Bioderma

Ár:   4105 Ft   Kategória:   Samponok
Kiszerelés:   125 ml   Bőrtípus:   Száraz
Lelőhely:   patikák   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: Guttmann Natasa, az összetevőket feltöltötte: papramona, Módosítva: 2019. október 16.

Lelőhely:   patikák
Kategória:   Samponok
Bőrtípus:   Száraz

Makacs korpás hajra és a korpa visszatérésének megelőzésére. Megszünteti a hámlást, hosszantartóan csillapítja a viszketést. Mélyen tisztít, eltávolítja a korpát, nyugtat. A hajat selymessé teszi, növeli a haj térfogatát.

• Eltávolítja a korpát.
  • Nyugtatja a fejbőrt.
  • Illatanyag-mentes.

sebidori91

2016. március 13.

5 éve festem a hajam, nagyjából 4 éve előjött egy olyan problémám, hogy annyira száraz volt a fejbőröm hogy helyenként kis darabkák váltak le róla, nem mondom hogy hámlott, de száraz volt nagyon. Kipróbáltam mindent, de tényleg mindent, a naturtól a bio-ig, mindent....aztán végül megpróbáltam ezt is. 2 hét után már látható az eredmény, elégedett vagyok vele, újra fogom venni. Szép, tiszta, "darabka-mentes" lett a fejbőröm!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. március 13.

Nicole88

2016. február 13.

Nekem a patikus ajánlott, mikor bementem, hogy zsíros korpára szeretnék valamit. Mint utóbb kiderült, ez nem arra való, holott a hölgy áradozott róla, hogy a férjének mennyire bevált. Arról nem is beszélve, hogy szerintem a legdrágább helyen vettem (4600 Ft-ért), de ez már csak a hab volt a tortán. Természetesen semmit nem használt, bár eleinte ez még nem derült ki, hanem egy hónap után, mikor észrevettem, hogy elkezdett viszketni a fejbőröm, ami ugye ellentmond az ígéreteknek. Tovább használtam, de pár hét után már nem bírtam tovább, vettem mást. Most, hogy az elfogyott, újra visszatértem a Biodermához, és mos vettem észre, hogy iszonyúan kiszárította a hajamat, és össze is kócolódott, holott használtam balzsamot. Amikor rendszeresen használtam, erre nem figyeltem fel, úgyhogy nem tudom akkor is ezt művelte-e a hajammal. Odaadom inkább a páromnak, mert neki is, mint tonhalacskának szeboreás dermatitisze van, úgyhogy tesztelni fogjuk erre a problémára. Addig a saját problémám miatt 3 csillagot adok neki, mert a zsírosodást mintha valamelyest késleltette volna, és tisztának éreztem a hajamat és a fejbőrömet tőle, de ennyi.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. február 13.

tonhalacska

2016. február 7.

Szeborreás dermatitiszem van kiskorom óta, télen borzasztó, főleg január-február, akkor nagyon durva. Kipróbáltam és használom ezt is már vagy 3 éve, de ez se csodaszer. Hol segít, hol ront, szóval ki tudja mitől függ. Egyszerre huzamosabb ideig ha használom, immunis leszek rá. Akkor váltok másra, de ehhez mindig visszatérek. Hajmosás után aloe vera gélt dörzsölök a fejbőrömbe, ez kicsit segít a kiszáradáson. Almaecettel öblítek.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. február 7.

Christinee

2016. január 25.

Kb. fél éve küzdök sebes-száraz -korpás fejbőrrel..túl voltam számos csodasamponon,..selsun blue..nizoral..naturland kénes..teafaolajos..Bioderma K. Utóbbit..bőrgyógyász ajánlotta , Diprosalic oldattal együtt. Egyik sem használt, ugyanolyan borzasztó állapotban volt a fejbőröm. Utoljára a kénes samponnal próbálkoztam.ami csak rontott a helyzeten. Tettem egy újabb kört egy másik bőrgyógyásznál. Ő ezt a sampont javasolta...és mellé kétféle krémből kevert pakolást..2 naponta + Dermovate oldat. A második kezelés után eltűnt a korpa..a fejbőröm megnyugodott...várom a sebek gyógyulását. Nem mondom hogy 100%ig a ,samponnak köszönhető a gyógyulás..de nyugtatja a fejbőrt..és ,végre tényleg nem kell elviselni a száraz hámló foltokat. Megéri az árát..ezzel kellett volna kezdenem..a ,több ,olcsóbb sampon helyett:)
Csak ajánlani tudom

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. január 25.

Csak ajánlani tudom

Lisa2112

2015. december 30.

