Egyéb

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Pakolások, Hámlasztók
Lelőhely:   Hiányzik. Feltöltöm   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: emilil, az összetevőket feltöltötte: hagicica20, Módosítva: 2013. május 27.

Lelőhely:   Hiányzik. Feltöltöm
Kategória:   Pakolások, Hámlasztók

A kurkumában lévő kurkumin antioxidáns hatása majdnem azonos a C- és E-vitaminéval. Antioxidáns, tehát véd a szabadgyök- molekulák ellen amelyek sejtkárosodást okoznak.

Gyulládáscsökkentő, így nagyszerű aknés, pattanásos bőrre. Javítja a bőr textúráját és felveszi a harcot a ráncok ellen.

Arcpakolás: 2 evőkanál liszt, kurkuma, méz, tej/yoghurt/tejföl.

Keverj össze egy teáskanálnyi kurkumát, 2 evőkanál liszttel és némi mézzel, majd tégy hozzá annyi tejet/yoghurtot vagy tejfölt, hogy kenehető állagú legyen. Vidd fel vékony rétegbe a megtisztított arcodra, majd hagyd száradni 20 percig, ezután alaposan mosd le.

Orsyna

2017. április 10.

Most próbáltam ki annyi videót láttam youtubon, hogy eltünteti a szőrszálakat is az arcon.Lisztel kevertem el és egy kis vízzel felkentem kb 5 -10 percig hagytam rajta mert féltem sárga leszek. Utána csak a körmöm színezte be.Amúgy az eredmény szuper matt puha a pórusokat is csökkentette sőt még a ráncokat is.Máskor is alkalmazni fogom gumikesztyűben. :D

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. április 10.

zahraa

2017. április 8.

Hat lanyok... :D en sirogorcsot kaptam...
minden beauty vlogger-blogger anyam kinja ajanlja a kurkumat.. kitalaltam egy gyors receptet: par csepp friss zold tea, shea arcolaj, erdei mezharmat mez, es kurkuma.. jo pepesre keverve, durr fel mindent az arcra.. 'jóvanazúgy!'
nos tisztaban voltam vele, hogy egy KICSIT sargas lesz a bor utana, de arra nem keszultem fel hogy a lemosast koveto szivrohamban nekialljak arcradirral, ULTRA DERMMEL, es egyeb finomsagokkal nekiallni az arcomnak... valahogy lejott nagy resze.. mar csak az alap sargas-zoldes szinem van meg... mint egy majbeteg, ugy nezek ki :D
Az egy dolog hogy az arcom pihe-puha, es remelem hetfore ez az allapot valtozik, kulonben en emberek koze nem fogok menni :D kivanjatok szerencset!
utana meg csak ranezni se leszek hajlando, nemhogy fozni vele, vagy szepitkezesre hasznalni...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2017. április 8.

Hat lanyok... :D en sirogorcsot kaptam...

szandracska

2016. augusztus 16.

Fogfehérítésre használom Dentomin fogporba keverve. Ez egy csoda, minden túlzás nélkül! Gyönyörű fehérek a fogaim. Az íze baromi rossz, de a hatása kárpótol mindenért.
Azt el sem tudom képzelni, hogy az arcomra kenjem, miven fogmosás közben a szám környéke olyan lesz, és picit besárgul a bőröm, nem is tudom elképzelni, hogy valaki hogyan tudja leszedni a sárgaságot az egész arcáról.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. augusztus 16.

SisyD

2016. július 5.

Véletlenül akadtam rá, gondoltam, utánajárok, mit tud a konyhámban jól bejáratott fűszer. Herbáriában vásároltam meg mennyiséghez mérten elég olcsón (150g 1290Ft volt) és csak vízzel kevertem össze. Bőségesen vittem az arcomra, de így is elég egy teáskanálnyi belőle, most én csak vízzel kevertem el és 20 percre hagytam fenn. Főleg a szemem alatti sötét karikák miatt érdekelt a hatása, ami édesanyámnak és nekem is fiatal korunkban már előjött.
Na de az eredmény: hát érdemes betartani a fent írt receptet, mert így kicsit erős volt a keverékem. A bőröm puha volt, csodát nem tett a szemem alatti sötét karikákkal, de halványította. Kúraszerű használatra lesz szükségem. Szebb lett a bőröm tónusa összességében és hosszútávú használattal biztosan látni fogom a ráncosodás elleni hatását, nekem még megelőzésen van a hangsúly, de fáradtság-kialvatlanság csúnyán megmutatkozik a hófehér bőrömön.
Fogfehérítő hatását még nem próbáltam ki, de be fogom iktatni :)
Biztató a hatása így első alkalom után, úgyhogy rendszeresítem a használatát kúraszerűen, vagy heti alkalmakkor! (Csak azért 4 csillag, mert a hosszútávú hatásáról még nem tudok nyilatkozni.)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. július 5.

Fogfehérítő hatását még nem próbáltam ki, de be fogom iktatni :)

Zsofcika

2015. december 19.

