Balea

Ár:   649 Ft   Kategória:   Lábápolók
Kiszerelés:   50 ml   Bőrtípus:   Száraz

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Loona, Módosítva: 2016. január 2.

Kategória:   Lábápolók
Bőrtípus:   Száraz

A régebbi sarokbőr repedés elleni krém új változata, 25% ureával, allantoinnal.

Heloise

2016. január 27.

Bár a sarkammal nem szokott nagy gond lenni, nem repedezett vagy száraz nagyon, mégis ezt a nagyágyút vetem be a csülkeimre minden második, harmadik héten. A pedikűröm oszlopos tagjaként nagyon nincs is másra szükségem csak egy jó forró lábáztatásra, egy korrekt reszelőre és erre a krémre. Majd egy meleg pamutzokni rá, és pihepuha selymes tappancsok a végeredmény. Hűsítő kámforos illatát is nagyon szeretem.
Szerintem az Urea tartalom miatt kell kezet mosni utána, nehogy az ember óhatatlanul lenyalogassa. :)
Nem használom valami gazdaságosan, így a kis kiszerelés pár hónap alatt elfogy, de még így is vígan megéri, mert nagyon kedvező az ára, a hatása pedig tényleg hihetetlen!

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2016. január 27.

Loona

2016. január 10.

Ősszel/télen az utóbbi években mindig bőrkeményedés lett a sarkamon (nyáron jóval több cipőt váltogatok, és kevesebbet használom azt, amelyik szerintem a ludas). Most először pedig nem volt rá elég esténként a testápoló, be nem repedezett (azt szerencsére még nem sikerült megtapasztalnom, remélem, még sokáig nem is fogom), de a szárazság miatt nem tudott rendesen megszabadulni az elhalt bőrdaraboktól a sarkam, éles, "karmolós" volt néha, ezt pedig végül egy kedvenc harisnyám bánta :/ Nekiláttam hát célzottabb megoldás után nézni, és annyian dicsérték itt ennek a krémnek a régi változatát, hogy rá (meg a szintén Baleás bőrsimító sarokreszelőre) esett a választásom.

Mivel a régebbi változatot nem használtam, nem tudom, ez változott-e, de a krém kellemetlen, kámforos szagát lehet, hogy ha nem írjátok, észre sem vettem volna: közelről tényleg elég szúrós ennek is a szaga, de csak akkor érezni, ha az orromhoz emelem a kezem, normál használat mellett az én orromnak fel sem tűnik. Utána a kézmosás pedig szerencsére jól lehozza, így később sem köszön vissza a szag, ha a kezem az arcom közelébe kerül.
(Amúgy tudja valaki, hogy a doboz vajon miért ajánlja a használat után a kézmosást? Én a sűrűsége miatt amúgy is lemosnám, de ettől még furdal a kíváncsiság :D )

Nagyon sűrű, nehezen beszívódó krém, amit sokáig kell a sarokba masszírozni, és még utána is sokáig hagy egy réteget a sarkon, de ez, bár azt hittem, zavarni fog, egyáltalán nem vészes, főleg este, lefekvés előtt használva. Először naponta kétszer használtam, ahogy a doboz javasolta, de már néhány nap után folyamatos maradt a puhaság annyira, hogy lecsökkentettem a használatot csak esténkéntre, mostanra pedig már nem is kell minden este használnom, elég két-háromnaponta is, a sarkam pedig puha, nem száraz egyáltalán. Biztosan az is növeli a hatékonyságot, hogy ebben a hidegben zoknit húzok éjszakára.

A dobozon emlékeim szerint az áll, hogy száraz bőrbe kell masszírozni, én próbáltam így is, meg fürdés után, nedves bőrbe is, az utóbbit jobban szeretem, mert gyorsabb és jobb beszívódást eredményez, de különbséget a hatékonyságban nem igazán vettem észre.

Pici kiszerelés, de nagyon kevés elég belőle (én kb. két lencsényit használam per sarok az elején, most már egy-egy elég), így erre a télre szerintem biztosan nem kell már újravennem - az eddigi tapasztalataim alapján azonban ha elfogy, biztosan újra fogom. Az egyetlen, ami picit idegesít benne, az a kupak záródási mechanizmusa: a krém sűrűsége miatt amikor leszedem az ujjammal a kellő mennyiséget, a maradék nem "mászik vissza" a tubusba, hanem ott marad a kupak kinyomó nyílásában, és amikor becsukom a tubust, a kis pöcök, ami a lukba illik, a tetőn szétfröccsenti a lukban maradt krémet. Engem nagyon tud zavarni egy krémes tubuson a peremen maradt, odaszáradt maradék és hasonlók, ezért bosszant ez is, újra kinyitva mindig meglepődök, hogy hogy hagyhattam így, aztán rájövök, hogy nem is én voltam :D Emiatt azért természetesen nem vonok le pontot, ez csak egyéni dili :D

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. január 10.

Antioxidánsok: Tocopherol
Gyulladáscsökkentők: Allantoin