Én nagyon szeretem ezt a sampont! Kiderült, hogy gomba telepedett meg egy sebben a fejemen és makacsul megkeserítette a hétköznapjaimat. Ám jött ez a sampon, és mindent megváltoztatott! (Na jó, csak részben, ezenkívül kaptam krémet és pár tablettát is a gombára...) De nagyon jó lesz a hajam állaga tőle és szerintem baromi jó körte illata van. :)

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2015. december 30.

Bagagabcsi

2015. december 14.

Borzasztó. Bőrgyógyász ajánlása után kezdtem használni, de nem oldotta meg a problémám, sőt. A viszkető fejbőröm ugyanúgy viszketett mosás után, a hámlás nem csökkent, és ha lehet, szárazabb lett a bőr a hajtöveimnél, mint előtte. Több hétig használtam, de nem fogyott el. Nekem sajnos nagyon nem vált be, ráadásul mindez jó sok pénzbe került :-(

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. december 14.

loliv

2015. szeptember 14.

Több családtagom küzd azzal a problémával, hogy hideg időben korpás és viszkető lesz a fejbőre, illetve lerakódások alakulnak ki a fejbőrön. Ezeket nagyon jól leoldja ez a sampon, egy kicsit érdemes tovább rajta hagyni a fejen, mielőtt lemossa. Seborrhea dermatitisben szenvedőknek ez egy kiváló termék.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. szeptember 14.

nyuszita

2015. július 28.

Kisfiam születése után szörnyű állapotba került az amúgy is hiperérzékeny fejbőröm: viszketett, égett, hámlott, korpásodott. Próbáltam klasszikus korpa elleni samponokkal, de semmi sem segített ezen a samponon kívül. Az állaga tényleg furcsa, nem olyan, mint a hagyományos samponoké, sokkal sűrűbb, és nem habzik túl intenzíven, de meg lehet szokni. Az ára elég húzós, és amint más samponnal próbálkoztam, egy-két héten belül visszatért a probléma, viszont amikor S.O.S. segítség kellett, számíthattam rá. Átlagban 4 naponta mosok hajat, nem lett tőle sem zsírosabb, sem szárazabb a hajam, a fejbőrömmel viszont már az első használat után csodát tett.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. július 28.

KezdoManias

2015. június 27.

Én is párom tapasztalatairól tudok beszámolni, aki egyébként kopasz:-) Ellenben gyakran begyulladt a száraz szeborrheás bőre, ami haj nélkül nem csupán érzetre, hanem látványra is zavarta. Számos próbálkozást követően ezzel a samponnal gyakorlatilag sikerült megszüntetni a fejbőrén a problémát. Mivel nála a hajmosás nem egy nagy macera, szinte minden nap használja.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. június 27.

bogczi

2015. június 8.

A párom használja a súlyosan ekcémás fejbőre kezelésére, így az ő véleményét tudom tolmácsolni. :)
Az illata kissé fura, konkrétan büdös, de nem marad meg a hajban. Neki nagyon gyorsan zsírosodó, korpás-ekcémás a fejbőre, folyton kivörösödik, nagyon viszket és érzékeny. Ettől a kis csodától kevésbé zsírosodik, eyáltalán nem vörösödik ki, sikerült a viszketést minimálisra csökkentenie. Egyáltalán nem hámlik, ami nagy csoda, mert egyébként eddig ahogy hozzáért, azonnal hámlott és vörösödött. Nagyon gazdaságos, kicsi is elég, mert habzik rendesen, sokáig elég. Szerintem a maga kategóriájában nem is vészesen drága, mert igazából a fejbőrt kell, hogy tisztítsa.
Neki eddig csak ez vált be, próbált már mindenféle patikai szert, gyógysampont, natúr sampont, de azoktól nem lett jobb a helyzet.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. június 8.

Gyulladáscsökkentők: Salicylic Acid
Hidratálók: Mannitol, Xylitol, Rhamnose, Fructooligosaccharides
Kémiai hámlasztók: Salicylic Acid, Citric Acid
Vitaminok: Pyridoxine HCL

Az olajpala lepárlási termékének, az Ichthammolnak egy másik formája. Természetes erdetű, barna színű, átható szagú összetevő. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint antimikrobiális (vagyis segít a bőrön található mikroorganizmusok egyensúlyban tartásában), korpásodásgátló és felületaktív anyag. Az összetevővel leggyakrabban korpásodás elleni samponokban találkozhatunk, de előfordul pattanás elleni készítményekben is.

Elektormos töltődést megakadályozó és felületi hártyaképző segédanyag.

Lauryl alkoholból származó tisztítószer, felületaktív anyag és emulgeálószer.