Egyéb

Ár:   2300 Ft   Kategória:   Testápolás
Kiszerelés:   500 g   Bőrtípus:   Száraz
Lelőhely:   bioboltok, online   Bőrprobléma:   Vízhiány

A krémet és az összetevőket feltöltötte: mano, Módosítva: 2012. október 12.

Lelőhely:   bioboltok, online
Kategória:   Testápolás
Bőrtípus:   Száraz
Bőrprobléma:   Vízhiány

A Nature Cookta VCO Kókuszolaj vegyszermentes, hideg sajtolással nyert szűz kókuszolaj. Nagy százalékban tartalmaz laurinsavat − egy kiváló vírus- és baktériumölő anyag −, amely erősíti az immunrendszert, továbbá magas antioxidáns tartalma jótékony hatással van a bőrünkre. Eredményesen használható bőrápolásra és hajápolásra is. Puhítja, feszesíti és védi a bőrt, valamint képes behatolni a haj szerkezetébe, ezáltal fényesebbé teszi azt.

Kiszerelés: 500 g

GoldaN

2019. április 14.

A kisfiúnk fejbőrére használjuk koszmó ellen, hatásosnak is bizonyult. A tégelyben jó az illata, de a hajáról lemosva és megszárítva, már kicsit fura.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. április 14.

mese0211

2019. április 1.

Tényleg csodaszer! Derékig érő hajamra pakolásként használom, ricinus olajjal és olíva olajjal keverve. 2-3 órán át hagyom a hajamon, nagyon puha és egészséges lett a hajam a használata óta. Néha még kis ideig a kókuszillat is érződik rajta :) Plusz előny, hogy könnyen beszerezhető bio boltokban.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. április 1.

b0rzi

2019. március 31.

Messze a legjobb kókuszolaj.
Egyelőre csak hajápolásra használom, de ott már túlszárnyalta az elvárásaim.
Balzsamok és hajpakolások helyett minden hajmosás előtt beolajozom a hajam. Ettől bármennyire is csucsog a fejem, mindig ki tudom mosni (régebben volt hogy 2x kellett hajat mosnom, ha nem 3x, mert nem jött ki az olaj).
Illetve hajmosások között is, ha lefekvés előtt teszek kicsit a hajvégeimre (tényleg csak 2 ujjbegyem mártom bele, azt eloszlatom a tenyeremben és úgy kenem szét), másnapra beszívja, maradéktalanul, ilyet más olajokkal nem tehettem.
A hajam sajnos most eléggé el van töredezve, de puha és kezelhető, és ebben elég nagy szerepet játszik ez az olaj. Újravevős :)

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2019. március 31.

Messze a legjobb kókuszolaj.
Egyelőre csak hajápolásra használom, de ott már túlszárnyalta az elvárásaim.

norisz

2019. január 12.

Évek óta használom, és ez az egyik legjobb VCO kókuszolaj! Ezer oldala van, külön tartok a konyhában, fürdőben és az ágy mellett is.

Főzéshez isteni, de erősen kókusz ízű (tekintettel h VCO), így palacsintához vagy más édes dolgokhoz nagyon sokat használom. Kedvencem a banános palacsinta (1 banán 2 tojás) sütéséhez :)

Arclemosónak is használom (legtöbbször pár csepp jojoba olajjal), tökéletesen leszedi a sminket és jól hidratál. Télen amikor "fehérre" szárad a bőröm, legtöbbször a lábamon, ez gyorsan segít rajta, de tudni kell h nem szívódik be hamar. Hajpakoláshoz is használom néha, ilyenkor jojoba olajjal vagy argánolajjal elkeverem és felviszem a hajvégekre. Fontos, hogy alaposan ki kell mosni. Egyik legjobb kellékem egyébként utazásokhoz is (pláne ha repülős útra megyek), ez kiváltja az arclemosót, az arckrémet, a testápolót, az ajakbalzsamot, sőt, nyáron leégésre is jó. Így nem kell 10 féle kozmetikumot hurcolnom :)
Mindezek felett nagyon jó síkosíásra is. Mivel VCO, teljesen "tiszta" és biztonságosan használható, sajnos én mindenre érzékeny vagyok, sok sikosítóval gyűlt meg a bajom, de erre semmilyen allergiás reakcióm nem volt. Bátran ajánlom mindenkinek, kötelező minden háztartásban!

