Alterra

Ár:   699 Ft   Kategória:   Samponok
Lelőhely:   Rossmann   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: gwendolen, Módosítva: 2011. július 1.

Lelőhely:   Rossmann
Kategória:   Samponok

Az illatanyagok természetes illóolajokból származnak.

Milka

flakonból. ehhez képest folyós-zselés-sárgás...ez mondjuk nem von le
semmit a hasznosságából. a gránátalmás balzsammal együtt használom, ami
ugyan nem csodaszer, de legalább fésülhetővé teszi a végeredményt. azt
én is érzem, hogy kicsit gubancosabb a hajam, de nem vészes formában. ha
hosszabb távon működőképes, lehet, hogy nem cserélem le.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2013. június 3.

első használat után nekem jobban bejön, mint a koffeines tesója. beleestem
az illatába, viszont meglepett a színe és az állaga. a rossmannban,
szaglás alapján azt hittem, hogy fehéres-krémes cucc fog megjelenni a
flakonból. ehhez képest folyós-zselés-sárgás...ez mondjuk nem von le
semmit a hasznosságából. a gránátalmás balzsammal együtt használom, ami
ugyan nem csodaszer, de legalább fésülhetővé teszi a végeredményt. azt
én is érzem, hogy kicsit gubancosabb a hajam, de nem vészes formában. ha
hosszabb távon működőképes, lehet, hogy nem cserélem le.

Miskulancia

2013. május 16.

Lehet, hogy rövid hajúnak kell hozzá lenni, de nekem nagyon bevállt!
Már egy éve (szinte) csak ezt használom...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2013. május 16.

Lehet, hogy rövid hajúnak kell hozzá lenni, de nekem nagyon bevállt!
Már egy éve (szinte) csak ezt használom...

Nympha

2013. április 24.

Állaga hígabb a megszokottnál, de ez nem jelent problémát. Többet használok belőle hajmosáskor, mint a régebben használt samponjaimból és még így hetekig kitart. Az illata engem a krémtúróéra emlékeztet, elfogadható. Mióta használom kevésbé korpásodik és nem viszket a fejbőröm. Gubancos lesz tőle a hajam, de balzsamozás után tökéletes. Alterra gránátalmás balzsamot használok.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. április 24.

micsii

2013. április 6.

Tény, hogy nem viszket a fejbőröm tőle, viszont olyan kezelhetetlen szénaboglyát csinált a hajamból 2 hét alatt, hogy egyenesen a kukában kötött ki.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. április 6.

beresg

2013. április 1.

Az Alverde sensitiv samponját is kipróbáltam. Ez a sampon is szárít, de ettől legalább kevésbé volt korpás a hajam.
Az SCS nem igazán barátságos összetevője! Pláne nem az érzékeny bőré! A benne lévő értékes mandulaolajból jóval több kellene bele, hogy az SCS irritáló, szárító hatását ellensúlyozza!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2013. április 1.

rata.sum

2013. március 29.

Ettől a sampontól nagyon sprőd és kezelhetetlen lett a hajam, pedig balzsamoztam dögivel. A töve viszont zsírosodott, gyakran már a hajmosás napjának délutánján is. Jelenleg arra tartom, hogy amikor hajat festek Khadival, ezzel "készítem elő" a hajamat. Legalább olcsó volt, de az én hajamra nem megfelelő.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2013. március 29.

malilalum

2013. február 27.

Mindenféleképpen szilikon mentes sampont kerestem és végül erre esett a választásom, és szerintem egy jó ideig ennél is maradok:)
Sokkal egészségesebbnek tűnik azóta a hajam ,nem is töredezik és szép fényes.
Az állaga kicsit fura volt először,de megbékéltem vele,mert az eredmény számomra tökéletesnek bizonyult:)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. február 27.

Sokkal egészségesebbnek tűnik azóta a hajam ,nem is töredezik és szép fényes.

TJudit

2013. február 21.

Update: Hosszabb távon mégiscsak elkezdett ettől is viszketni a fejbőröm, úgyhogy levonok a csillagokból. :(

Eddig a Babylove sampont használtam, de áttérek. Nekem is nagyon bejött. Nem viszeket a fejbőröm, csillogó, puha a hajam. Nem zsírosodik be hajmosás után egy nappal, nem korpásodik. Egyébként van azt hiszem sárgabarackos samponja az Alterrának, azt is próbáltam és nekem az is jó.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. február 21.

pernilla

2012. december 29.

Nekem félsiker volt ez a sampon: a korpásodással nem nagyon bírt - bár mintha kicsit kevésbé lettem volna korpás -, de a viszketést érezhetően csökkentette. Nem tapasztaltam, hogy kezelhetetlenné tenné a hajat, sőt, nekem inkább jobban kifésülhető lett tőle. A barackjoghurtra hasonlító illatával viszont nem voltam kibékülve.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2012. december 29.

javgke

2012. december 27.

Isteni az illata, és átmenetileg megnyugtatja a fejbőrt. Hosszú távon viszont a a korpásodást nem szünteti meg (tudom, nem ígérte), és a viszketéssel sem bír el. A hajtövem pedig már másnapra zsíros tőle.
Nincs szívem 2 pontot adni neki, mert ez a legfinomabb illatú sampon, amim valaha volt. Lehet, h tusfürdő lesz belőle a végén?

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2012. december 27.

Antioxidánsok: Avena Sativa (Oat) Kernel Extract
Hidratálók: Glycerin, Betaine

Ecet. Szerves sav, melyet a kozmetikai iparban többnyire hajápolási termékekben használnak, de alkalmazzák még szájöblítőkben, leheletfrissítőkben és bőrápolási termékekben is. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint antisztatizáló hatású összetevő, de más források szerint a termékek PH szabályozására is használják. Használatuk biztonságosnak tartott  a kozmetikai termékekben.