Clinique

Ár:   7400 Ft   Kategória:   Fényvédők
Lelőhely:   Clinique szaküzlet, parfümériák   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: apolka, az összetevőket feltöltötte: diablonia, Módosítva: 2016. január 20.

Lelőhely:   Clinique szaküzlet, parfümériák
Kategória:   Fényvédők

Áttetsző, széles spektrumú UVA/UVB sugárzás elleni védelmet nyújtó napvédő. Könnyű formulája ellenáll az izzadásnak és kontrollálja az olajképződést. Hordható önmagában vagy sminkalapként. Nem tartalmaz kémiai fényvédőt. Használható a szemkörnyéken és érzékeny bőrön is

Water / Aqua Trioctyldodecyl Citrate eo Titanium Dioxide f 0 0Butylene Glycol h 1 0Cyclopentasiloxane eo I szil Dimethicone eo I szil 1 0C12-15 Alkyl Benzoate eo Steareth-2 ti I eu 2 2Stearyl Heptanoate eo 4 0Silica Lecithin eo I eu Ammonium Acryloyldimethyl Taurate/ VP Copolymer Gentiana Lutea (Gentian) Root Extract Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract Hordeum Vulgare (Barley) Extract eo Betula Alba (Birch) Bark Extract a I gy Cucumis Sativus (Cucumber) Fruit Extract gy Laminaria Saccharina Extract Saccharomyces Lysate Extract h I gy Helianthus Annuus (Sunflower) Seedcake Sodium Hyaluronate h 0 0Sorbitan Tristearate eu Linoleic Acid eo Polyquaternium-51 Caprylyl Methicone szil Sorbitol h 1 1Sodium RNA PEG-40 Stearate ti I eu Caprylyl Glycol eo I h Tocopheryl Acetate a I v 0 0Phytantriol h I al 2 2Stearic Acid eo I eu 2 0Hydrogenated Lecithin eu Cellulose Magnesium Ascorbyl Phosphate a I v Stearyl Dimethicone eo Ascorbyl Tocopheryl Maleate a I eo Nordihydroguaiaretic Acid a Linolenic Acid eo Pantethine eo I v Bisabolol gy Ceteth-2 eu Lauryl PEG/PPG-18/18 Dimethicone eu I szilPolyglyceryl-6 Polyricinoleate eu Steareth-20 ti I eu 2 1Isopropyl Titanium Triisostearate eo I eu Propylene Glycol Dicaprate eo Sodium Stearate ti I eu Nylon-12 Citric Acid kh Aluminum Hydroxide sz I eo I h Nylon-6 Hexylene Glycol ti I eu 1 1Xanthan Gum ti I eu Disodium EDTA BHT a I ta Phenoxyethanol ta Titanium Dioxide / CI 77891 sz CI 77947 / Zinc Oxide sz 1 0CI 77492 sz CI 77491 sz CI 77499 sz

keres-Clinique City Block Sheer Oil-Free Daily Face Protector SPF25
Ár: megegyezünk , Eladó: bogczi
Állapot: minimum félig, Helyszín: csak Budapest, esetleg posta, fizetés: személyesen belváros vagy posta
Ár: 6000 Ft , Eladó: kessi91
Állapot: 1x próbált, Helyszín: Budapest, fizetés: Személyes átvétel: Corvin plaza/sétány, Arany János utcai metro, Szabadság tér
angelcare

2016. április 12.

Friss a kapcsolatunk,de nagyon ígéretesnek tűnik. :) A fedése hétköznapra egy kis korrektorral nekem elég,jó a szín is. Felkenéskor egy kicsit csillog de pár perc alatt gyönyörűen beleolvad a bőrömbe mintha semmi sem lenne rajtam.Igazán könnyű viselet. Valahogy nem érzek késztetést hogy 50 faktoros fényvédővel kenjem a kombinált bőrömet,így ez a kis könnyed fényvédő számomra tökéletes. :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. április 12.

Argold

2016. április 10.

Vegre egy fényvédő, amitől nem ugy nézek ki, mint akit fehér festékkel kentek be. Nem is olyan zsíros, sűrű, testes krém, amiket fényvédő el megszokhattunk. Aránylag jol beszívja a bőröm, nem okozott eddig pattanást és irritációt sem. Sajnos elég hamar 2-3 alatt átfényesedik a bőröm tőle. Majd jövök updatelni, mert nagyon kíváncsi vagyok, hogy fogja bírni a bőröm 40 fokban.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. április 10.

aminaleyla

2016. február 14.

