Benton

Ár:   €17.50   Kategória:   Fényvédők
Lelőhely:   online   Bőrprobléma:   Bőröregedés

A krémet és az összetevőket feltöltötte: n.tima, Módosítva: 2021. március 18.

Ár:   €17.50
Kategória:   Fényvédők
Bőrprobléma:   Bőröregedés

• fizikai fényvédő SPF 50 + / PA ++++ funkcióval rendelkezik, amely titán-dioxiddal és cink-oxiddal védi az érzékeny bőrt az UV-sugaraktól.
  • Nyugtató összetevőket tartalmaz, például teafa kivonatot, glicirizizinsavat és tápláló összetevőket, például tokoferolt, napraforgómag kivonatot.
  • A vizes krém állaga gyengéden keveredik a bőrön, zsírosság és fehér öntöttség nélkül.

Csilla_Csilla

2021. május 4.

2021.04.05: Pár napja tesztelem a terméket. A Helloskin nevű oldalról rendeltem (két nap alatt itt volt). A bőröm száraz (tudatos bőrápolásnak köszönhetően normálba hajló). Időnként vízhiányos. Maga termék fehér színű, állagra könnyed, kevésbé tőrös, mint a piros PC Skin Recovery fényvédőm. Nem színezett. Parfümmentes, de van egy minimál illata, ami nekem tetszik (gondolom az egyik összetevő miatt). Számomra kényelmes viselet. Reggel felkenésnél egy ideig még fénylik az arcom, de 10-15 perc után belesimul a bőrömbe és szép, természetes hatást kelt. Jól el kell dolgozni (orrom mellett, szemöldökömnél, szemhéjamon fedeztem fel némi fehér maradványt a nap végén). Hagy némi fehér réteget a bőrön, de szerintem ezt csak az éles szemű bőrápoló fogja észre venni. Ha tisztességes mennyiség van felapplikálva (1,25 gramm/arc), akkor sápaszt a termék. Páran megjegyezték nekem, hogy milyen sápadt vagyok, de Én mindig sápadt vagyok... 😃 Eltudom képzelni, hogy picit más árnyalatú bőrön talán nem mutat olyan jól ez a termék. Sminkelni nem szoktam, arról a részéről nem tudok tapasztalatot írni. Próbáltam úgy, hogy aláhidratáltam, próbáltam úgy, hogy hidratáló spray-t tettem alá, nekem mindenhogy jól működött. Reggeli rutinom: toner, pici GG niacinamide, TO Matrixyl, hidratálás és fényvédő. Nem pergett le, szépen a helyén maradt. Picit szárítja a bőröm, igen. Szeretném megjegyezni, hogy a FIZIKAI szűrős fényvédők mindig fogják egy picit szárítani a bőrt, mindig fognak egy pici fehér réteget hagyni a bőröm (főleg a nem nano részecskés termékek). Sajnos ez egy ilyen kompromisszum. Összességében, nekem tetszik a termék. Az SPF tartalmában nem kételkedem, nem látok bele a krém tényleges összetételében, szóval én bizalmat szavazok neki.
2021.05.04: Egy hónap után az a benyomásom erről a termékről, hogy valóban szárít (egyik nap óvatlanul úgy indultam el, hogy lusta voltam aláhidratálni és nap közben már nagyon-nagyon száraz volt az arcom). Szóval alá kell hidratálni, különben kellemetlen viselni ezt a krémet, legalábbis száraz bőrön. Kevésbé lesz "shiny" az arcom ezzel a krémmel, mint például a piros PC fényvédőmmel. Viszont a piros PC-vel (alá hidratálás nélkül is!) nap végén is puha és hidratált az arcom, ami azért elég durva.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. május 4.

mel1nda

2021. április 1.

Update:
Nagyon szaritja a borom, annak ellenere, hogy hidratalok elotte :(

Fizikai napvedot kerestem, olyat, amiben a formula non-nano (ezek kulonbozo problemakat okozhatnak hosszutavu hasznalat soran, pl hormonalis gondokat), es a fo osszetevo a cink oxid.
Egyelore nem tudok errol a termekrol negativumot emliteni, pozitivat viszont igen:
- Felkenes utan a vegeredmeny dewy, de par perc utan szinte matt lesz.
- Nincs white cast.
- Itthon is beszerezheto.
- Nem csipi a szemet. (Nagyon erzekeny a szemem, szinte az osszes eddig hasznalt napvedo csipte, de ez a termek nem.)
- Jol mukodik smink alatt is, nem kukacodosik.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. április 1.

Update:
Nagyon szaritja a borom, annak ellenere, hogy hidratalok elotte :(

- Felkenes utan a vegeredmeny dewy, de par perc utan szinte matt lesz.
- Nincs white cast.
- Itthon is beszerezheto.
- Jol mukodik smink alatt is, nem kukacodosik.

nora28

2021. március 26.

Purito Comfy Water-hez hasonló fizikai fényvédőt kerestem. Hasonlóan jól szuperál. Kérdés az, hogy valóban 50 faktoros fényvédelemmel bír-e. Negatívumként azt tudom csak mondani, hogy nagyon kitudja szárítani a bőröm, fontos előtte hidratálni!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. március 26.

Antioxidánsok: Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract, Tocopherol
Gyulladáscsökkentők: Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract, Dipotassium Glycyrrhizate, Adenosine
Hidratálók: Propanediol, Niacinamide, Inositol, Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract, Butylene Glycol, Aluminum Hydroxide
Vitaminok: Niacinamide, Panthenol, Tocopherol

Emulgálószerként és stabilizálószerként használt szilikon féle, amit leggyakrabban a magas fényvédelmet nyújtó termékekben találhatunk. A CosIng besorolása szerint haj- és bőrkondícionáló.

Gomba- és baktériumellenes hatású tartósítószer.

Emulzió stabilizáló, sűrűség szabályozó segédanyag

Egy, a kígyósziszek nemzetségébe tartozó növény magjából kivont olaj. A CosIng szerint bőrkondícionálóként és oldószerkészt használatos a kozmetikai szerekben. A növény a világ számos pontján megtalálható, nagyobb mennyiségben fogyasztva mérgező, de kozmetikai összetevőként kimagasló: Paula Begoun szerint magas alfa-liponsav, gamma-liponsav és sztearinsav tartalmának köszönhetően kiváló bőrtápláló.

Bőrjavító (skin conditioning) anyag.