Chanel

Ár:   30 360 Ft, 43 340 Ft, 58 320 Ft és 74 190 Ft   Kategória:   Parfümök
Kiszerelés:   35 ml, 50 ml, 100 ml és 200 ml   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   parfümériák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: Erzsi73, az összetevőket feltöltötte: kat, Módosítva: 2019. május 11.

Ár:   30 360 Ft, 43 340 Ft, 58 320 Ft és 74 190 Ft
Kiszerelés:   35 ml, 50 ml, 100 ml és 200 ml
Lelőhely:   parfümériák, online

Megjelenés éve: 2001

Illatcsalád: citrusos-virágos

Fejjegyek: narancs, mandarin, narancsvirág, bergamot

Szívjegyek: mimóza, jázmin, török rózsa, ylang-ylang

Alapjegyek: tonkabab, pacsuli, édes mirha (opoponax), vanília, vetiver, pézsma

Ár: 30000Ft foxival , Eladó: VickyV
Állapot: A képen látható minimális hiánnyal, Helyszín: Szombathely, fizetés: Foxposttal vagy személyesen
Ár: 1900/3400 , Eladó: redi96
Állapot: Fújós, Helyszín: Debrecen vagy posta, fizetés: Szemelyesen Debrecenben vagy posta
Laurencia

2018. január 17.

Közhelyes?Mindenki viseli, boldog, boldogtalan?Rengeteg belőle a hamisítvány?Tucatillat?
Igen tudom és értem is ezeket az érveket, de én ahogy öregszem, egészen más aspektusból kezdem az illatokat szemlélni.
Parfüm gardróbomban nincs még egy olyan darab, amely kisebb, vagy nagyobb szünetekkel, de 17 éve megtisztel a jelenlétével és vélhetően soha nem is fogok már megválni tőle.Nem véletlenül írtam azt, hogy megtisztel, a Kisasszony ugyanis pont olyan illattá válik a bőrön, amilyet megérdemlünk.

Életem minden egyes fázisában másként funkcionált : 2001-ben mikor megjelent, még csak huszonhárom éves voltam és e parfüm megtestesítette mindazt, ami csak szerettem volna lenni: okos, szép, elegáns, ellenállhatatlan.Kivételes alkalmakkor használtam ő volt a legizgalmasabb illatom, grandiózusnak éreztem, nagyviláginak, egy igazi különlegességnek amihez még kicsi voltam,mégsem volt rajtam disszonáns, a levegőben lógott a nővé válásom ígérete általa és ővele. Szerettem és viszont szeretett.
Huszonnyolc évesen egy volt a sok közül, a felfele induló karrierem, a butaságom, a túlzásba vitt drámai gesztusaim, az önfejűségem, megakadályozták azt, hogy szépnek lássam, ekkor hozakodtam elő azzal -saját magam önáltatására-hogy ez tucatillat és ennél én sokkal több vagyok.( megmosolyogtató nem igaz?)
Harminchárom évesen kaptam egy újabb impulzust, addigra már tudtam különbséget tenni jó és rossz közt, megnyugodtam, tudtam, hogy a túlkapásoknak semmi értelme, kezdtem érzékelni a saját határaimat, a drámakirálynő jelmezt ilyenkor már el lehet csomagolni. Édesanyám egyik barátnője adta újra a kezembe mondván Jacques Polge sosem téved és majd megértem.Nem bizony, nem téved és megértettem: akkor újra a nőiség, a virágos érzet, a szépség kvintesszenciája lett.
Harminchét évesen a niche orientálok megszállotjaként, immáron bolond kis világom nyári, kora őszi darabjává vált: a gyümölcsössége, a lágysága, a végtelen játékos oldala, a narancsvirág szúrása üdítő zuhanyként hullott rám a fenevad oudok és fűszerek melletti lazításképp.Elfogadtam az életem, a gyengeségeim, tudtam,hogy merre megyek előre, és már tudtam mire és kikre nincs szükségem.
Idén negyven leszek és nem vagyok ettől annyira kiborulva ( na jó DE:) Bárcsak visszakaphatnám a huszonnyolc éves külsőm a mostani eszemmel.Kő kövön nem maradna ebben az esetben anyukám szerint.
Mit tartogat nekem még a Coco Mademoiselle?Nem tudom, most egy csodálatos citrusos rózsa, amely maga a nyugalom megtestesülése.Férjem számára, ez az otthon, a stabilitás, az állandóság, ÉN.

