Goloka

Ár:   1650 Ft   Kategória:   Hajfestékek
Lelőhely:   bioboltok, online   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: rannie, az összetevőket feltöltötte: dori96, Módosítva: 2016. szeptember 11.

Lelőhely:   bioboltok, online
Kategória:   Hajfestékek

• Több mint egy hónapig tartó ragyogó hajszín
  • Természetes fényû és erõs haj
  • Nincs többé hajhullás és korpa
  • Selymes és dús tapintás

Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia

Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia
Borostyan

zoldiedina

2017. január 31.

Én már elég régóta használom, gesztenyebarna, burgundi, vörös színeket. Szerintem nem kell rajtahagyni órákat a hajon, 1 óra alatt bőven szinez, mert ez nem valódi henna. A valódi henna kizárólag vörösre festi a hajat. Az igazi henna semmilyen káros anyagot nem tartalmaz. Egyre sötétebb lett a hajam és elvileg nem lehet leszedni csak lenő. Egyebként szêp tóle a hajam de nem értem hogy tartalamazhat káros anyagot, itt vettem észre a vélemények között. Szóval csalódott vagyok, pedig úgy néz ki mint a henna.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. január 31.

LHajni

2016. december 14.

Eredetileg sötétbarna a hajam, de erősen őszülök. Már 5 éve hennázom, viszont ez az egyetlen ami az ősz hajszálakat fedi. Sajnos ez a termék tartalmaz PPD ezért egy ideje leálltam a használatával. Azóta gyakorlatilag az összes bioboltban kapható henna alapú hajszínezőt kipróbáltam, minden trükköt bevetettem ( indigó, fekete tea, kávé stb) de sajnos jelenleg egy teljesen kiszáradt végű, gyorsan zsírosodó haj a végeredmény, ami gyakorlatilag azonnal ledobja a hennát. Azon gondolkodom, hogy visszatérek a szintetikusra, bár nagyon nem szeretném, de a henna már teljesen kiszárította a hajam. Esetleg van tippetek mivel próbálkozhatnék még?

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. december 14.

dori96

2016. február 27.

update 2
lassan 2 hónapja festettem. még mindig tartja a színét.csak az első 1-2 hétben kopott a színe, de azóta ugyanolyan. :)

update
túl vagyok már pár hajmosáson.már látom,hogy a festetlen hajamat világosabbra és vörösesebbre fogta be, mint a korábban festett részt.az sötétebb és kevésbé vöröses lett). nem vészes, de a közeljövőben újra be fogom kenni ezzel a színnel,hogy hátha egységesebb lesz. amúgy a mosások során eddig nem kopott a szín. a hajam sem száradt ki. nagyon elégedett vagyok.:) a múltkor csak 1,5 óráig hagytam fent, de most ha megint bekenem, 3-4 órát tervezem fent hagyni.

az össztevőket felöltöttem, gesztenyebarna szín dobozáról másoltam be.(szóval lehet a többi színnél más)
egyszerű volt kikeverni, az állaga is hasonló lett mint a vegyi festékek.
nagyon könnyű volt felvinni a hajra.két részletben kevertem be,hogy meleg legyen. a végére már kezdett megszáradni az elején felvitt festék, szóval sietni kellett. de egyátalán nem volt nehéz, sokkal nehezebbre számítottam.
a szaga tényleg sóska szag, de én azt mondom,jobb ez, mint az ammónia elviselhetetlen fojtó szaga.
a végeredmény nekem tetszik,sötètbarna vöröses fènnyel.egysèges lett,pedig volt festve kèmiaival is korábban,de azt is befogta.
a tartósságról jön update:)
még annyi, hogy itt is ès más oldalakon is láttam,hogy sokan nem tartják be az utasítást,aztán csodálkoznak,hogy nem működik. hennázás előtt 2-3 hajmosással már ne tegyetek balzsamot/olajat/formázót a hajatokra.+ amikor lemossátok a hennát,csak vízzel. ès fontos, hogy hennázás alatt be legyen bugyolálva a hajatok.èn folpackot tettem fel+zuhanysapit meg törölközőt is. ès hogy a bekevert hennát ne hagyjátok állni.de sztem a tájèkoztató èrthetően leírja:)

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. február 27.

update 2

update

egyszerű volt kikeverni, az állaga is hasonló lett mint a vegyi festékek.
a tartósságról jön update:)

Ella@34

2015. december 5.

