Alterra

Ár:   1299 Ft   Kategória:   Hajápolók
Lelőhely:   Rossmann   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: Hennacska, az összetevőket feltöltötte: jkrisztie2, Módosítva: 2017. május 3.

Lelőhely:   Rossmann
Kategória:   Hajápolók

Szilokonmentes hajolaj, száraz törékeny hajra. Bio mandula, argán, avokádó, és sárgabarackmag olajjal.

Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia

Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia
Borostyan

Bebi85

2016. május 27.

Tegnap itt az oldalon szemezgetve bukkantam erre a termékre,hát be is szereztem gyorsan,mert a vélemények alapján ez volt a legbiztatóbb :)
Azt kell mondjam,így első használat után meglepően jó az eredmény!Az utóbbi hónapokban kezdtem fokozatosan átállni természetesebb kozmetikumokra,tisztítószerre,stb,ami egyrészt megnyugtató számomra,másrészt viszont nem egyszerű feladat kiigazodni a termékek között.Amiket eddig használtam természetes,vegán hajolajokat,általános problémám volt velük,hogy nem szívta be a hajam,és ragacsos,ápolatlannak tűnő kinézete lett.Mivel természetes göndör,nagyon száraz hajam van,így a hidratálás,és a "tincsesítés" nálam kötelező eleme az ápolásnak.Viszont sem én,sem a pasim nem szereti,ha ragacsos,csimbókos,zsíros fogású a hajam.Na,ezzel az olajjal nem volt ilyen problémám,pedig (mivel ráfért a hajamra) hajmosás előtt és után is használtam belőle egy picit!Rögtön beszívódott,tartást adott,és rendezetté tette a tincseket.Tisztára játékbaba-hajam lett tőle :) Ezenkívül tetszik,hogy jó dolgok vannak benne és vegán;nekem az illata is oké!
Persze hosszabb használat után még változhat a dolog,de így elsőre nagyon meg vagyok elégedve :)

Update:
Na,így többszöri használat után még mindig tetszik az olaj,két meglátásom van mindössze...
1.Amikor felkenem,még oké az illata,de fél nap-egy nap múlva átmegy egy fura gabonás-dinnyés (nem tudok jobb jelzőt rá :) "illatba".Ez nem jön be,de megoldottam a kérdést,mert kevertem magamnak egy jázmin-levendulaolajos-sima vizes hajspricnit,ami pont kiküszöböli a problémát :)
2.A másik,hogy elég sok kell belőle,mert nagyon szállós a hajam,és nem nehezíti el kellőképp,pedig ez nálam nem lenne baj,mármint hogy lelapítja kissé a hajam.Szóval kíváncsi vagyok meddig fog kitartani a flakon...
Összességében azonban még mindig tetszik,amit a fejemen művel :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. május 27.

Update:
Összességében azonban még mindig tetszik,amit a fejemen művel :)

annushka88

2016. április 8.

Update:
Hamar eldolt, csak ugy mukodik, ha mosas elott ejjel kb 3pumpalasnyit beledorzsizek a hajamba, majd befonom. Reggeli mosashoz balzsam sem kell igy. Hiaba csak a vegeire raknam mosas utan, de a fesuvel tulajdonkeppen atviszem az olajat a tovekre is, igy jobbnak lattam tavol tartani tole. Igy most mukodik.

Egyelore nagyon szkeptikus vagyok, az alattam felsorolt modszerek kozul tobbet is kiprobaltam, de csutkamocskos lesz tole a hajam. Az ollot nyilvan nem helyettesiti, annyi pozitiv hozadeka van eddig, hogy valoban konnyen fesulheto lesz a hajam, de par perc es ujra koszosnak tuno csimbokoban csung a hossza, masnap meg a tove is. Pedig egy pumpalasnyit maszirgalok csak a vegekbe :(

Meg idozok vele, annyira sokan irjak, hogy mennyire jo, lehet valamit rosszul csinalok

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. április 8.

Odil

2016. március 13.

Szívcsücsök. Könnyed és tartalmas, nem szoktam már egyáltalán balzsamokat használni (leszámítva, amikor azokkal tisztítom a hajam két samponos mosás között), amióta megvan. Törölközőszáraz állapotában bekenem vele az egész hajam és a fejbőröm, és mire a lobonc megszárad, az olaj felszívódik. Vagy este két pumpálásnyit szétkenek a praclimon, fogom a (száraz) hajam, és befonom úgy, majd egy újabb pumpálással az egészen végigmegyek, néha hajvégeimet szinte átáztatva. Reggel az olaj nyomát sem találom.
A hatása mindkét esetben látványos, többször előfordult már, hogy tanácstalan vevők a bolt hajas részlegénél engem kaptak el az eladók helyett, a hajam egészséges külsejére hivatkozva. Az baromi jó érzés ám.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. március 13.

szzh01

2016. február 20.