Mondhat nekem mindenki amit akar: ez a Chanel ház legnagyobb dobása és az azóta nyudíjba vonult mester parfümőr Polge egyik legnagyobb alkotása, még saját maga szerint is: "A Coco Mademoiselle illattal egy új, modern azonosságot akartam adni az összetevőként felhasznált természetes anyagoknak. Ezáltal könnyedebbé tettem az összhangot, és kimondottan olyan jellemzőket választottam, amelyek engem is nagyon inspiráltak. Eltávolítottunk minden betolakodó illatot és csak az alapvetően szaglószervi elemeket hagytuk meg. Ezzel is megőriztük Chanel filozófiáját: elvettük mindazt, ami felesleges. A legjobbat viszont megtartottuk."

Akkor fogod igazán megérteni, amikor már megszabadulsz minden feleslegtől, és maradsz pusztán TE, önmagad, a nő.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2018. január 17.

csakmoni

2018. január 16.

Mivel mind a két kedvencemet, a Zent és a Prada Tendre-t is ehhez hasonlították, vettem egy kisfújóst. Sajnos, nem hasonlítanak, csak annyiban, hogy citrusos-pacsulis mindhárom. Ha a CM-et magamra fújom, első meghökkenésemben még mindig megbánom, annyira nem szeretem a fejillatát. A pacsulis leszáradása már inkább kedvemre való. Azt az illatélményt, a mit a másik kettőtől kapok, ez nem nyújtja a számomra. Viszont vitathatatlanul tartósabb és van hatósugara is, ami a másik kettőnél sajnos igen csekély. Ráadásul a bennem lakozó sznob is erőteljesen hadakozik a Chanel ellen. No meg az ára sem az én kategóriám. Azt viszont teljesen megértem, miért szeretik sokan ( "ha ezzel befújom magam, egész nap illatozik, stb.). És hát nem egy cuki édesség, virágos kis semmiség, elég úttörő lehetett ezzel a maszkulin jelleggel, amikor megjelent.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2018. január 16.

Eszter a panda

2018. január 11.

Nagyon tiszta, kifinomult illat. És eszméletlen tartós. 24 órás ügyelet előtt fújtam belőle és meg másnap is éreztem a munka végén. Elég drága, reptéren szereztem be többszöri tesztelés után, de nekem megéri. Szerintem nem tucat illat, már csak az árát tekintve is nehéz lenne ezt állítani. Nekem ez egy nagyon nőies parfüm.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. január 11.

Szeszi009

2018. január 9.

Nálam sajnos nem működik, ismerek olyat akin igen és rajta finom illat,de semmi extra...Rajtam az illata sajnos órák után sem javul.Tény ,hogy tartós és nem tucatillat . Az árát nem éri meg , de a Chanel marketingesei jó munkát végeznek , ezért alakulhatott ki ekkor 'Mademoiselle kultusz'. Ha mégis meg szeretnéd vásárolni, előtte teszteld le szerintem.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. január 9.

Mariann1807

2018. január 8.

Apa Franciaországban dolgozik pár éve, ő hozta nekem az 5ös Chanelt. Az valahogy nem az én világom. Nekem túl erőteljes, szappanos volt. De járt hozzá egy minta ebből a csodából. Olyannyira megfogott, h a legközelebbi alkalommal ilyet kértem tőle. Rendkívül nőies, elegáns illat. Sajnos már elfogyott, pedig csak különleges alkalmakkor használtam. Egyik legjobb illat, amivel találkoztam eddig .

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. január 8.

Anna922

2017. december 31.

Különleges illat, elhagyva a kislányos édes illatvilágot ez már egy kiforrott, határozott ugyanakkor játékos fiatal nő illata.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. december 31.

Cintia04

2017. december 18.

Pár évvel ezelőtt ezzel az illattal ki tudtak volna űzni a világból egyszerűen taszított, nem bírtam elviselni de, hogy mennyit változunk és vele együtt az ízlésünk is arra az a példa szolgál, hogy én mennyire megszerettem ezt az illatot. Megtört a jég és eljött a varázslat ideje. Egyik nap amikor olyan szomorú volt az idő egész nap szakadt az eső de az embernek menni és menni kell ugye, kezembe került egy fújós ezzel a folyékony csodával. Mivel én hiszem és tudom, hogy mindennek oka van és okkal történik az ami így vettem a célzást és arra a napra őt választottam bár tudtam régen mennyire ellenszenves volt ő nekem de mondom egyszer élünk és fújás, fújás, fújás és kész, lesz ami lesz mi együtt leszünk, együtt létezünk a mai napon. Mondanom sem kell milyen jól és magabiztosan éreztem magam benne, igazi dáma és maga a nő illata. Bevallom nektek töredelmesen, hogy a környezetemben igen leszoktak erről az illatról mert folyik a cukor mánia és azt hagyom, hogy fújják ez meg marad nekem meg nektek akik igazán tudjátok értékelni a finom illatokat! :) Mindennapos használatra még kicsit merésznek érzem magamnak mivel én abszolút megtaláltam magam az Allure vonalban és a Sensuelle a kedvenc jelenleg azt is használom de őt is be kell majd egyszer szereznem és az, hogy tartós nem kérdés. Végül elérkeztünk a sok évnyi ellenszenv után oda, hogy mennyire jól érzem magam benne...hmmm milyen érdekes igaz? Illatok, jönnek, mennek mégis vannak olyanok amik visszatalálnak hozzánk...ez olyan jó érzés, annyira szép...mert ugye ami menni akar azt hagyni kell menni ami meg eleve hozzánk tartozik az végül mégis visszatalál. Szép dolgok ezek csak meg kell élni és be kell fogadni őket. Én örülök, hogy egymásra találtunk végül! :)