Ez a termék PPD-t tartalmaz.Rendkívül csalódott vagyok.Kismama vagyok,szőke,és rengeteget kínlódok most karácsony előtt,hogy mit kezdjek a hajammal.Gondoltam sebaj,hát bebarnulok.Beküldtem a férjemet egy bioboltba hennáért,és ezt adta neki az eladó.Nem találok benne rációt:aki hennázik,azért teszi,hogy semmi károsat ne kenjen a fejére,akit ez meg nem érdekel,az befesti egy hagyományos hajfestékkel a haját.Miért kell egy jó cuccot elrontani azzal,hogy belecsempésznek egyetlen-egy utálatos vegyszert (ráadásul a legveszélyesebbet)?? Ebben szerintem nincs középút..

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. december 5.

felicitas

2014. december 29.

Fél évig lenövesztettem a hajam, utána jött ennek az aranybarna árnyalata. Ami persze nem lett aranybarna, hanem sötétbarna vörös beütéssel (az előtte levő hajszínemet középbarnának- szőkésbarnának mondanám). De szép, csillogó lett, eszméltelnül tetszett, csak nem tudtam megszokni, hogy olyan sötét. Ahogy kopik egyre vörösesebb. A doboz 2/3-a még a hűtőben, úgyhogy majd elhasználom, ha túl világos a hajam. Ugyanis azóta megvártam a 3 hónapot, és próbamelír után jött a szőke melír. Szépen kiszedte, nem esett le a hajam. :-) Ha sötétebb hajra vágyom, tuti csak a henna jöhet szóba ezután.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2014. december 29.

szevin007

2014. október 28.

1 hete vettem, sikerült egyedül felkennem a hajamra, nagyon jó kis "hajfesték", nálam a kemikáliák tökéletes helyettese, sőt én át is térek inkább a hennával való hajszínezésre. Kismama vagyok, és így is mertem használni, az orvosom ajánlotta, illetve a bioboltos hölgy is. Aminek nagyon örülök, hogy csodálatosan befogta a hajamat, picit macerás, de megéri!!!!! :) a szagát is elviseltem, nem volt vészes, növényi illatnak nevezném. Összességében szuper, szuper, szuper :) szívből ajánlom mindenkinek!!! :) újraveszem :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. október 28.

p.orsi

2014. július 5.

Imádom :) Tavaly vagy év elején vettem 2200ftért a Sas Fészekben. Összetevői magukért beszélnek.
Én nem a színe miatt kezdtem el a hennázást, hanem mert vékonyszálú szerintem könnyen töredező hajam van. 3-2éve álltam át a vegyszermentes természetes szépségápolásra, így a hennára esett a választásom hiszen tudjuk mind milyen gyönyörűek az indiai nők haja,nem véletlenül :) A hennáról és a festésről bővebben: http://antalvali.com/019_henna_lawsonia_inermis
Én mindennek utánaolvasok amit magamra kenek, így a figyelmetekbe ajánlom:

"Allergizálhat-e a henna, illetve az indigó?

Tulajdonképpen bármilyen természetes anyagra is lehetünk allergiásak, ez az immunrendszerünk leterheltségétől függ. A tapasztalat az, hogy egyáltalán nem jellemző, hogy a henna allergiás reakciókat váltana ki az embereknél, de ha érzékenyebbek vagyunk, érdemes bőrpróbát végeznünk (kis mennyiséget bekeverünk és ezzel akár rajzolhatunk is pl. a csuklónkra, tarkónkra)." Forrás: http://antalvali.com/gyakran-ismetelt-kerdesek-novenyi-hajfestes.html#comment-109829

Gyönyörű szép vörösben pompázik a hajam hennapép lemosása után. 3 nap kell azonban, hogy elérje eredeti színét így "besötétülök" és csak napsütésben látszik a vöröses színem (szerintem-barátok mindig észreveszik). Nem kopik csak lenő a henna :)
Legjobb választás azoknak akik ápolni akarják a hajukat, hajfestésre keresnek természetes alternatívát és nem vetik meg a vöröses árnyalatokat :)

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2014. július 5.

