Egyéb

Ár:   2500 Ft   Kategória:   Szérumok, Kezelések
Kiszerelés:   20 g   Bőrtípus:   Zsíros
Lelőhely:   patikák   Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

A krémet feltöltötte: motyor, az összetevőket feltöltötte: FantasyLandia, Módosítva: 2016. március 16.

Lelőhely:   patikák
Kategória:   Szérumok, Kezelések
Bőrtípus:   Zsíros
Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

Az Alksebor kenőcs baktérium- és gomba-ellenes, lipidkiválasztás csökkentő és antiseborrhoeás hatású készítmény, melyet ún. seborrhoeas kórképek enyhe és középsúlyos alakjaiban önmagában, súlyosabb alakjaiban szájon át adható készítménnyel, kiegészítő terápiaként alkalmaznak. Az akne különböző formáinak (acne vulgaris, acne conglobata), ún. rosacea (az arc bőrének gyulladásos bővérűsége), ún. seborrhoea oleosa, egyes bőrgyulladások (seborrhoeas dermatitis, periorális dermatitis) kezelésére alkalmas, de egyéb bőrgyógyászati kórképekben is (mikróbás ekcéma, ún. impetiginizált kontakt ekcéma) használatos.

Vénynélkül kapható a gyógyszertárakban.

Összetevők: alfa-tokoferol-acetát 5,00 mg, Szintetikus , olajos A-vitamin-koncentrátum 5,00 mg, Klórhexidin-dihidroklorid 10,00 mg, Dexpantenol 40,0 mg 1g kenőcsben.

Segédanyagok: Crematest S 0214560, cetil-sztearil-alkohol, PCL-Liquid 2066210, fehér vazelin, folyékony paraffin, propilénglikol, közepes szénláncú zsírsavak trigliceridjei, makrogol-cetil-sztearil-éter, tisztított víz.

Yavanna

2018. február 28.

Reggel, este használtam az egyszercsak hirtelen nagyon pattanásossá váló homlokomra (nagyok, kicsik, pirosak, hegesek, mindenfélék... ). Eddig is voltak gondjaim a patikkal, de azért nem ennyire. Ez a krém már egy nap múlva kicsit csillapította a pirosságot, 3-4 nap múlva pedig már csak kisebb pöttyök látszódtak a fejemen, és nagyon jól hidratálta is. Nagyon könnyen eloszlik a bőrön, így kevés is elég belőle, így annyira nem tartom drágának, főleg, hogy ilyen hatásos. Érdekes, hogy egy elég zsíros krémről van szó, mégsem fénylik a bőröm tőle, bár mindig vigyáztam, hogy csak egy kis vékony réteget kenjek fel. Azért hosszútávon nem fogom használni, gyanús, hogy emiatt jelentek meg kis picike pattanások, de mivel a nagyobbak szépen visszahúzódtak, összességében sokat javított a homlokom állapotán. Ha megint hasonlóan kipattogok, akkor biztosan ez lesz az első, amit előveszek :)

UPDATE. megadom neki az 5 csillagot! Múlthéten egyszercsak nagyon sok pattanás jelent meg a homlokomon, nagyon rondán nézett ki, így 3szor is használtam 1 napon és már másnapra gyönyörűen visszahúzódtak, az azutáni napon pedig már olyan szép volt a bőröm, amilyen már legalább 1 éve nem volt :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. február 28.

Selvadjia

2018. február 9.

Akármilyen pici is a kiszerelés sokáig elég . Nekem csak hízlalta a patikat .
Az itteni sok pozitív vélemény után vettem meg reménykedve .
Azóta már megtaláltam az igazit . :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. február 9.

Akármilyen pici is a kiszerelés sokáig elég . Nekem csak hízlalta a patikat .
Az itteni sok pozitív vélemény után vettem meg reménykedve .
Azóta már megtaláltam az igazit . :)

Lillie

2018. január 29.

A párom miatt szereztem be de ha elborul a helyzet pattanás fronton ezt szoktam bevetni. Nagyon drága de megéri, évente három darabot fogyasztok el belőle. Párom seborheás fejére szoktam kenni. Sajnos arra nem csodaszer, de más készítményekkel kombinálva egész jó.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. január 29.

Tkisagi

2018. január 17.

Nekem Perioralis Dermára tényleg használt,de hosszú távon,állandó jelleggel nem mertem használni,mert végül csak egyógyszeres krém és előbb utóbb érdemes vele is szünetet tartani.
Nekem erre a problémára a Neogranormon volt a megoldás! Bőrbarát krém és majdhogynem makulátlanul eltüntette a gyulladt pattikat. Esténként jó vastagon bekentem a problémás részeket és pár hét alatt helyreállt a bőröm.
Az alksebor is hasonlóan használt(igaz gyorsabban) de ez nekem barátságosabb megoldásnak bizonyult.
Hátha van néhány sorstársam akinek tudok ezzel a tippel segíteni. :-)

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2018. január 17.

Hátha van néhány sorstársam akinek tudok ezzel a tippel segíteni. :-)

Sica

2018. január 16.

Nekem nyaki és fül mögötti ekcémám van. Napi kétszer használva tökéletesen megszünteti a tüneteket. Nyoma sincs.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. január 16.

moniiiii

2018. január 2.

Többek között ezt a krémet is próbáltam,mikor lángoló göbös volt a rozáceás arcom,semmit nem segített rajta,sőt még olyan érzés volt felkenve mintha nem kapna levegőt az arcom. Miután erre és szeborreára való,valamit kellett volna használnia.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. január 2.

greta97

2017. december 31.

Itt találtam rá erre a nagyszerű kenőcsre, csak ajánlani tudom, nekem 2 nap alatt eltüntette a pattanásaimat :)

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2017. december 31.

MZX

Korcsoport: >54
2017. december 17.

Csodálkozom hogy több helyen is pattanásra, aknera is alkalmas, mert nekem a rozecea/lupus miatti pirosságot is lehúzza, legalábbis csökkenti még ha csak ideig óráig is de nálam szépen csökkenti a pirosságot. Mindig a táskámban van.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2017. december 17.

corsica

2017. november 25.

Számomra egy csodaszer!
Volt a szám alatt egy rész, ahol több apró pattanásszerűség jött ki (biztos valami bakteriális fertőzés). Sehogy nem akart elmúlni, már több mint egy hónap eltelt de mikor azt hittem látom a kiutat belőle mindig visszatért a kezdeti állapotra. Pedig bepanthent is használtam, nem piszkáltam. Aztán végül megvettem ezt a krémet a patikában. Hihetetlen mód, nagyon gyorsan eltüntette ezt a csúnyaságot, sőt még az újonnan kialakuló pattanásoknak is megálljt parancsol. Szóval én imádom, bár nem olcsó de maximálisan megéri. :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2017. november 25.

Számomra egy csodaszer!

Fancsikacsika

2017. november 8.

Imádom. Mikor teherbe estem tiszta aknés lett a bőröm. Nagyon sokáig semmi nem használt. Majd rátaláltam erre, kifejezetten aknékra való. Kb 2 hóna után elkezdtek szépen halványulni a pötyik, majd teljesen elmúltak. A mai napig használom, kb már 2,5 éve. Minden reggel kenem vele az arcomat. Nagyon sokáig elég mert állaga miatt elég egy kicsit nyomni belőle.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. november 8.