Diptyque Paris

Ár:   28 000 Ft   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: médea, Módosítva: 2012. március 23.

Ár:   28 000 Ft
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria

Egy tengerparti ház Indokínában, ahova a tengeri szél finom tubarózsa illatot hoz a kertből.

Illatjegyek: tubarózsa, török rózsa, írisz, zöldes jegyek, mósusz.

Diptyque Paris Do Son minta neroli niche
Ár: 700.- , Eladó: Iszike
Állapot: 1ml/fotó , Helyszín: Veszprém , fizetés: Posta/Fox/Személyesen

Tarzicia

2020. április 20.

Idült rózsa- és tubarózsamániám vezetett el hozzá. Olyan tubarózsás parfümöt kerestem, amelyik nem veszi túl komolyan magát, nem túl virágos, nem túl nehéz, hanem kicsit friss.
Az EDP-t eleve kizártam, gondoltam az EDT lesz a nyerő. Az enyhén zöld bevezető után tényleg nem egy szokásos tubarózsa alakul ki, natúr és légies, az irányt eltaláltam, mégsem tetszik igazán. Ugyanis ez tipikusan az az illat, ami teljesen mást mutat kis minta alapján, csuklóról szagolgatva, mint üvegéből fújva, normál használatkor. Közelről illatjegyek egész tárházát fedeztem fel benne, középtájt valahol még orgona is előjött, pedig az nincs is benne. Éles bevetéskor viszont már csak az illat "csontvázát" éreztem, az apró részleteket nem, olyan volt, mint egy szál virág szóló előadása. Ez nem is lenne baj, de ennyire azért nem vagyok virágos alkat. Hosszú távon engem fáraszt ez a fajta színtiszta, erős, egysíkú virágillat, amit még igazán tubarózsának se mondanék, ez inkább gardénia. Nekem hiányzik belőle egy pici hagyományos értelemben vett "parfümös" jelleg, valami lágyság, nem tudok jobb szót rá, nincs kipárnázva, lekerekítve. Csontváz. Ráadásul nem tudok megszabadulni attól a gondolattól, hogy egy az egyben olyan, mint a Zara Home Pure Gardenia légfrissítője, ami kellemes, de azért nem fújnám magamra.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2020. április 20.

stylo

2019. január 19.

Párszor már éreztem ezt az illatot másokon és nagyon tetszett, ezért beszereztem egy mintát. Magamon nem tudom elviselni, le is mostam. Különben klassz illat, de nem rajtam, nem illik hozzam. Ha megérzem valakin, mindig az jut eszembe, mikor a nyári kánikulában valahonnan egy kósza kis fuvallat megérint. Rajtam a megcsömörlésig beédesedik sajnos, és kiérzek valami kínos, illetlen szagot is, amit nem tudnék nevén nevezni, csak azt tudom, hogy nem akarom magamon érezni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. január 19.

daliah

2017. október 11.

karakteres, de nem tolakodó fehérvirág illat

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. október 11.

karakteres, de nem tolakodó fehérvirág illat

sky

2017. szeptember 10.

Rafinált kis darab a szentem. Ritka olyan szempontból, hogy tényegesen állandóan változó parfüm, nem egy kifújtam, 10 perc után "úgy maradt", darab. Pedig nehezen hittem volna, hogy minden összetevő ennyire érezhető benne külön-külön is és élethűen. Az elején roppanós, friss, picurkát borsos (amit annyira nem szeretek... de itt pont annyi, hogy érdekessé válik és nem zavaróvá), zöld jegyekkel indít rajtam, majd leszáradással kezdi nyitányát egy erős tearózsás illat. 15-20 perc múlva előbújik a tubarózsa, és édesedik, fűszeresedik, követeli a figyelmet. Eső utáni tearózsa-illat és este, frissen kinyílt tubarózsa harcol, hol egyik, hol másik -kerülve fölénybe. Majd lassan előbújik egy sós tengeri illat, a tubarózsa győz, a pézsma fűszeres, meleg, édes illata beköszön, kíséri eme kettőt, és krémes, lágy fehérvirág illatban teljesedik ki, amiben ott az óceán és picit a fülledt monszun egy esti virágoskertben. Lassan púderesebbé válik, édessége mélyül, de sosem émelyítővé. A három "végillat" végig együtt balanszíroz, fantasztikus kompozíció. Szerintem ez egy nászút illat. :))))). Erotikus, édes, szexuális, mégis képes friss maradni. Mivel tartóssága rajtam közepes (hüpp) 3-4 óra után teljesen elillan, illetve egy óra után bőrközelivé válik, sillage-a 3 méteren belüli marad szerintem. Vettem egy nagyobbat.:)) Önindoklás: Főleg most őszre, télre milyen szuper lesz, ahol kell az a plusz édesség, melegség már, de nem fulladnék bele egy tömjénes, aoud-os, dohányos, kakaós, vattacukros. etc illatba.) Muszáj volt... Imádandonátor. :)

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. szeptember 10.

