Egyéb

Ár:   2500 Ft   Kategória:   Szérumok, Kezelések
Kiszerelés:   20 g   Bőrtípus:   Zsíros
Lelőhely:   patikák   Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

A krémet feltöltötte: motyor, az összetevőket feltöltötte: FantasyLandia, Módosítva: 2016. március 16.

Lelőhely:   patikák
Kategória:   Szérumok, Kezelések
Bőrtípus:   Zsíros
Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

Az Alksebor kenőcs baktérium- és gomba-ellenes, lipidkiválasztás csökkentő és antiseborrhoeás hatású készítmény, melyet ún. seborrhoeas kórképek enyhe és középsúlyos alakjaiban önmagában, súlyosabb alakjaiban szájon át adható készítménnyel, kiegészítő terápiaként alkalmaznak. Az akne különböző formáinak (acne vulgaris, acne conglobata), ún. rosacea (az arc bőrének gyulladásos bővérűsége), ún. seborrhoea oleosa, egyes bőrgyulladások (seborrhoeas dermatitis, periorális dermatitis) kezelésére alkalmas, de egyéb bőrgyógyászati kórképekben is (mikróbás ekcéma, ún. impetiginizált kontakt ekcéma) használatos.

Vénynélkül kapható a gyógyszertárakban.

Összetevők: alfa-tokoferol-acetát 5,00 mg, Szintetikus , olajos A-vitamin-koncentrátum 5,00 mg, Klórhexidin-dihidroklorid 10,00 mg, Dexpantenol 40,0 mg 1g kenőcsben.

Segédanyagok: Crematest S 0214560, cetil-sztearil-alkohol, PCL-Liquid 2066210, fehér vazelin, folyékony paraffin, propilénglikol, közepes szénláncú zsírsavak trigliceridjei, makrogol-cetil-sztearil-éter, tisztított víz.

GSz

2015. január 15.

Nekem is a perioralis dermatitisre kaptam ez a kenőcsőt. Abszolút megvagyok elégedve egy hét alatt rendbe tette, egyáltalán nem hittem, hogy ez majd segít, így kellemesen csalódtam! Pattanásra is tényleg kiváló!

Bőrgyógyász mondta, hogy hagyjam el a fluoridos fogkrémet is, mert hatással van erre a nyavajára. Én tuti újraveszem ha megint előjön a probléma.
Nekem tetszik az illata is! És nem szüntették meg, azonnal tudtam venni a gyógyszertárban.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. január 15.

sunshinenymph

2015. január 14.

Szintén perioralis dermatitisre használtam ezt a kenőcsöt. Nagyon hamar rendbe tette a gyógyulni nem akaró kiütéseket. A férjemen is teszteltem, neki a csúnya gyulladt belső pattanásokat húzta le szinte egyből. Az illata és állaga is rendben van. Ha nincs a gyógyszertárban lehet kérni hogy rendeljék meg, másnapra meg is érkezik.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. január 14.

Aemese

2014. december 17.

Szintén perioralis dermatitiszre használom ezt a kenőcsöt, Eléggé be volt gyulladva a bőrfelület, mielőtt használni kezdtem, nagyon piros volt már, de ez a kenőcs elég hamar rendbe tette úgy hogy előtte minden alkalommal mosdókenőccsel lemostam az arcom. Perioralis dermatitisre eddig nem találtam jobbat, pedig már mindenféle szappant, gomba ellenes kenőcsöt, biokozmetikumot próbáltam. Az illata olaj, mintha az öreg rózsaolajnak, nagymamám egyik régi kenőcsét juttatja eszembe.

UPDATE: Azt írjátok, hogy kivonták a forgalomból? Nos ezt a kenőcsöt idén decemberben vettem kb két hete, és online patikákban szintén látom raktáron.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2014. december 17.

tdorina3

2014. október 23.

Elhasználtam pár hónap alatt a tubus kb. 2/3-át, de nekem nem sokat segített. A nagy, gyulladt, "kinyomhatatlan" pattanásokkal nem igazán csinál semmit, talán csak egy kicsit lentebb viszi a pirosságot. A paraffin-tartalma miatt nekem zsírosodott ott a bőröm, ahol bekentem (én csak célzottan a pattanásokat, pirosságokat kenegettem vele). Hát, szárítani nem szárít, az biztos.
Éjszakára használtam, de mivel túl "zsíros" volt, reggelre gyakran kipattogtam tőle. Nappalra nem tanácsos használni, mert fényérzékennyé tehet, elősegíti a májfoltok megjelenését az arra érzékenyeknél (közeli ismerős tapasztalata).

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. október 23.

Cinnamon28

2014. október 22.

Én még tudtam beszerezni ebben a hónapban! A pirosságot, gyulladást csökkenti, a sebek hamarabb gyógyulnak tőle, de nem csodatévő... Estére kenem fel vékony rétegben a problémás helyekre, eddig hatékonynak bizonyult, ha kapható lesz még, újravevős :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. október 22.

shadow06

2014. szeptember 12.

