Egyéb

Ár:   7115 Ft   Kategória:   Patikai gyógykrémek, termékek
Kiszerelés:   30 g   Bőrtípus:   Zsíros
Lelőhely:   patika   Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

A krémet és az összetevőket feltöltötte: virag004, Módosítva: 2019. július 15.

Lelőhely:   patika
Kategória:   Patikai gyógykrémek, termékek
Bőrtípus:   Zsíros
Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

Akne kezelésére alkalmazható. A gél két hatóanyag, adapalén és benzoil-peroxid kombinációját tartalmazza. A hatóanyagok együtt, de eltérő módon fejtik ki hatásukat:

• Az adapalén a retinoidokként ismert vegyületek csoportjába tartozik, ami specifikusan hat az aknét okozó bőrfolyamatokra.
  • A másik hatóanyag, a benzoil-peroxid mikrobaellenes hatást fejt ki, lágyítja és hámlasztja a külső bőrréteget.

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre
bibi24

szanii

2020. november 15.

1 hónappal ezelőtt írta fel az Effezel gélt a bőrgyógyász. (Mellette TENUTAN antibiotikum napi 2, és Zindaclin krém). Így ezt a két krémet & belsőleg az antibiotikumot írom le a tapasztalataimat.
Eleinte az Effezelt esténként kentem fel (napközben a Zindaclint), ráhidratáltam mindig. Önmagában nagy változást nem vettem az arcomon észre. Első két napban bírta a bőröm, majd a 3. és 4. napon már irritált, csípett, égett a bőröm, de LRP Cicaplastot tettem rá, és hamar megnyugodott. Mindekni a saját bőre ismeretében alkalmazza ! Ha csíp, mossátok le inkább. Fogamzásgátlót abbahagytam fél évvel ezelőtt, és elborította az arcomat a hormonális pattanások tömkelege. Gennyes, duzzadt pattanások... Szörnyű.
1 hónapig használtam, majd visszamentem a bőrgyógyászhoz, aki azt mondta, hogy alapvetően nem lett szebb, így isotretinoin kúrát fogok elkezdeni. (Medinac gyógyszert, vérvétel mellett természetesen).

Három csillag, mert elég drága, ill. alapvetően nagy változást nem hozott. SPOT-Treatmentként meghagyom, mert jó baktériumölő hatóanyaga van... de sajnos nem ez hozza meg nálam a változást.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. november 15.

bongi

2020. október 22.

Mikor előszőr felírta az orvos 3-4 hét alatt teljesen rendbetette az arcom. Elég könnyen hozzászokott a bőröm, 1-2 hétig kicsit csípett, égetett, szúrkált, mikor felkentem, de ez elég hamar megszűnt. Nekem fél évig elég volt a 30g-os kiszerelés, irattam még egyet, de azt már csak alkalmanként használom, mert azért nem épp wellness a bőrnek. Elég ütős arcápolási rutinom van, de még így sem tudom teljesen kihagyni ezt a gélt, mert semmilyen krém/gél/tonik/hámlasztó/szérum/akármi sem tünteti el teljesen a pattanásaimat. Néha az esti rutinom előtt 2-3 órával felkenem, majd lemosom, néha fent hagyom éjszakára is. Nekem olyan borzalmasan nem szárítja a bőrőmet. Előtte egy aloe tonikot használok, utána egy sima hidratálót és csak azokra a területekre kenem, ahol pattanások vannak, nem a teljes arcra. Akinek semmilyen csodakence sem használ, vagy nem eléggé, az tehet egy próbát ezzel a géllel.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. október 22.

Radam

2020. október 4.

