Bioderma

Ár:   4105 Ft   Kategória:   Samponok
Kiszerelés:   125 ml   Bőrtípus:   Száraz
Lelőhely:   patikák   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: Guttmann Natasa, az összetevőket feltöltötte: papramona, Módosítva: 2019. október 16.

Lelőhely:   patikák
Kategória:   Samponok
Bőrtípus:   Száraz

Makacs korpás hajra és a korpa visszatérésének megelőzésére. Megszünteti a hámlást, hosszantartóan csillapítja a viszketést. Mélyen tisztít, eltávolítja a korpát, nyugtat. A hajat selymessé teszi, növeli a haj térfogatát.

• Eltávolítja a korpát.
  • Nyugtatja a fejbőrt.
  • Illatanyag-mentes.

nikittta

2017. február 25.

Ha lehetne 0 csillagot adni ,akkor azt kapna.Semmit az égvilágon nem használt....Az ára pedig vicc kategória.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. február 25.

Hanna83

2017. február 20.

A maga nemében az egyik leghatékonyabb sampon annak, aki viszkető, hámló fejbőrrel, makacs korpásodással küzd. Azonban tökéletesen ez sem szünteti meg a problémát, meglehetősen drága, és az illatanyag sem hiányozna egy ilyen samponból..Tekintettel arra, hogy nem tudok jobb alternatívát, így én ezt rendszeresen újraveszem.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. február 20.

szabina1212

2017. január 9.

Gyógyszertáros ajánlotta a zsíros korpás, érékeny fejbőrömre.
Valamennyire a korpát eltűntette, de nekem száraz feszítő érzésem volt a fejbőrömön tőle és, a hatása 1 hónap után elmúlik, tehát csak rövid távon segít. Mellesleg az ára annyira borsosan drága, hogy egy életen át egy kis tubus samponért nem tudék 3 hetente majd 5ezer forintot kifizetni.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2017. január 9.

Gyógyszertáros ajánlotta a zsíros korpás, érékeny fejbőrömre.

lasvegas7

2016. november 30.

Nagyon jó volt ez a sampon,szerettem. Már régen használtam, korpás fejbőrre, azt hiszem segített,de már szebb összetevőjű sampont keresek.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. november 30.

barbusus93

2016. október 12.

Mikor ezt a sampont kipróbáltam akkor már, olyan szörnyű állapotban volt a fejbőröm, hogy már orvoshoz készültem menni de gondoltam teszek egy kísérletet bemegyek a patikába és kérek valami "csodaszert". Kétféle sampont kaptam ebből a márkából és szerencsétlenségemre ebből csak mintát kaptam úgyhogy meg kellett ezt is vennem. Az intenzív kúrával kezdtem egy héten 3x. Eleinte nem hittem a hatékonyságában de 2-3 hajmosás után csodát tett. Az illata kellemes, ha másodszorra viszem fel akkor már jól habzik ráadásul tényleg látszódik a volumennövelő tulajdonsága. A korpát/hámlást teljesen eltüntette pedig azelőtt véresre és sebesre vakartam a fejbőröm. Végig csináltam a kúrát és elég volt 1 tubus! pedig nekem is hosszú hajam van. Most csak fenntartó terápiát tartok de nagyon elégedett vagyok a termékkel. 5*

Update: Sajnos a hatását illetően elég rövidnek bizonyult. 1 hónap múlva ugyanolyan volt a hajam, mint mikor elkezdtem. Ezt követően bőrgyógyászhoz fordultam azt illetően, hogy több ezres samponokat nem fogok venni, ha a hatása csak 1 hónapig tart. Úgy gondolom, hogy megoldást ez a sampon sem jelentett és ha már elfajult a helyzet, jobb ha megnézi egy bőrgyógyász mielőtt hatalmas költekezésekbe kezdene az ember lánya. -1*

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. október 12.

hollieme

2016. szeptember 15.

nagyon vegyesek az érzéseim. először is kezdeném a negatívumokkal: az ára. én szerencsétlenségemre 4600 forintért jutottam hozzá, és tekintve, hogy 125 ml, ez rablás a javából. hosszú a hajam, még csak három hete használom, de már eléggé fogyóban van. nekem is bőrgyógyász ajánlotta a seborrheás fejbőrömre, ami nagyon viszketett, hámlott és korpásodott. a tünetek enyhültek, és bár nagy felüdülés nekem már ez az állapot is, a tünetek nem tűntek el végérvényesen. itt megint visszatérnék az árra és a mennyiségre, mert nem győzöm elégszer hangsúlyozni: 125 ml 4600 forintért, és a tünetek maradtak. ennyi pénzért az a minimum, hogy megszólal a sampon, így nagyon rossz szájízzel nézek rá 3 hét használat után. az összetevők között az SLS, parfüm sem valami üdítő látvány egy érzékeny fejbőrűnek.

és a pozitívumok: engem az illata nem zavart különösebben, bár jobb lenne, ha illatmentes volna. az állaga nagyon tetszik, 2 hónapig előtte natúr sampont használtam, így hozzá vagyok szokva, hogy nem igazán habzik a termék. a hajamat nem szárítja, és mintha kevésbé is zsírosodna. minden rossz tulajdonsága ellenére eddig ez a sampon tudta enyhíteni a tüneteket, ezért gondolkodom az újravásárlásán (ezúttal akciósan, online rendelve!).

update: már a második tubust használom, és kap még egy plusz csillagot tőlem. már nem viszket a fejbőröm, úgy érzem, a korpásodás kivételével minden más kellemetlen dolgot megszüntetett. a hajam utána jó illatú (talán nem is érződik rajta semmi, semleges, de nekem ez nagyon tetszik), kevésbé zsírosodik, és egy Faith in Nature kondicionálóval használva nagyon szép, egészséges, fényes, és mindezeken felül gyorsan nő. másodjára már tudatos vásárló voltam, online, akciósan vásároltam két darabot, bár meg kell valljam, még így is elég borsos az ára, de az egészséges fejbőrért és hajért nekem ez már abszolút a vállalható kategória.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. szeptember 15.

balazsdora

2016. június 28.