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. december 18.

rinike

2017. december 10.

Nekem nem jön be ez az illat, de volt már akin tetszet. Alapból nekem egyik Chanel se jön be... Viszont tartósak ezért a 3 pont

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. december 10.

Barbi77

2017. december 8.

Chanel - Mademoiselle = Az örök szerelem maga
Régóta kerestem olyan illatot, ami tökéletesen passzol hozzám, amiben igazán megtalálom önmagamat.
Az ember lánya amíg fiatal és kiforratlan személyiség, sok parfümöt kipróbál magán. Megy az aktuálisan felkapott divat-illat után, ész nélkül fújkálja magára az épp menőnek vagy épp kevésbé menőnek tartottakat (ezen jómagam is átestem, több ízben).
A nyári szezonhoz már évekkel ezelőtt megtaláltam a tökéletes parfümöt, ezért kerestem egy intenzívebb illatot télire, a hidegebb időszakra is.
Valami olyat álmodtam meg, ami mindenképpen figyelemreméltó és hosszan megmarad nemcsak a bőrömön, de mások emlékezetében is. Mert sokszor egy-egy illat élethosszig tartó benyomást tud hagyni a másik emberben, akár tudat alatt is.
Olyat kerestem, ami fűszeres, markáns, de mégsem tolakodó (lásd Cacharel - Édenje).
Ami vibráló és érzéki, mégis visszafogott és nőies. Ami tisztaságillatú, ugyanakkor bűnre csábító. Ami ünnepi és egyedi, semmi máshoz nem hasonlító és semmi mással nem összekeverhető. Hát ez a illat nem más, mint a Chanel-ház remekműve: Mademoiselle.
Ez egy csoda, egy real masterpiece. Túlzás nélkül mondom, ez az illat egy kevésbé dekoratív hölgyből is királynőt varázsol egy perc alatt!
Az egyik legdrágább parfüm, amit valaha használtam, de minden cseppje megéri az árát, nálam biztosan maradós lesz.
A negyvenedik születésnapomra leptem meg vele magam, úgy gondoltam, mert megérdemlem. Az egyik legjobb döntés volt az életemben.
Maximálisan jár az öt csillag. Örök szerelem marad. Tökéletes darab.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. december 8.

Chanel - Mademoiselle = Az örök szerelem maga
Maximálisan jár az öt csillag. Örök szerelem marad. Tökéletes darab.

Vaslady

2017. november 29.

