Bioderma

Ár:   4105 Ft   Kategória:   Samponok
Kiszerelés:   125 ml   Bőrtípus:   Száraz
Lelőhely:   patikák   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: Guttmann Natasa, az összetevőket feltöltötte: papramona, Módosítva: 2019. október 16.

Lelőhely:   patikák
Kategória:   Samponok
Bőrtípus:   Száraz

Makacs korpás hajra és a korpa visszatérésének megelőzésére. Megszünteti a hámlást, hosszantartóan csillapítja a viszketést. Mélyen tisztít, eltávolítja a korpát, nyugtat. A hajat selymessé teszi, növeli a haj térfogatát.

• Eltávolítja a korpát.
  • Nyugtatja a fejbőrt.
  • Illatanyag-mentes.

bcili

2012. május 14.

Patikában kértem elsőnek mintát belőle, s ugyan kicsi mégis 2-3 mosásra elég. Pikkelysömörös, seboreás a bőröm, s ez is segít. A korpát és az elhalt hámsejteket szépen eltávolítja, nem viszket tőle a bőröm mint más készítményektől.
Egyetlen hátrányát találtam az ára. Mivel a bőrgyógyász által kifejezetten a problémámra felírt hajmosó csak a töredékébe kerül csak kiegészítésnek használom a korpa eltávolítására.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2012. május 14.

dodger

2012. április 2.

Elvileg Seborrás fejbőrre ajánlott ez a sampon. Csodát nem tesz ez sem, de talán ez az ami jelenleg a legjobb rá, a vichy-ről tértem át erre, mert az egy ideig nagyon jó volt, de talán megváltoztott az összetétel és nemhogy nem segít, de sebes lett tőle a fejbőröm. A bioderma viszont segít elviselhetővé tenni a dolgot. Csodaszernek erős túlzás lenne nevezni, de egy 4-est megérdemel.
Sajnos a seborreás korpára ez sem végleges megoldás.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2012. április 2.

Sajnos a seborreás korpára ez sem végleges megoldás.

csirsz

2012. március 16.

Kipróbáltam végre én is. A hajam nagyon zsíros fajta, de egész jól megbirkózik vele ez a sampon. Nem is viszket a fejbőröm sem. Korpám nemigen volt soha. A hajam lágyabb lett a sampontól. Várom a további fejleményt is tőle, ha hosszasabban használom. Mindenkinek ajánlom, hogy próbálja ki.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2012. március 16.

Metta

2012. március 5.

Régóta kerestem a sampont a zsíros, korpás hajamra. Erre a samponra nehezen szántam rá magam az ára miatt
Egy hónapja használom már. Szépen letisztította a fejbőrömet. Múlik a viszketés is. Nekem sem szárítja a hajam. Nem kell balzsam sem a kifésüléshez. De valahogy nálam olyan csapzott lesz a mosás utáni eredmény.
Persze most az az első szempont, hogy múljon el a korpa.
Összegezve: nagyon jó sampon zsíros korpára, és már bánom, hogy nem vettem meg hamarabb.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2012. március 5.

Persze most az az első szempont, hogy múljon el a korpa.

sammy

2012. március 5.

Tényleg múlasztja a viszketést és a korpát, de a hajam iszonyúan zsírosodik tőle, már a 2-3. nap. Mindenki másnak szárítja? :O

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2012. március 5.

Kiara

2012. február 17.

Nagyon elkeserítő a fejbőröm állapota, sokat küzdök vele. De ez a sampon már a második használat után jobbá tette. (Az első után semmi sem történt)
Remélem, hosszabb távra lesz megoldás ez a cucc, nem csak ideig óráig hat, aztán erre sem fog már reagálni a korpám.
Szóval eddig csodaszer!!
Először megmosom a fejbőröm a babylove ultra sensitiv babafürdetővel, majd másodiknak ezzel, így jobban habzik, kevesebb kell belőle, a hajvéget pedig bármi általános samponnal, amit épp a párom használ. Törölközőbe csavarom, 10 percig hatni hagyom.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2012. február 17.

