Egyéb

Ár:   2500 Ft   Kategória:   Szérumok, Kezelések
Kiszerelés:   20 g   Bőrtípus:   Zsíros
Lelőhely:   patikák   Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

A krémet feltöltötte: motyor, az összetevőket feltöltötte: FantasyLandia, Módosítva: 2016. március 16.

Lelőhely:   patikák
Kategória:   Szérumok, Kezelések
Bőrtípus:   Zsíros
Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

Az Alksebor kenőcs baktérium- és gomba-ellenes, lipidkiválasztás csökkentő és antiseborrhoeás hatású készítmény, melyet ún. seborrhoeas kórképek enyhe és középsúlyos alakjaiban önmagában, súlyosabb alakjaiban szájon át adható készítménnyel, kiegészítő terápiaként alkalmaznak. Az akne különböző formáinak (acne vulgaris, acne conglobata), ún. rosacea (az arc bőrének gyulladásos bővérűsége), ún. seborrhoea oleosa, egyes bőrgyulladások (seborrhoeas dermatitis, periorális dermatitis) kezelésére alkalmas, de egyéb bőrgyógyászati kórképekben is (mikróbás ekcéma, ún. impetiginizált kontakt ekcéma) használatos.

Vénynélkül kapható a gyógyszertárakban.

Összetevők: alfa-tokoferol-acetát 5,00 mg, Szintetikus , olajos A-vitamin-koncentrátum 5,00 mg, Klórhexidin-dihidroklorid 10,00 mg, Dexpantenol 40,0 mg 1g kenőcsben.

Segédanyagok: Crematest S 0214560, cetil-sztearil-alkohol, PCL-Liquid 2066210, fehér vazelin, folyékony paraffin, propilénglikol, közepes szénláncú zsírsavak trigliceridjei, makrogol-cetil-sztearil-éter, tisztított víz.

ágica

2013. június 28.

Update: sajnos még most sem értem el vele látványos eredményt. Nem ront a bőrön, de a hatása nagyon gyenge : pl nyomkodás után kevésbé gyulladnak be a pattanások, illetve igazi nagy, gyulladt pattanás nem is jött ki mostanában, de le kell szögeznem, hogy az én problémám inkább a pici, nem gyulladt pattik, zárt comedok. A tubus fele elfogyott, lehet kenegetem még egy ideig, amíg mást nem találok... Egyetlen pozitívum, hogy fényérzékenységet nálam nem okozott, mert egyik reggel elfelejtettem bekenni magam ( igen...a fáradtság:-D) mégsem pirultam meg, pedig alapból érzékeny, világos bőrű vagyok, és viszonylag sokat ( kb 30-40 percet) voltam napon. Tuti nem veszem újra, max 2 csillagot érdemel azért a iszonyatgyenge hatásért+ mert nem szárított+ nem lett tőle rosszabb a bőröm.
2013. Jún. 7. 2 hete kenem minden este, hát eddig semmi eredménnyel kb. Talán egy kicsit könnyebben gyógyulnak a hegek és puhább a bőröm (végre egy szer, ami nem szárít) de se a mitesszerekkel, se a pattikkal nem kezd semmit. Legalább nem irritál és nem okoz újabb bőrhibákat sem. A szaga nagyon semleges.Remélem hosszútávon lesz valamilyen pozitív hatása:) Bár igaz, hogy a betegtájékoztatón azt írják, hogy napi 2x kell kenni, de nekem reggelre nem túl jó, mert a sminkem lefolyik, a kenőcs zsírossága miatt, lehet egyelőre ezért nem hatásos. Adok egy hármast, még bízok benne.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. június 28.

elizabett85

2013. május 2.

Én csak időszakosan használom ezt a kenőcsöt, amikor már semmi nem mulasztja el a pattanásokat. Ez tényleg segít, akár egy éjszaka alatt képes nagyon szépen eltüntetni a kisebb pattikat.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2013. május 2.

sildicow

2012. augusztus 17.

Körülbelül egy hete használom, így hosszabb távú hatásairól még nem tudok beszámolni. Azért kezdtem el használni, mert az arcom egyik oldalán egy kisebb elfertőződéses terület alakult ki sok-sok mitesszerrel és pár pattanással. Erre kentem éjszakára és nappalra ezt a krémet és szépen elmúltak a pattanások 1-2 nap alatt különösebb nyom nélkül (a sebeket neogranormonnal gyógyítgattam). Azóta csak nyomkodás után kenem az arcomra (éjszakára), hogy a megbolygatott részen ne legyen újabb gyulladás - sikerrel. Nappali használatra viszont nem ajánlom - ha nincs vészhelyzet -, mert elég zsíros érzetet hagy maga után és a szaga nem túl kellemes.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2012. augusztus 17.

mstindigo

2012. február 23.

Én is használtam elég sokáig, de nekem szinte semmit sem hatott... Pedig nagy reményeket fűztem hozzá, mert alig van készítmény korpás-szeborreás és emellett pattanásos bőrre. Annyi jó volt benne, hogy legalább nem száradt tőle szét az arcom, mint egy csomó pattanáselleni krémtől. Nemrég vettem Niacide-t, mert az arcom hirtelen ismét úgy néz ki, mint tini koromban. :P Az sokkal jobb szerintem, és furcsa módon nem szárítja az arcom. Az Alkseborral amúgy vigyázni kell, tilos hámlasztókkal együtt használni, pl. szalicilsav, glikolsav, ill. természetesen a mikrodermabrázió is tilos.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2012. február 23.

motyor

2012. február 11.

Bőrgyógyász ajánlotta nekem ezt a krémet a pattanásaimra. Először igazi csodaszer volt, mert a gyulladások lelohadtak, és szépen visszahúzódtak a fájó puklik, de sajnos minden csoda 3 napig tart (na jó ez egy kicsit tovább), mert a második tubust használva észrevettem, hogy hozzászokott a bőröm. Azonban éri a 4 csillagot így is, mert tényleg nagyon szép eredményeket értem el vele. Az egy csillagot azért veszem le, mert az olajtartalma fényesítette az amúgy is zsíros bőrömet és használat közben ügyelni kell a közvetlen napfény kerülésére, így csak éjszakára használható. (De ha valakit az akne ellenes szerek szárító hatása zavar, annak meg az olajosabb mivolta pont előny, mert egyáltalán nem szárít.)
Ja és a szaga nem jó, de szerintem aki már ilyen patikai készítményekkel próbálkozott az nem csodálkozik ezen.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2012. február 11.