Bioderma

Ár:   4105 Ft   Kategória:   Samponok
Kiszerelés:   125 ml   Bőrtípus:   Száraz
Lelőhely:   patikák   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: Guttmann Natasa, az összetevőket feltöltötte: papramona, Módosítva: 2019. október 16.

Lelőhely:   patikák
Kategória:   Samponok
Bőrtípus:   Száraz

Makacs korpás hajra és a korpa visszatérésének megelőzésére. Megszünteti a hámlást, hosszantartóan csillapítja a viszketést. Mélyen tisztít, eltávolítja a korpát, nyugtat. A hajat selymessé teszi, növeli a haj térfogatát.

• Eltávolítja a korpát.
  • Nyugtatja a fejbőrt.
  • Illatanyag-mentes.

zsofiszalay

2019. március 4.

Borzasztó száraz, sebes fejbőröm van. Bőrgyógyászom ajánlotta ezt a sampont, kaptam is tőle mintát. Mikor kipróbáltam az állagától nagyon megijedtem. Nehéz, zsíros samponnak tűnt. Viszont használatkor már nem éreztem, hogy zsíros lenne, könnyen ki is tudtam öblíteni. Fejbőr viszketés már az első alkalom után teljesen megszűnt. Száraz foltok végre nem terjedtek ki még a homlokomra is és a sebek is eltűntek. Nem gyógyította meg teljesen de már most sokkal jobban érzem magam, 2 használat után. Ha más nem válik be, akkor megvásárolom.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. március 4.

BLili

2019. január 9.

Seborreas fejbőrre senki ne használja, az enyém égett, nedvedzett, kivörösödött, majd nagy foltokban hámlott. A gyógyszertárban ezt ajánlották, de rosszabb hatást váltott ki, mint egy pár száz forintos agyon illatosított.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. január 9.

Floree

2019. január 2.

A párom használja, még ősz elején vette a problémás fejbőrére. Elmondása szerint jó sampon, nem korpásodik neki annyira a fejbőre, amióta ezt használja a H&S sampon mellett, és az arcbőre is szebb ezáltal (sajnos az arcbőrén is jelen van ez a probléma, így arra is speciális krémet használ). Emellett megdöbbenten tapasztalta, hogy akár egészen diónyi adag is elég, mert annyira habzik. Az illatáról nem tudok mit mondani, mert a másik sampon elnyomja (annak fincsi almás az illata). Úgy láttam hogy jó hatásfokkal dolgozik, ezért megadom az 5 csillagot.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. január 2.

rocketdog

2019. január 2.

Felemás érzésem van ezzel a samponnal kapcsolatban.
Amitől jó:
- A fejbőröm viszketését teljesen megszüntette már az első használat után. Ez volt a legnagyobb probléma a hajammal, szóval mondhatom, hogy csodát tett vele :)
Amitől nem olyan jó:
- Sokan írták, hogy zsírosítja a hajat. Az enyémet is sajnos, vagy 2 naponta mosok ezzel hajat, vagy utána használok egy másikat és így kitolhatom még pár napig a hajmosást.
- A szaga kifejezetten nem kellemes, nekem inkább büdös.
- Az ára még a többi Bioderma sampon között is nagyon magas. Nem biztos, hogy újravenném.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. január 2.

Felemás érzésem van ezzel a samponnal kapcsolatban.
Amitől jó:
Amitől nem olyan jó:
- A szaga kifejezetten nem kellemes, nekem inkább büdös.

gmaresz

2018. december 29.

Bőrgyógyász javasolta ezt a sampont száraz viszketésre hajlamos fejbőröm miatt. Sokalltam az árát, de nagyon megérte. Még hosszú hajra is elég belőle egy kevéske, jól habzik, jól tisztít. Nagyon sok van benne, sokáig kitart. Mivel drága, én először egy olcsóbb alverde samponnal szoktam megmosni a hajam, és csak utána ezzel. Néha-néha érdemes kis szünetet tartani, mert olyan, mintha kicsit hozzászokna a bőr.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. december 29.

zsofiab

2018. december 6.

