Egyéb

Ár:   7115 Ft   Kategória:   Patikai gyógykrémek, termékek
Kiszerelés:   30 g   Bőrtípus:   Zsíros
Lelőhely:   patika   Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

A krémet és az összetevőket feltöltötte: virag004, Módosítva: 2019. július 15.

Lelőhely:   patika
Kategória:   Patikai gyógykrémek, termékek
Bőrtípus:   Zsíros
Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

Akne kezelésére alkalmazható. A gél két hatóanyag, adapalén és benzoil-peroxid kombinációját tartalmazza. A hatóanyagok együtt, de eltérő módon fejtik ki hatásukat:

• Az adapalén a retinoidokként ismert vegyületek csoportjába tartozik, ami specifikusan hat az aknét okozó bőrfolyamatokra.
  • A másik hatóanyag, a benzoil-peroxid mikrobaellenes hatást fejt ki, lágyítja és hámlasztja a külső bőrréteget.

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre
bibi24

zsofi02

2022. augusztus 29.

Kicsit csalok, mert én Akneroxid + adapalén gél használok, de ez nagyjából az Effezel géllel egyenlő. 1 hete használom, egyelőre teljesen rendben van. Először hidratálót teszek a bőrömre vékony rétegben, 10 percre rá adapalén, majd az Akneroxid és még egy réteg hidratáló. Így engem nem irritál, pozitív hatását már látom, sokkal szebb a bőrképem. Alapból sem érzékeny a bőröm, még az Inertát is simán bírtam anno. Jelentkezem még update-tel később.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. augusztus 29.

accy44

2022. március 17.

Bőrgyógyász írta fel, mivel az akneroxid nekem nem volt eléggé hatásos, és erősebb retinoidot szerettem volna. Elvileg Magyarországon ez most a legerősebb elérhető. Ami még jó, hogy ebben 2,5% benzoyl-peroxide van, ami kevésbé szárít, mint az 5%-os akneroxid (azt hiszem, sima 2,5%-os akneroxidot itthon nem lehet kapni), viszont hatékonyságra ugyanolyan jó. Esténként használtam vékony rétegben ebben a sorrendben: Effezel gép -> The Ordinary NMF krém+ LRP Cicaplast -> Zindaclin. Nekem látványos javulás történt, viszont tartok néha szünetnapokat, amikor nem kenem fel mert így is eléggé szárítja/égeti az arcom, de még nem vészes.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. március 17.

komenykiara

2021. november 16.

A bőrgyógyász írta fel nekem, apró aknés pattanásaim VOLTAK évek óta a homlokomon és a halántékomon. Utáltam az egészet, viszketett, és még az önbizalmam is romlott miatta. Aggódtam mikor elkezdtem használni az effezel gélt, mivel láttam pár negatív visszajelzést róla.
Hát boldogan kijelenthetem, a használatával egy hét alatt eltűnt konkrétan az összes pattanásom, semmi negatívat nem tapasztaltam, egy kicsit szárítja a bőrömet, de abszolút nem vészes. Bátran merem ajánlani!!!:)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2021. november 16.

bombi

Korcsoport: < 18
2021. október 31.

Bőrgyógyász írta fel, esti alkalmazásra. Hihetetlenül kiszárította a bőrömet az elején, illetve romlást észleltem a kb. 3 hetes hasznáőlata alatt (nem feltétlenül ettől, én csak ezt észleltem). Nem mellesleg elég drága készítmény. Nekem személyesen az akneroxid jobb eredményt hozott. Ugyanúgy benzol-peroxidos krém, csak harmadennyiért.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: < 18 |  Dátum: 2021. október 31.

viragdobradi

2021. október 27.

Bőrgyógyász írta fel. Próbálgattam pár hétig, de egyre csak rosszabb lett minden,fájdalmas "gumók" keletkeztek az arcomon, pedig türelmes voltam.
Nekem sajnos nem jött be. :(

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. október 27.

Nekem sajnos nem jött be. :(

Pani

2021. szeptember 29.

Sziasztok!
Csak ajánlani tudom ☺️
Bőrgyógyász írta fel fiamnak (14 éves), eléggé pattanásos,mitteszeres a bőre.
Rendszeres tisztítás kozmetikussal sem sokat segített.
1 hete használja a gélt, napról napra tisztább a bőre , eddig irritáció sem lépett fel.
Este keni be egyszer.
Én nagyon elégedett vagyok ☺️

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2021. szeptember 29.

