Egyéb

Ár:   3049 Ft   Kategória:   Patikai gyógykrémek, termékek
Lelőhely:   patikák   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: mstindigo, az összetevőket feltöltötte: niau, Módosítva: 2018. november 3.

Lelőhely:   patikák
Kategória:   Patikai gyógykrémek, termékek

A Contractubex gyulladásgátló hatást fejt ki, fellazítja és elsimítja a burjánzó hegszövetet, amelyek műtét, amputáció, égési sérülés vagy baleset után keletkeznek. Továbbá kontraktúrák, például Dupuytren-kontraktúra és traumás ínkontraktúrák; zsugorodott hegek (hegkontraktúrák) kezelésére szolgáló készítmény.

Ár: 2000 , Eladó: csipike80
Állapot: Új, bontatlan., Helyszín: Szeghalom, fizetés: Személyes átvétel, vagy előre utalás után postázom.

Fanny.roni

2015. március 23.

Imádom! Bármilyen hegem is keletkezik, (akár az arcomon) pár nap alatt eltünteti az összeset. Szerintem a titka az, hogy vékony rétegben kell belemaszírozni a sebbe, nem pedig vastagon szimplán felkenni, mivel így nem viszkető, hanem bizsergető érzést hagy maga után. (bár én estére szoktam felkenni, így mindegy) Egyetlen hátránya, hogy nagyon erős az illata, bár szerintem nem a büdös kategóriába tartozik, így nem vonok le pontot.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. március 23.

PiciCic

2015. március 10.

Nekem nagyon nem vált be. A műtéti hegem viszketni kezdett majd égett. A heg kidudorodott,bepirosodott,apró pöttyök lettek rajta és a heg környékén. Soha többé a közelébe sem megyek.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. március 10.

Ildie

2015. január 27.

Az alhasamon volt egy 10 centis műtéti heg, teljesen készen voltam, hogyörökre nyomi leszek, ezt akkor vette nekem a kis tündéri barátnőm. A párom kenegette, mert én ránézni sem tudtam, hozzáérni meg főleg nem. A 10 centiből most az egyik felén 2 cm látszik, de éppenhogycsak, a többi teljesen, de teljesen eltűnt. Nagyon hálás vagyok ennek a kis kencének. Amikor már nem kellett szinte meg sem látszott a tubuson, hogy elfogyott. Azóta hála égnek nem kellett. (lehet az segített pluszban, hogy a sebet nem érte víz, úgy tusoltam, inkább mondanám rá, hogy fürdetett a párom :) hogy folpakkal körbetekertem a hasam, és csak vízzel, minden nélkül, nehogy belemenjen valami)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. január 27.

Makk Zsuzsó

2015. január 27.

A hasamról leszedtek egy anyajegyet, és cserébe lett egy dupla akkora kidudorodó hegem. Mondta a kiváló sebész, hogy kenjem ezzel. Kentem is, amellett, hogy semmit sem ért, még iszonyúan viszkető, pici szúnyogcsípésszerű piros kiütéseket is okozott a hegen és körülötte az ép bőrön.
Egyébként az ilyen keloidos hegeket szteroidinjekcióval is le lehet lohasztani, valószínűleg azt fogom megcsináltatni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. január 27.

vivieeen1919

2014. november 18.

Nem reg kezdtem el hasznalni, az illata annyira nem kellemes de nem veszes..amugyis az legyen a legkevesebb. Mar most mintha szebb lenne a sebem. De par honap.mulva jovok updatelni

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. november 18.

szivi81

2014. november 4.

Sajnos nekem nem jött be, császáros heget kezeltem vele, de ahelyett, hogy szebb lett volna a seben, belobbantotta, és iszonyúan viszketett. Abbahagytam a kenését, 1 hét alatt a totál vörösből elkezdett kifehéredni a heg, és azóta sem viszket. Kár, hogy nem vált be :(

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2014. november 4.

Ngawang

2014. június 7.

A legjobb termék hegekre. Én már sebkorában kezdem a kezekést vele a sérülésen és tényleg hamarabb gyógyul a seb is, folyamatos (hónapokon/éveken át tartó) kezelés mellett a hegek simulnak, halványulnak. (Szerencsére én semmi viszketést nem érzek a haszálata után.) Szerintem semmi gond nincs a szagával, hagymakivonatot tartalmazó terméknél ez természetes...

Számomra csodaszer.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2014. június 7.

Számomra csodaszer.

PrincessTurquoise

2014. február 3.

Több mint féléves, esztétikai műtét okozta keloidos hegek kezelésére kezdtem használni. Az első egy héten máris minimálisan visszahúzódott a heg, és ekkor még mellékhatást sem okozott a krém. Később azonban olyan elviselhetetlen viszketést váltott ki a heg körüli területen, hogy képtelen voltam tovább használni. Ezek nyilván erősen egyénfüggő dolgok, de az orvosomtól tudom, hogy sok embernél hasonló panaszt okozott ez a krém. 2 csillag emiatt.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. február 3.

punkyorange

2013. november 19.

Szuper gél, két felületi hegemet is sikerült teljesen eltüntetnem vele, pedig már több hónaposak voltak, amikor elkezdtem használni. Hosszas kutatás után találtam rá, és nem cserélném le, mert hozza, amit elvárok tőle. Igaz, hosszabb idő és kitartó kenegetés szükséges, mire 'beindul', de egy idő után nagyon jó érzés látni, hogy az addig maradandónak hitt hegek kezdenek halványulni. Nekem is szokott viszketni a bőröm, de mivel nem varros sebre kenem szerintem kibírható, semmi kárt nem teszek a vakarással és egy idő után enyhül a viszketés. Nekem tetszik az illata, arcra is szoktam használni a pattanás utáni hegek és pirosság kezelésére. Elvileg a felbontástól számított egy hónapon belül el kell használni, de nálam még több hónappal utána is ugyanúgy működött, mint előtte.
Van egy keloidos hegem, aminek kezelésére még rá kell szánnom magam, az arcomon visszamaradt foltok kenegetésében pedig nem voltam kitartó, majd jövök update-elni, hogy ezek eltüntetésében mennyire volt eredményes a gél.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. november 19.

szaboka79

2013. október 18.

Császármetszés után használtam el két tubussal belőle, naponta többször is kentem magam. Olyan gyorsan-szépen gyógyult tőle a sebem, hogy a hathetes kontrollon a dokim meg az asszisztense rámcsodálkoztak, mivel kenem, annyira szép lett a heg. :) Egyelőre nem vettem újat, de legközelebb is ezt használom majd, ha szükség lesz rá.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2013. október 18.

Gyulladáscsökkentők: Allantoin

Az EWG hivatalos funkció besorolása szerint óldószerként használt összetevő valamint segít a bőrben tartalni a nedvességet.  Paula Begoun szerint a Polyethylene Glycol tipikusan olyan összetevő, amit a legtöbb "natúr" irányzat üldöz, pedig a rémtörténetekkel ellentétben nincs semmi köze a fagyállóhoz, és nem készült még olyan kutatás sem, mely azt bizonyítaná, hogy ez a PEG vegyület problémát jelentene a bőrre nézve. Éppen ellenkezőleg: nincs ismert toxikus hatása a bőrre, és mivel képes áthatolni a bőrön, segít a többi összetevőt mélyebben a bőrbe juttatni, sérült bőrün viszont kerülendő a használata.