Én mindennek utánaolvasok amit magamra kenek, így a figyelmetekbe ajánlom:

"Allergizálhat-e a henna, illetve az indigó?

kovesi.reni

2014. április 22.

Csak ajánlani tudom,igaz a felvitel nem a legegyszerűbb,de megéri a szenvedést! Nagyon szép színe van,lassan kopik,és egészségesebb a hajam mióta ezt használom,és nem a vegyszeres festékeket.Ami számomra negatívum,az a kicsit spenótra emlékeztető illat,ami néhány mosás után hálisten eltűnik. :))

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. április 22.

kozmano

2014. április 17.

Hát lehet,hogy elhamarkodottan ítélek, de leírom az első benyomásom erről a festékről.

Vegyi festékkel borzasztó tönkre lett téve a hajam, le is kellett vágni, jelenleg államig ér. Nem találtam meg soha a nekem tetsző színt, így össze vissza kísérletezgettem, voltam vörös, meg szőke, meg sötétbarna. Legutóbb középvörörs volt a hajam fekete melírral. De ez sem én voltam. Utáltam a hajam. Hullott is, szálkás is, nem is tudtam megnöveszteni rendesen, mert ami nőtt azt le is kellett vágni.

Szóval most aztán tényleg elhatároztam magam, hogy felhagyok a vegyi dolgokkal és áttérek a hennára. Azt tudni kell, hogy volt már hennával dolgom, nem is egyszer, de valahogy soha nem voltam elég kitartó. A szín sem volt intenzív, macerás volt, nem volt idegzetem hozzá.

Gondoltam kipróbálom ezt a festéket, bár nem tiszta növényi, de hátha éppen ezért jobban fog mint a sima henna, indigó és társai. Nagyon féltem a színeredménytől mert a vörös több árnyalata és a fekete melírok miatt nagyon tarka volt a hajam.

Betartva az utasításokat felkentem a hajamra, és már az elején nagyon örültem mert könnyen felkenhető volt, nem csöpögött és még a hajam is át tudtam fésülni. Nem volt olyan érzésem mint a sima hennánál, hogy sárra tapasztottam be a fejem, szóval mondhatom olyan egyszerű volt a használata mint a vegyi festéknél. 2 órát volt a hajamon. Könnyű volt kimosni is, sampont nem használtam a használati utasítás szerint. Viszont a végén átszaladtam a hajvégeimen egy kis hajvégápolós balzsammal mert nagyon száraz, sprőd volt. Még vizes a hajam de csak ámulok és bámulok, nagyon erősen befogta a hajam mindenhol! Persze a fekete melírok látszanak, de most egy szép sötét mélyvörös a haja, sötét melírokkal, szóval nagyon szép és a hajam is nagyon egészségesnek tűnik. Szuper! Azt hiszem megtaláltam a nekem való festéket!

(amúgy 40 gramm mélyvörös port kevertem 10 gramm sötétbarnával ez elég volt az állig érő hajamra)

Ui: itt egy véleményező azt írta, hogy "hagytam állni festés előtt bőven" és elégedetlen az eredménnyel mert nem fogta be a haját. Hát kérem szépen tessék betartani a HASZNÁLATI UTASÍTÁST! Ahol azt írja, hogy TILOS állni hagyni festéket használat előtt mert veszít a hatékonyságából és CSAK forró vízzel kell kikeverni! Aki nem tartja be a használati utasítást az ne is csodálkozzon, hogy nem olyan az eredmény....

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2014. április 17.

Blind

2013. október 19.

Óva intek mindenkit eme " csodától"! Én speciel allergiás lettem rá, szerencsémre időben felismertem és a barátnőm meg a bajtársak kezeltek allergiára. A gyanútlan vásárló azt hiheti, hogy a henna igen na az egészséges és megveszi ezt a TERMÉKET! A hennával nem is lenne baj, de szerencsésen PPD-vel dúsított, ami nincs is kiemelve a terméken. Akit bővenn érdekel a téma, olvashat róla a neten.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2013. október 19.

Hajfestékekben gyakran használt hajszínező összetevő.