2 év pattanásos időszak után, miután kipróbáltam mindféle "szabadon kapható csodaszert" ( BHA hámlasztó, Niacinamide szérum és társai.....) és jó sok pénz elköltése után megelégeltem a dolgot és elhatároztam, hogy felkeresek egy bőrgyógyászt. Valamiért nem tudatosult bennem, hogy a vényköteles termékek ÖSSZEHASONLÍTHATALNUL hatásosabbak, mint a csoda BHA hámlasztók vagy nia szérumok.... Ezt a terméket írta fel az orvos. Az áran meglepődtem, 7000 Ft volt kereken, nagyon drága. DE! Nekem azt javasolta a doki, hogy csak heti kétszer használjam, szigorúan este és csak a problémás zónákra és oda is csak nagyon vékony mennyiségben, így nagyon-nagyon sokáig elég lesz. És hát a hatása... Letisztította a bőröm egy hónap után, valami hihetetlenül szép és sima lett. Viszont tudni kell, hogy nagyon szárít, ezért érdemes egy jó hidratálót választani mellé (én pl. az Eucerin DermoPure aknékezeléshez ajánlott krémét használom és bevált)
Mindenkinek csak ajánlani tudom!

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2020. október 4.

Mindenkinek csak ajánlani tudom!

clover12

2020. szeptember 22.

Augusztus elején kerestem fel a bőrgyógyászomat, mivel lassan 2 éve nem akart rendbe jönni a bőröm a fogamzásgátló tabletta használata után (előtte és a használata közben se volt soha problémám a bőrömmel, nem azért kezdtem szedni, de ahogy abbahagytam, bedurrant a bőröm és tele lettem pattanásokkal-eltömődött pórsuokkal). Próbáltam mindenféle vény nélkül kapható dolgot, de maximum egy lehelletnyit segítettek.
7 hete használom, szinte napi rendszerességgel esténként, és szinte teljesen kitisztult a bőröm. Persze még van hova fejlődni, és tényleg rendesen szárít, pirosabb is sokszor a bőröm, de a textúrája sokkal jobb lett, így nekem teljesen megéri. A bőrgyógyász átlal ajánlott hidratálóval kenem, az segít, meg nyilván kell hozzá fényvédő (bár karantén óta alig mozdulok ki a lakásból, így azt sokszor kihagyom sajnos lustaságból, de rá kell szoknom megint).
4 hét után kezdtem látni a pozitív hatásokat, szóval senki nem várjon egy éjszaka alatt csodát, de én csak ajánlani tudom.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2020. szeptember 22.

SzapiAnna

2020. augusztus 24.

Nagyon erős kezelő gél, de megéri minden forintját. Valószínűleg sokaknak száríthatja a bőrét, szóval szükséges egy jól működő hidratáló hozzá. A begyulladt pattanásokat gyönyörűen leviszi már másnapra, és a teljes eltüntetéshez is csak 2-3 nap kell neki. Csak éjszakai rutinban használom (reggeliben azelainsavat), mert fényérzékennyé teheti a bőrt. Nem is szabad a teljes arcbőrre kenni, csak a nagyon problémás részekre. C vitamin szérummal egyszerre nem ajánlatos használni, mert ez a kombináció mindkettőt hatástalanná teszi, mivel a benzoil-peroxid oxidálja a C vitamint.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. augusztus 24.

LasEstrellas

2020. augusztus 23.

Öt csillagot adok neki, mert a mellékhatásai ellenére csodaszernek gondolom.
Fogamzásgátló elhagyása után borzalmas állapotba került a bőröm, mély belső pattanások alakultak ki az államon és a nyakamon,ahogy a hormonjaim tértek vissza a normális kerékvágásba.
Sajnos nyomkodós kapirgálós voltam, amíg meg nem láttam egy heget a nyakamon. Irány a bőrgyógyász, aki éjjelre ezt a krémet, nappalra pedig Aknemycint írt fel nekem.
Nagyon nagyon erős krém. Mire rájöttem,hogy a nyakam azért vörös és viszket,mert ott nagyon érzékeny a bőr...mivel ott is van pattanás, így úgy csináltam,hogy egy negyed óra után lemostam onnan, így ott is kifejti a hatását.
Egy hónapja használom és az eredmény látványos, a ciklusom középső két hetében szokott borzalmasan kinézni az állam és most ez nem történt meg, van ugyan még pattanás, de lényegesen kevesebb :)
A bőrgyógyász szerint fél-1 év lehet, amíg a bőr kitisztul,ahogy a hormonok visszaállnak, reményeim szerint ez így is lesz és elhagyhatom a krémet.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. augusztus 23.

