Alterra

Ár:   1299 Ft   Kategória:   Hajápolók
Lelőhely:   Rossmann   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: Hennacska, az összetevőket feltöltötte: jkrisztie2, Módosítva: 2017. május 3.

Lelőhely:   Rossmann
Kategória:   Hajápolók

Szilokonmentes hajolaj, száraz törékeny hajra. Bio mandula, argán, avokádó, és sárgabarackmag olajjal.

Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia

Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia
Borostyan

Nicu

2017. november 5.

Nem törékeny a hajam, csak a vége kissé sprőd a vasalástól. Majdnem derékig érő hajam van, egy pumpálásnyi elég kb. álltól kezdve. Vizes hajra viszem fel.
Vigyázni kell vele, mert zsíros hatást kelt, ha keveset viszek fel, alig hat. Hajmosás előtt használom már csak. Finom illata van. 800-900 Ft körül vettem leárazás nélkül, de ha elfogy, nem veszem újra.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. november 5.

pont

2017. november 5.

az biztos, hogy vigyázni kell vele, mert nagyon könnyen elnehezíti és zsíros hatásúvá teszi a hajat (pedig az én hajam dús, vastagszálú, el se merem képzelni, mit tesz a vékonyka, gyengébb hajjal). úgyhogy én ezért inkább hajmosás előtti pakolásként merem csak használni. annak oké (bár csodát nem tesz), szépek az összetevői, de nem erre a célra vettem, szóval ha így vesszük, csalódás. plusz az erős, mű citrusos(?) illatától én rosszul vagyok, nem értem, minek kellett ezt erőltetni egy ilyen terméknél.
vannak jobb hajápoló olajak is, amiknél nem kell ennyi kompromisszumot kötni, szóval engem nem nyert meg magának.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. november 5.

kapeni

2017. november 3.

Nagyon szeretem ezt az olajat, és nálam a pumpája is hibátlanul működik!😁 Vastagszálú, szőkített, göndör hajam van, nedves és száraz hajon is szoktam használni, határozottan jobb kinézetű tőle a hajam. Tényleg csak 2, max 3 pumpálásnyit szabad tenni, mert különben újra hajat kell mosni!!!😦 Én az illatát is szeretem!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. november 3.

UnicornsOfLove

2017. október 26.

Olcsó volt és természetes, csak ezért vettem meg. Kezdjük ott, hogy a pumpája az enyémnek sem működik, ezért ráraktam az előző kifogyott hajvégápolóm pumpáját, mert még véletlenül meg volt a flakon. Probléma elhárítva, de azért kicsit zavaró: ha az ember egy pumpás terméket vesz, valószínűleg arra számít, hogy pumpálni is tud majd.
Egy, maximum két pumpálásnyit oszlatok el a nedves hajamon, de többet tényleg öngyilkosság. Ha racionális mennyiség felkenése után kicsit olajosabb érzetet hagy egyébként szárítás után is, később felszívódik. Sajnos ezt száraz hajra alapból nem lehet használni, pedig én úgy szeretem. Amikor már mosás után vagyok három-négy nappal. Kócolódik a vége, akad és sprődebb. Na ezt olyankor gyorsan helyreteszi egy kis olaj. Egyébként a dobozára is rá van írva, hogy nedves hajra, tehát tudtam is róla, de gondoltam kipróbálom. Ha jól adagoljuk, akkor segít egy kis egészségesebb tapintást és kinézetet varázsolni, de semmiképp sem pótolhatatlan. Igazából átlagos.

UPDATE: már használom egy jó ideje és muszáj neki négy csillagot adnom a három helyett! A hajam vékonyszálú és nagyon szöszösödős, olyan "bárányos" kinézete van, de ha ezt teszem a végeire, és mondjuk a fültől lefelé a hosszára, akkor nagyon szépen lesimítja, ápolja, van tömege, szép az esése úgyhogy ez így négyes! Most tervezek kipróbálni egy másik olajat, és majd aztán meglátom, hogy újraveszem-e. Lehet, hogy igen. De ahogy elnézem, ez egy fél örökkévalóságig elég lesz.

UPDATE2: ez az olaj nagyon jó! Nekem az illata is tetszik, és szépen hidratálja a hajszálakat, már kitapasztaltam, az én hajamra hogyan célszerű használni. Nagyon tetszik! Szép példája ez az egész amit itt írogatok annak, hogy hogyan is változhat a véleményünk egy termékről. Ötös!!!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. október 26.

masikanna

2017. október 17.

hajmosás előtt pár órával szoktam a hajamra kenni 2-3 nyomásnyit, szép, ápoltabb utána a hajam. (kicsit zavar az illata, nagyrészt illatmentes / nagyon gyenge illatú dolgokat használok, ahhoz képest ennek elég erős az illata.)

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. október 17.

pono

2017. október 8.

Szerintem is jo ez az olaj, en szaraz hajra szoktam hasznalni (tovekre termeszetesen nem). Illata nekem nem tetszik, de nem izgat kulonosebben. Ket pumpalast szoktam tenni a vallamnal kicsit hosszabb hajamra, ami nagyon szaraz, sprod es sok is van belole. Nekem szarazon beszivja par ora alatt, szoktam siman hasznalni es hajmosas elott is, akkor tobbet teszek pakolasszeruen es utana kimosom. Nedves hajra nem latom sok ertelmet. Valoban kiados, ezert is valo szaraz es sprod hajra, mint ahogy minden olaj... sosem ertem, amikor vekonyszalu/zsirosodo hajuak olajat hasznalnak es panaszkodnak, hogy nehez : ) Persze, hogy az, mert a szaraz hajra csak az hasznal. Szoval szerintem teszi a dolgat, natur es nem is draga. Nekem a pumpaval sem volt gondom.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. október 8.

