Novartis

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Patikai gyógykrémek, termékek
Lelőhely:   patikák   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: macsekable, az összetevőket feltöltötte: Aldrovanda, Módosítva: 2014. szeptember 16.

Lelőhely:   patikák
Kategória:   Patikai gyógykrémek, termékek

Hatóanyaga az antihisztaminoknak nevezett gyógyszerek csoportjába tartozik.
A Fenistil gél a különböző bőrreakciókat (pl. bőrkiütések, csalánkiütés, rovarcsípés, napégés és felületes égési sérülés) kísérő viszketés enyhítésére alkalmazható.

szaszu05

2014. augusztus 31.

Régebben használtam szúnyogcsípésre. Egy ideig hűsített, de semmi több, rövid idő elteltével újra lehetett kenegetni..

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. augusztus 31.

Timcyykee

2014. augusztus 31.

Régen használtam, de ma már nem. Nem tudom nekem úgy nem jött be, hűsít meg minden, de szerintem más hatása nincs. Megmaradok inkább, hogy majd magától elmúlik a csípés. :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. augusztus 31.

v.szilvia789

2014. július 22.

Gyorsan csökkenti a pirosságot és enyhíti a viszketést. Főleg allergiás eredetű kiütésekre használom, de égésre is jól működik. Szeretem, hogy nem hagy ragacsos utóérzést, teljesen beszívódik. Engem egy kicsit zavar, hogy mióta legutoljára vettem, nagyon felment az ára.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2014. július 22.

Madi

2014. július 18.

Meglepően jól használ a rákvörösre égett egyébként hófehér bőrömön, két napja kenem vele és már csak erősebb rózsaszínes és nem is fáj annyira, pedig nekem aztán érzékeny.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. július 18.

Laura19

2014. július 3.

Nálunk mindig van itthon, anyukám a hűtőben tartja. :D
Én szúnyogcsípés okozta viszketés enyhítésére használom. Pár perc alatt beszívódik és azonnal segít a viszketésen. Nekem ez épp elég meggyőző.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2014. július 3.

Nálunk mindig van itthon, anyukám a hűtőben tartja. :D

dodika2001

2014. április 26.

Fantasztikus csípésekre, leégésre és mindenféle ilyesmire. Jól frissít, és segít eltüntetni a rusnyaságokat.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2014. április 26.

fuge7

2013. december 3.

Csípésre vettük, egy ideig hűsít, de nem eléggé... pár perc után megint ugyanúgy viszket, úgyhogy nem sokat ér. :/

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. december 3.

jégvirág

2013. november 9.

A napégés után volt némi hűsítő és nyugtató hatása, csak sajnos nem tartott soká. A rovarcsípésekre - itt leginkább szúnyogcsípésekre gondolok - nem volt nagy hatással, amint beszívódott a gél, a viszketés újra intenzív lett.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2013. november 9.

xipho

2013. október 31.

Csípésre, kiütésre használtam valahogy nekem nem az igazi.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2013. október 31.

Csípésre, kiütésre használtam valahogy nekem nem az igazi.

Kiscsillag5

2013. október 13.

Nemrég egy fájdalomcsillapítótól hatalmas kiütéseim lettek és akkor használtam. Nem mondom, hogy elmulasztotta a foltokat, hiszen egy komoly allergiánál ez kevés, de segített rajtuk, nem viszkettek annyira.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. október 13.

Hidratálók: Propylene Glycol

Nem szabványos INCI név. Első generációs antihisztamin, viszketés elleni szer, melyet manapság már főleg csak lokálisan alkalmazzák kenőcsként és orrcseppként, mert viszonylag erős szedatív mellékhatással rendelkezik. Rovarcsípések, napégés és egyéb allergiás reakciók kezelésére szolgál.

Felületaktív anyag és tartósítószer.