Alterra

Ár:   699 Ft   Kategória:   Samponok
Lelőhely:   Rossmann   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: gwendolen, Módosítva: 2011. július 1.

Lelőhely:   Rossmann
Kategória:   Samponok

Az illatanyagok természetes illóolajokból származnak.

juditkaa70

2016. február 29.

Kicsit hámló,viszkető fejbőrömre kerestem valami jó sampont. Rátaláltam erre az Alterra samponra. színtelen,géles az állaga,nagyon jól habzik,és megnyugtatja az irritációs fejbőrt. Megszűnt a probléma. Nekem nagyon bevált,és csak ajánlani tudom!

Update: A hámló,viszkető fejbőröm a L'oreál professional majirel hajfestéknek tudhatom be. Hogy a kellemetlen fejbőr problémámon javítani tudjak,ill. megszüntessem, az ammóniamentes L'oreál Inoa hajfestékre váltottam. Kíméletesebb a fejbőrömhöz,és nem sebesedik ki,és nem hámlik,viszket.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2016. február 29.

renataH

2016. február 9.

Én hálás vagyok ennek a samponnak, mert egy samponszappanos tévelygés után ez hozta helyre a hámló, kisebesedett, fájó fejbőröm. Szerintem teljesen megfelelő a habzása, enyhe illata van csak, és kellően tisztít.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2016. február 9.

Tvylvis

2016. január 10.

Én személy szerint kifejezetten szeretem az Alterra samponjait. Kifejezetten jól tisztít (nekem egy mosással is kiszedi a kókuszolajon, jojobás pakolást), egyáltalán nem irritál, nem csíp. Ahhoz képest, hogy natúrkozmetikum, és nincs benne SLS, kifejezetten jól habzik. Az illata finom, viszont különösebben nem tartós. Nekem egyáltalán nem zsírosítja a hajam. Nem tartom csodaszernek, nagy különbséget nem vélek felfedezni a márka többi samponjához képest, viszont összességében nagyon jó terméknek tartom. Erős négyes.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. január 10.

MayaBaba

2015. november 13.

Már másnap éreztem, hogy zsíros tőle a hajam, és összetapad. Elég sokat kell használni belőle, mert nem habzik úgy, mint a többi sampon. Biztos, hogy nem veszem újra, pedig nagyon reménykedtem benne, hogy be fog válni.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. november 13.

Eple

2015. szeptember 13.

Szép puha fényes lett tőle a hajam, kevésbé zsírosította mint a többi samponom!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2015. szeptember 13.

Szép puha fényes lett tőle a hajam, kevésbé zsírosította mint a többi samponom!

bogczi

2015. május 18.

A páromnak vettem, de én is kipróbáltam. Az illata és az állaga is fura, nekem túl híg, az illata nagyon érdekes, semmihez sem hasonlít számomra. Nagyon nehezen habzik, a vállig érő hajamra egy nagy rakatot kell tennem, hogy rendesen habozzon ls tisztítson, nagyon gyorsan fogy.
A hajam puhult tőle valamelyest, ami jó, viszont zsírosította sajnos.

UPDATE: két hét használat után annyira korpás lett tőle a fejbőröm, hogy 2-3mm vastagon állt a korpa, azt sem tudom, mit csináljak vele, mert soha életemben nem volt korpás a hajam, rettentő látvány és érzés. :(

Aki szeretné kipróbálni, annak jelképes összegért odaadom Budapesten a maradékot, kb bő harmadig van.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. május 18.

A hajam puhult tőle valamelyest, ami jó, viszont zsírosította sajnos.

nanne

2014. november 7.

Sokat viszketett a fejbőröm, gondoltam kipróbálom. Nem kellett volna.
Az illata szerintem szörnyű volt, a habzása sem volt megfelelő, és sokszor kicsúszott a kezemből az "anyag". Annyi biztos, hogy kevésbé viszketett a fejbőröm, de soha többet nem veszem meg, mert utáltam használni és alig vártam, hogy elfogyjon.
A 2 pontot azért adom,mert nem zsírosított, nem lett tőle rosszabb állagú a hajam + a viszketés is enyhült.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. november 7.

Sokat viszketett a fejbőröm, gondoltam kipróbálom. Nem kellett volna.

Melian

2014. május 26.

December környékén vettem, mert az összes sampon irritálta a fejbőrömet, viszketett és ez az egy végre nem. A második flakonnal használom, eddig nagyon jól bevált, de mostanában valamiért összetapad tőle a hajam és sok helyen zsíros marad. Két nap múlva pedig már elég borzalmasan néz ki. Nem nagyon értem, hogy miért... Azt hiszem itt az ideje váltani. Minden esetre, amire van vagyis a viszketésre jó!

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. május 26.

sophie63

2014. április 25.

Nekem ez jobban bevált, mint a papayás változat, kevésbé zsírosodik tőle a hajam. Mindenesetre azt hiszem, nem ez lesz az a natúr sampon, aminél megállapodok...

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. április 25.

yngsu

2014. január 27.

Azért tértem át a szilikonmentes samponokra, mert ezekben SLS sincs. De van 4-5 más tisztítószer, amikről meg nem tudok semmit. Úgyhogy végül feladtam a samponokkal szenvedést, házi módszerrel mosom a hajam, és megszűnt a fejbőröm viszketése.
Ezt a sampont három hónapig használtam. Az első pár használatnál nagyon jó illata volt, majd azt vettem észre, hogy olyan szaga lett mint a buborékfújó folyadéknak...Mikor pedig már a végét járta a sampon, csak habzó lötty jött ki belőle.
A hajamat kicsit szárította, viszont kevésbé zsírosodott. Amúgy elég jól habzott. De többé nem akarom látni.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. január 27.

Antioxidánsok: Avena Sativa (Oat) Kernel Extract
Hidratálók: Glycerin, Betaine

Ecet. Szerves sav, melyet a kozmetikai iparban többnyire hajápolási termékekben használnak, de alkalmazzák még szájöblítőkben, leheletfrissítőkben és bőrápolási termékekben is. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint antisztatizáló hatású összetevő, de más források szerint a termékek PH szabályozására is használják. Használatuk biztonságosnak tartott  a kozmetikai termékekben.