Egyéb

Ár:   2500 Ft   Kategória:   Szérumok, Kezelések
Kiszerelés:   20 g   Bőrtípus:   Zsíros
Lelőhely:   patikák   Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

A krémet feltöltötte: motyor, az összetevőket feltöltötte: FantasyLandia, Módosítva: 2016. március 16.

Lelőhely:   patikák
Kategória:   Szérumok, Kezelések
Bőrtípus:   Zsíros
Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

Az Alksebor kenőcs baktérium- és gomba-ellenes, lipidkiválasztás csökkentő és antiseborrhoeás hatású készítmény, melyet ún. seborrhoeas kórképek enyhe és középsúlyos alakjaiban önmagában, súlyosabb alakjaiban szájon át adható készítménnyel, kiegészítő terápiaként alkalmaznak. Az akne különböző formáinak (acne vulgaris, acne conglobata), ún. rosacea (az arc bőrének gyulladásos bővérűsége), ún. seborrhoea oleosa, egyes bőrgyulladások (seborrhoeas dermatitis, periorális dermatitis) kezelésére alkalmas, de egyéb bőrgyógyászati kórképekben is (mikróbás ekcéma, ún. impetiginizált kontakt ekcéma) használatos.

Vénynélkül kapható a gyógyszertárakban.

Összetevők: alfa-tokoferol-acetát 5,00 mg, Szintetikus , olajos A-vitamin-koncentrátum 5,00 mg, Klórhexidin-dihidroklorid 10,00 mg, Dexpantenol 40,0 mg 1g kenőcsben.

Segédanyagok: Crematest S 0214560, cetil-sztearil-alkohol, PCL-Liquid 2066210, fehér vazelin, folyékony paraffin, propilénglikol, közepes szénláncú zsírsavak trigliceridjei, makrogol-cetil-sztearil-éter, tisztított víz.

szilvia84

2016. szeptember 23.

Ez a krém akár még lehet jó is. Nemrég kezdtem el használni. Felhagytam a Finacea krémmel, se mitesszerekre, sem zárt komedókra, sem kezdődő rozaceámra nem használt, pedig több mint egy évig nyúztam vele magam. Az arcom folyamatosan kipirosodik és szinte piros is marad egész nap. Erre próbáltam valami mást keresni. Egy jó tanács nagyon érzékeny, rozaceás bőrűeknek: Ez nem az a krém, amit ha megvettetek napi szinten reggel este használjatok, ahogy a betegtájékoztatóban van leírva. Nagyon sok. Fokozatosan hozzá kell szoktatni a bőrt, A vitaminnal csak ésszel. Először csak hetente kétszer este és ha rendben van, akkor lehet hetente háromszor használni... én egymást követő 3 napon keresztül kentem vele magam, de a harmadik nap már irritált, szárított, viszont első körben biztosan lejjebb húzta a pirosságot és puha bőrt eredményez. Elég egy lehelet vékony réteg belőle, így szerintem sokáig elég. Hűtőben kell tárolni. És a hidratálókrém ugyanúgy kell fölé. :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. szeptember 23.

cheerface

2016. július 17.

23 évesen még mindig szűnni nem akaró pattanásokkal küszködöm, sok mindent kipróbáltam, néha vannak jobb időszakok, néha rosszabb. Elsőre ez ígéretesnek tűnt, a bal arcomon teljesen eltűntek a gyulladt pattanások, a régi hegek halványodtak, szebb lett a bőröm. Másik oldalt viszont pár hét használat után újra nagy pattanások törtek elő. Összességében eddig ez használt a legtöbbet, és ezzel értem el a legjobb eredményt :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. július 17.

pronto

2016. június 15.

periorális dermatitszre használtam rozexet nappalra, estére meg már nem emlékszem mi volt a neve, valami gomba elleni krém. érdekes kombó... csak az érintett területet kenegettem, így sokáig kitartott, amit a bőrgyógyász felírt. Mikor elfogyott úgy voltam vele tojok rá, elkezdtem sima arckrémet használni az államra is. Na a kis rohadék azonnal visszatért. Viszont semmi kedvem nem volt 10.000-ért megint elmenni a bőrgyógyászhoz egy nyomorult receptért, ezért kipróbáltam ezt. Azonnal levitte a lobot és azóta (december) nem is jött vissza. Semmi extrát nem okoz a bőrömmel, de nem jön ki a periohalál, és ez nekem elég. December óta használom és a felénél tartok kb, így nem mondanám drágának.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. június 15.

