Aromax

Ár:   790 Ft   Kategória:   Egyéb
Lelőhely:   bioboltok, drogériák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Sephira, Módosítva: 2012. október 8.

Lelőhely:   bioboltok, drogériák, online
Kategória:   Egyéb

A narancsfélék családjába (Rutaceae) és a Citrusok nemzetségébe tartozó narancsok közül több féléből (keserű-, édes- és bergamott-) is előállítanak illóolajat. A narancs illóolajat a narancsfélék családjába (Rutaceae) tartozó, Kínában őshonos, örökzöld narancsfa (Citrus aurantium) gyümölcsének külső terméshéjából nyerik ki hidegen sajtolással, majd ezt követő szűréssel és centrifugálással, kb. 1% mennyiségben. A terméshéjból kinyert illóolaj a Citrus-félék olajára jellemző illatú, édeskés. Fő alkotórésze a limonén, melynek mennyisége eléri a 90%-ot. A narancsolajat elsősorban légtér-illatosításra, valamint masszázs- és fürdőolajok alkotórészeként alkalmazzák.
A narancs illóolaj nem toxikus, nem irritáló, de fényérzékenyítő hatású lehet.

beautifullife

2013. május 23.

Imádom a narancsot így nem hagyhattam ki. :) Testápolóba,samponba,légtér frissítésre,ágynemű frissítésre MINDENRE.:) Megéri az árát,mennyei..mellesleg úgy tudom narancsbőrre is hatásos. :)

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. május 23.

orchidea8627

2013. április 16.

Télen nagyon rászoktam a párologtatásra, most fogyott el a sima szintetikus párologtató olajom, úgy gondoltam áttérek a természetes illóolajokra.
Milyen jól tettem! Legalább olyan intenzív, kész felüdülés amikor megcsap az illata. Arról nem is beszélve hogy a tudat is sokkal jobb hogy valami természetes dolgot lélegzek be. Nagyon szeretem a citrusos illatokat, ezt biztosan újra fogom venni, de egészen biztos vagyok benne hogy a többi Aromax illóolajat is kipróbálom majd, ahogy elnéztem rengetegféle kapható. :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2013. április 16.

Lynx

2013. március 18.

A narancs illatát nem tudom megunni, párologtatóba, samponba is keverem, így narancsos illatú lesz a hajam is, imádom ! Néha 1-1 cseppet kókuszolajba is keverek, testápolóként, frissít, illatosít :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2013. március 18.

diaziana

2013. február 20.

Párologtatóban használtam én is. Mindig felvidított az illata, nagyon finom, telt narancsillat. Vérpezsdítő :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. február 20.

Aldrovanda

2012. december 21.

Egyelőre csak párologtatóban használtam, de csodás illata van, amivel betölti az egész szobát. A karácsonyi időszakhoz is pont passzol. :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2012. december 21.

claudia

2012. december 13.

Én balzsamomba kevertem bele egy jó nagy adagot-elszámoltam magam. Most meg olyan lángolóvörös lettem hogy csak na! télen is kifakul picit a rőt hajam de ez fúú felér egy fodrásszal is (még sosem festettem erre büszke vagyok ha-haa ^^). Visszatükröződik a hajamon minden, rettenet csillogó és haragos színe lett de komolyan, nagyon tetszik emelett puha és fincsi illatú.
Ja, és egy hete vittem ezt végbe azóta se híre se hamva zsírosodásnak...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2012. december 13.

Ja, és egy hete vittem ezt végbe azóta se híre se hamva zsírosodásnak...

Bibike

2012. november 12.

Többnyire párologtatóba teszem. Nagyon szeretem az illatát. Gyakran összekeverem fahéjolajjal vagy vaníliaoldattal, így még finomabb illat lesz a szobában.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2012. november 12.