Tizenkét éve küzdök sebesedő, viszkető, nagyobb darabokban hámló fejbőrrel. Jártam több bőrgyógyásznál, kipróbáltam ilyen-olyan csodasamponokat, de semmi sem segített, hagytam is, megtanultam együtt élni a problémával, amely hol jobban, hol kevésbé gyötört. Aztán eszembe jutott nemrégiben, hogy megpróbálok itt, a Krémmánián, utánajárni, hátha elkerülte valamelyik varázsszer a figyelmemet. Így találtam erre a termékre, amit aztán Bioderma Napok keretében 20% kedvezménnyel meg is vettem a gyógyszertárban. Harmadik hajmosáson vagyok túl és úgy tűnik ez a sampon tényleg tud valamit. Ugyan a viszketés még mindig maradt, de a sebes, hámló részek majdnem teljesen visszahúzódtak. Illata nem túl kellemes, de én ezt egy gyógysampontól nem is várom el. Nem zavaróan kellemetlen, engem valami régi pattanás elleni kenőcsnek az illatára (Milla Trió?) emlékeztet. Nálam jól habzik, puha és dús lesz szárítás után a hajam. Összességében megelőlegezem az öt csillagot, meglátom hosszú távon hogy teljesít. Update: Lassan kifogy a flakon. Sajnos a Bioderma Nodé DS+ is csak tüneti kezelésre alkalmas, de arra jó. A viszketést nem szünteti meg nálam, de a sebesedést szépen kordában tartja, ha csak ezt használom. Update2: Annyira sajnálom, hogy le kell vonnom még egy csillagot. Sajnos hosszabb távon semmit sem segített, valószínűleg hozzászokott a fejbőröm. Másik termékkel próbálkozom tovább...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2016. június 28.

willow21

2016. május 21.

Zsíros korpára és ekcémára használom kb. 2 éve. Tünetmentesen tudom tartani mindkét fejbőrproblémámat, aminek nagyon-nagyon örülök, mert ez előtt a sampon előtt semmivel sem sikerült, pedig egy csomót végigpróbáltam (gyógyszertáriakat és drogériásokat is).
Az egyetlen hátránya, hogy a hajamat viszont nagyon szárítja. Ezért úgy használom, hogy csak a fejbőrömre teszem, rajtahagyom tíz percig, leöblítem, majd megismétlem, a hajam többi részére pedig sérült hajra való sampont használok, és így egész jó az összhatás, de ami a legfontosabb, hogy nem korpás a fejbőröm.
(Hajmosás után használok még Diprosalic oldatot is, ami úgy tudom, szteroidtartalmú, így hosszútávon még tovább keresek valami jobb megoldást.)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. május 21.

esztie

2016. április 28.

Nekem nagyon tetszett az állaga és a hatékonysága is.
Hosszú, vastag szálú hajam van, rendes mennyiség fogy egy hajmosásra, de nem kellett sok belőle, habzott rendesen. A hajamat tisztának érzem, első használat után úgy látom, a korpa nagy részét eltávolította. Várom a folytatást. :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. április 28.

Nekem nagyon tetszett az állaga és a hatékonysága is.

norci

2016. április 17.

Kifejezetten ragasztora emlekeztet az allaga, az illata is nagyon bizarr, neha hanyingerem volt tole (egyebkent is nehezen toleralok bizonyos vegyuleteket).
Hasznalata soran egy fel tubust el kellett nyomnom, hogy mindenhova jusson, szetteruljon es tudjam dorzsolgetni. Ez annyira nem volt jo. Ha kicsit nem figyeltem, es nem kello odafigyelessel mostam ki, ragadt a hajam tove. A korpat kisse visszahuzta, teljesen meg nem szuntette. A viszketo erzest egesz jol tompitotta. Egy ideje nem ezt hasznalom, de valoszinuleg visszaterek ra, ha mar nagyon gazos lesz a fejborom. Ami miatt lepontozom, az az allaga es a szine, egyszeruen nem tudok elvonatkoztatni attol, hogy ebben valami ragasztoszeru van, es igazabol nem szunteti meg a korpat, csak letapasztja. Vagy tul sok osszeeskuves elmeletet olvastam?!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. április 17.

Gyulladáscsökkentők: Salicylic Acid
Hidratálók: Mannitol, Xylitol, Rhamnose, Fructooligosaccharides
Kémiai hámlasztók: Salicylic Acid, Citric Acid
Vitaminok: Pyridoxine HCL

Az olajpala lepárlási termékének, az Ichthammolnak egy másik formája. Természetes erdetű, barna színű, átható szagú összetevő. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint antimikrobiális (vagyis segít a bőrön található mikroorganizmusok egyensúlyban tartásában), korpásodásgátló és felületaktív anyag. Az összetevővel leggyakrabban korpásodás elleni samponokban találkozhatunk, de előfordul pattanás elleni készítményekben is.

Elektormos töltődést megakadályozó és felületi hártyaképző segédanyag.

Lauryl alkoholból származó tisztítószer, felületaktív anyag és emulgeálószer.