Boriszka

2017. szeptember 28.

Kezdem a rosszal. Sikerült nekem is belenyúlnom, és nem jó pumpásat választanom. Valamint mindössze egy hónapos szavidővel sikerült megvennem. Ezzel együtt vettem egy Alterra mandulás sampont és egy gránátalmás-aloés hidratáló balzsamot, így az együttes hatásról tudok beszámolni. A sampontól először megijedtem, mert olyan érzés volt, mintha nem tisztítana eléggé, vizes hajon sem a balzsamot, sem az olajat nem éreztem elég táplálónak, valószínűleg a szilikon mentes összetétel miatt. De mikor megszáradt a hajam, simán hozta azt az eredményt, sőt még jobbat. Viszont az adagolás miatt levonok egy csillagot.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. szeptember 28.

Bog

2017. szeptember 14.

Alapjáraton nem szeretem a Rossmannos dolgokat, szerintem nagyon gagyik. De ennek adtam egy esélyt az itteni jó vélemények után. Hát nem kellett volna. Kezdjük azzal, hogy az enyémnek nem működik a pumpája, nem jön ki semmi, így le kellett csavarnom és önteni belőle. Már eleve oda az adagolás. De ezt lászímtva ez a termék is ugyan olyan, mint az összes többi olaj. Csak elnehezíti, zsirosítja a hajat és sose szívodik fel! Újra meg kellett mosnom a hajam, mert a hajvégeim olyanok voltak, mintha vizesek lennének (pedig csak pár cseppet használtam!) és visszagöndörödtek. Ez is megy a kukába és maradok a kedvenc Alverdés hajvajamnál!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. szeptember 14.

paranoidcat

2017. augusztus 27.

Up.: Egy hónapra abbahagytam a használatát, ilyen "elfogyott, megleszek nélküle" alapon. Hát, tévedtem. Nagyon meghálálja a lobonc ezt a kis plusz törődést. Már hajmosás után, vizes hajon is eloszlatok pár nyomásnyit, majd a következő napokon is éjszakára. Nekem nem sok, tényleg extra száraz a hajam. Enélkül nem megyek már sehova sem - plusz pont nálam, hogy a masszív csomagolása miatt könnyen utaztatható.

Főképp lustaságom miatt használok szilikonokat - szeretem a gyorssegélyt, amit nyújtanak a kifésülésben, viszont most épp az a la nature korszakom van előtérben.
Szóval, ez a cucc király. Göndör, száraz, rasztásodó, konok hajam van, és nagyon szereti ezt az olajat. Éjszakára használom, néhány cseppet belemasszírozok a hajamba, főleg a kritikus területekre (hajvég, néhány rasztalelkű tincs, stb), egy laza kontyba kötöm, és reggelre a hajam együttműködő, puha, és úgy vettem észre, ad egy kis tartást is neki, rendezettebb tőle a lobonc.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. augusztus 27.

Dumitutoj

2017. augusztus 25.

Korábban két naponta mostam hajat, s bár vasalót szinte soha nem használok és a hajsamponom is SLS-mentes, a hajam vége mindig olyan volt, mint a száraz szalma, és a színe is egészen szőkésre világosodott, pedig a többi része barna. Ez főleg akkor tűnt fel, amikor hátul csattal feltűztem: a fejemen barna volt, a csat tetején kilógó tincsek pedig szőkék... A töve a száraz végekkel ellentétben hamar zsírosodott és elvesztette a formáját.
Az itteni értékelések hatására vettem meg ezt a haolajat.
A dobozon írt egy pumpálás tökéletesen elég, így más most látszik, hogy nagyon sokáig el fog tartani. A törölközőszáraz hajamra teszem úgy, hogy a fejem előrehajtom, a szert a tenyeremben elkenem, és először a hajam végeihez alulról hozzáérintgetem a kezem, majd kb. a hajam hosszának felétől a végek irányában végig is húzom.
Már a második hajmosáskor egyértelműen látszott a hatása: a hajam nagyon puha és selymes tapintású, valamint fénylőbb lett. Jó megfogni, mert nem azt a száraz és sprőd hajat érintem meg, hanem egy jó fogásút. :-) Az már csak hab a tortán, hogy azóta hajat mosnom sem kell két naponta, elég három vagy négy nap után, jóllehet épp most volt a forrő nyár, mikor az ember amúgy is többet izzadt, és én még edzeni is járok. Eddig az edzések utáni reggelen szoktam hajat mosni (muszáj volt), de mostanra (kb. egy hónappal a szer elkezdése után) akkor mosok hajat, amikor akarok. :-)

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2017. augusztus 25.

Az itteni értékelések hatására vettem meg ezt a haolajat.

Antioxidánsok: Argania Spinosa (Argan) Kernel Oil, Tocopherol
Hidratálók: Persea Gratissima (Avocado) Oil