Alterra

Ár:   649 Ft   Kategória:   Samponok
Kiszerelés:   200 ml   Bőrtípus:   Normál
Lelőhely:   Rossmann   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: zsazsa, Módosítva: 2011. szeptember 16.

Lelőhely:   Rossmann
Kategória:   Samponok
Bőrtípus:   Normál

Szilikon nélkül. Az illatanyagokat természetes olaj formában tartalmazza.

hedgehog

2013. szeptember 25.

A szilikonmentes sampon életemet, az Alverde limitáltjával kezdtem, ami csúnyán megbukott. Ez követte ez a termék, ami már egy fokkal jobban szerepelt. Lassan elfogy az üveggel így már bátran merek véleményt mondani róla. Az SLS ott díszeleg álnéven a 3. helyen, a protein meg felér a szilikonnal egyesek szerint, ehhez nem értek, elhiszem. Tiszta lett a hajam tőle, a habzása (nem létkérdés), de nem volt rossz. Olyan se szaga, se bűze kategóriás, alig-alig éreztem valamit, ennél még a gyógynövény "szagot" is jobban szeretem, mint ezt a semmilyet. A kókuszolajat szépen kimosta a hajamból, erre nem lehet panaszom és nem lett zsíros vagy korpás a hajam tőle.Többször tuti nem veszem meg. Nem is egészségesebb, nem is jobb, nem is olcsóbb az átlagnál.
Most egy igazi minden vacak (SLS, parabén, szilikon és társaik) mentes samponra vadászok, amit még ki is merek fizetni, anélkül, hogy két hétig lelkiismeret furdalásom lenne az ára miatt. Sajnos egyenlőre csak 1200 Ft vagy még drágábbakat találtam, ha valakinek van ötlete ne kíméljen. :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. szeptember 25.

Evelin19

2013. július 7.

Egyszer próbáltam ki ezt a sampont, nekem is ez volt az első szilikon mentes samponom. A hajam eléggé száraz és hamar töredezik,de mikor kipróbáltam selymes lett a hajam és puhább tapintású is, elégedett voltam vele. Szerintem újra megveszem:)

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. július 7.

cicatapmancs

2013. június 26.

Ez az első szilikonmentes samponom. Az állaga nekem elsőre furcsa volt, de most már megszoktam. Az illata a narancssárga színű gumimacira emlékeztet :) Jól habzik, és ugyanúgy tisztít, mint bármelyik másik szilikonos sampon. Az én hajamat nem szárította ki.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. június 26.

Majtika

2013. június 13.

Megvettem mert úgy döntöttem kiiktatom a szilikonos dolgokat az életemből és elkezdem egészségesebben ápolni a hajam mivel nagyon elkezdett hullani. Először sőt másodszor is amikor hajat mostam vele valami eszméletlen borzalmas száraz sprőd lett ami mindenki rémálma de kitartó maradtam és megvettem a gránátalmás balzsamot hozzá és most hogy egyre többet használom egyre szebb a hajam fényes és erős igaz most nem érzem olyan selymesnek mint régen a szilikonos ápolóktól, de kitartóan használom tovább mert eddig pozitív amit tett a hajammal. :)
Még hozzá fűzném, hogy mindig nézzétek meg a lejárati idejét én erre "allergiás" vagyok :) és általában amikor nagyon akciózzák vagy lejárt vagy hamarosan lefog ;)
4 csillagot kap még várok egy kicsit a túl dícséretével :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. június 13.

4 csillagot kap még várok egy kicsit a túl dícséretével :)

lasvegas7

2013. május 23.

Megvettem,de nem fogom használni,mert hiába szilikonmentes,van benne protein ami ugyanazt csinálja,mint a szilikon. Amúgy sokkal simább lett tőle a hajam. Kipróbálok egy másik fajtát,lehet a fügés lesz az. :)

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. május 23.

Berberis

2013. május 16.

Első szilikon mentes samponom volt és egész jól teljesített, csak néha úgy éreztem, mintha kicsit viszketne tőle a fejbőröm. Bár lehet, hogy csak képzelődtem... A balzsamját nagyon szeretem, most is azt használom. Ezen kívül csak a koffeineset próbáltam az Alterrától, de annál ez fényévekkel jobb szerintem.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. május 16.

noriika7

2013. március 14.

Első szilikon mentes samponom, több mint egy hónapja használom már. Az eleje picit nehézkesen indult, megszokni hogy az első samponozás nem habzik fel, csak a második adag, de ezt kicseleztem azzal, hogy az elsőnél csak egy kissebb diónyit dolgozok el, lemosom és jöhet a második. Ott már szuperül habzik és a mennyiségen is csak egy picit növelek, pedig hosszú hajam van. Aztán a balzsamozás jön a gránátalmással, de csak a hajvégeken. Most már nagyon szép a hajam, a zsírosodást is sikerült vele kitolnom 2 napról, 3-4 napra és a korpa is elkerül. Igaz nehezebb kifésülni, de ha rendesen megszáradt, akkor nem okoz sokkal több gondot, mint amúgy is a hosszú haj megmosás után. Nekem nagyon bejövős. :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. március 14.

mademoiselle1

2013. március 7.

Nekem maximálisan bejött, nem zsírosodik tőle a hajam és nagyon jó állagú lesz a hajmosás után. Csak ajánlani tudom!

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2013. március 7.

Roni27

2013. március 7.

Jók az összetevőjei, az illata mondjuk már annyira nem jön be sajnos...Bánom már, hogy ennyi pénzért nem mást vettem. Mikor megmostam vele a hajam, abszolút nem éreztem, hogy tisztított volna. Amikor a hajtövemhez értem, még mindig úgy éreztem, hogy zsíros... Vagy ez normális egy ilyen natúr samponnál? Nekiadtam a férjemnek, neki jó lesz, amúgy is érzékeny a fejbőre.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2013. március 7.

yxcv

2013. február 3.

Annyira reménykedtem, hogy jó lesz. Ez az első szilikonmentes samponom, de félek hogy nem fog beválni. Első mosás után vagyok 3 nappal, eléggé kiszárította a hajvégeimet, töredezik és félek hogy ez hosszabb távon sem lesz jobb. Előtte is sérülékeny volt a hajam, most rászántam magam a szilikonmentesre, hátha csodát tesz a hajammal, de eddig úgy néz ki nem fog, bár lehet csak én vagyok nagyon türelmetlen.. :( Viszont félek ezt használni továbbra is, mert nem szeretném ha az összes hajvégem letörne, mert így is hihetetlen lassan nő. Lehet, hogy nem jó hogy ezt a sampon választottam, de nemtudom mennyire lenne jobb egy másik alterrás sampon..?! Egyébként szép fényes lett tőle a hajam felső része, de nemtudom mi legyen a sorsa. Még lehet visszatérek egy jobb véleménnyel! :) (a balzsamot is használom)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. február 3.

Antioxidánsok: Tocopherol

Növényi eredetű összetevő. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint antisztatizáló (a haj szállását megakadályozó), tisztító, hajkondícionáló hatású összetevő, és segíti a kozmetikumok egyenletes eloszlathatóságát.