Csatlakozva az előttem szólóhoz, szerintem is nagyon hasonlít összetételében, megjelenésében az Alverde hajolajához, de ennek finomabb az illata, az olyan citromos WC szagosító volt. Mellesleg ennek az illatától sem vagyok én olyan mértékben elájulva, mint ahogyan a kommentek miatt gondoltam, hogy leszek, de még épp elfogadható, nem irritáló az illat. Természetes illóolajokból származik a benne található parfüm, valószínűleg csak én nem találom elég finomnak természetesnek, de ez abszolút ízlés dolga.

No de beszéljünk a hatásáról is, ami sokkal fontosabb az illatnál. Nagyon szép összetevők, rengeteg ápoló olaj van benne. Elég sűrűn folyó olajról van szó, nálam hajmosás után törölközőszáraz hajban egyszerűen nem működik. Annak ellenére sem, hogy elolvasva a korábbi véleményeket, mindössze 3/4 pumpálásnyi mennyiséget oszlattam el a vállig érő hajam teljes hosszán. Tudni kell viszont, hogy nagyon vékony szálú, ámde dús hajam van. Az eredmény vizesen nagy reményeket adó, kimondottan jól fésülhető puhaság lett, szárazon viszont vállalhatatlanul zsíros, csimbókos összhatású frizurát eredményezett. Ennél kevesebbet lehetetlen felvinni, meg akkor az már nem is hat... A sűrű állaga miatt amúgy is nehézkes az olaj egyenletes eloszlatása, ha folyékonyabb lenne, talán könnyebben megoldható lenne a művelet.
A kudarc után nem adtam fel, kétféleképpen is használom: hajmosás előtti pakolásként fent hagytam 1 órát a száraz hajamban eloszlatva, vagy egész éjszakán át, amikor reggel hajmosással indítok. Ekkor már nagyobb mennyiséget kb. 5 pumpálásnyit masszíroztam a hajamba, amit az Alverde sörös samponommal szépen ki tudtam mosni. Nagyon puha, ápolt lett tőle a hajam.Szerencsére az illata nem marad meg a hajban.

Azt a következtetést vontam le ennek a terméknek, és más hajban maradó olajos ápolóknak a hatására, hogy vékony szálú hajba egész egyszerűen nem szabad mosás után ilyen terméket tenni, mert borzasztóan elnehezíti a hajat, lelapítja a frizurát; csak a könnyű, hidratáló hatású hajban maradó ápolók működnek nálunk (pl. Yves Rocher hajerősítő szérum, Gliss Kur BB hajpakolás - mindkettő szilikonmentes), abból is mértékkel; ápolni inkább mosás előtti pakolókkal,vagy kiöblítendő pakolásokkal érdemes. Arra viszont ez az olaj is nagyon-nagyon jó. A tapasztalatom a vékony hajszálam miatt nem csökkenti a termék értékét, hisz minden mindenkinek nyilván nem lehet alkalmas, az olaj így is megérdemli az 5 csillagot, még ha nem is rendeltetésszerűen használom.
Ja, és az ára nem 1300 Ft, a Rossmannban (nem akciósan) 900 Ft-ért vettem!

Még egy megfigyelésre jutottam, ha hajmosás előtti pakolásként használom az olajat (és ez igaz minden már hajolajra is): ha enyhén bespriccelem a hajamat vízzel (ne csöpögjön, csak épphogy legyen nyirkos) sokkal könnyebben és egyenletesebben el lehet oszlatni a hajolajat az összes hajszálon, talán egy kicsit kevesebb is kell ilyenkor az olajból, és a hatás ugyanolyan jó - ha nem még jobb -, próbáljátok ki! :-)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2016. február 20.

Ja, és az ára nem 1300 Ft, a Rossmannban (nem akciósan) 900 Ft-ért vettem!

magichand

2016. február 2.

Kicsit félve vettem meg, olvasva hogy nagyon ragacsos, de nagyon tetszett az összetevő lista, próbálok átállni a szilikon mentes hajápolásra. Előtte próbáltam kókusz, avokádó, jojoba olajat, meg a tulasi hajolajat, de velük tényleg nagyon nehéz bánni. Gondoltam maximum ez is majd a Baleás szilikonos hajvégápolóban végzi bekeverve legrosszabb esetben. De kár lenne érte! :) Illat, állag, ápolás, ár, natúr, minden rendben. 5 csillag.
Frissítés: Az elmúlt hónapokban minden hajmosás előtt lehetőleg egész éjszakára rajta hagytam pakolásként. Durván átalakult a hajam szerkezete, ráadásul fél évig nem kellett mennem vágatni a hajam végéből (göndör, száraz, részben festett, egyenesre szárított hajam van), ami kész csodának számít. A fodrászom is meg volt lepődve. Mindenképp javaslom, hogy próbáljátok ki, és ne adjátok fel két hét után! Ha lehetne +1 csillagot még adnék neki. :)

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. február 2.

Soleil

2015. december 7.

