Aromax

Ár:   999 Ft   Kategória:   Egyéb
Lelőhely:   bioboltok, drogériák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: camillea, Módosítva: 2012. február 22.

Lelőhely:   bioboltok, drogériák, online
Kategória:   Egyéb

A levendulaolaj az aromaterápia gyöngyszeme, egyike a legsokoldalúbban felhasznált illóolajoknak. Azon kevés illóolaj egyike, amely hígítatlanul is bőrre kenhető. A valódi levendulaolaj nyugtató, ellazulást elősegítő, vérnyomáscsökkentő, fájdalomcsillapító és antimikrobiális főbb hatásokkal rendelkezik.

Gyulladáscsökkentő tulajdonságának köszönhetően elősegíti a sebek gyors és hegesedés nélküli gyógyulását. Fertőtlenítő hatása miatt pattanások, fertőzések, csípések kezelésére használják. Kisebb égési sérüléseket, leforrázott helyeket bekenve vele csökkenti a fájdalmat, az elfertőződés veszélyét, gyorsítja a gyógyulás folyamatát.

Javasolt alkalmazás: párologtatásra, légfrissítésre, ellazulást elősegítő aromafürdő készítéséhez, rovarcsípés kezelésére, arc- és nyak ápolására-kedvezően hat a faggyúmirigyek működésére, testápoló olaj készítéséhez.

latiffah

2013. április 30.

én a shea vajas testápolómat illatosítottam vele. Nagyon szeretem. Nem kell belőle sok. Kellemes az illata és tartós is. Esti lazításnak a legjobb :)

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. április 30.

CherryBlossom

2013. április 26.

A téli időszakban, ami kb az elmúlt félévet jelenti, sokat használtam. Forró habfürdőhöz csepegtetve, minimálisan az ágyneműre cseppentve nyugtató alváshoz, párologtatáshoz, csak a szokásos:) Arcra nem mertem még próbálni, de lehet, hogy valamikor erre is sort kerítek!

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. április 26.

hajasbaba

2013. április 14.

Nehezebb napok után vagy vizsgák előtti estéken szoktam a párnámra cseppegtetni belőle, nagyon jól alszom tőle, teljesen ellazít. Én kenem még hígítatlanul az arcomra is egy hete mindennap és úgy vettem észre, hogy sokkal egységesebb a bőröm színe, valamint a régi pattanások után maradt piros foltjaimat is halványította.

Csipkebogyó olajjal akarom feltúzbózni, mert az is nagyon szépen eltűnteti a hegeket, de még sehol sem találtam, nincs valami ötletetek, hol vehetnék?

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. április 14.

beautifullife

2013. március 31.

Anyukám véletlenül vette meg,de megéri. :) Igazság szerint bármire használható.Illatosít,szépségápoló szerekbe is tehetjük,mert ápol,gyulladáscsökkentő,valamint párnára csepegtetve segíti a jobb,pihentetőbb alvást.A párnára való csepegtetéssel tapasztalataim szerint csínján kell bánni,mert már a három csepp is olyan sok,hogy hosszú szellőztetés után lesz elfogadható,nem fullasztó.:)

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. március 31.

Detti

2013. március 27.

Régebben nagyon nem szerettem a levendula illatát, de mostanra valahogy függő lettem. Legutóbb hajmosószappanba főztem, és nagyon jól megmaradt az illata a szappanban is. Lehet olcsóbb olajakat is kapni, de azok illata nem ennyire tartós. Biztosan veszek máskor is, és más illatot is.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2013. március 27.

Lotheg

2013. március 11.

Imádom a levendula illatát. Én is szintén sok mindenre használom, párologtatásra éjszakára, krémekbe is keverem, hajöblítőmbe is néhány cseppet. Való igaz, hogy jó erős az illata, de így legalább alig kell belőle használni néhány cseppet és meg van a kívánt hatás ... Nálam nagy kedvenc :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. március 11.

timity

2013. február 20.

Elég erős, de kellemes illata van! Tényleg igaz ennél az olajnál, hogy a kevesebb néha több! :) A natúr/illatmentes samponomba, tusfürdőmbe(250ml) tettem kb.20 cseppet. Még zuhanyzás után is egy darabig lehet érezni a levendula illatát. Párologtatóba használom még, de csak minimális 3-4 cseppel (így is erőteljesen lengi be a szobát, de kifejezetten nyugtatóan hat). A levendulás natúr szappanomnak kicsit természetesebb levendula illata van, de azért így is jár az 5 csillag.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. február 20.

zsófi84

2013. február 14.

Illóolaj-mániás vagyok, és a teafaolaj mellett ez az, ami mindig található otthon. Párologtatóba szoktam csepegtetni, gyakran lábvízbe is. Igazából valóban nagyon sokmindenre hasznosítható. Én leginkább (az illatosítás mellett) öblítő helyett használom mosáskor. 2 ek. ecethez (15 %-os) keverek kb. 6 csepp illóolajat egy adag ruhához. Az eredmény igazából összehasonlíthatatlan az öblítőkkel, érdemes kipróbálni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2013. február 14.

Henci

2013. február 8.

Én hajpermetet készítek belőle, desztillált víz, pár csepp levendula és rozmaringolaj. Serkenti a hajnövekedést, és ápolja a hajat. Zsíros hajra kifejezetten jó. Párologtatóban, illetve párnára csepegtetve is használom.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. február 8.

Aldrovanda

2012. december 21.

Finom illatú, univerzális illóolaj. Én párologtatás és párnára csepegtetés mellett öblítő helyett is használom és nagyon bevált. :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2012. december 21.

Illatanyagok: Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil

További info az összetevőről a KM-blogon >>