Öt csillagot adok neki, mert a mellékhatásai ellenére csodaszernek gondolom.

deezsina

2020. augusztus 10.

Ezt a krémet nem véletlen orvos írja ki, nagyon erős cucc, ezért 1-2 nap után lepontozni nagyon nem oké szerintem.
Én minden másnapi alkalmazással kezdtem bevezetni, így kb 3 hete használom, mivel már voltak húzós eseteim retinol és AHA túlzott alkalmazásával, ezért nem lepett meg az irritáció sem. Amikor túl erősnek érzem, úgy hogy a reggeli c-vitamint és hidratálót alig bírja a bőröm, akkor volt hogy 1 napnál több szünetet tartottam, de igyekeztem visszatérni, mert alkalmazás nélkül nem szokik hozzá a bőr. A bőrgyógyász azt is említette hogy ha hozzászokik akkor este és reggel is alkalmazzam, na ettől még messze vagyok.
Mivel a c-vitamin és a krém hatóanyagi kiütik egymást, ezért c-vitamint csak reggel használok, nem tudom kockázatos-e, de mivel ez a krém szárít, öregít és szabadgyököket szabadít fel, úgy gondoltam hogy valami antioxidánsra is szükség van.
Kb 3 hét használat alatt még mindig vannak pattanások, ugyanúgy megtelnek a pórusaim, de türelmes vagyok. Írok majd a friss infókról.

update: 2-3 hónapos használat után már egy jó ideje nincsenek aktív pattanásaim, gyulladt gumók zéró, mivel a pórusaim azért bőven megtelnek még így is, néha kis felszíni apró pattanások vannak de azok 1 nap alatt elmúlnak szinte. Nem állítom hogy átalakult a bőröm, de jelentősen jobb állapotban van mint korábban, nem gyötrik folyamatos sebek és gyulladások, de azért majdnem másfél évtized gyötrés nyomait nem tudom van-e bármi, ami eltünteti.
Kb 1-1,5 hónap alatt hozzászokott a bőröm, már nem érzem a szárító hatást, irritálni se nagyon irritál. Inkább az van amúgy hogy reggel rákenem a c-vitamint és teljesen fénylik tőle a bőr, rá hidratáló már totál zsíros érzetet kelt, törölgethetem nappal az arcom. Utóbbi viszont muszáj, mert fényvédelem ehhez a krémhez kötelező.
Jó lett volna pártucat sebhellyel korábban rátalálni erre a termékre. Azt nem tudom hogy ezt életvitelszerűen kell-e eztán alkalmazni, vagy marad-e valami tartósabb hatás ezután, attól tartok hogy nem.

update2: elkezdtem kozmetikushoz járni, aki azonnal letiltott ennek a használatáról, mert nagyon elvékonyította a bőröm. Nyáron tényleg az volt az általános állapot, hogy mindentől tükörfényesre izzadt, néha random bepirosodott, és minden amit a kozmetikus kent rá, de tényleg minden csípte. Kb egy hónap szünet és két tápláló regeneráló kezelés kellett, mire visszaerősödött a bőröm. Pattanások picit jöttek vissza, de ezt a nyári maszkviselés is okozhatja, meg hogy picit jobban elkezdtem piszkálni. Nyáron amúgy is jobb a bőröm így még nem tulajdonítom eredménynek, hogy az 1-2 hónap szünet után még relatíve jó a bőröm. Szerintem télen, kúraszerűen fogom használni ezt a krémet, mivel 3-4 hónap alatt sem fogyott el az első kiszerelés, de én kiírattam hirtelenjében még egy másikat, ami a polcon áll :/

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. augusztus 10.

szaniszreka

2020. július 20.

