Alverde

Ár:   699 Ft   Kategória:   Samponok

A krémet és az összetevőket feltöltötte: siss, Módosítva: 2016. január 11.

Kategória:   Samponok

Sampon festett, színezett hajra bio acai bogyó és bio gránátalma kivonattal. Szilikonmentes.

aloevera

2017. január 2.

Sajnos le kell pontoznom a terméket a többiek által is írt okok miatt: szinte egyáltalán nem habzik, ebből következően nem is nagyon tisztít... 2x mostam vele hajat, a festett hajamból a dörzsölés miatt még a festék is kijött, kuka az egész, nagyon mérges vagyok....

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. január 2.

magichand

2016. október 3.

Én is aggódtam az alkohol miatt, mert extra száraz a hajam. Viszont a szulfátokra érzékeny a bőröm, ezért kipróbáltam. Frissen festett is most a hajam, így extra sérülékeny.
Nagyon jó gyümölcsös-cukros illata van, mint ahogy a többi sls, scs mentes sampont, ezt is rajta hagyom a hajamon legalább öt percig, nem habzik annyira. Olajos pakolás volt a hajamon, még így is két samponozás után tökéletesen kimosta. Nagyon hasonló a haj állaga mosás után, mintha samponszappant használnék, mindenképp csinálok ecetes öblítést utána.
Aki csak egy sampont keres, ne ezt válassza szerintem, mert nem úgy viselkedik, mint egy hagyományos, de akinek érzékeny a fejbőrre, hullik a haja, hamar zsírosodik a töve, száraz a vége, az mindenképp próbálja ki, lehet egyszerűen szulfát-érzékeny. Nekem életmentő, 5*!

Update: Hát nem ő lett végül a kedvencem, hosszú távon nagyon szárította a hajam (gondolom az alkohol miatt), ezért inkább váltottam egy Rossmann-os baba samponra, aminek legalább ilyen szépek az összetevői, csak nincs benne alkohol. Ezt így átértékelem 2*-ra, mivel a fejbőrömnek jót tett.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. október 3.

judittt

2016. szeptember 29.

Nagyon örültem, amikor észrevettem, hogy van szulfátmentes Alverde sampon, ezért gyorsan meg is vettem- bár ne tettem volna. A sampon zselés állagú, fehéres-átlátszó, a tubusban édeskés illata van, a hajon azonban már furán büdös (alkoholos?) szagú. Ezt még elnézném neki, ha amúgy tenné a dolgát, de nem. A hajam nemhogy puha és fényes nem lesz, hanem "tapadós", száraz és gubancos. Balzsam vagy pakolás muszáj utána. Minimum kétszer kell samponozni vele, hogy felhabozzon, másodszor is csak nehezen sikerül. Talán ecsetmosásra jó lesz.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. szeptember 29.

Donna

2016. augusztus 27.

Négyszer mostam át vele a hajam mire elkezdett kicsit habzani. Szárítás után nem éreztem hogy tiszta a hajam, a tövénél maradt egy zsíros utóérzés. Elhasználom de soha többet.

Update: Nem hasznalom el. A hajam zsírosabb mint hajmosás előtt. Kuka.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. augusztus 27.

Update: Nem hasznalom el. A hajam zsírosabb mint hajmosás előtt. Kuka.

Oonagh

2016. június 30.

Huhh, ez elég nagy mellényúlás volt. Nem festett a hajam; kizárólag az illata miatt vettem meg, mert emlékeztet a gyerekrágóra :)
Évek óta nem használok balzsamot, csak ecetes vízzel öblítek hajmosás után és nagyon szép fényes, puha volt a hajam. Gondolom mondanom sem kell, mekkora sokk volt, mikor szénakazal lett a fejem, miután ezzel mostam hajat pár nappal ezelőtt. Tegnap kénytelen voltam megint megmosni, mert már nem bírtam a látványt, de most visszatértem a sheavajas - avokádós verzióhoz, hááát... zongorázni lehet a különbséget. Bár még mindig kicsit szenved a hajam, de már most sokkal puhább és fényesebb. Ez meg jó lesz talán kézmosásra.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. június 30.

Aisa

2016. június 28.

Fodrászom tanácsára kerestem olyan sampont, ami színvédő. Hát ezt sikerült elsőre találnom, mert valami natúr sampon félét kerestem, de ez rettenet. Háromszor-négyszer is át kell mosnom vele a hajamat, mire olyan érzetem lesz, hogy hajat is mostam. Száradás után sincs az a húú, de tiszta a hajam érzés. Elhasználom, keverve más samponnal, de hogy többet nem veszek belőle, az biztos.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2016. június 28.

Tvylvis

2016. június 6.

Évek óta natúr samponokat használok (hennával történő hajfestés és kókuszolaj mellett), szóval van tapasztalatom. Emellett alapvetően könnyen kezelhető hajam van, nem érzékeny a fejbőröm stb. Emiatt ritkán végzi egy sampon a kukában, ez ott landolt. Olyan durván szárította a hajam, hogy még a férjem is észrevette. Ráadásul az állaga is nagyon fura, valahogy megcsúszik, lecsúszik a hajról, a kezemből, nem lehet eloszlatni, bedörzsölni. Próbáltam más samponnal keverve elhasználni, de úgy sem tetszett. Szerencsére a kókuszolaj megmentett. Kuka.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. június 6.

Kicsi77

2016. május 27.

Magichand véleménye alapján, gondoltam kipróbálom, hátha. Első mosásra, nem volt rossz. Nekem minden hajmosás után piros a fejbőröm, biztos érzékeny vagyok valami összetevőre. Ez után nem volt olyan piroskás a fejbőröm. Ha még a viszketés is elmúlna, na az szuper lenne. Próbálkozni fogok vele, majd jövök újrapontozni. (Most csak azért nem kap 5 *-ot, mert valóban nem egyszerű vele a hajmosás: nehezen habzik. A hajam se olyan dús hatású utána, mint esetleg más samponnál. De ha nem fogok viszketni, akkor megkapja azt a plusz 1 *-ot is! :))

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. május 27.

Ainhoa

2016. május 24.

Sajnos nem ez lesz a kedvenc samponom, eléggé furcsa állaga van, nem habzik, 3x nyomtam belőle nem kis adagot mire áttudtam mosni vele a fejbőröm és akkor még a végeire nem is került belőle. Nagyon szárít teljesen seprűs sprőd lett a hajam tőle, amit csak az argánolaj mentett meg. Egy pozitívum az illata eszméletlen jó édeskés engem a pez cukorkára emlékeztet , és még az argánolaj "szagát" is elnyomta, sokáig éreztem az édeskés illatot a hajamon. Újra biztos nem veszem, talán egy jó olajos hajpakolás utáni kimosónak elhasználom akkor hamar el is fogy mert sok kell belőle . Azért csalódtam nagyot mert a kedvenc samponom is alverdés amitől viszont iszonyatosan puha fésülhető a hajam :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. május 24.

Antioxidánsok: Tocopherol
Hidratálók: Glycerin, Betaine, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Oil, Sodium PCA