Egyéb

Ár:   3049 Ft   Kategória:   Patikai gyógykrémek, termékek
Lelőhely:   patikák   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: mstindigo, az összetevőket feltöltötte: niau, Módosítva: 2018. november 3.

Lelőhely:   patikák
Kategória:   Patikai gyógykrémek, termékek

A Contractubex gyulladásgátló hatást fejt ki, fellazítja és elsimítja a burjánzó hegszövetet, amelyek műtét, amputáció, égési sérülés vagy baleset után keletkeznek. Továbbá kontraktúrák, például Dupuytren-kontraktúra és traumás ínkontraktúrák; zsugorodott hegek (hegkontraktúrák) kezelésére szolgáló készítmény.

Ár: 2000 , Eladó: csipike80
Állapot: Új, bontatlan., Helyszín: Szeghalom, fizetés: Személyes átvétel, vagy előre utalás után postázom.

Patriciah

2018. december 9.

Nem, hogy pénzkidobás. Konkrétan a "nem ismert mellékhatások" jöttek ki rajtam. A szemeszem ajánlotta a szemkornyeki varrat hegeimre. Mielőtt használtam, már kezdett szépen rózsaszínre lenni, de javasolták, hogy ettől szépen fogok gyógyulni. 2 nappal az első használat után viszketni kezdett (ezt azt hiszem, nem kell bemutatnom) majd elkezdett bevorosodni. 2 hétig használtam és ugyanolyan vörös, éppen azzal a különbséggel, hogy a mellékhatások legutolsó l, nem ismert fázisában olvasható "pusztula" nevű apró pötty kezdett kialakulni a hegen. Ez a pötty nőni kezdett, most szedte le (vágta ki) a szemész. A heg területein továbbra is megjelennek ezek a pöttyök, nőnek (ott, ahol felkeltem a contratubexet) ès egyszerűen már ötletem sincs, hogy mit csináljak. Kétségbe vagyok esve.. A szemész szintén semmit nem mond, csupán; "Ha esetleg elkezdenek nőni, jöjjön be, amíg kicsi addig le lehet égetni!"

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2018. december 9.

beresregina95930

2018. október 5.

Hát ez egy csoda! Tegnapelőtt este szépen megharapra az orromat a kölyökkutyám.. elég mély lett a sérülés.. másnap megvettem ezt a krémet, elkezdtem használni.. MÁRA A SEB LEJÖTT! az 5 csillagot azért nem kapja még meg mert a java hátra van.. vajon marad heg vagy nem?!
A krémen a világ szeme!

UPDATE: Hát sajnos a heg megmaradt :( így 2 csillag..

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. október 5.

A krémen a világ szeme!

UPDATE: Hát sajnos a heg megmaradt :( így 2 csillag..

ancsibancsi

2018. augusztus 21.

Arcról leoperált anyajegy utáni varratra használtam. Gyorsan gyógyította a sebet, ennek megfelelően borzalmasan viszketett a heg. Valamit valamiért...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. augusztus 21.

rowan

2018. augusztus 21.

A piros pöttyös az igazi! Ja, nem.
Kb egy hete használom, orvos javasolta a műtéti hegeimre. Azt ígéri, hogy felpuhul ott a bőröm tőle, de nekem egy hét után is ugyanolyan kemények a hegek, mint az előtt. Lehet, hogy türelmesebbnek kéne lennem, de nem tudok, mert őrülten viszketek tőle, és ki is pirosodott a bőröm, mintha allergiás lennék. Hiába mostam le alkoholos sebfertőtlenítővel, meg dörzsöltem le a maradék bevonatot, amit képez, a viszketés még mindig tart, nagyon rossz. Az illata finom, de most komolyan, kit érdekel az, ha gyógyulni akar? Jó nagy pénzkidobás, inkább mással próbálkozom a továbbiakban.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. augusztus 21.

A piros pöttyös az igazi! Ja, nem.

Jubetix

2018. augusztus 10.

