Bioderma

Ár:   4105 Ft   Kategória:   Samponok
Kiszerelés:   125 ml   Bőrtípus:   Száraz
Lelőhely:   patikák   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: Guttmann Natasa, az összetevőket feltöltötte: papramona, Módosítva: 2019. október 16.

Lelőhely:   patikák
Kategória:   Samponok
Bőrtípus:   Száraz

Makacs korpás hajra és a korpa visszatérésének megelőzésére. Megszünteti a hámlást, hosszantartóan csillapítja a viszketést. Mélyen tisztít, eltávolítja a korpát, nyugtat. A hajat selymessé teszi, növeli a haj térfogatát.

• Eltávolítja a korpát.
  • Nyugtatja a fejbőrt.
  • Illatanyag-mentes.

Morzsa81

2013. január 30.

Nekem már nem lehet új sampont mutatni a piacon seborrhoea-val kapcsolatban, minden létezőt kipróbáltam! Eddig csak ez vált be! Az ára tényleg húzós, de előtte én is egy normál samponnal megmosom a hajam, amit nem masszírozok bele olyan mértékben a fejbőrömbe, mint ezt, és nagyon hatásosan működik így!! Mindig visszatérek hozzá, mert akármilyen jó is, egy idő után csak megszokja a fejbőröm, és váltanom kell. De nyáron könnyebben kezelhető ez a probléma, mint amikor bejön a fűtési időszak!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2013. január 30.

Aranyhaj

2013. január 19.

Én csak nyáron használom ezt a sampont illetve vizsgaidőszakban, mert nagyon dús hajam van, és annyira hamar befülled és a stressztől is korpás lesz (nem nevetni), de ha nem figyelek rá akkor nagyon erősen és hónapig tart újra egészséges fejbőr varázsolni. (ez az én teóriám, hogy ettől korpás a bőrgyógyász szerint ilyen nincs)
Először is hozzátenném, hogy minden magyar piacon kapható terméket kipróbáltam amit korpásodásra ajánlottak, 0-20e Ft között, mert mindig úgy voltam vele, hogy egy "nő haja az a koronája" :)
A krém állaga szörnyű, tényleg krémsampon(de tudtam, hogy mit veszek), kb. a testápolók sűrűségéhez tudnám hasonlítani, én úgy szoktam használni, hogy először a Bioderma Nodé Non-Detergent Fluid Samponnal hajat mosok, jó alaposan, majd borsónyi (tényleg borsónyi) mennyiséget kinyomok a Nodé DS+ krémsamponból és elkezdem bemasszírozni a fejbőrömbe, és addig-addig csinálom amíg minden területet át nem masszíroztam, kb. 4-5 borsónyi mennyiség kell hozzá. Én utánna meg 3. sampont is használok a hajvégeimre álltalában, de ha csak hajpakolást használok utánna, akkor is szép lesz a hajam.
Én azért választottam a Bioderma Nodé Non-Detergent Fluid sampont hozzá 1. hajmosáshoz, mert kb. 1 évig akciós volt a közelemben lévő patikában a Nodé DS+ samponnal, és mivel láttam, hogy a krémsampon ha nem végzek előmosást akkor kb 0%-ban habzik, ezért kipróbáltam így kb. a normális drogériás samponokhoz képest -50%-kal habzik így is rosszabbul előmosással!
Mivel jelenleg ez az egyetlen olyan sampon ami eltüntetei a korpáimat, ezért 6 pontot adnék neki, ha lenne ilyen lehetőség, de az állaga miatt -1, úgyhogy 5 pontot érdemel.
Amúgy nekem 1 tubus ilyen sampon 2-3 hónapig elég úgyhogy a párom is ezt használja.
Szerintem nagyon jó ár-érték arányban van, ha valaki nem azt várja el tőle, hogy az egész hajzuhatagját ezzel a samponnal mossa, mert ez szerintem inkabb a korpás fejbőr tisztítására és ápolására való, bár nem vagyok gyógyszerész, de ez a tapasztalatom.