Titvog

2016. május 12.

Muszály kiírnom az eddigi tapasztalataimat magamból! :
Hétfőn hozta nekem anyukám, miután beszélt egy plasztikai sebész-bőrgyógyásszal (nélkülem) és a tanácsát kérte, hogy mit tudna javasolni a bőrömre, ami már tavaly szeptember óta a bal orcámon durván gyulladt és pattanásos egy csomó helyen. A pattanások szinte egymás hegyére hátára nőttek, mire az egyik elmúlt, jött a másik. Decemberben elkezdtem használnia Benton csiga-méh krémjeit, abban a remnyben, hogy a sok pozitív vélemény talán nekem is meghozza azt a bizonyos megváltást. Nem lett jobb az arcom, nagyjából csak pár hétig, utána mintha hozzászokott volna a bőröm a Bentonokhoz, és megállt a tudomány sebgyógyulás, és hegtelenítés terén. Az arcom továbbra is piros, és heges maradt. Ez az orvos akivel beszélt az édesanyám, mutatott képeket ami alapján ki lett választva milyen kinézetű az a sebes rész az arcomon, és megállapította, hogy valószínűleg az a gond az arcommal ha mindig piros, hogy a mélyebb rétegekben elszaporodtak a baktériumok, az eddigi krémek pedig csak a felszínt gyógyítgatták. Az ALKSEBOR kenőcsöt javasolta, hogy próbáljam ki, úgy, hogy semmi mást nem kenek az arcomra, csak lemosom róla a sminket ha kell, áttörlöm egy kis alkoholmentes tonikkal vagy arctisztítóval, majd naponta kétszer bekenem a krémmel az arcomat. Be is tartottam, és bevallom nem reménykedtem változásban, sőt fel voltam készülve arra, hogy menthetetlen az arcom. Mindenesetre az esélyt magadtam, és azt kell mondanom, hogy döbbenetes a változás... el se hiszem! Hétfőtől idáig ha azt vesszük nem történt túl sok kenegetés, mert csak 7-szer kentem be vele az arcomat, de olyan rohamosan kezdett el gyógyulni, hogy le vagyok döbbenve. Mára már olyan szép az arcom, hogy alig tudom elhinni, haloványak a hegek, nincsenek gyulladt pattanások!! Azt még nem tudom ez a remek hatás meddig fog tartani,remélem örökre, mert olvastam, hogy néhány tesztelőnek hozzászokott az arca és nem segített neki. Ha történik változás lesz UPDATE.
Az árával egyébként nincsen bajom kevés mennyiség is elég az arcra, és úgy gondolom aki már olyan régóta szenved a bőrhibákkal mint én (vagy talán még régebb óta) nem fogja drágállni ha TÉNYLEG csinál is valamit az arcával. :) Szerintem egy hónapra tuti elég lesz a mennyiség, de majd erről is írok, ha kiderült pontosan.
Összefoglalva:
- Segít a hegeken, leviszi a gyulladásokat, halványítja a helyüket
- ISTENI az illata, mint valami virágnak
- Nem nőttek pattanásaim amióta használom
- Az állaga kellemes, kenhető pont olyan selymes mint a Benton könnyű krémje
- Hamar beszívódik az orcáimon
- T vonalat kicsit zsírosítja (bár engem pont nem zavar)
- Hidratál

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2016. május 12.

Muszály kiírnom az eddigi tapasztalataimat magamból! :
Összefoglalva:
- Segít a hegeken, leviszi a gyulladásokat, halványítja a helyüket
- ISTENI az illata, mint valami virágnak
- Nem nőttek pattanásaim amióta használom
- Az állaga kellemes, kenhető pont olyan selymes mint a Benton könnyű krémje
- Hamar beszívódik az orcáimon
- T vonalat kicsit zsírosítja (bár engem pont nem zavar)
- Hidratál

Makk Zsuzsó

2016. április 11.

Szintén periorális dermatitis + mindenféle ekcémás folt arcon, nyakon, háton. 3-4 nap alatt elmulasztotta a krém, nyom nélkül. Többszörösen bevált, nem először segített ezeken a hirtelen fellángoló bőrgyulladásokon. És szteroidmentes!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. április 11.

pandus

2016. április 4.

