Aromax

Ár:   999 Ft   Kategória:   Egyéb
Lelőhely:   bioboltok, drogériák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: camillea, Módosítva: 2012. február 22.

Lelőhely:   bioboltok, drogériák, online
Kategória:   Egyéb

A levendulaolaj az aromaterápia gyöngyszeme, egyike a legsokoldalúbban felhasznált illóolajoknak. Azon kevés illóolaj egyike, amely hígítatlanul is bőrre kenhető. A valódi levendulaolaj nyugtató, ellazulást elősegítő, vérnyomáscsökkentő, fájdalomcsillapító és antimikrobiális főbb hatásokkal rendelkezik.

Gyulladáscsökkentő tulajdonságának köszönhetően elősegíti a sebek gyors és hegesedés nélküli gyógyulását. Fertőtlenítő hatása miatt pattanások, fertőzések, csípések kezelésére használják. Kisebb égési sérüléseket, leforrázott helyeket bekenve vele csökkenti a fájdalmat, az elfertőződés veszélyét, gyorsítja a gyógyulás folyamatát.

Javasolt alkalmazás: párologtatásra, légfrissítésre, ellazulást elősegítő aromafürdő készítéséhez, rovarcsípés kezelésére, arc- és nyak ápolására-kedvezően hat a faggyúmirigyek működésére, testápoló olaj készítéséhez.

danikafazik

2014. július 8.

párnára csepegtetve nagyon hatásosan segíti az elalvást (:

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. július 8.

párnára csepegtetve nagyon hatásosan segíti az elalvást (:

AnnaPanka

2014. július 8.

Pár napja vettem, az arcomra használom, mert eléggé pattanásos, mitesszeres vagyok. Már nagyon sok mindent használtam rájuk, de mivel hormonális problémák miatt vannak, ezért igazából bármilyen méregdrága csodakencét kenhetek rájuk, max mérsékelten tudnak segíteni. Ez a levendula használt szerintem eddig a legtöbbet. Magát a pattanást 1-2 nap alatt elmulasztja, pedig nekem nagyon nehezen múlnak, és tényleg halványítja is az egyéb hibákat (foltok, ilyesmik). Nekem nagyon tetszik, sokkal jobban bejött, mint a teafaolaj, úgyhogy állandó tag lesz itthon.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. július 8.

freedomprincess22

2014. június 18.

Én ezt használom, az arcpermetembe és nem csillog az arcom. Valóban faggyútermelés szabályzó és hígítatlan.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. június 18.

Füstifecske

2014. május 27.

Nem irritálja a bőröm, könnyen beszívódik, kellemes. :) Még csak pár napja használom.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. május 27.

rozuska

2014. március 31.

Van egy olivás teljesen szagtalan testápolóm és abba teszek egy-két cseppet, ha használom. Nagyon jó illata lesz - nekem is - és sokkal könnyebb a krém, felkenni is és érzetre is kellemesebb.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2014. március 31.

kalmaniki

2014. január 20.

Nagyon kellemes illat, igazi levendula illatot kapunk. Sokféle felhasználását kipróbáltam teljes sikerrel. Használom arckrémhez, samponhoz, tusfürdőhöz keverve néhány cseppet, párologtatva belengi a szobát a levendula illata, párnámra cseppentve belőle pedig tényleg segíti az elalvást, néha használom "parfümként" is.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. január 20.

neoda

2014. január 18.

Azt szeretem benne, hogy hígítás nélkül is tudom használni, de a bőrömet nem irritálja. Nagyon jó pattanásokra és kipirosodásra. A levendula olaj az egyik legsokoldalúbb illóolaj, az aromax pedig szerintem az egyik legmegbízhatóbb márka.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2014. január 18.

szambi

2013. november 30.

Elvileg ez baromi jó a molyok ellen. Hát nem tudom, de nálunk anno mikor ellepték a ruhásszekrényt, akkor a biturbós lángszórót is körberöhögték, nemhogy ezt...
Viszont szemben velük, én utálom a levendula illatát.
Úristen, lehet én egy moly vagyok, és emberek szállták meg a szekrényemet?

(Off: Ez megelőzésnek jó, de ha már beköltöztek akkor a fertőzés forrását kell keresni, ami bárhol lehet a lakásban. Sőt, a kutyakajás zacskóba is befigyelnek, mert a ruhamolyok az állati eredetű szőr, gyapjú ilyesmiket szeretik, és a száraz tápokban gondolom minden van. Ez tudom nem ide tartozik, de más kárán tanul az ember.)

Mikor fel voltam fázva, próbálkoztam levendulás ülőfürdővel, de volt már, hogy a sima fürdővízhez is adtam belőle egy stresszes nap után. Bár nem csípem, de gondoltam ha lelazulok akkor mindegy, és ez olcsóbb mint a fű.
Megmondom őszintén, semmilyen észlelhető hatásáról nem tudok beszámolni.

No de maga az olaj, mint általában az aromaxos olajok, jó minőségű, kétségtelenül jó kozmetikum alapanyag. Azt kapja az ember amit lát, szóval teljesen rendben van. Ha valakinek használ, használja bátran!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2013. november 30.

Viszont szemben velük, én utálom a levendula illatát.
Úristen, lehet én egy moly vagyok, és emberek szállták meg a szekrényemet?

Megmondom őszintén, semmilyen észlelhető hatásáról nem tudok beszámolni.

masnis

2013. november 7.

Sokkal-sokkal jobban bevált, mint a teafa. Viszont drágállom, nekem 2 hónapnál nem tart tovább, pedig helyileg pattanásra és ha éppen úgy tartotta kedvem, egyszer-egyszer arckrémbe használtam. A hatása miatt nem tagadhatom meg tőle az öt csillagot, de remélem, hogy a naturlandos személyében szintén jó (és kicsit olcsóbb) alternatívára találok. Mindenesetre az már biztos, hogy a teafaolaj ideje nálam leáldozott, a kombinált bőröm a levendulát sokkal jobban tolerálja, és klasszisokkal jobban is szeretem az illatát. Mondjuk az a jó alvásos duma szerintem csak népi humbug, mert olyat rémálmondtam ma éjjel, hogy a levendulavirágok elszégyellenék magukat, ha tudnák, de az antiszeptikus/gyulladáscsökkentő hatása fantasztikus, és "még" természetes is.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. november 7.

Babooca

2013. október 27.

Édesanyám vette, mert azt hitte, hogy én még nem vettem. Kis kiszerelés és magas ár. Jó minőségű, de túl erős, hígító szagú az olaj. Én a Naturlandosat vettem, annak kellemesebb az illata, olcsóbb és semmivel sem tud kevesebbet. A következő a DM-es lesz. Az ára és a kis mérete miatt 4 *.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. október 27.

Illatanyagok: Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil

További info az összetevőről a KM-blogon >>