Moringa

2017. április 19.

Nagyon tetszett az elején aztán valahogy elidegenedtem tőle...Hiányzott belőle a melegség, mélység. Ha valaki csak ritkán használja talán megmarad a kezdeti varázs. Egyébként a gejl designer parfümöknél klasszisokkal jobb és kifinomultabb!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. április 19.

Scara

2017. február 27.

Finom virágillat, de hozzám nem passzol. így feltettem eladásra.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. február 27.

Finom virágillat, de hozzám nem passzol. így feltettem eladásra.

Poldi

2016. október 14.

Sziasztok!
Az utóbbi időben, több tubarózsa alapú parfümhöz volt szerencsém, és igazatok van, a Do Son egy nagyon szép, és hangulatos alkotás. Az illatpiramisban felsorolt összetevők, nagyon szépen kivehetőek, és tényleg egy jó minőségű parfümről beszélünk. Miután a fejillat intenzív tubarózsája picit lecsendesül, túl sok változás nem következik be az illat "életében". Tetszik hogy a tubarózsa itt nem egy lehengerlő, émelygős, és nyomasztó összetevő.
A szívillat közepéig viszonylag harsány, viszont utána, elég hamar bőr közelivé válik. Azért mert nem nyomasztó, egész évben bátran viselhető.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2016. október 14.

Sziasztok!

galagonyanya

2016. augusztus 9.

Scorpionqueen példányát örököltem meg, mindkettőnk örömére: újabb darabbal bővült a tubarózsa-arzenálom. Tubarózsa, Diptyque-módra, ezt tudom mondani: könnyű, fűszeres, levegős, ugyanakkor az édes virágillat minden pillanatban jólesően jelen van; nem súlyos, nem fojtogató, nem telepszik rád: valóban távoli tájakra repít, ha te is akarod...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. augusztus 9.

Vuk2

2016. május 15.

Se vele, se nélküle viszonyban vagyok vele.
Pár éve hirtelen felindulásból vettem egy üveggel. Kivettem egy fújósnyit, az üvegen túladtam. Aztán a fújóson is túladtam.
A leszáradását nagyon szerettem, mély, krémes illattá vált rajtam, pici tengeri levegős sóssággal.
De a fej- és a szívillatban lévő kesernyés virágosság nagyon nem tetszett.

Aztán nemrég szereztem mintát belőle újra, és az edp verzióból is.
És megvan! Az edp végig ugyanazt hozza, amit imádtam az edt-ben, a kesernyés kezdetek nélkül.

A hatása? Nem tudom, hogy a parfüm vagy az én varázsom volt-e, de egy találkozást nemrég nagyon beleégetett az emlékeimbe. Munkahelyen szakmai megbeszélésen férfi kollégából természetfilmekbe illő klasszikus hím viselkedést váltott ki. Szerintem tudatalatt, nem hiszem, hogy észrevette, mennyire beszél a teste...

Úgyhogy csak óvatosan vele. Lehet, hogy valakin kis semmiség, máson meg a legerotikusabb dolog a világon.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. május 15.

Se vele, se nélküle viszonyban vagyok vele.
De a fej- és a szívillatban lévő kesernyés virágosság nagyon nem tetszett.

Aztán nemrég szereztem mintát belőle újra, és az edp verzióból is.

zita.czinege

2015. október 1.

Nekem ez nagyon - nagy csalódás. Teljesen semmitmondó virágos kis parfüm. Tubarózsa. De semmi mélység. Az a kis virágfelhő is hamar elillan.
Nagyon nem értem, hogy ez valakinek extra alkalmi darab lehet :( Nálam még hétköznapinak is pocsék, nemhogy alkalomra.
Semmiképp nem érte meg az árát, igazi pénzkidobás a 20000 Ft körüli ára. Tízezerrel olcsóbban sokkal kifinomultabb és érdekesebb darabokat kapni!

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. október 1.

Illatanyagok: Parfum/Fragrance, Linalool, Eugenol, Butylphenyl Methylpropional, Isoeugenol, Citronellol, Benzyl Benzoate, Geraniol, Benzyl Alcohol, Farnesol
Tartósítószerek: Benzyl Alcohol