Egyéb

Ár:   2980 Ft   Kategória:   Szérumok, Kezelések
Lelőhely:   patikák   Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

A krémet feltöltötte: er, az összetevőket feltöltötte: mstindigo, Módosítva: 2016. május 28.

Lelőhely:   patikák
Kategória:   Szérumok, Kezelések
Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

Pattanások helyi kezelésére szolgál. Közvetlen napozás előtt is felkenhető, nem okoz pigmentációt és fényérzkenységet a bőrön.

Kapható patikákban.

Hatóanyagok: 4% nikotinamid, 0,5% szalicilsav, 1 % glikolsav

Bíbic

2014. január 19.

Szerintem szuper krém, külön előnye, hogy bár csak patikában kapható, de recept nélküli :). Én úgy három hónapja használom és még mindig van belőle, pedig az egész arcomra kenem, eleinte naponta kétszer is használtam (valóban kicsit óvatosan kell rá alapozni, hogy ne jöjjön le, de ha a niacide és a smink között hagytam egy 20-30 percet, akkor nem jött le radírszerűen az egész cucc).
Mostanra egyáltalán nem szokott gyulladt, gennyes pattanásom lenni, maximum kisebb, egy nap alatt elmúlós, könnyen kinyomható pattik vannak. Egyáltalán nem szárít (nem használok mellé semmilyen hidratáló krémet), pedig korábban, különösen így télen ez mindig gondot okozott. Sokkal puhább, egyenletesebb a bőröm, lényegesen tisztábbak a pórusok az arcomon, a férjem szerint élő niacide-reklám vagyok :)
Hozzáteszem valóban nem egyik napról a másikra történt a változás, és az első napokban nekem is jelentek meg gyulladt, piros gumók az arcomon, de ezek hamar elmúltak és kb két hét múlva már kezdett látszani a javulás. Összességében most ott tartok, hogy bár nem tökéletes a bőröm, de 15 sminkelős év után ki merek menni alapozó nélkül is az utcára :):)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2014. január 19.

Dana1983

2013. november 27.

Kipróbáltam ezt a terméket, de három nap múlva nagy, gumós, fájó pattanásaim lettek az arcom olyan részein, ahol sosem szoktak lenni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2013. november 27.

SmileyGirl

2013. augusztus 23.

Már majdnem egy éve használatban van, és nagyon bejött. :) Este arctisztítás után kenem fel a pattira- mert valóban egy filmréteget hagy maga után- és pár nap alatt elmúlik. És az én arcom nagyon sok kozmetikai cucctól kipirosodik, de ettől egyáltalán nem. 5/5*

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2013. augusztus 23.

Rainbow7

2013. augusztus 1.

Legalabb egy fel eve hasznalom. Nekem enyhen pattanasos a borom. Es amikor uj patti keletkezik bekenem ezzel es nehany nap utan elmulik. Nem tomiti el a porust. , szepen kitisztitja. Es azt vettem eszre h kevesebb mitesszerem van. Este erdemes bekenni mert ahogy itt is irtak egy filmreteget hagy maga utan. (es nekem ugy valt be h vekonyabban kentem be) Ja es annak is orulok h olcsobban jutottam hozza, mivel idokozben lecsokkentettek az árát. :) 5/5
Babapofi: En ahogy lattam ez a legnagyobb kiszerelésű, szoval alkalmas nagy feluletek kezelesere.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2013. augusztus 1.

babapofi

2013. május 6.

Utána olvastam annak is , hogy eléggé észre vehetőek lesznek a változások . De sokan panaszkodnak rá hogy száraz és piros lesz tőle a bőrük és mindenki azt mondogatja hogy milyen fontos a hidratálás ...... Nos ez a " hidratálás " miben is merül ki ? Arclemosó ? Arckrém ? Testápoló ? Mélyhidratáló krémek ? Milyen márka lenne jó ? Mondjuk az sem igazán érdekel hogy piros leszek itt ott :D már megszoktam . na de azért mégsem mehetek úgy dolgozni , mint 1 frissen főzőtt homáár :D

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. május 6.

matine91

2013. január 7.

Sajnos az bőrgyógyászom ezt ajánlotta a többi vénnyel kapható készítmény mellé, de csak most kezdtem el használni muszájból, de azt kell mondanom hogy többet árt mint használ. Érzem hogy az arcomon gyulladt pattanások kezdenek kialakulni amit a használata előtt nem volt jellemző... sajnos azt a háromezer akárhányszáz forintot NEM ÉRI MEG!!!! Eltömíti a pórusokat, nagyon nem ajánlom senkinek sem!!!! Ráadásul sminkelni sem lehet fölé mert kukacokban lejön az egész.... csupa rossz tapasztalatom van erről a készítményről :(

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. január 7.

motyor

2012. december 27.