Én is csatlakozom a pozitív véleményekhez, jó az olaj, jobb, mint az Alverde hajolaja, már csak az illata miatt is,és
jobban be is szívódik a hajba, ez azért fontos szempont a natúr hajápolóknál.
Mióta rátaláltam a szilikonmentes hajolajokra, nagyon meg vagyok elégedve a hajammal! Hosszú, dús, hullámos hajam van, elég nehéz eset, mert könnyen kócolódik, festem is, úgyhogy kicsit száraz. Hajmosás előtt az Yves Rocher regeneráló olaját használom pakolásként (kb. egy órát van a hajamon), mosás után így hajbalzsamból csak egy diónyi kell, (régen simán elhasználtam egy negyed flakonnal egyszerre), aztán a törölközőszáraz hajra teszek ebből a hajolajból, összességében kb. két pumpálásnyit.
Kicsit átszárítom hajszárítóval, aztán még nedvesen egy törölközőbe tekerem, és úgy szárad meg teljesen. Komolyan mondom, soha nem volt még ilyen puha és selymes a hajam! - kivéve, amikor szilikonos termékeket használtam....az a selymesség viszont csak ideig-óráig tartott, mű volt....most napokig puha, természetes esésű. Ha eszembe jut, esténként egy nagyon pici, kb. fél pumpálásnyi mennyiséget a végére szoktam tenni, reggelre beszívódik. Hajvasalás, göndörítés előtt is szuper- persze csak amikor már teljesen száraz a haj.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. december 7.

jobban be is szívódik a hajba, ez azért fontos szempont a natúr hajápolóknál.

raczdetti

2015. november 25.

Megáll az eszem amikor a drogériák polcain bio-nak címkézett, luxus argán- kókusz- és egyéb olajas termékeket is telenyomnak Cyclopentasiloxane-nal.
Nem csillogó szilikonviasz kell a hajnak hogy tönkremenjen alatta, hanem tápláló ápolás.

Ez a hajolaj nekem az egyértelmű bizonyíték hogy kizárólag szép összetevőkkel is el lehet érni ugyanazt a hatást. Abszolút bevált a derékig érő szőke, száraz, könnyen hullámosodó (és kócolódó) hajamra. A natúr olajak közül amiket eddig használtam, igazán egyik sem szívódott be rendesen, a "vállalható alig-zsíros hatású hajvég" minősítést kapott szűz kókuszolaj sem volt igazán tökéletes a célra. :)

El kell találni ennél is a megfelelő mennyiséget, de legjobb a félszáraz hajon óvatosan eloszlatni 1-2 pumpálásnyit és utána még langyos levegővel szárítani. Fényes, puha, szépen fésülhető gubancmentesség az eredmény, végre a teljes hajhosszon. Az illata szerintem külön plusz öt csillagot érdemel.

Nem vagyok odáig az Alterra termékekért, nehezen is mondom ki de ez tényleg csodálatossss. :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. november 25.

tudatos

2015. november 6.

Nekem a hátközépig érő hajamra elég (ha nem sok!) egy pumpálásnyi. Ez szó szerint egy tömény olaj, nem az a klasszikus hajvégápoló, amit az ember várna. Kicsit elnehezíti a hajat, de ezzel együtt talán egy kis tartást is ad neki. Hajmosás előtti hajpakolásként egész jól működik.
Én alapvetően nem hiszek a hajvégápolókban, mert a száraz, töredezett hajat már semmi nem éleszti újra, csak a hajvágás. Frissen vágott hajon a töredezés megelőzése céljából használom, meglátjuk, hogy mennyire lesz hatásos.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. november 6.

kiflimorzsa

2015. november 1.

Most próbáltam, egyelőre megelőlegezek neki öt csillagot, mert nagyon tetszik. Egy pumpálásnyi elég az egész hajamra, az összetevői nagyon szépek, direkt olyat kerestem, amiben természetes összetevők vannak, de nem egy sima olaj (mondjuk magában argánolaj). Úgy tűnik szereti a hajam, csak úgy itta magába, egész szépen kisimult tőle. Annyira rossz állapotú a hajam, hogy én szárazon is szoktam rá olajat kenni, nem lesz tőle csapzott a frizurám. Az illata meg isteni.

Szerk:
Amióta használom egyre kevesebbet kell használnom. Vagyis kevésbé szárad ki a hajam, tökéletes <3

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. november 1.

Szerk:

Alizka

2015. október 31.

Egész jó hajolaj, puhítja a hajat, tényleg elég belőle egy pumpálásnyi. Nem hozza azt a wow hatást, mint a szilikonos társai, és nem is szívódik be olyan gyorsan, de azért beissza a haj. Nem bánom,hogy megvettem, most kell ez a plusz a fürtjeimnek. Az illata sajnos nem jön be, néha érzek benne valami sütőolaj szagot vagy hasonlót. Négy csillag.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. október 31.

Antioxidánsok: Argania Spinosa (Argan) Kernel Oil, Tocopherol
Hidratálók: Persea Gratissima (Avocado) Oil