnyomni, így a létező legszolidabb, vagy no makeup makeup look-ot varázsolok hozzá. A saját elégedettségemet mi más koronázhatta volna meg jobban, mint az, hogy mindig amikor ezt a hidratálót használtam, minden egyes alkalommal dicséretet kapok. Ami ennél is nagyobb dolog, hogy olyan emberektől is, akik icike-picikét sem fogékonyak a sminkre és kicsit sem értékelik a dekorkozmetikumokat. Az összetevőkből is látszik, hogy illatanyagból nincs hiány benne, de határozottan nem erősebb illatú mint a Guerlain Aqua Nude, hanem jelentősen lágyabb, és ez is kissé virágos illatnak tűnik, amit felvitel után már egyáltalán nem lehet érezni. Kozmetikumokban sem létezik csodaszer, de ez a hidratáló nálam mégis csodát művel, amit az állandó visszajelzések is megerősítenek, így el kell ismerjem, remek termék.

4 ÖSSZETEVŐ

Hematite EWG Kockázat: EWG Adat: közepes