Két éve állapítottak meg periorális derm.-t, kaptam rá rozex-et + naturlandos mosdókrémet. Ugyan több hét kellett, de rendbe jött az arcom. Egy hónapja azonban újból előjött, próbálkoztam ugyanezekkel, de a mosdókenőcstől pattanásos lettem, a rozexre meg nem akartam megint heteket várni. Így vettem meg ezt a kenőcsöt, lemosónak pedig az Eucerin ultrasensitive arclemosójával próbálkoztam. Nekem egy hét után látszott meg a hatása, már nincs kiszáradva a bőröm, a pattanások, illetve a kiütésszerű foltok is eltűntek, viszont a pirosságot sajnos nem nagyon akarja levinni.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. április 4.

gojibogyo

2016. március 25.

Sajnos az arcomon nyáron teljesen kipirosodott a homlok , az orca, és az áll résznél. Sőt a pirosság mellett extra száraz, és hámlott.
Jártam kozmetikusnál ( kicsit javult, de nem tartott sokáig), voltam bőrgyógyásznál és ő ajánlotta, ha a készítős krém nem válik be. Először azt gondoltam biztos valami szteroidos, ha csak legvégső esetre tartogatja a bőrgyógyász. De mivel nem akart elmúlni sehogy sem az arcomról a szárazság-pirosság, megvettem.
Elolvastam az összetevőit, nincs benne más csak vitaminok!!
Egyszerűen ez egy CSODASZER! egy hét kitartó kenegetés és eltüntetett mindent az arcomról. Se pirosság, se szárazság.
Egy picit drágálltam, de más nem segített.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. március 25.

Elolvastam az összetevőit, nincs benne más csak vitaminok!!
Egy picit drágálltam, de más nem segített.

sandor_zsofia

2015. december 17.

UPDATE
Megint szükségem volt rá mert belobbant a PD-m és olyan ragyák jöttek elő az orcámon mint még soha, 2 hónapig kísérleteztem mással, majd gondoltam megint teszek ezzel egy próbát. 3 nap alatt hozta rendbe az arcomat. Csodaszer. Pattanásoknak PD-nek nyoma sincs.

-----------Periorális dermatitiszre ajánltattam magamnak az orvossal, szinte kínozni kellett, hogy adjon rá valamit miután a Candida diéta, fluoridmentes fogkrém, nullterápia nem mutatott javulást hosszabb távon sem. Volt kezelve antibiotikummal is de inkább csak megváltoztatta a kiütések jellegét, nem szüntette meg. Több mint 1 éve küzdök vele. Ezalatt kb 2 napig voltam tünetmentes, rejtély, hogy mitől. Ez a kenőcs pár nap alatt helyrehozta, bár egyáltalán nem bíztam benne. 3 hete tünetmentes vagyok, most már csak éjszakára használom csak a száj környékén. A kommentek miatt lehet, hogy kipróbálom a dekoltázson is mert csúnya pattis állandóan. Ajánlom azoknak akik periorális dermatitistől szenvednek mert egy próbát meg ér, hogy újra lássuk a magunkat at tükörben, nekem nagyon jól esik.
Gyógyszertárban vény nélkül 1700 Ft ért vettem.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. december 17.

UPDATE

Gyógyszertárban vény nélkül 1700 Ft ért vettem.

agiv

2015. augusztus 28.

Hát ez nekem valami csoda!! Hétfő óta használom (ma péntek van) napi 2x a fülem mögé, mert nagyon csúnya ekcémás hámló ,néha szinte eleven.Úgy rendbe tette mintha szteroidos krémet kentem volna rá!Szteroidon kívül semmi nem tüntette még el, pedig RENGETEG mindent kipróbáltam,!Gyönyörű lett! Remélem hosszútávon is ugyanígy fog működni.Igaz nagyon drága /2800ft/ ez a kis 20gr, de nekem minden forintot megér!! Ekcémára nagyon ajánlom!

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. augusztus 28.

Jenniii92

2015. február 21.

Pattanásokra ajánlotta a háziorvosom, semmi hatása nem volt. Szerintem még hizlalta is a pattanásokat...

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. február 21.