Curaprox

Ár:   3275 Ft   Kategória:   Fog- és szájápolók
Lelőhely:   patikák   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: dm26, Módosítva: 2015. szeptember 22.

Lelőhely:   patikák
Kategória:   Fog- és szájápolók

Az első olyan szájöblítő, amely mellékhatás nélkül képes megakadályozni a plakk képződését. Ez a klórhexidin tartalmú szájöblítő három különböző koncentrációban, felhasználásra készen kapható. Alkalmazásakor az eddig ismert mellékhatások közül nem alakul ki a fogak barnás elszíneződése és nem változik az ízérzékelés. Nem tartalmaz alkoholt, így nem égeti a nyálkahártyát.

summerrain

2019. november 27.

Érezhetően nyugtatja a foghúzás utáni sebet. Valaki azt írta korábban, hogy nem mentolos. Lehet, hogy közben változtattak rajta, mert az enyém bár nagyon enyhén, de egyértelműen mentolos (évek óta mentolmentes fogkrémeket használok, így remekül detektálom a mentolt :)
A kupak sajnos nem funkciónál mérőpohárként.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. november 27.

A kupak sajnos nem funkciónál mérőpohárként.

juditkaa70

2018. április 18.

Az egyik legjobb szájvíz. Én szájsebészeti műtét után használtam,az orvos javaslatára. Valóban nagyon jó! Kímélő, az ízeket is lehet utána érezni,a Corsodylall ellentétben.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2018. április 18.

jirka

2017. december 15.

Professzionális szájöblítő. Nemcsak az ára magas, hanem a hatékonysága is. Vacak állapotban volt az ínyem, fogorvoshoz készültem vizsgálatra, fogkő szedésre. Ezt a szájöblítőt csak 28 napig szabad egyhuzamban használni (kúraszerűen), utána váltani kell a gyengédebb öblítőkre. Mivel a téjékoztató SLS mentes fogkrémet javasolt mellé, a hatékonyság miatt, így én a Curasept 705 fogkrémet választottam mellé (teszt alatt, még nem fogyott el), Curaprox 7600 Smart fogkefével, előzőleg a 5460-at használtam.
Nos a leírást olvasva kissé tartottam az ízétől és az erős hatásától, de alaptalanul féltem.
Íz: Semleges, nem mentolos, én egy enyhe avas pattogatott kukorica ízt érzek benne. Nem csíp, nem mar, nem irritál. A legmeglepőbb tulajdonsága számomra: fehérít, vagyis inkább csak nem hagyja fent a szokásos öblítős sárgás réteget használat után.
Két hét használat után jutottam el a fogorvoshoz, ahol is az orvos megdícsért azért, hogy szájőblítőt használok (!!!). Nem vagyok szakember, a fogaimat sem orvosi szemmel nézzem, de bizony már két hét használatnál (sőt néhány nap) is jelentős volt a különbség. A fogíny érzékenységet 5 napon belül orvosolta, azóta panaszmentes vagyok.
A 200 ml, napi két használattal 3 hétig volt elegendő, nem tartott ki 28 napig, s mivel csak korlátozottan lehet használni, átváltok a 705-re, a fogkrém párjára, mert azt mindennapos használatra is javasolják, bár arra is rá van írva, hogy maximum fél évig használjuk. Ínyproblémára, fogorvosi kezelés előttre vagy utánra érdemes használni. Patikában kapható, de rákerestem, hogy hol kapható olcsóbban Curasept és Curaprox termék, és a legjobb árat a https://www.szajpatika.hu/ weboldalon találtam, ahonnan ki is szállítják a megrendelést, ha szükséges.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2017. december 15.

Soly77

2016. március 4.

Jujj hogy ez milyen jó. Nem marja ám szét a szánkat mint a sokat reklámozott másik szájvíz :) oké kicsit drága de szerintem nagyon megéri. Én eléggé fogínyvérzős vagyok sajnos, de így 40 felé rá kellett jönnöm hogy nem volt elég az eddigi szájápolási rutinom vagy nem jó termékeket használtam! Eddig fogat mostam naponta 2 szer, ha eszembe jutott szájvízeztem és a fogselymezést sem vittem túlzásba a fogíny vérzés miatt! Na most beszereztem eme márka fogkeféjét ujra és ezt a szájvizet illetve azokat a kis sörtés fogköztisztítókat. Első napokon még vérezgetett az ínyem de kb egy hét után már a fogköztisztítótól sem... nagyon nagyon örülök hogy rátaláltam ezekre a termékekre! Jövő héten megyek fogorvoshoz remélem megdícsér :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. március 4.

eviszv

2015. október 21.

Nagyon bevált! Nem tolakodó az íze és hatékony. Mi több, torokfájásnál gargalizáláshoz szoktam bevetni, másnapra nyoma sincs a torokfájásnak!
Max annyi hiányérzetem van, hogy 10 ml-t ajánl használni, de nincs mellékelve mérőpohár, a kupakjába pedig 7 ml fér.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2015. október 21.

Antioxidánsok: Ascorbic Acid, Sodium Metabisulfite
Hidratálók: Xylitol, Propylene Glycol
Vitaminok: Ascorbic Acid

Ricinusolajból előállított felületaktív anyag és emulgeálószer.

Forrás: Leslie Baumann: Cosmetic Dermatology

Tartósítószer.