En nagyon szeretem hasznalni ezt a sampont mert nagyon puha es szep lesz egybol hajmosas utan a hajam, sot mar hajmosas kozben is puhanak es selymesnek erzem balzsam vagy pakolas nelkul is. Nalam a korpasodast nem szuntette meg teljes mertekben, de nem irritalta a fejem es nem is lett tobb korpam. Az illata kifejezetten nem tetszik de ez hajmosas utan egyaltalan nem erezheto. Ami miatt nem ez szamomra a jo sampon, hogy a hajmosast koveto masodik napon mar zsiros lesz a hajam. Ez egy nagyon nagy minusz, mert hetente csak ketszer szoktam megmosni es nem szeretnek ezen valtoztatni es 2 naponta hajat mosni. 125 ml-hez kepest elegge draga, ez is egy komoly erv ellene. 3,5 csillagot adnek de igy akkor inkabb felfele kerekitek.

Update: Jelenleg úgy használom, hogy először ezzel mosom meg a hajam, majd Nodé A-val és így nem zsírosodik olyan hamar, de mégis kicsit megmarad a DS-től a puhaság.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. december 6.

twentylessone

Korcsoport: >54
2018. november 19.

Seborreás a fejbőröm, bőrgyógyász által felírt szalicilsavas pakolás után mosok vele hajat. Örülök, hogy végre van olyan sampon, amiben nincs illatanyag és nem is irritálja a fejbőrömet. Valóban zsírosít, de mivel rendkívül száraz volt a fejbőröm és a hajam, ennek most inkább örülök. Elvileg ha a kezelés részeként használom, amikor a tünetek megszűnnek, lehet másik sampont használni és csak akkor elővenni ezt, ha újra kezdődik a kiszáradás, seborrea és akkor már csak néhányszor kell vele hajat mosni a tüneti kezeléshez.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2018. november 19.

ziadrienn

2018. november 4.

nekem bevált ,aznap kicsit égeti fejbőröm ,de másnapra elmúlik ...egy hátránya van hogy zsírosítja hajat ,de nagyon jó sampon

Update : egy idő után jobban viszketett tőle fejem mint előtte :(

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. november 4.

Update : egy idő után jobban viszketett tőle fejem mint előtte :(

szveronika0924

2018. július 23.

Szinte ugyanaz a véleményem, mint Nikki53-nak. Csak ideig óráig kezeli a panaszokat, de mégis ez eddig a legjobb sampon, amit a korpás hajbőrömre használtam.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. július 23.

Nikki53

2018. június 30.

Ez az egyetlen ami némileg a viszketést el tudja mulasztani, de sajnos a korpát, hámlást sajnos nem, de még így ez az amit használok, több mindent kiprobáltam ezzel bírja leginkább a fejböröm. De még mindig keresem a tökéletest

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. június 30.

Gyulladáscsökkentők: Salicylic Acid
Hidratálók: Mannitol, Xylitol, Rhamnose, Fructooligosaccharides
Kémiai hámlasztók: Salicylic Acid, Citric Acid
Vitaminok: Pyridoxine HCL

Az olajpala lepárlási termékének, az Ichthammolnak egy másik formája. Természetes erdetű, barna színű, átható szagú összetevő. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint antimikrobiális (vagyis segít a bőrön található mikroorganizmusok egyensúlyban tartásában), korpásodásgátló és felületaktív anyag. Az összetevővel leggyakrabban korpásodás elleni samponokban találkozhatunk, de előfordul pattanás elleni készítményekben is.

Elektormos töltődést megakadályozó és felületi hártyaképző segédanyag.

Lauryl alkoholból származó tisztítószer, felületaktív anyag és emulgeálószer.