Sziasztok!
Csak ajánlani tudom ☺️
Bőrgyógyász írta fel fiamnak (14 éves), eléggé pattanásos,mitteszeres a bőre.
Rendszeres tisztítás kozmetikussal sem sokat segített.
Este keni be egyszer.
Én nagyon elégedett vagyok ☺️

peterkapat11

2021. augusztus 31.

A bőrgyógyász írta fel 7.hét után sem volt semmi változás, még rosszabb is lett, 3-4nap alatt elmúltak a kijött pattanások de közben kijött még 5db.
Mindenki azt írja hogy a 6.hétre milyen szép lett a bőre nálam semmi változás nem történt, ráadásul még nem is olcsó.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2021. augusztus 31.

adra

2021. július 10.

4 hónapja használom, a bőrgyógyász azt mondta jelenleg ez a legerősebb/legjobb akne elleni krém ami kapható Mo.-n. Az első pár hétben azt hittem a kukába vágom, mert rettentően kiszárított, lehámlasztott és égő vörös lett a fejem. A bőrgyógyász javaslatára azóta 2 féle hidratáló krémet rakok alá és várok 30 percet, csak utána kenem fel "zárásnak" az Effezelt. Nagyon szeretem, tényleg hatásos, az összes létező pattanást nem szünteti meg (mint mondjuk a Roaccutan), de ahhoz képest a pattanások 80%-án segít. Még mindig szenvedek heti 1-2vel, de még így is ez a legnagyobb csoda eddig, amit eddig használtam.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. július 10.

molnarviragblanka

2021. június 9.

Bőrgyógyász írta fel, és tényleg talán az első olyan krém, ami valóban segített a bőröm állapotán. Jelenleg kb. másfél hónapja használom minden nap az esti rutinomban és a 4-5.héten kezdtem el észrevenni a változást. Kell fölé erősen hidratálni, de szerencsére nekem az első pár használat után sem okozott irritációt. Szerintem akinek a gyengébb szérumok és hámlasztók nem segítenek, megéri kipróbálni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2021. június 9.

maitethemexican

2021. május 13.

Nincs még 3 hónapja, hogy felírta a bőrgyógyászom ezt a krémet. Addig mindennel próbálkoztam, orvosi melyhamlasztastol kezdve Ordinary AHA savas kenegetéssel, semmi nem vált be a zsíros, erősen pigment foltos és heges arcomra, amin eleg gyakran megfordultak pattanasok is. Az Effezelt az Eucerin bormegújító szerummal, és Tetralyzal antibiotikummal használom, és el vagyok képedve. Vannak persze rosszabb napok, főleg a menstruacio ideje alatt, de a változás több, mint látványos. Annyira, hogy az sem erdekel már ha kicsit csíp, kicsit viszket, kicsit hamlaszt, reggel amikor tükörbe nezek sirni tudnék örömömben. A hármas triobol szinte biztos, hogy neki van a legtöbb köze az eredményekhez, hiszen amikor ezt használom sokkal szebb bőrrel ébredek. Fenyvedelem nagyon kell mellé!!! Az árával is teljesen elégedett vagyok, hiszen meg kell fizetni ami jó. Imadom.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2021. május 13.

Hidratálók: Glycerin, Propylene Glycol

A ma ismert leghatásosabb helyi (vagyis külsőleg, a bőrre kenendő) pattanás elleni hatóanyag. Az Európai Unióban a benzoil-peroxid tartalmú krémek gyógyszernek minősülnek és patikában kaphatóak, Amerikában azonban szabadon vásárolhatóak. A tipikusan alkalmazott koncentráció 2,5% és 10% között van.

A benzoil-peroxid hatásos baktériumölőszer, mely képes a pattanásokat leggyakrabban okozó P. acnes baktérium megölésére. Hatékonysága a receptköteles antibiotikumokéhoz hasonló, sőt hatékonyabb is, és nagy előnye, hogy a benzoil-peroxid ellen a baktériumok nem lesznek rezisztensek, vagyis ellentétben az antibiotikumokkal, ha egyszere használ, akkor mindig használ.

A benzoil-peroxid hátránya, hogy egyrészt erősen szárító, a bőrt irritáló hatása van, így még zsíros bőrűeknek is célszerű egy jó hidratáló krémet használni mellette. További hátránya, hogy a benzoil- peroxid elősegíti a káros szabad gyökök keletkezését a bőrben, ami a bőr kollagén lebomlását, azaz öregedését gyorsítja, így csak ha más nem használ, akkor érdemes a benzoil-peroxidhoz fordulni.

Forrás: cosmeticscop, futurederm