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. január 12.

TheNancy07

2018. december 15.

Na ez az a kókuszolaj, ami tökéletes! Az illata... egyszerűen étvágygerjesztő! Kenem a hajamra, a testemre is, mindenhova. Nagyon jól hidratál és a hajamnak ez a kókuszolaj tetszik a legjobban. Télen, amikor a bőröm kivan pirosodva akkor nagyon vékonyan kenek fel ebből az olajból is heti 1x. Nagyobb kínai üzletekben szoktam beszerezni, a kisebb tégely 1500 Forint, minden pénzt megér. Legjobb!

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. december 15.

Rencsier

2018. december 1.

Nagyon szépen rendbe tette a tél beköszöntével kiszáradt bőrömet, viszont én érzek rajta valami fura szagot. Este, fürdés után szoktam használni és az a ruha amiben alszom is átvette ezt a szagot , no de 1-1,5 hétig teljesen rendben van a bőröm. Kimosás után is éreztem a ruhán a szagát, így szerintem az már marad "kókuszolajos alvókának", mert ennyit talán megér a puha bőr. Lehet majd egy másik fajtát kipróbálok, ha ez elfogy de az még nagyon nem most lesz, mert hihetetlen kevés kell belőle. A szag miatt egy csillagot azért levonok.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2018. december 1.

cseri88

2018. szeptember 2.

Na igen, ez tökéletesen jó kókuszolaj. Herbáriában vettem, hajam végét ápolom vele,néha lemosom vele a sminkem. Néha, testápoló, mikor mi. Illata isteni, de nem is vártam mást. Nagyon sokáig elég és, ezt valószínűleg újra fogom venni, ha elfogy. Tégelyét újra tudom másra hasznosítani, így semmi nem kárba :) +++++++++++++

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. szeptember 2.

adanita

2018. augusztus 6.

Nagyon jó, nagyon finom illata van, és szépen puhítja is a hajam. (Hajnövesztési programba kezdtem, de nagyon száraz a hajam)

Én így használom:
- hajmosás előtt felviszem száraz hajra( illetve a vitaminok miatt a fejbőrre is), legalább fél órát hagyom feltekerve a hajamon. Hajmosás után a szokásos pakolást használom.
- a hétköznapokon a hajvégekre (nagyon óvatosan) egy kis körömnyit eloszlatok, mint egy hajvégápolót.

Ja és a száraz fejbőrön+korpán is segít. Az illatát meg nagyon szeretem, felkenés után mindig érzem a hajamon még egy kicsit. Én nagyon megszerettem.:)

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2018. augusztus 6.

Én így használom:

viragnyelven

2018. május 19.

Korrekt cucc. Bár én személy szerint nem vagyok nagy kókuszolaj rajongó, azért hasznalom gyantazas után, meg néha hajpakolásként. Testápolónak önmagában nekem nem vált be- meg reggel is érzem, hogy nem szívta be, mégis kicsit valahogy szaraznak tűnik a bőröm, emellett kellemetlen érzés is.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. május 19.

AnnaAnyaralu

2018. március 28.

Mindenre ezt hasznalom. Hajra, (fejborre es hajvegre) mivel egy sampon tonkre vagta a fejboromet :( Ezel viszont mar elso hasznalat utan majdnem teljesen megszunt a problema. Evek ota hasznalok kokusz olajat feketeszappannal valtogatva az ekczemas boromre. :)

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. március 28.

Emolliensek: Cocos Nucifera (Coconut) Oil