Alterra

Ár:   699 Ft   Kategória:   Samponok
Lelőhely:   Rossmann   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: gwendolen, Módosítva: 2011. július 1.

Lelőhely:   Rossmann
Kategória:   Samponok

Az illatanyagok természetes illóolajokból származnak.

Lunita

2014. január 21.

mire a végére értem,már irritál. maradok a zsályásnál.

2013. december 26.Idő közben vennem kellett másikat,mert ezt ott hagytam a tesóméknál még ősszel,utána meg alverdéset vettem balzsamostól (megjegyzem:kár,hogy ennek nincs a forgalomban balzsam-párja!),de nekem ez is bevált. Talán annyit,hogy az alverdében több a gyógynövény,akinek ez számít. Nemrég tértem vissza erre,mert most került haza,tökre elfelejtettem.

2013.09.09. Évszakváltás miatt kicsit viszketésnek indult a fejbőröm, és ez elég szépen megnyugtatta. nekem olyan,mintha a vékonyszálú hajamat kicsit fel is töltené,mert dúsabbnak néz ki,pedig csak hajvégápolót tettem a végére.
Tetszik az illata,szerintem nem émelygős,bár nem marad meg és csak egyszer kellett samponozni vele,ami szintén előny.
2013.09.17. eddig semmi gondom vele,még viszonylag jól is habzik,bár nekem ez nem feltétel (a habzás).

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2014. január 21.

mire a végére értem,már irritál. maradok a zsályásnál.

Salalla

2014. január 11.

sajnos,hosszútávon bekorpásodik tőle a fejbőröm:((
más bajom nem volt vele,jó illatú,elég a habzás,sokáig tartott egy flakon.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. január 11.

sajnos,hosszútávon bekorpásodik tőle a fejbőröm:((
más bajom nem volt vele,jó illatú,elég a habzás,sokáig tartott egy flakon.

kissmeska

2013. november 28.

Eredetileg húgomnak szerettem volna karácsonyra, de mivel ez az első natúr samponunk, így úgy gondoltam lehet kényelmetlen lenne neki az átállás (vendéglátásban dolgozik). Leteszteltem magamom mielőtt ajánlanám neki. Az első hajmosásnál azt tapasztaltam, hogy alig elég a fejbőrömre, nem igazán habzik. (bár nem is használtam túl sok sampont) Újra megmostam kb ugyanakkora adaggal és rendesen felhabzott, elég volt a dús vàllig érő hajamra. Balzsamot nem használtam hozzá. Kicsit jobban gubancolódott a hajam mint a szilikonos samponoktól. Nagyon óvatosan kifésültem és elkezdtem szárítani. Kicsit zsírosnak éreztem a hajam. Kb félig szárítottam meg. Nagyon erősen éreztem a sampon illatát, abból is a mandulát. Végeredményben azt kell mondjam, hogy az én hajamnak nagyon jót tesz ez a sampon. A hajvégeim sose voltak ilyen jó állapotban. Még balzsammal se tudtam ezt elérni. A hajam nagyon selymes és puha. Még a párom is megjegyezte, hogy érezhető a különbség. A hajtövem elég gyorsan zsírosodott, főleg úgy hogy a párom folyamatosan simogatja a hajam. :D Eddig 3 naponta mostam hajat, most van, hogy 5 napot is kibír. És kb a 3. mosás után elkezdtem érezni, hogy lélegzik a fejbőröm. Nekem ez maximálisan bejött!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. november 28.

haloittbarbi

2013. szeptember 23.

Iszonyatosan lelapul a hajam mikor ezzel mosom, illetve gubancol és szárít is egy kicsit. Ugyan olyan hamar bezsírosodik tőle a hajam mint a többi sampontól (2-3 naponta kell mosnom).
Az illatának köze sincs! a mandulához. Sőt kb az összes Alterra samponnak ugyan olyan illata van, szerintem.