Túl vagyok már néhány fényvédőn, de egyedül ez az, amiből már a többedik tubussal fogyasztok. Miután felviszem az arcomra, szinte azonnal beleolvad, és szépen kiegyenlíti a bőröm színét. Nem irritál, nem csíp a szemem környékén sem.
Én is inkább - ha úgy adódik - reptereken veszem meg, mert jó néhány euróval olcsóbban hozzá lehet jutni, bár annyira jó, hogy teljes/drágább áron is megéri.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. február 14.

Reni2388

2016. február 8.

Kicsit színezett krém, de nem annyira, mint egy BB. Az én fehér bőrömbe tökéletesen beleolvadt.
Pont náthás vagyok és orrfújás után sem maradt nyoma a zsebkendőn.
Könnyű textúrájú krém, teljesen beszívta az arcom, nem fénylik tőle.
Régóta keresek fényvédős hidrataló krémet, de eddig mindegyik nagyon nehéznek bizonyult. Általában gyorsan kifényesedett tőlük az arcom és fehér réteget is képeztek rajta.
A második Clinique krémem, egyértelműen 5 csillag!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. február 8.

Pont náthás vagyok és orrfújás után sem maradt nyoma a zsebkendőn.
Könnyű textúrájú krém, teljesen beszívta az arcom, nem fénylik tőle.
A második Clinique krémem, egyértelműen 5 csillag!

klaresz

2016. január 4.

A kedvenc fényvédőm - szerintem a Clinique fényvédői a legjobbak a magyar piacon. Biztonságos és kellemes őket használni, jó a textúrájuk is.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. január 4.

Lyndolin

2015. december 30.

Milyen jól tettem, hogy beruháztam rá a 20%-os akció keretein belül. Nekem sokkal jobban bejön, mint PC napvédő, szépen rásimul az arcomra, nem fénylik, nem szárítja, nem irritál.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. december 30.

Elizabeth

2015. november 12.

Ősszel-télen használom ezt a fényvédőt, nyáron magasabb SPF számra van szükségem. Igazából mindent leírtak előttem, én nagyon szeretem. Jó rá sminkelni, védi az arcomat megfelelően és nem fényesedik tőle ki az arcom. Egy szóval: újraveszem! :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2015. november 12.

heyitseszter

2015. szeptember 15.

Sok jó vélemény jött szembe erről a fényvédőről, ezért hajtott a kíváncsiság, hogy kipróbáljam. Elsősorban amiatt, hogy a PC rózsaszínes színezett fényvédőjével ellentétben ez a termék inkább sárgás tónusú. A színe használatkor tökéletesnek bizonyult. A nagy melegben az én bőrömön nem mutatott annyira szépen, de a kánikula után már jól megbarátkoztunk, és nagyon jó kis fényvédő. Mindemellett jól lehet rá sminkelni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. szeptember 15.

PAncsi79

2015. július 1.

Hajtott a kíváncsiság, így a már bevált PC fényvédőm mellett ki akartam próbálni ezt is.
A rosaceám miatt csak fizikai fényvédő jöhet szóba, abból is azokat preferálom, ami nem túl nehéz és nem meszeli fehérre a képem (nagyon bénán néz ki az amúgy is malacrózsaszín bőrömön egy fehér réteg arckrém).
Sajnos vidéki kisvárosban esélytelen vagyok Clinique termékeket beszerezni, viszont üzleti út során bevillant a duty free shop előtt elhaladva, hogy bőven van időm, megnézegetem a Clinique krémeket (20 €-ba került a düsseldorfi reptéren, bár ahogy látom, ennyiért Magyarországon is meg tudom vásárolni).
A kezemre kenve nagyon szimpatikus krémnek tűnt és a véleményem nem változott azóta sem, az arcom is szereti. Viszonylag szomjas bőröm van, így nekem ez alá is alá kell hidratálnom, és kell jó pár perc, mire a felkenés után eltűnik a fénye, de akár önmagában is tudom használni.
Ami nagyon tetszik benne a másik fényvédőmhöz képest, hogy sárgás alapszíne van, ami jobban illeszkedik a nyáron önbarnított arcbőrömhöz.
A 25-ös fényvédő nem túl sok, a nyári napsütésben nekem ez kevésnek tűnik, de hétköznap az irodába elég (főleg, hogy a fölé kent alapozó/színezett hidrítálóban is van 30-as fényvédőm), strandra azért nem mernék ezzel megelégedni.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. július 1.

kisko

2015. június 15.