Szóval eddig csodaszer!!

annapanni

2012. február 17.

A Mammut2-ben még egy csomó akciós csomag van. (Amit mellécsomagolnak tényleg vízállagú, de legalább jól habzik, nem kell sok belőle. Nem venném meg magamtól.)
Próbát tettem vele a sömörre, többszöri mosásra sem tűnt el. Bekentem a szokásos gyógyszerrel és estére eltűnt. Lehet hogy megelőzésképp jó ez a sampon, de a meglevőt nem tűnteti el (mint mondjuk a Nizoral). Nagyon szárítja a hajat, mindenképpen kell utána balzsam. Még próbálgatom, hátha csak nem volt rajta az előírt 10percet...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2012. február 17.

lucacica

2012. január 20.

Csodát tett a hajammal 1 hét után. Zsiros, lerakódásos fejbőrömet jól letisztítja, be kell tartani hogy 5-10 percig a fejbőrön maradjon, behajolok a kádba felhabosítom, vállamra egy törülköző és lekötöm magam. Aztán be a kádba és a fluiddal átmosom még egyszer.
3690 a kettő samponért nagyon jó.
Hajhullásom is elkezdett megállni, mintha kevéssé zsírosodna a hajam.
Szuper! Jó sűrű, nem kell belőle sok

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2012. január 20.

3690 a kettő samponért nagyon jó.
Hajhullásom is elkezdett megállni, mintha kevéssé zsírosodna a hajam.
Szuper! Jó sűrű, nem kell belőle sok

Lorelai

2011. december 20.

Már több, mint egy hónapja használom. Köszönöm az itt véleményezőknek, mert a sok pozitív értékelés nélkül nem valószínű, hogy beruháztam volna rá.

Olcsó reklámszöveg szokott lenni, hogy "már az első használat után", de ennél a samponnál a legelső hajmosás után tényleg éreztem, hogy működik: nem viszketett a fejbőröm, a korpásodás minimálisra szorult vissza, és ami a legjobb, hogy kétszer annyi időt bír a hajam zsírosodás nélkül (4 napot!), pedig amúgy hajlamos lenne rá.

Az illatával nincs bajom, nem bánom, hogy nincs felturbózva "illatos"-ra, utána pedig én babasampont használok, hogy könnyen fésülhető és puha legyen a hajam.

Nagyon tudom ajánlani azoknak, akiknek zsíros-korpás a hajuk, mert mindent tud szerintem, ami az ilyen típusú hajnak kell. És ezért a hatásért nem sajnálom az árára kiadott pénzt sem.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2011. december 20.

Ancsi78

2011. december 20.

Azt kell hogy mondjam, hogy nagyon jó. Sőt! Talán a zsíros-korpás hajra való samponok közül a legjobb. Nagyon gyorsan zsírosodik a hajam, de ezzel 1-2 nappal is tovább bírja. A hatása vitathatatlan, az illatával és az állagával sincs gond szerintem. Egyetlen hátránya az ára, ami 3.000.-Ft fölött van, és ezért mindössze 125 ml jár. Ennek ellenére újra fogom venni, mert egyelőre nem találtam olyat, ami hatásban utolérné és olcsóbb lenne.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2011. december 20.

Gyulladáscsökkentők: Salicylic Acid
Hidratálók: Mannitol, Xylitol, Rhamnose, Fructooligosaccharides
Kémiai hámlasztók: Salicylic Acid, Citric Acid
Vitaminok: Pyridoxine HCL

Az olajpala lepárlási termékének, az Ichthammolnak egy másik formája. Természetes erdetű, barna színű, átható szagú összetevő. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint antimikrobiális (vagyis segít a bőrön található mikroorganizmusok egyensúlyban tartásában), korpásodásgátló és felületaktív anyag. Az összetevővel leggyakrabban korpásodás elleni samponokban találkozhatunk, de előfordul pattanás elleni készítményekben is.

Elektormos töltődést megakadályozó és felületi hártyaképző segédanyag.

Lauryl alkoholból származó tisztítószer, felületaktív anyag és emulgeálószer.