Több éves szenvedésemnek vetett véget ez a krém. Háziorvos tanácsára próbáltam ki, Doxycyclin szedése mellett. Naponta használva 3hét alatt teljesen rendbe hozta az arcomat, amit eddig más szer képtelen volt mégcsak enyhíteni is! Borzasztóan szárít, szem alatt és orr közelében (mintha megégtem volna) kisebesedett a bőröm így azután csak a problémás területre használtam. Gazdaságos kiszerelés, 1 hónap használat után még bőven a felénél járok.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2020. július 20.

browniee

2020. június 23.

Nagy reményekkel indult a kapcsolatunk. Elkezdtem használni, minden este vékony rétegben. Nappalra hidratáló krém mert eléggé szárít. Pár napig úgy tűnt minden rendben, a gyulladt pattanások elkezdtek kisebbek lenni. Aztán ahogy teltek a napok az esti felkenés után egyre vörösebb lett az arcom. Kb. a második hét után már égett, csípett, feszült a bőröm a felkenés után. Kentem tovább serényen, hiszen ez a betegtájékoztató szerint nem ritka jelenség. Hanem aztán egy reggel úgy ébredtem, hogy cafatokban foszlott a bőr az arcomról. Alig bírtam valami elfogadható kinézetet varázsolni munkába indulás előtt. Kár, hogy nem farsangi bálba indultam...instant múmia ábrázat. Párszor még nekifutottam, de nem lettünk barátok. Ma csattant a kuka alján. :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2020. június 23.

gugan16

2020. május 31.

Aknés bőrre kezdtem el használni esténként, eleinte gyógyszeres kezelés mellett és máig tartó diétával, így nem tudom azt mondani, hogy csak ennek köszönhetem a bőröm rendbejövetelét, de a pattanásaim 95%-ban megszűntek, és az az Effezel érdeme, hogy ami van az hamar leszárad és eltűnik. Azt az utasítást kaptam, hogy az első nap 1-2 pöttyöt használjak, második nap 3-4-et és így tornázzam fel magam az egy pumpányi adagig, ezzel a módszerrel nálam nem okozott irritációt. Most vagyok a második kiszerelésnél, úgy 8 hónapja használom. Egyrészt tényleg szárít, így az orvosom írt fel mellé egy nehezebb hidratálót is nappalra, másrészt jobban is zsírosodik tőle szerintem a bőröm, de ez kis ár az akne mentességért. Érzékenyebb is a bőröm amióta használom, a fényvédő használatára nagyon oda kell figyelni mellette. Figyelmeztettek, hogy az ágynemű színét kiszívja, ez tényleg igaz, úgyhogy ajánlott a fehér párnahuzaton alvás a használata alatt.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. május 31.

Hidratálók: Glycerin, Propylene Glycol

A ma ismert leghatásosabb helyi (vagyis külsőleg, a bőrre kenendő) pattanás elleni hatóanyag. Az Európai Unióban a benzoil-peroxid tartalmú krémek gyógyszernek minősülnek és patikában kaphatóak, Amerikában azonban szabadon vásárolhatóak. A tipikusan alkalmazott koncentráció 2,5% és 10% között van.

A benzoil-peroxid hatásos baktériumölőszer, mely képes a pattanásokat leggyakrabban okozó P. acnes baktérium megölésére. Hatékonysága a receptköteles antibiotikumokéhoz hasonló, sőt hatékonyabb is, és nagy előnye, hogy a benzoil-peroxid ellen a baktériumok nem lesznek rezisztensek, vagyis ellentétben az antibiotikumokkal, ha egyszere használ, akkor mindig használ.

A benzoil-peroxid hátránya, hogy egyrészt erősen szárító, a bőrt irritáló hatása van, így még zsíros bőrűeknek is célszerű egy jó hidratáló krémet használni mellette. További hátránya, hogy a benzoil- peroxid elősegíti a káros szabad gyökök keletkezését a bőrben, ami a bőr kollagén lebomlását, azaz öregedését gyorsítja, így csak ha más nem használ, akkor érdemes a benzoil-peroxidhoz fordulni.

Forrás: cosmeticscop, futurederm