Aromax

Ár:   999 Ft   Kategória:   Egyéb
Lelőhely:   bioboltok, drogériák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: camillea, Módosítva: 2012. február 22.

Lelőhely:   bioboltok, drogériák, online
Kategória:   Egyéb

A levendulaolaj az aromaterápia gyöngyszeme, egyike a legsokoldalúbban felhasznált illóolajoknak. Azon kevés illóolaj egyike, amely hígítatlanul is bőrre kenhető. A valódi levendulaolaj nyugtató, ellazulást elősegítő, vérnyomáscsökkentő, fájdalomcsillapító és antimikrobiális főbb hatásokkal rendelkezik.

Gyulladáscsökkentő tulajdonságának köszönhetően elősegíti a sebek gyors és hegesedés nélküli gyógyulását. Fertőtlenítő hatása miatt pattanások, fertőzések, csípések kezelésére használják. Kisebb égési sérüléseket, leforrázott helyeket bekenve vele csökkenti a fájdalmat, az elfertőződés veszélyét, gyorsítja a gyógyulás folyamatát.

Javasolt alkalmazás: párologtatásra, légfrissítésre, ellazulást elősegítő aromafürdő készítéséhez, rovarcsípés kezelésére, arc- és nyak ápolására-kedvezően hat a faggyúmirigyek működésére, testápoló olaj készítéséhez.

Csibecsont

2012. december 18.

Én is használom, mivel lecseréltem mindent a sminkjeimet kivéve natúr termékre, mosáskor is teszek az ecetbe, hajöblítéskor is teszek az ecetbe, és használom hegek halványítására is. Kisebb koromban a párnámra csöpögtettem mindig, mert azt mondta mamám hogy így csináljam, és mindig jól aludtam tőle :)

Olvastam hogy alvásproblémákra is használjátok, arra tudok egy olcsóbb és kifejezetten arra való gyógynövényt: Macskagyökérnek hívják, herbáriában egy zacskót 250 forintért kapni (legalább is én 1-2 éve használtam, akkor annyi volt, de elég sokáig elég), elég belőle egy kis kanálnyi egy bögre forró vízbe. Nyugtató helyett is használtam, nagy mennyiség eléggé lelazít, de nem akarom drogként reklámozni :D Ha nagyon ki voltam úgymond, egy evőkanálnyit raktam egy bögrébe, nem akartam nyugtatóval tömni magam. Azóta a megszűnt az ideiglenes probléma így nem használom. Érdemes egyébként valami dobozba eltenni és eldugni, a szaga valami borzasztó büdös, a macskáim megkergültek tőle :D Rájuk nem nyugtatóként, serkentőként hat. A párom teában sem képes meginni neki annyira undorító a szaga miatt, de én cukorral citrommal nagyon szeretem! Ízlések és pofonok. :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2012. december 18.

bogarka

2012. november 26.

Gyulladások, hegek halványítására kiváló, én egy-két cseppet teszek az esti arckrémembe, és ha nagyon csúnya hegről van szó, akkor töményen is helyileg fültisztító pálcikával ecsetelem be. Sajnos az illata nekem nem annyira kellemes az arcomon, de elviselem, a hatása szuper, a sebeket begyógyítja, a gyulladást lehúzza, a faggyútermelést mintha mérsékelné kicsit. De ez az illat :( Nekem nagyon tömény, de szerencsére gyorsan elillan,csak azt a fél órát-órát kell kibírni bűzölögve,dehát erről nem szegény növény tehet, így a hatása 5 pont.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2012. november 26.

Alice83

2012. november 26.

Nagymamám kedvenc olaja, használja a párologtatóba, öblítőbe, samponba és tusfürdőbe keverve potpourrihoz adva és kölniként ágynemű illatosításra..levendula mániában szenved sajnos és hát ez nála gyógyíthatatlan..hozzá teszem én is elkaptam..

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2012. november 26.

mili

2012. november 21.

Nagyon sokoldalú kis olaj ez. Használom éjszakai krémbe, amit saját magam készítek, párologtatóba is szoktam tenni, nyugtatólag hat, jó hajpakolásba, lábfürdőbe, golyós dezodorokba.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2012. november 21.

Bibike

2012. november 12.

Amikor feszültnek érzem magam, vagy nehezen alszom el, ezt teszem a párologtatóba vagy a fürdővízbe. Szeretem az illatát nagyon :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2012. november 12.

agica1989

2012. október 16.

Használtam már dezodor készítésénél, lábfürdőként, szekrénybe molyok ellen, hangyák ellen, alvássegítőként...és még mennyi mindenre fogom, nagyon jó kis olaj. =)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2012. október 16.

Lyah

2012. július 11.

Kislányom lábujjainak körmén születése óta körömgomba van, amit sajnos csak most sikerült diagnosztizálnom, miután a háziorvos is azt mondta pár hónapja, hogy még nem keményedtek ki a körmei, azért olyanok, amilyenek, és biztosan azért, mert nagyon izzad a lába. Volt két körme, ami rendben volt, úgyhogy nekem sántított a dolog, de mostanra azonosítottam az összes tünetet csak. Elkezdtem reszelni a tetejét egy bufferrel, és bekenni minden este teafaolajjal, de az nem használt, viszont a bőre mellette kiszáradt tőle, annyira agresszívan hatott. Váltottam levendulaolajra, és ez két hét alatt már három körmét rendbetette, és a többin is látszik a javulás. Nagyon örülök, mert ilyen életkorban szinte nincs is vény nélküli vagy vényköteles szer, amit kenegetni lehet- bár ez utóbbinak nem néztem már utána-, és belsőleg adandó szert nem szívesen adtam volna erre neki. Nagyon nagyon örülök, hogy ez hat, és eddig is volt mindig otthon, de most már nem csak elalvás előtti szobaillatosításra, vagy az arcomra fogom használni, hanem fix helye lesz a házipatikában.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2012. július 11.

bandita

2012. április 7.

A levendulaolaj finom illatánál nem is kell több az elalváshoz. Légfrissítőként használom, permetező flakonban, vízzel erősen hígítva. A ruhásszekrényemben is működik, párologva űzi a molyokat. A termék nagyon sokoldalúan használható.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2012. április 7.

stilusnaplo

2012. február 22.

Én hajpakolásba szoktam keverni. Az illatát nem szeretem, csak elviselem, de a hatás a lényeg :) Párologtatásra használom időnként.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2012. február 22.

camillea

2012. február 14.

Nagyon szeretem, pattanásokra teszek belőle keveset, vagy Aloe Vera gélbe csepegtetem -- nyugtatja, gyógyítja a bőrt. Nem szabad belőle sokat használni, egy-két csepp elegendő, ha hígítatlanul tesszük a bőrfelületre. Utána levendulateát iszom lefekvés előtt, így könnyen megy az alvás :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2012. február 14.

Illatanyagok: Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil

További info az összetevőről a KM-blogon >>