Dior

Ár:   €72   Kategória:   Sminkek szemre
Lelőhely:   parfümériák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: Tarzicia, az összetevőket feltöltötte: juditkaa70, Módosítva: 2024. április 16.

Ár:   €72
Lelőhely:   parfümériák, online

2024 nyár limitált kiadás

5 részes szemhéjpaletta, amelyet a Francia Riviérán töltött nyári napok ihlettek.

2 változatban kapható: 333 Coral Flame és 933 Pastel Glow (a képen)

jolantalanna

2024. május 24.

A 933 Pastel Glow változat tulajdonosa vagyok. Nagyon nagy lelkesedéssel rendeltem meg ezt a palettát ahogy megjelent szinte azonnal. Gyönyörű hideg színek, a felső kettő és a középső különösen különleges. A Dior modellen nagyon tetszett a menta-lila kombó. Nah, a valóság az teljesen más, köszönő viszonyban sincs a Dior modellen látható árnyalatokkal. A lila annyira halovány, hogy szinte nem is látszik a szín, építgetni kell (ami a halálom) de akkor is csak fénylik lilásan. A középső szín szintén nagy csalódás, minden, csak nem menta. Halovány fénylő fehér, és ha nagyon építgetjük, talán felvillan egy kis mentás beütés. Oké, hogy glow paletta, de a fény mellé egy kis színre is számítottam, pláne, hogy a modell sminkje gyönyörű volt. Nem azt várom, hogy közönséges rikító színek legyenek, de valahogy az arany középutat jó lenne megtalálni. Hogy előnyét is mondjak, ez legalább nem poros, nem porzik, mint a tavaszi és az őszi szemhéjpaletták. (Ott is szinte semmi szín, csak porfelhő.) Nekem egyre inkább nagyon nagy csalódás a Dior, ez volt az utolsó paletta, amit vettem tőlük, ez is megy a fiók mélyére...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2024. május 24.

Tarzicia

2024. május 8.

933 Pastel Glow.
Ez valami gyönyörűség. Rég láttam ilyen esztétikus Dior palettát, pedig a minap megszámoltam, 16 db van, de valahogy egyik se ilyen harmonikus színvilág. Vagy csak az újdonság varázsa lenne?... Nem tudom, minden esetre öröm ránézni. Hideg nude színek, de végre valami új és friss. A párja, a Coral Flame is szép, de az meleg tónusú színekből áll, olyanom meg már van bőven, a bal felső sárga meg egyáltalán nem tetszik. A kettő közül szerintem a Coral Flame a tipikus nyári paletta, a Pastel Glow 4 évszakos, azon belül is leginkább tavaszi hangulatú, biztos a pasztellszínek miatt érzem így.
A bal felső lila és a középső szín ragadta meg azonnal a figyelmemet. Ettől a kettőtől különleges ez a color story, a másik három nem új a nap alatt.
A halvány levendulalila nagy divat idén, pl. a Chanel-nek is van, a megújult mono Ombre Premiere-k között. Nálam a lila és a kék összes árnyalata mindig is tabu volt, közönségesnek tartottam őket, csakúgy, mint a piros rúzst. Ezt mégis bevállaltam, egyszer élünk alapon, és mit mondjak, nagyon tetszik. Kékeszöld szemem van, a lilának ez az árnyalata mégis jól áll, de barna szemhez még sokkal szebb lehet.
A középső szín is különleges, a netes fotókon kifejezetten mentazöldnek tűnik, életben viszont jóval halványabb, majdnem fehér, építve is inkább csak a fénye enyhén zöldes. A szemhéj közepén vagy a belső szemzugban nagyon szép.
A két alsó színnel biztosra mentem, tudtam, hogy a jobb oldali, a legsötétebb, már önmagában is megállja majd a helyét, a bal oldali szomszédja meg majd szépen kiegészíti. A felső három mind világos szín, inkább csak fényt adnak. Érdemes bevetni a mellékelt applikátorokat is, sokat segít, de Pat McGrath-féle pigmentáltságot nem szabad elvárni tőlük. Ez a paletta szolíd, visszafogott és elegáns, és nekem éppen ezért tetszik. Szülinapi ajándékom, sokáig csak nézegettem, nem volt szívem megkezdeni. A szülinapi vacsorára készülődve vetettem be először, és azon kívül, hogy egy élmény volt vele sminkelni, olyanoktól is dicséretet kaptam, akiktől nem is vártam. (Attól tartok ebben nem csak ez a paletta a "ludas", sokat számít a kisugárzás. Tényleg, észrevettétek már, hogy az ember a szülinapja környékén sokkal jobb formában van, mind külsőleg, mind intellektuálisan? Nekem ez sokéves tapasztalatom, és biztos vagyok benne, hogy nem a felfokozott hangulat, az ajándékok vagy a pezsgő okozza, hanem a bolygók együttállása. :-))
A hétköznapokban is jól ki tudom majd használni, kb. ugyanúgy, mint a karácsonyi Night Walk palettámat. Azt is más palettákkal együtt, kiegészítőként/topperként használom. Nem is kérdés, hogy csillagos ötöst érdemel.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2024. május 8.

933 Pastel Glow.

Hidratálók: Glycerin, Caprylyl Glycol

Könnyen kenhető olaj, aminek bőrpuhító (emolliens) tulajdonsága van.

Összecsomósodást megakadályozó (anticaking), átlátszatlanná tevő, sűrűség szabályozó, felszívó (mattító) hatású segédanyag, melyet főleg pigmenthordozóként használnak például ásványi fényvédők vagy sminktermékek esetén.

Rizsből készült bőr és hajkondícionáló anyag.

A kozmetikumokban gyakran használt segédanyag, melyet emulgeálószerként (segíti a vizes és az olajos fázis összekeveredését) valamit felületaktív anyagként használnak.

Squalane eo 1 0

A squalene ún. hidrogenizált formája. A kozmetikumokban kiváló hidratáló, bőrpuhító, bőrpuhító, selymes és sima bőrt nyújtó emolliens anyag, mely segít megelőzni a vízhiányt és a transzepidermális vízvesztést (TEWL). Mivel ez a forma kevésébé oxidálódik, mint a squalene, a squalane-t gyakrabban használják a kozmetikumokban. Minden bőrtípus számára hasznos összetevő, aknés bőrre is használható, mi több, az Incidecoder leírása szerint gombás eredetű bőrproblémák, például seborrhea vagy gomba okozta pattanások esetén is jótékony hatással van a bőrre.

pH stabilizáló, maszkoló (nem kívánt illatokat és ízeket semlegesítő) és kelátképző (a víz révén a kozmetikumokban lévő fémionokat stabilizáló) segédanyag, mely segít abban is, hogy a formulák tovább szépek maradjanak,.

Kaolin 0 0

Sminkekben gyakran használt lilás, rózsaszínes színű színpigment.