Pár hónapja perioralis dermatitis-om volt, a gyógyszertárban ezt a kenőcsöt vettem rá. Nagyon hatásos volt, nagyon gyorsan rendbe tette a bőrömet!
Pattanásokra is gyakran használom, mert nálam ott is hihetetlenül bevált! Még az egészen fájdalmas, gyulladtakra is! A pirosságot szépen eltünteti! Este bekenem vele a problémásabb területeket, másnap reggelre szemmel láthatóan javul a bőröm állapota! Egy kicsit zsíros érzést hagy maga után, de teljesen felszívódik! Az illatával nem vagyok kibékülve kicsit, mert elég erős és sokáig érzem a bőrömön. De ezért nem vonok le pontot, mert tényleg nagyon hatásos készítmény! Csak ajánlani tudom!

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2014. szeptember 12.

zsofia93

2013. október 15.

Vettem én is egy tubussal ebből a krémből hát... az arcomon a pattanásokat egyáltalán nem tüntette el, talán egy kicsit javultak tőle, viszont ahol egyetlen egy pattanás sincs az arcomon ott elég szép lett tőle bőröm. Én a biomed körömvirág krémével együtt használom, mivel egy kicsit szárít, először bekenem ezzel a krémmel az arcom várok egy 15 percet aztán pedig a körömvirág krémmel. Ezt a krémet csak este szoktam használni, arctisztítás után, mivel fényérzékenységet okozhat, így reggel nem használom, meg szerintem reggel sminkelés előtt pláne nem jó használni, mivel hagy maga után egy kis zsírosodást.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2013. október 15.

Szaffi.a

2013. október 5.

A 3. tubussal vásároltam a minap, nem véletlenül. Nekem korpás-szeborreás, nagyon érzékeny, rozáceás bőröm van, időnként ha nem figyelek arra mit eszem, kipattog.
Az első alkalommal amikor használni kezdtem, teljes kétségbeeséssel vetődtem be a gyógyszertárba, kb. zacskóval a fejemen, annyira zsíros volt a bőröm és brutálisan acnés. A gyógyszertáros ezt javasolta, én pedig elfogadtam, hazamentem, elkezdtem használni és kb. 3 nap múlva hihetetlen módon elkezdett javulni. Használtam 1-2 hétig és csodaszép lett a bőröm, lement a pirosság, az acnék, nem volt zsíros sem. Persze kúraszerűen használom csak, általában a tubus fele megmarad és le is jár mire kell e következő. Este szoktam használni radírozás-tisztítás után, mert kicsit olajos a hatása, pedig elvileg víz bázisú. De egyáltalán nem zavar, nekem abszolút elég volt este csak. Nagyon puha reggelre mindig a bőröm, más acne elleni krémekkel ellentétben ez nem szárít. Reggelre nem olajos vagy zsíros a bőr, hanem puha, hamvas.
Persze minden bőr más, valakinek beválik, valakinek nem. Nagyot nem lehet bukni a kipróbálásával mert csak kb. 1500 Ft, sok van benne és kevés kell belőle, és nem ront a bőr állapotán, ami már magában nem rossz dolog, hiszem sok 'csodaszerről' ez nem mondható el.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. október 5.

szambi

2013. szeptember 10.

Valamikor régen használtam, de nem sokáig, mert kb 2 napig volt jó, aztán már semmit sem ért. Persze a legtöbb ilyen probléma amúgy is olyan belső okokra vezethető vissza, hogy gyakorlatilag bármivel kenegethetjük. Akár zacskót is húzhatnék a fejemre. Ezért is gondolom már feleslegesnek az ilyesmiket, mert a kiváltó tényezőket kéne kezelni, csak az kevésbé dívik sajnos. Persze mennyivel több bevétel, ha többször eladjuk ezt, mintha azt mondjuk pl. "diétázzon így/úgy kedves" és egy életre megszűnnek a panaszai.
Azt sem értem, hogy egy alapvetően problémás bőrre kitalált kenőcsbe minek tesznek egy tonna paraffint. Jó persze, kenőcs. Értem én, hogy villanymotor, csak mi hajtja? Ennek így nem sok értelme van, mert a hosszabb távú hatásnak búcsút inthetünk, ha befullasztjuk az amúgy is fulladozó bőrt.
Helyi kezelésre alkalmas, ahogy írják is, enyhe kis panaszokra, amikor éppen lájti kis menzesz előtti piti pattika jön elő és kell a lelki megnyugvás, hogy most jól lerendeztük. Erre tökéletes.
Ennek fényében közepes. Meg legalább abban a két napban mintha...egy pattanás elleni cuccnál amúgy már ez is nagy szám.
Én bíztatok mindenkit, hogy akinek ilyen jellegű és állandó problémája van, az próbáljon mélyebbre ásni a kenőcsnél.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2013. szeptember 10.

szuperninaa

2013. szeptember 10.

Hófehér dús krém,ami hamar beszívódik a bőrbe,de hagy maga után egy zsíros réteget is,viszont reggelre ez is eltűnik és sokkal kipihentebb hidratáltabb hatású lesz a bőr. Nekem az illata is tetszik, és bár nem olyan intenzíven gyógyít mint a BP-tartalmú krémek,azért kiegészítő kezelésnek beválhat! Nem csíp,nem irritál egyáltalán.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2013. szeptember 10.