Anaconda

Ár:   2050 Ft   Kategória:   Pakolások, Hámlasztók
Lelőhely:   kozmetikák, online   Bőrprobléma:   Bőröregedés

A krémet és az összetevőket feltöltötte: bandita, Módosítva: 2016. május 19.

Ár:   2050 Ft
Lelőhely:   kozmetikák, online
Kategória:   Pakolások, Hámlasztók
Bőrprobléma:   Bőröregedés

A standard szérum 10%-os AHA-tartalom mellett 3,5-es pH-val rendelkezik, míg az Intenzív szérum 24 % AHA-t tartalmaz 3,0 pH értékkel. A gyümölcssav-komplex hatóanyagai az elhalt hámsejtek közti kötőanyag feloldásával felületi hámlasztás idéznek elő, mélyen a bőrbe hatolva gyorsabb osztódásra, a hámszövet megújulására serkentik, stimulálják a bazális sejteket. A szérumokat letisztítás után visszük fel a bőrre, majd a kezelési célnak megfelelő hatóidő után vizes, tonikos vattával töröljük elő. A szérumok használata során csípő-bizsergető bőrérzet fordulhat elő, ami a kezelés természetes velejárója, azonban alacsony pH értékük miatt csak kozmetikusi felügyelet mellett javasolt az alkalmazásuk.

Hatóanyagaik: AHA (Alpha Hydroxy Acid) vagy gyümölcssav komplex, Zöld tea kivonat, Pentavitin, Kamilla kivonat

mstindigo

2013. június 27.

Eredetileg nem akartam őszig megvenni ezt a brutálisnak tűnő, 25-ös marató savat, sőt, amúgy is voltak kétségeim, de hát Banditának lehetetlen ellenállni. :D Tegnap este volt a nagy nap, hogy végre elmentem érte a város másik felére, és lefekvés előtt felapplikáltam az arcomra.
A bőröm nagyon érzékeny, ezért a savas hámlasztásokkal óvatosan kellene bánnom, így mondhatni joggal féltem. Az Ilcsi-s gyümölcssavas hámlasztója totál taccsra vágta a bőrömet csupán 10 perc hatóidővel, utána egy évig nem próbáltam ki semmit, mondván, hogy nem bírja az arcom a hámlasztást. Aztán az Avon Luminosity szérumát használgattam, ami hatásos volt, de felkenés után fél órát mindig nagyon csípte a bőröm, ami miatt utáltam használni, de legalább a bőröm nagyon puha lett tőle.
A bőrömet most már hozzáértően ápolom, így nagyon puha, a felhám nincs túlságosan megvastagodva, szóval túl sok bőrt nem akartam "lemaratni". :)
De Bandita hatására azért csak megvettem a 25%-osat.
Az arcomat az Avon szalicilsavas tusfürdőjével tisztítottam le, ami szintén savas kémhatású, így jól együttműködik más hámlasztókkal. Utána hajszárító hideglevegős funkciójával 100%-ra megszárítottam, hogy nehogy azért csípjen, mert még nedves a bőröm. (Ezt a trükköt bárki bevetheti, akinek csípett, vizes bőrön sokkal jobban csípnek az AHA hámlasztók, mivel vízben oldódó savak.) Ekkor kentem a kézfejemre egy picit, és nagyon csípett... Na mondom, kész, nem vagyon normális, hogy megvettem, valszeg 1 perc után le fogom mosni az arcomról. Felkentem, és csupán egy tényleg nagyon enyhe csipegető érzésen kívül semmi mást nem tapasztaltam, még csak ki sem pirosodtam, így kivártam a tervezett 10 helyett 30 percet. Utána húzódott a bőröm, amin meglepődtem, mert az enyém inkább zsíros, de a kedvenc hidratálóm pikk-pakk megoldotta a problémát. Ezek után a bőröm, ahogy a párom mondaná, még puhinnyó popóbb lett annál is, mint amilyen eddig volt. :) Az eddig használt hasonló hámlasztókkal ellentétben nem okozott gondot ott, (nem csípett, nem gyulladt be) ahol még valami mikroseb vagy egy patti volt rajtam. Viszont a bőröm a szokottnál érzékenyebb ma, mikor felkentem a szokásos gyulladáscsökkentő krémem, nagyon kipirosodott, szerintem a benne lévő illóolajtól, csinálok majd illatmenteset ilyen esetekre. Lehet, hogy emiatt legközelebb csökkentem a hatóidőt. De így is azt mondom, hogy ez az a hámlasztó, amit érzékenyebb bőrrel is szabad használni, így kb. hiánypótló a piacon. :) Kíváncsi leszek a hosszú-távú hatására, egy alkalom után azért nem feltétlenül lesz új arcunk. :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. június 27.

De Bandita hatására azért csak megvettem a 25%-osat.

kivina

2013. június 12.

Hétfőn és kedden is használtam. Kb. 2 órát volt fent. Nem csípett, nem tudom hogy látok e változást. Mintha tisztulnának a pórusaim, de idővel majd kiderül. A szemkörnyékemre is kentem, ott sem csípett.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2013. június 12.

Antioxidánsok: Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract
Gyulladáscsökkentők: Salicylic Acid, Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract, Allantoin
Hidratálók: Lactic Acid, Saccharide Isomerate, Propylene Glycol, Glycerin, Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract, Glucose
Kémiai hámlasztók: Lactic Acid, Glycolic Acid, Citric Acid, Salicylic Acid

Cukor (sima répacukor). A bőrön alkalmazva vízmegkötő, hidratáló hatása van.