Egyetlen pozitívuma, hogy nagyon fényes lett tőle a hajam, bár az én hajam alapjáraton is szép fényes:) (de nagyképű voltam haha)

700 forintért ennél jobb sampont is lehet kapni, szóval semmiképpen se venném újra.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. szeptember 23.

Barack

2013. augusztus 24.

Ettől is pici, viszkető pattanások lettek a fejbőrömön. Meg olyan semmilyen lett tőle a hajam, kevésnek nézett ki.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2013. augusztus 24.

suomira

2013. augusztus 21.

A BDIH minősítéssel ellátott natúr samponok közül nekem eddig ez jött be legjobban (beleszámítva az összes Alverde sampont). A hajam töve zsíros, a vége viszont száraz, és ez a sampon végre megfelelően ápolja, táplálja a hajam, szép egészséges hatást eredményezve. Olykor sajnos hamarabb zsírosodik tőle a hajam, de nem mindig (nyilván ez hormonális hatásokkal is összefüggésben van). Eddig csak a dm-ben vásároltam natúr kozmetikumokat, de amióta kipróbáltam ezt a sampont, csak emiatt irány a Rossmann :)

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2013. augusztus 21.

SuperHiro

2013. augusztus 12.

Nálam egyenlőre ez a befutó a natúr samponok között. Rendesen tisztít, nem zsírosít, balzsam nélkül is szép selymes és csillogó lesz tőle a hajam. Egyedül az állaga fura. Az illatából (ami egyébként nekem nagyon tetszik) egy fehér, krémes cuccra asszociáltam erre otthon kijön belőle ilyen sárgás zselé, hát nem kicsit lepődtem meg. De ezt leszámítva teljesen elégedett vagyok vele.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2013. augusztus 12.

bambusz09

2013. augusztus 11.

Egy időben nagyon sokat használtam ezt a sampont. Fél évig úgy tűnt, hogy végre megtaláltam a tökéletes sampont: nem korpásodtam, nem zsírosodott a hajam, könnyebb lett és szép fényes. Aztán mintha elvágták volna, egy idő után nagyon gyorsan zsírosodott és kezelhetetlenné is vált. Arra gondoltam, hogy lehet, hogy megszokta a hajam, ezért váltottam egy időre. Majd ismét fél évvel később újra megpróbáltam, hátha ugyanazt a hatást érem el vele, mint az első időkben. Sajnos nem így történt. Nem tudom, hogy miért. Lehet, hogy időközben változtak az összetevői, vagy csak az én fejbőröm reagált másként, de a kukában landolt. Azóta nem is próbáltam újra megvenni. Pedig az illata nagyon tetszett...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. augusztus 11.

Natalka

2013. augusztus 8.

Nem lettem a rajongója ennek a samponnak, nagyon gyorsan újrazsírosodott a hajam tőle. Felturbóztam pár csepp teafaolajjal, hátha úgy hatékonyabb, de csak büdösebb lett, jobb nem. Az állaga borzalom, ez a fura zselés cucc egyáltalán nem nyerő, én vmi krémszerűre számítottam.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. augusztus 8.

dreamer

2013. július 14.

Átlagos sampon, semmi pluszt nem ad, de ezt nem is ígéri. Kb. három flakonnal használtam el, hetente kétszer mosok hajat, így egy flakon egy hónapig elég volt. Nem zsírosította a hajam, és nem is lett korpás tőle. Viszont az illata túlságosan émelyítő, így leváltottam.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2013. július 14.

Antioxidánsok: Avena Sativa (Oat) Kernel Extract
Hidratálók: Glycerin, Betaine

Ecet. Szerves sav, melyet a kozmetikai iparban többnyire hajápolási termékekben használnak, de alkalmazzák még szájöblítőkben, leheletfrissítőkben és bőrápolási termékekben is. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint antisztatizáló hatású összetevő, de más források szerint a termékek PH szabályozására is használják. Használatuk biztonságosnak tartott  a kozmetikai termékekben.