2016. szeptember 29
Nem ismertem a chanel illatokat,ma úgy döntött a sors,hogy ideje elkezdeni.
Szemöldök korrekcióra mentem,tavaly készült el novemberben,és ma fel lett újitva.
A lány aki késziti,igazan kellemes,aranyos kis csajszi,csevegtünk is közben.
Mignem muszáj volt megkérdeznem,hogy milyen illatot használ,mert nagyon tetszett.
Nem tudom elemezni,mert már nincs is az orromban.
Csak azt tudom,hogy tetszett,képes lennék viselni,szeretni.
Netes áruházban rábukkantam,ahol is a legkisebb kiszerelés 50ml 99 euro.
Hát,kicsit meglepődtem,igy valószinű,hogy csak mintát rendelek,de elvileg,jó is igy,azt is tudom pár alkalommal tesztelni.
Aztán majd elválik,hogy képes leszek-e spórolni rá.
Elegáns,édes és fűszeres.
Bejövős!
Mindenképpen 5 csillag!
Update:2016.10.02
Ma édesanyámtól jöttünk el,és a lépcsőházban összefutottunk egy hölggyel,aki ezt az illatot viselte.
Azonnal megismertem!
Aki ismeri vagy használja,attól kérdeznék is valamit!
Van ennek az illatnak olcsóbb másolata?
Na nem azért,megvenni azt nem fogom,inkább ha kell egy évig is spórolok rá!
Csak úgy látom,hogy eléggé népszerű...de szinte horribilis az ára,és nem akarom elhinni,hogy sokan megengedhetik maguknak...
Update:2016.10.05
Tegnap "nyakamba" vettem a várost,csavargó napot tartva,pár bizsut,és apróságot,beszerezve.
"CSAK",igen csak 2-szer jött velem szembe 2 óra alatt,az illat.
Éreztem én már máskor,máshol,másokon is,csak nem tudtam,hogy Ő az!
Tényleg ennyire népszerű?
Tényleg ennyire sokan megengedhetnek maguknak egy közel 100 eurós parfümöt?
Vagy másolatokkal találkozom?Nem hiszem....
Juj,nagyon keményen spórolok,és mostmár meg kell ismernem a többi Chanelt is :)
2016.11.21.
Muszáj updatelnem,mert ma a parfümériában őt ajánlották!
Na csak szóban ám!
Mivel most jelenleg nincs belőle kiszerelés,semmilyen méretben,csak a toalett vizből,igy a tesztert sem akarták megmutatni.
Naná,hogy erősködtem,és a jobb csulkómra kértem ugy,hogy a balon a La vie est belle ragyogott.
Hát megint vagy még mindig?szerelmes vagyok.
Eddig másokon éreztem csak vagy papircsikon,de igy magamon....
Szerintem a legfontosabb hogy magunkon szeressük,élvezzük,hogy kisér minket...egész nap.
Ez bármelyik parfümre igaz,hiszen attól lesz jó kedvünk,hogy a kedvencünk velünk van!
Igaz,hogy az árától még mindig dobok egy hátast....
De próbálom "megkönyörögni":-D :-D :-D a férjem...ha már egész évben olyan jó...de annyira jó voltam...:-D :-D :-D
Szóval...
De csak hátha....
A Télapó leereszkedik a keményen...és nekem őt hozza karácsonyra! :)
Jöttem megint,mivel délelőtt fújtam,és most már este fél 7,le is zuhanyoztam,és még mindig intenziven érzem,kijelenthetem,hogy tartós.
Bár ennyi pénzért,ez a minimum...
2017.11.29
Nagy boldogság ért,a férjem meglepett vele.Mult héten vette németországban a müllerben.És mindjárt 100ml-s példányt kaptam,20% kedvezménnyel 98 eurós jó áron.Sajnos csak karácsonyra ér haza az illattal a férjem,de már most is nagyon várom,végre végre enyém Ő is :).

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. november 29.

2016. szeptember 29
Nem ismertem a chanel illatokat,ma úgy döntött a sors,hogy ideje elkezdeni.
A lány aki késziti,igazan kellemes,aranyos kis csajszi,csevegtünk is közben.
Nem tudom elemezni,mert már nincs is az orromban.
Csak azt tudom,hogy tetszett,képes lennék viselni,szeretni.
Netes áruházban rábukkantam,ahol is a legkisebb kiszerelés 50ml 99 euro.
Aztán majd elválik,hogy képes leszek-e spórolni rá.
Elegáns,édes és fűszeres.
Bejövős!
Mindenképpen 5 csillag!
Update:2016.10.02
Azonnal megismertem!
Aki ismeri vagy használja,attól kérdeznék is valamit!
Van ennek az illatnak olcsóbb másolata?
Na nem azért,megvenni azt nem fogom,inkább ha kell egy évig is spórolok rá!
Update:2016.10.05
"CSAK",igen csak 2-szer jött velem szembe 2 óra alatt,az illat.
Éreztem én már máskor,máshol,másokon is,csak nem tudtam,hogy Ő az!
Tényleg ennyire népszerű?
Tényleg ennyire sokan megengedhetnek maguknak egy közel 100 eurós parfümöt?
Vagy másolatokkal találkozom?Nem hiszem....
Juj,nagyon keményen spórolok,és mostmár meg kell ismernem a többi Chanelt is :)
2016.11.21.
Muszáj updatelnem,mert ma a parfümériában őt ajánlották!
Na csak szóban ám!
Hát megint vagy még mindig?szerelmes vagyok.
Eddig másokon éreztem csak vagy papircsikon,de igy magamon....
Igaz,hogy az árától még mindig dobok egy hátast....
Szóval...
De csak hátha....
A Télapó leereszkedik a keményen...és nekem őt hozza karácsonyra! :)
Bár ennyi pénzért,ez a minimum...
2017.11.29

Alkoholok: Alcohol Denat.
Fényvédők: Benzophenone-3, Octinoxate
Illatanyagok: Parfum / Fragrance, Butylphenyl Methylpropional, Linalool, Benzyl Salicylate, Citral, Citronellol, Coumarin, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Lyral, Limonene
Színezékek: CI 14700, CI 42090

Színező anyag. (Piros)