Clinique

Ár:   11 990 Ft   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   Clinique szaküzlet, parfümériák   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: springsteen33, az összetevőket feltöltötte: Fiorentina, Módosítva: 2018. december 30.

Ár:   11 990 Ft
Lelőhely:   Clinique szaküzlet, parfümériák

Kiadés éve: 1971

Érdekes nonkonformista illat, mely jóval többet nyújt egy parfümnél. Lágyan simogatja az érzékeket és a lelket. A rózsa, a jázmin, az ylang ylang és a vetiverfű segítségével. A minden nőben benne rejlő individualista számára.

fejillat: jázmin, narancsfa virága, rózsa

Szívillat: tölgy, ylang-ylang, kamilla, pacsuli, vetivérfű

Alapillat: szantálfa, ámbra

Clinique Aromatics Elixir - Váci utcai márkaboltból
Ár: 7990 Ft , Eladó: Irene
Állapot: eredeti dobozával, két, apró fújás mínusz, Helyszín: Budapest, fizetés: Előre utalás, Foxpost csomagautomata; személyes átvétel- Budapest
Piscinke

2017. április 2.

Vettem belőle mintát, mert bejönnek mostanában a gyógynövényesebb illatok. Hát, ez azért az elején nagyon brutál, mondhatni, taszító...aztán szép lassan - de elég lassan - szelídülni kezd, és először csak feltűnt, hogy azért újra meg újra szaglászom a csuklómat, aztán a végére kialakult valami egészen vállalható valami, hasonló, mint ami a galbanum-os parfümökből (Vent Vert, Miss Dior Originale) szokott a végére kikerekedni. Vélhetően nem lesz a kedvencem, de üdvözlöm, mint különlegességet.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. április 2.

x

2016. december 26.

Nekem ez a kifújás után olyan könnyen szerethetőnek tűnik, talán mert még nagyon régen, gimi alatt vettem egy dezodort, aminek hasonló illata volt. Már akkor is különc voltam, meg is kaptam, hogy osztálytársamnak valami fiú ismerőse használ ilyet, képzelhetitek, hogy ezt gimiben nem kifejezetten bóknak szánják, de nem érdekelt, mert a saját ízlésem után mentem már akkor is. De azóta se találtam hasonló illatot, amíg ezt meg nem szimatoltam.

Sajnos csak a kibontakozását tudom értékelni, a leszáradása emlékeztet valami kellemetlenre. Volt egy ismerős család még gimis koromban, megvannak persze most is, de már vagy tíz éve nem találkoztunk, de rájuk emlékeztet, különösen a néni árasztott mindig valami fura, állott, szelíd szagot. Nem parfüm volt, hanem a jó ég tudja, mi. Nem nevezném büdösnek sem, de nekem nem tetszett. Na ennek az egyik mellékzöngéjében az köszön vissza.

Most már valahol azt is megértem, hogy a hasonló parfümöket az öregasszonyokhoz társítják, mert valóban megérzem néha rajtuk is, de ott keveredik valami állott szaggal, ami ritkán szellőztetett lakásokban gyűlik fel. Hát nem csoda, ha azzal keverve sokan kikészülnek tőle. (Én magam rettenetesen rosszul vagyok, ha szellőzetlen, büdös lakásba kell bemennem, és amikor látogatni megyek valahová, általában ilyenben részem, néha komolyan úgy tűnik, mintha mi lennénk az egyedüli család a világon, aki szellőztet otthon!) De ez nem a parfüm hibája. Sajnos egy ilyen találkozás is elég ahhoz, hogy kialakuljon egy olyan asszociáció, ami aztán elviselhetetlenné teszi az adott illatot.
A nyitány és a minőség miatt legyen négy pont.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. december 26.

A nyitány és a minőség miatt legyen négy pont.

Helga84

2016. szeptember 6.

Igaz, hogy teljesen más, mint az utóbbi években gyártott és felkapott parfümök, de aki szereti ezeket az erőteljes, karakteres illatokat (mint én) annak ez egy gyöngyszem is lehet.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. szeptember 6.

noori

2016. június 4.

