Aromax

Ár:   1190 Ft és 3790 Ft   Kategória:   Egyéb kozmetikumok
Kiszerelés:   10 ml és 50 ml   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   bioboltok, drogériák, online   Bőrprobléma:   --
Vedd meg online a Aromax-n 4375 Ft-ért megnézem

A krémet feltöltötte: berni88, az összetevőket feltöltötte: wishes, Módosítva: 2023. június 21.

Ár:   1190 Ft és 3790 Ft
Kiszerelés:   10 ml és 50 ml
Lelőhely:   bioboltok, drogériák, online
Kategória:   Egyéb kozmetikumok
Vedd meg online: Aromax, 4375 Ft

Teafa illóolaj.

Javasolt alkalmazás: Párologtatás, inhalálás, aromafürdő, bedörzsölő olaj, ápoló olaj orr környékére megfázás idején (5 éves kor felett), illóolajos fürdő lábgombásodás megelőzésére, bőrápoló olaj felszíni bőrsérülés, rovarcsípés esetén.

Ár: 1990 Ft , Eladó: Aromax

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre
bibi24

magyarry

2012. február 26.

Teafaolajat mandulaolajjal keverve (5 ml mandulaolaj + 10 csepp teafaolaj pici üvegbe tölt, összeráz) több problémára is alkalmazzuk már évek óta. Sosem csalódtunk benne! Például: szúnyog-, vagy más rovar csípéseket ezzel a keverékkel bemasszírozva gyors enyhülést és gyógyulást okoz.
Körömgomba esetén tisztálkodás után a körmöt és környékét bekenjük, szintén bemasszírozzuk. Ezt addig ismételjük minden nap, amíg a köröm teljesen egészségessé válik. A gomba sajnos strandolás alkalmával ha ritkán is, de beszerezhető :(
Nátha esetén, amikor kipirosodik az orr, ha ezzel kenegetjük, akkor a kisebesedés megelőzhető, a bőr megnyugszik. Ráadásul a teafaolaj még a légutat is tisztítja belélegzéskor, ezért a köhögést is csillapítja ily módon. Náthás időszakban tegyünk néhány cseppet a párologtatóba!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2012. február 26.

natasa

2012. február 6.

Csak erősíteni tudom a leírt pozitív véleményeket.:-) Bejött fürdővízhez adva, pattikra kenve, ecetes öblítőbe csepegtetve.
Plusz, készítettem egy tisztítószert, egy fertőtlenítő sprayt: alkohol, víz pár csepp és teafa - levendulaolaj. Beletettem egy kiürült Primavera tonikos üvegbe (azért jó, mert nem műanyag, hanem üveg és spray szórófeje is van). Minden használat előtt felrázom, kiváló háztartási fertőtlenítő.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2012. február 6.

Nyuszi1

2012. február 2.

Ülőfürdőhöz is nagyon jó!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2012. február 2.

Ülőfürdőhöz is nagyon jó!

lilly77

2012. január 30.

Pattanásokra a legjobb, ha valami ki akar jönni az arcomon, elég párszor bekenni, és elmúlik, de a már kifejlődött pattanásokat is hamar lehúzza. Mindig van otthon egy üvegcse, nagyon sokoldalúan felhasználható, kisebb sebekre, vágásokra, csípésekre egyaránt jó, és mosásnál a konyharuhák, és a kutya takaróinak fertőtlenítésére is ezt használom.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2012. január 30.

mstindigo

2012. január 27.

Nagyon jó, mosáskor ecetet használok öblítő helyett, és abba szoktam tenni pár cseppet, hogy fertőtlenítse a ruhákat. Én kicsit szoktam érezni az olaj illatát (az eceté teljesen eltűnik, különben nem mosnék azzal.) Viszont több helyről is hallottam, hogy milyen jó pattanásokra, rákentem, de semmi sem történt... Ezért -1 csillag.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2012. január 27.

Bibike

2012. január 19.

Mosáshoz használom (más illóolajjal keverve), a fehérneműk fertőtlenítésére (az öblítőtől kiütéses vagyok). Szerencsére nem marad meg a ruhákban a szaga.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2012. január 19.

camillea

2012. január 9.

Fürdővízbe szoktam csepegtetni (kb. 4-5 csepp), mivel tömény. Nagyon jó hatással van a problémás bőrre.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2012. január 9.

Ausztrál teafa cserje leveléből kivont olaj. A teafa olajnak fertőtlenítő, baktérium ellenes tulajdonsága van, mely hatásos lehet a pattanásokat okozó baktériumok ellen. Ezen tulajdonságának köszönhetően a teafa olaj természetes alternatívája lehet a benzoyl peroxidnak (BP). Egy 119 beteg részvételével készült tanulmány 5% BP és 5% teafa olaj pattanások elleni hatékonyságát vizsgálva arra a megállapításra jutott, hogy mindkettő hatásos a pattanások kezelésében, de azért a BP számottevően hatásosabb, viszont a BP esetén a szárító, irritáló hatás is jelentősebb. A pattanások hatékony kezelésére 5-10% teafaolajat tartalmazó készítmény ajánlott. A legtöbb illatos növényi olajhoz hasonlóan a teafaolaj is tartalmaz illékony összetevőket (például linaloolt, limonént és eukaliptolt), amelyek szenzibilizáló hatásúak lehetnek, különösen, ha 100%-os tisztaságú teafaolajat alkalmazunk.