Bocsánat, hogy ilyen hosszúra nyúlt a véleményezésem, de hátha valakinek segítenek tapasztalataim.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. január 19.

Lynu

2013. január 11.

Rendkívül problémás fejbőrre vásároltam (erős viszketés és hámlás). A hajam ráadásul könnyen zsírosodik is, tehát nem csak a bőr igényel speciális ellátást, a hajamra sem tehetek akármit. A hajam szép volt tőle ugyan (zsírosodást jól kezelte), de a fő problémákat, tehát a viszketést és a hámlást nem oldotta meg. Egy ennyire magas árú sampontól jelentősen többet vártam. Nem tudtam elhasználni sajnos, a flakon 2/3-ánál abba kellett hagynom a próbálkozást, a viszketés elviselhetetlen volt.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2013. január 11.

azursatellite

2012. november 15.

Már több hete használom, de csak úgy, hogy megmosom a hajam 2 soron mással (ami nem ilyen drága:) és aztán ezzel és rajta hagyom 5 percig, nekem annyi idő alatt szinte beszívja a hajam. Aztán kiöblítem és jöhet a pakolás..
A hatásával elégedett vagyok, ugyan még így is az átlagosnál jobban hámlik a fejbőröm, de mivel már nem viszket így nem kapargászom, csak mosás előtt szoktam fellazítani. A használata mellett szép tiszta és csillogó a hajam, semmi korpa, semmi viszketés, a zsírosodása a megszokott, heti 2x mosok hajat. Eddig vele értem el a legjobb eredményt, szerintem újra fogom venni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2012. november 15.

Guttmann Natasa

2012. november 11.

Egy-egy és fél éve kezdtem először vakarózni. A vakarózásból kaparás lett, az meg mindig rám jött, ha ideges voltam. A fejbőröm és én utáltuk egymást. Sokadik próbálkozás volt ez a sampon, de minden cseppjét gyógyírnek éreztem.
Fehér, pasztaszerű trugyi, amit nagyon-nagyon nehéz maradéktalanul kiöblíteni, ami 1 napos hajon 2 hetes zsírnak néz ki. Ezért az itteniekkel szöges ellentétbe először viszem a Biodermát, és csak utána a mélytisztító sampont. Pakolást, balzsamot sosem haszálok, amúgy is zsíros a hajam 2 nap után. De nincs is szükségem rá, érdekes módon engem nem szárított. A sebes, vörös, hámló foltokat gyönyörűen helyre hozta. Ott tartok, hogy csak 3 pöttynyit használok hajmosáskor, mert már nincs szükség rá. Folytatom a kúrát, amig csak tudom, nehogy kiújuljon.
Sokan panaszkodtak itt az ára miatt. Én azt mondom, mindig az ár-érték arányt kell nézni. De ha úgy jön, akkor vásárlás előtt felnézek a biodermapatika.hu-ra és lokalizálva megtalálom az akciókat. Szinte mindig ki lehet fogni valamit.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2012. november 11.

Bambie

2012. november 5.

Nagyon jó sampon. Korpám ugyan nem volt, de az irritált, kipirosodott, viszkető fejbőrömet 2 mosással helyre rakta, azóta is bevált fenntartó kezelésnek. Drága, de megéri.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2012. november 5.

kisvacok

2012. augusztus 4.

A sok pozitív véleményre felbuzdulva elmentem a patikába, és 1,5 hónapja vettem egy ilyen sampont a páromnak, hátha gyógyír lesz az ő problémájára is. És bejött!!!:))) Nem viszket egyáltalán a fejbőre, a korpa ,mennyisége az ötödére csökkent, és a homloka vonaláról, illetve a fültő mellől eltűntek a vöröslő hámló foltok!Csillagos 10-es!:)
Mivel nagyon drága, úgy használja, hogy először egy sima samponnal megmossa a haját, utána a Nodé-val.
Köszi mindenkinek a segítséget!:)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2012. augusztus 4.

Köszi mindenkinek a segítséget!:)

evilshedevil

2012. július 15.