Fogporral keverve hasznalom, kivalo a feherito hatasa..pedig doganyzom. Arcra viszont nem jott be, alig birtam megszabadulni a sargasagtol.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. december 19.

hlillus

2015. november 27.

A kurkuma mindenféle túlzás nélkül csodaszer kategória. Eddig akármire próbáltam alkalmazni szépségápolás területén, ott bevált.
Bioboltban szoktam vásárolni a port, baráti áron kínálják. A szépségápoláson kívül még a konyhában is rendszeresen alkalmazom.

Fogfehérítésre kitűnő. Először persze féltem, mert mi lesz, ha sárgára színezi a fogaimat és nem tudok majd tőle szabadulni (egyszer egy arcpakolás felkenése közben a körmeimmel már megtette), de nem. Gyöngyörűen működik a fogakon, én 1 használat után már látványosnak találtam, ráadásul nem is volt olyan kellemetlen a használata, mint pl. a szódabikarbónának. A fogkefét megfogta, de az legyen a legkevesebb, egyébként abból is kijött egy idő után.

Megállja a helyét arcradírként is. Mivel elég finom szemű, szoktam hozzáadni egy kis őrölt kávét vagy cukrot is, bekeverem valamilyen olajba (olíva, lenmag, kókusz) vagy mézbe, és radírozás után még a bőrön hagyom kicsit. Eltávolítja az elhalt hámsejteket, ezen kívül pedig hidratál is.

Használom még arcpakolásnak, dekoltázspakolásnak.
A recept a következő: 1 fél kávéskanál kurkuma, pár csepp méz, egy kevéske tej és annyi liszt, hogy "összefogja" a hozzávalókat, kenhető állagú legyen. Ezt kb. 20-30 percig hagyom fent, majd langyos vízzel lemosom. Az eredmény mindig csodás. Van, hogy napi szinten alkalmazom, ha éppen a bőröm azt kívánja.
Arra figyelni kell, hogy körmökkel, tenyérrel ne érintkezzen hosszú ideig, mert bizony makacsul be tudja fogni. Mostanában egy használaton kívüli alapozóecsettel viszem fel, így már nem kell ettől félnem. Én az arcbőrömön nem tapasztaltam, hogy sárgás foltokat hagyott volna, alaposan le kell mosni.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. november 27.

Használom még arcpakolásnak, dekoltázspakolásnak.

Mandel

2015. október 13.

Bio boltban veszem a kurkumát, valóban nem is drága, de a fajtája az nincs rajta a csomagoláson.
Én csak egyszerűen sűrű natur görög joghurtot, mézet és kurkumát használok (lisztre nincs is szükség) és remekül tapad az arcomra.
Este felkenem, majd simán vizzel lemosom, de nem vakarom, radirozom, ha kicsit sárga marad a bőröm...engem nem zavar.
Alszok...... reggel micellás vizzel áttörlöm az arcom és már mehetek is dolgozni a felfrissült, kisimult pofikámmal :-).

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2015. október 13.

endrus24

2015. augusztus 1.

A kurkuma tényleg jó, csak nem mindegy, hogy melyik fajtát használod, ugyanis legalább 30 fajtája létezik. http://gyogynovenyek.info/gyogynoveny-lexikon/kurkuma/kurkuma/ Mindenkinek ajánlom főleg az alábbi cikket A nagy átverés, mire figyeljünk a kurkumánál

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. augusztus 1.

elixir

2015. február 27.

A kurkuma hatása mindenképp 5*. Én itt, a KM-en találtam rá a VICCO kurkuma krémre (szantálolajjal). Az ebay-ről meg is rendeltem 3 db-ot, 50 g-os kiszerelésűt. 15 USD volt a 3 db, ezen felül nincs postaköltség. Tíz nap alatt megérkezett Indiából, ajánlott postával, követési számmal.
Jó (vagy szuper) lehet zsíros, kombinált bőrre, aknéval küszködőknek. is. Elsősorban éjszakára, mert ez színez egy kicsit és átható szantál illata van.
Keressetek rá az értékelésekre, videókra.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2015. február 27.

Keressetek rá az értékelésekre, videókra.

Lilluli

2015. február 9.

Csak ajánlani tudom! :) Imádom, pakolást szoktam belőle készíteni arcra, néha dekoltázsra. Pár használat után látványosan szebb lesz tőle a bőröm, tapintásra is jobb. Van, hogy heti 1-2 alkalommal alkalmazom, de olyan is, hogy kúraszerűen naponta. A hatás mindkét esetben magáért beszél. :)
Az én pakolásom receptje: 1 kávéskanál kurkuma, 1 kávéskanál méz, kis liszt (ez "összefogja") és annyi víz vagy tej, hogy kenhető állagú legyen. Ezt felkenem, hagyom hatni száradásig, ami nálam kb. 30 perc, aztán lemosom. :)
Én sosem sárgultam be tőle, de olvastam, hogy sokan igen, úgyhogy azért talán érdemes vigyázni.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. február 9.