Korrekt fizikai fényvédő, szívesen ajánlom. Sajnos nekem - mint oly sok más szilikonos fényvédő - mély, gyulladt pattanásokat okoz, ha több napig kenem, de néha-néha azért fel szoktam tenni, ha csak elszaladok valahová rövid időre, és nincs egész nap rajtam, mert sajnálom nem elhasználni. Szerintem ha valaki nem hajlamos ilyen típusú aknéra, akkor nyugodt szívvel vegye meg. Krémes, pasztaszerű állaga van, nagyon szép bőrképet eredményez a színezettsége miatt, és hagy egy nagyon enyhe bőrfényt, de nem zsíros egyáltalán. Az spf25 kevésnek tűnhet, de egy jó textúrájú spf25, amiből szívesebben kenjük fel az előirányzott mennyiséget, a gyakorlatban többet védhet a legszuperebb spf50-nél, amit nem használunk lelkiismeretesen, ne adj Isten porosodik a polcon, mert nem komfortos.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. június 15.

Antioxidánsok: Betula Alba (Birch) Bark Extract, Tocopheryl Acetate, Magnesium Ascorbyl Phosphate, Ascorbyl Tocopheryl Maleate, Nordihydroguaiaretic Acid, BHT
Gyulladáscsökkentők: Betula Alba (Birch) Bark Extract, Cucumis Sativus (Cucumber) Fruit Extract, Saccharomyces Lysate Extract, Bisabolol
Hidratálók: Butylene Glycol, Saccharomyces Lysate Extract, Sodium Hyaluronate, Sorbitol, Caprylyl Glycol, Phytantriol, Aluminum Hydroxide
Vitaminok: Tocopheryl Acetate, Magnesium Ascorbyl Phosphate, Pantethine

Alkoholok: Phytantriol
Emolliensek: Trioctyldodecyl Citrate, Cyclopentasiloxane, Dimethicone, C12-15 Alkyl Benzoate, Stearyl Heptanoate, Lecithin, Hordeum Vulgare (Barley) Extract, Linoleic Acid, Caprylyl Glycol, Stearic Acid, Stearyl Dimethicone, Ascorbyl Tocopheryl Maleate, Linolenic Acid, Pantethine, Isopropyl Titanium Triisostearate, Propylene Glycol Dicaprate, Aluminum Hydroxide
Emulgeálószerek: Steareth-2, Lecithin, Sorbitan Tristearate, PEG-40 Stearate, Stearic Acid, Hydrogenated Lecithin, Ceteth-2, Lauryl PEG/PPG-18/18 Dimethicone, Polyglyceryl-6 Polyricinoleate, Steareth-20, Isopropyl Titanium Triisostearate, Sodium Stearate, Hexylene Glycol, Xanthan Gum
Fényvédők: Titanium Dioxide
Szilikonok: Cyclopentasiloxane, Dimethicone, Caprylyl Methicone, Lauryl PEG/PPG-18/18 Dimethicone
Tisztítószerek: Steareth-2, PEG-40 Stearate, Steareth-20, Sodium Stearate, Hexylene Glycol, Xanthan Gum
Színezékek: Aluminum Hydroxide, Titanium Dioxide / CI 77891, CI 77947 / Zinc Oxide, CI 77492, CI 77491, CI 77499
Tartósítószerek: BHT, Phenoxyethanol

Steareth-2 ti I eu 2 2

Viasszerű felületaktív anyag és emulgeálószer.

Rozmaring levelének a kivonata. Lásd rozmaring.

A nyírfa kérgének a kivonata, ami nagy mennyiségben tartalmaz Betuline-t és Betulinic Acidot, kémiai összetétele pedig igen hasonló az aszpirinéhez. Paula Begoun szerint hatásos antioxidáns, viszont összehúzó tulajdonsága révén nagy mennyiségben irritáló hatással lehet a bőrre. E szerint a kutatás szerint in vivo tesztek alapján az összetevő segíti az egészséges epidermisz (hám) fenntartását, ezáltal képes növelni a száraz bőr hidratáltságát és csökkenteni a fokozott mértékű transzepidermális vízvesztést.

Térfogatnövelő segédanyag.

Sorbitol h 1 1

Nátrium ribonukleinsav. Bőrkondicionáló hatású összetevő, mely segíti a bőr megújulási folyamatait.

Phytantriol h I al 2 2

Az összetevő leírása ellenőrzés alatt áll. Hamarosan itt olvashatod!

B5 vitamin (pantonén sav).  Sebgyógyító, hidratáló hatása van.

Steareth-20 ti I eu 2 1

Sűrűség szabályozó, átlátszatlanná tevő porszerű segéd anyag.