Nyirkos-mohos erdő, ahol a fák lombjain nem hatolnak át a napsugarak, a köveken zuzmó. Zseniális chypre, gyógynövényes, komoly és megnyugtató, tartós darab, erőteljes hatósugárral; az üvege egyszerű, de számomra annyira illik az illathoz, nagyon eltalálták a kettőt együtt. Vakvásárlást nem ajánlom, sőt, egy-két tesztelés is kevésnek tűnik.

Egy hibát követtem el vele kapcsolatban, egy meglehetősen rossz időszakban hordtam, aztán azóta ha megérzem az illatát, az az időszak idéződik fel bennem, ezért is váltam meg tőle; ez persze nem a parfüm hibája, jár neki az öt csillag.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. június 4.

kea

2014. október 14.

25 éves korom óta az egyik must have illatom. Kifejezetten elegáns, téli illat, mindig ezt használom, amikor bizniszvumen jelmez van rajtam :). Ahogy előttem is írták már, egy fujás a levegőbe és állj alá, mert ha nem ezt teszed, erőszakos és tolakodó, húzod magad után, tolod magad előtt :S.

Nem hiszem, hogy valaha megválok tőle. Ha lenne ezer csillag, annyit adnék neki ;)

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2014. október 14.

elixir

2014. április 8.

Az egyik nagy kedvencem. Vicces, milyen szélsőséges véleményeket vált ki. Nálunk a 3 fiú-férfi családtagom is jól megvan vele. (Nem illatmániások.)
Idegenek szólítottak le többször is boltban, hogy mi ez a finom illat rajtam. Épp kerékpáromról szálltam le, amikor egy fiatal lány is utánam kiáltott, hogy mi ez a klassz illat, áruljam el.
(Magam is találkoztam már olyan üveggel, melynek tartalma egy árnyalatnyit sötétebb volt, pl. mert nem jól tárolták..., és az illat is bizony más volt a valódi, bontatlan, jól tárolthoz képest.)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2014. április 8.

Racka

2014. február 19.

Aromaterápia egy fújásban (több szerintem nem is kell). Rajtam a kamilla, moha, fűszer/gyógynövények dominálnak, háttérben kevés füstölővel. Igazi meditatív illat. Téli borongós esős idő, meleg szoba, kamilla teát szürcsölök, háttérben kandalló (na jó nem, de oda tudnám képzelni :)). Az első hmmm 40 perc mondjuk valóban erős, de utána nagyon kellemes, kiegyensúlyozott illat. És tartós is 8 óra legalább.
Tipikusan az az illat, amihez "kémia" kell, vagy jól áll valakinek, vagy nem.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. február 19.

Tipikusan az az illat, amihez "kémia" kell, vagy jól áll valakinek, vagy nem.

despoina

2014. február 18.

Kaptam egyik vásárlás alkalmával a Cliniqueben ebből a prfümből egy pici mintát. Érdekes illeta van :))) Nagyon erős de hozzá lehet szokni. Nekem tetszett de a barátomnak túl erős. Ár/érték arányban jó de vannak ennél sokkal jobb parfümök is.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. február 18.

szamira

2014. január 28.

Ritkan mondok ilyet egy parfumre, de ez nekem nagyon budos. Regi ruszki kolnik jutottak eszembe rola, mint a Krasznaja Moszkva :D Ennel tobbet nem tudok rola irni, sorry.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2014. január 28.

judit0310

2013. december 5.

Borzalom a javából!!!

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2013. december 5.

Borzalom a javából!!!

Alkoholok: Alcohol Denat.
Illatanyagok: Parfum / Fragrance, Benzyl Salicylate, Geraniol, Linalool, Hydroxycitronellal, Eugenol, Butylphenyl Methylpropional, Benzyl Benzoate, Hexyl Cinnamal, Citral, Benzyl Alcohol, Benzyl Cinnamate, Citronellol, Farnesol, Limonene, Evernia Furfuracea (Oakmoss Lichen) Extract, Coumarin, Isoeugenol, Cinnamyl Alcohol, Evernia Prunastri (Ring Lichen) Extract, Alpha-Isomethyl Ionone
Tartósítószerek: Benzyl Alcohol

Növényi kivonat, melyet illatanyagként használnak a kozmetikumokban.