Az első flakon még használt, de a második már szinte nem ért semmit. Amellett, hogy a seborrheás fejbőrt (nem teljesen, de elég jól) helyretette, nekem borszasztóan szárította a hajam, hiába volt rajta pakolás/balzsam? Az ára elég húzós, de legalább csinál is valamit (egy ideig)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2012. július 15.

Montelino

2012. július 8.

Nekem nem jött be ez a sampon. Csomagban vettem, egy másik samponnal volt összecsomagolva úgy volt 3400Ft, de itt mindenfelé 3000Ft felett van az ára önmagában is. Első samponozás mindig más samponnal történt (leszedte a felesleges koszt és zsírt a hajamról) majd ezzel samponoztam és az előírt ideig a fejbőrömön hagytam, a hajamra is jutott belőle persze (alaposan leöblítettem, percekig folyt a víz, nekem a vegyszeres illata sem tetszett, de azt sajnos éreztem hajszárításkor is). Ha csak ezzel mostam volna a hajam méghamarabb elfogyott volna, ami a borsos árát figyelembe véve már rablás kategória és ne mondja senki h. a 2. flakon segített volna, mert kétlem. A korpát egy flakon nem tüntette el, de a korábban szép, hosszú, fényes hajamat tönkre vágta (nincs festve, melírozva, természetes amennyire csak lehet). Balzsamot mindig kentem a hajam alsó felére vagy pakolást, mégis ez a sampon nagyon kiszárította és töredezettek lettek a hajvégeim. Kifésülni is nehezebb volt jóval, pedig még a fújós kifésülő balzsamomat is bevetettem a kiöblítendő balzsam után. A hajamból több. mint 10cm-t vágatnom kellett és hetekbe telt mire ugyanolyan fényes lett mint korábban. Amíg ezzel mostam a hajam, több hajszálat veszítettem, mint korábban, amióta váltottam nem hullik látható mennyiség. Ritkán korpás a fejbőröm szerencsére... ha megint az lesz mást választok, ezt soha többé nem fogom megvenni. Az összetevői sem a legszebbek, nem tudom h. vehettem meg.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2012. július 8.

hidewatch

2012. június 4.

Hosszú évek seborrheás küzdelmének vetett véget ez a sampon. Volt már a véresre kaparáson át a tömény cukormasszához hasonló nem habzó samponnal való küzdésen keresztül minden, kipróbáltam legalább 7-8 féle kifejezetten erre kitalált sampont + pár tonikot, mind anyukámnál fejezte pályafutását. Amióta ezt használom, a tüneteim 100%-ról kb. 5 %-ra estek vissza, megéri az árát, még ha drága is. Én ezt úgy oldom meg, hogy egy hajmosásnál kevés más samponnal kicsit leszedem a zsír nagy részét, és a második mosásnál hagyom rajta ezt, ahogy a dobozon is van, így csak a végén kell ebből a drágából használnom a már félig tiszta hajamon, így sokkal kevesebb fogy, és a végén ezzel érintkezik a fejbőrőm utoljára. Én nem tapasztaltam, hogy jobban zsírosodna tőle, mert mindig is zsírosodásra hajlamos hajam volt, azelőtt is, és azóta is heti 2x mosok hajat.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2012. június 4.

Gyulladáscsökkentők: Salicylic Acid
Hidratálók: Mannitol, Xylitol, Rhamnose, Fructooligosaccharides
Kémiai hámlasztók: Salicylic Acid, Citric Acid
Vitaminok: Pyridoxine HCL

Az olajpala lepárlási termékének, az Ichthammolnak egy másik formája. Természetes erdetű, barna színű, átható szagú összetevő. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint antimikrobiális (vagyis segít a bőrön található mikroorganizmusok egyensúlyban tartásában), korpásodásgátló és felületaktív anyag. Az összetevővel leggyakrabban korpásodás elleni samponokban találkozhatunk, de előfordul pattanás elleni készítményekben is.

Elektormos töltődést megakadályozó és felületi hártyaképző segédanyag.

Lauryl alkoholból származó tisztítószer, felületaktív anyag és emulgeálószer.