Novartis

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Patikai gyógykrémek, termékek
Lelőhely:   patikák   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: macsekable, az összetevőket feltöltötte: Aldrovanda, Módosítva: 2014. szeptember 16.

Lelőhely:   patikák
Kategória:   Patikai gyógykrémek, termékek

Hatóanyaga az antihisztaminoknak nevezett gyógyszerek csoportjába tartozik.
A Fenistil gél a különböző bőrreakciókat (pl. bőrkiütések, csalánkiütés, rovarcsípés, napégés és felületes égési sérülés) kísérő viszketés enyhítésére alkalmazható.

Lunita

2013. október 10.

Nálunk nem volt olyan,hogy ne hatott volna,főleg szúnyogcsípésre használtuk,Férj és kisfiam is rajtam kívül,a kálcium pezsgő ivása mellett. Persze,azért mindenre én se ezt kenem. Nem olyan rossz ez.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2013. október 10.

Lobotomized

2013. október 9.

Égési sérülésre szerencsére nem kellett kipróbálnom de csípésre annyit ér mint halottnak a csók.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. október 9.

fagas

2013. augusztus 8.

Ez a krém nálam is 5-ös, már jó néhány éve a kirándulások és nyaralások "kelléke". Múlt heti pihink idején, a strandon "megtalált" egy darázs és megszúrt.:-( Egy kalcium tabletta és a Fenistil gél azonnali használata nagyban hozzájárult, hogy ne legyen bajom, igaz, szerencsére nem vagyok allargiás - még! - erre a rovarra. Napégésre is ezt használjuk, kiváló!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2013. augusztus 8.

zdoreebaba

2013. augusztus 8.

Nekem jól bevált eddig... használtam már csípésre, kiütésre (itt allergiás kiütésre gondolok, de jó másra is), égésre és napallergiára... nagyon szeretem és a család többi tagja is szívesen használja... Utazások, kirándulások alkalmával kihagyhatatlan, hogy magammal vigyem, főképp, ha erdős helyre megyünk, ahol sok a szúnyog és a csalán... még napozás után is kellemes felkenni.
Nagyon jó hűsítő hatású.
Egy baj van vele, ami nem nagy tragédia, hogy száradás után nagy fehér foltot hagy a bőrön, amit én elnézek nála!! 5*

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. augusztus 8.

Nagyon jó hűsítő hatású.

vivuss87

2013. július 30.

Igazából idén tudatosult bennem, hogy ez napégésre is jó, kellemesen hűsít, sőt a napallergiámat is csökkentette, ha már otthon hagytam a golyócskáimat :( de tökéletesen elmulasztotta a kis vöröses dudorokat, kellemesen hűsítette az irritált bőrt, így csak egy napot kellett kihagynom a napfürdőzésben. A szúnyogcsípésekre is jó, de szerintem a viszketés csillapításában annyira nem 10 pontos. De hűsítésben nálam 5-ös. Imádom!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2013. július 30.

gyemant

2013. július 24.

csípésre szoktam használni,már amennyire használ..

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. július 24.

csípésre szoktam használni,már amennyire használ..

bandita

2013. május 13.

Ennél számomra az is többet ér, ha nyomok egy keresztet körömmel a szúnyogcsípés bucijára.
Akkor már inkább az Aloe gél.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2013. május 13.

Akkor már inkább az Aloe gél.

Pöti

2013. május 13.

Csípésre, égésre nekem bevált...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2013. május 13.

Csípésre, égésre nekem bevált...

Dana1983

2013. január 27.

Nagyon szeretem, szúnyog/bolhacsípésre szoktam kenni.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2013. január 27.

Nagyon szeretem, szúnyog/bolhacsípésre szoktam kenni.

kriszti.07

2012. december 30.

Fogalmam sincs mire tudnám elhasználni. Nekem semmire nem vált be.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2012. december 30.

Fogalmam sincs mire tudnám elhasználni. Nekem semmire nem vált be.

Hidratálók: Propylene Glycol

Nem szabványos INCI név. Első generációs antihisztamin, viszketés elleni szer, melyet manapság már főleg csak lokálisan alkalmazzák kenőcsként és orrcseppként, mert viszonylag erős szedatív mellékhatással rendelkezik. Rovarcsípések, napégés és egyéb allergiás reakciók kezelésére szolgál.

Felületaktív anyag és tartósítószer.