Becsületesen elhasználtam az egész tubussal, de sajnos az égvilágon semmilyen változást nem tapasztaltam, ezért pénzkidobás volt. Lehetséges, hogy ezt nem régi hegek eltüntetésére szánták, az enyém pedig már két éves, ám az utána használt szilikonos tapasz látványosan segített...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2018. augusztus 10.

judu87

2018. május 9.

Eredetileg a férjem kapta a kezén lévő hegekre azokon annyira nem segített.
Viszont (sajnos) elvakartam egy pattanást az arcomon és nagyon durván nézett ki, már gondolkoztam, h elmegyek a sebészetre..aztán eszembe jutott ez a krém, h van itthon. Ez egy csodaszer. Még csak 2napja kenem..de már nagyon sokat javult. Levitte a duzzanatot is. Én csak ajánlani tudom!!!!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. május 9.

Eredetileg a férjem kapta a kezén lévő hegekre azokon annyira nem segített.

Hecate

2018. április 20.

Kolléganőm dicsérte nagyon műtéti hegre. Mivel többel is rendelkezem mikor új elé néztem beszereztem egyet aztán az új operáció után alkalmazni kezdtem. Borsos ára ellenére nagy változást nem tapasztaltam, hasonlóan gyógyult, mint a többi vágásnyom. Mintha minden kenéskor filmréteggel befedte volna a heget és annyi... Most, hogy itt látom: Parfum / Fragrance (EWG kockázat: 8) többet tuti nem kenném gyógyuló hegre.... Egy sebekre való krém ne illatos, inkább hatékony legyen. Néha csípett, és viszketett, szerencsére nekem piros pöttyök nem jelentek meg, mint itt pár hozzászólónak.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. április 20.

jubileum

2018. február 17.

Párhuzamosan használtam friss varratszedett sebre, és egy gyerekkori sebhelyemre, meglepő módon a régi hegre volt látványos hatása. Egy tipikus fényes sima kiemelkedő sebre visszahozta a bőröm apró ráncait, és természetes felületét, nem tűnt el nyomtalanul, de sokkal kevésbé látsizk, és ezt 15 évvel a sebhely keletkezése után. Meglepő, eredmény. Viszketést nem okozott, szerintem ez egyéni érzékenység.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. február 17.

stylo

2017. december 30.

Égési hegre használtam, ami a csuklómon van egy tenyérnyi területen kb. Nyilván nem fog nyomtalanul elmúlni semmitől, ne is várja ezt senki. Nem tudom megmondani, hogy milyen lett volna, ha egyáltalán nem kenek rá semmit, mert alapvetően is jól regenerálódik a bőröm. Egy év alatt már alig látszik. Ami biztos, hogy végül azért hagytam abba, mert viszkettem tőle és kipirosodott a bőröm. A dermatixet használtam tovább, az sokkal jobbnak tűnik.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. december 30.

Mesilla

2017. november 29.

Nyaki műtéti hegre vettem, de végül is nem használtam el az egészet, mert amúgy is szép a seb, de ami leginkább visszatart a használatától, az a viszketés. Érdekes módon nem mindig jött elő tőle, viszont ha előjött, rosszabb volt, mint a macskaszőr allergiám. Minnél jobban próbáltam vakarni (amit nagyon nem is lehet, hiszen sebről van szó), annál jobban viszketett. Kivehetnék belőle az allerigiát okozó cuccot, és akkor jobb lenne. A szagával nem volt bajom.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. november 29.

Gyulladáscsökkentők: Allantoin

Az EWG hivatalos funkció besorolása szerint óldószerként használt összetevő valamint segít a bőrben tartalni a nedvességet.  Paula Begoun szerint a Polyethylene Glycol tipikusan olyan összetevő, amit a legtöbb "natúr" irányzat üldöz, pedig a rémtörténetekkel ellentétben nincs semmi köze a fagyállóhoz, és nem készült még olyan kutatás sem, mely azt bizonyítaná, hogy ez a PEG vegyület problémát jelentene a bőrre nézve. Éppen ellenkezőleg: nincs ismert toxikus hatása a bőrre, és mivel képes áthatolni a bőrön, segít a többi összetevőt mélyebben a bőrbe juttatni, sérült bőrün viszont kerülendő a használata.