Pattanások, komedók ellen szinte semmit sem ér, viszont a pirosságot és a gyulladást valamennyire lelohasztja. Nagyon gyenge termék, még Lubexyl lemosó használata mellett sem marta az arcom. Az egyetlen értékelhető pozitívuma, hogy puhítja a bőrt. Szerintem akinek tényleg pattanás problémája van, annak ez kevés.
A gél egyébként könnyen kenhető, viszonylag hamar beszívódik, azonban piszkálásra reszelékekben ledörzsölődik, tehát semmit nem lehet rákenni. Így azonban csak este használható (mert én nappal sminkelek...hát igen...pattanások...) és akkor ugye nincs meg a napi 2x-es adag, ami egy ilyen gyengusz hatásfokú kencénél kéne. Ja és drága is! Köszönöm a lehetőséget, de többet nem veszem újra.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2012. december 27.

dkitti87

2012. október 8.

2 hete használom, eddig semmi eredménye a szernek. Nem tetszik, mert nem nagyon lehet rá sminkelni, kis hurkákba jön le, illetve egy kis filmréteget képez az arcomon.

Update: 1.5 hónapja használom semmi változás, azon kívül, hogy talán puhább a bőröm. Nagyon nem szeretem ezt a géles állagot sem, alig várom, hogy elfogyjon. Pénzkidobás volt....

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2012. október 8.

Zsenike

2012. október 1.

elsősorban hegek halványítására és gyulladáscsökkentés miatt használom, mert kiderült, hogy a niacinamide szuper hatással van a bőrömre (puha, kisimult, egyenletes bőrfelszín!). Ebben ráadásul savak is vannak a hámlasztás érdekében. Kb. 2 hete használom, és eddig némi pórustisztító és bőrnyugtató hatást tapasztaltam. Rendszeres éjszakai használat a legjobb, mert a bőrön a zselés állaga miatt olyan filmszerű bevonatot képez, amire pl. sminkelni vagy krémezni nem lehet. Nem egy bivalyerős készítmény, de a lényeg itt is a rendszeresség.

UPDATE: kisebb szünet után újra használom rendszeresen több hete, és nem értem el mélyreható változást. A bőrfelszín egy kicsit puhább és simább, de a mitesszerekkel nem nagyon csinált semmit. Akinek a bőre bírja a rakkendrollt, az inkább erősebb hámlasztó után nézzen, mert ez nem az.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2012. október 1.

mstindigo

2012. augusztus 24.

Újabb UPDATE: most már kb. fél éve használom. A júniusban abbahagytam a nyaralás miatt, mert könnyen leégett az arcom. Júliusban ugyan újrakezdtem ugyan, de kb. 2-3 hét múlva a homlokom átváltott a decemberi borzalmas állapotra, minden pórusom eltömödött, tele lettem sárga gennyes pattikkal. Mivel mostanáig nem múlt el, sőt, nem is javult, megfordult a fejemben, hogy télen is elmúlt volna amúgy is, niacide nélkül is. :( Bár a homlokomon kívül mindenhol egész szép a bőröm, nem tudom, hogy a gél ezt a részt kordában tartja-e, vagy anélkül is így lenne. Mindenesetre homloktól lefelé változatlanul használom, de tegnap végül vettem a krémmániás vélemények és Apolka tanácsa miatt Akneroxid 5-öt. Mintha már ma szebb lenne a homlokom, de egy nap után azt korai lenne véleményeznem. Legalább irritációt nem okozott. Mindenesetre ez most jó nagy pofáraesés nekem, mert lehet, hogy télen amúgy is elmúlt volna 2 hónap alatt, én meg a gélnek tulajdonítottam a hatást. Azért nullára nem pontozom, mert a hámlasztás és a nikotinamid biztos jót tesz a bőrnek, változatlanul használni fogom, de már nem tartom csodaszernek. :S Elnézést, ha valakit megtévesztettem a télen írt véleményemmel. :(
---------------------------
2 hete használom a krémet, Bioderma Sebium H2O lemosó után naponta kétszer.
Eredmény: a bőröm kezd egyre szebb lenni. Még nem tökéletes, de már látszik az eredmény. Gyulladt pattanásom egyre kevesebb, és a fehér mitteszereim száma is kezd végre mérséklődni. Akinek felszíni gyulladt pattanásai, és mitteszerei vannak, annak szívesen ajánlom. Akinek mély, göbös, erősen gyulladt és nem kinyomható aknéi vannak, annak szerintem ez kevés. A bőrömet meglepő módon nem szárítja, aminek nagyon örülök, eddig minden pattanás elleni készítménytől szétszáradt és foltokban hámlott. Most hidratálót is csak alapozó alá használok, egyébként nem igényli a bőröm. Remélem, ez a tendencia marad, és maradéktalanul eltűnnek majd a bőrhibáim. Az biztos, hogy eddig ez a leghatásosabb krém a problémás, érzékeny bőrömre, amit valaha próbáltam, csak javuljon még tovább az arcbőröm, mert még koránsem tökéletes. Az árát (4000 Ft körül van) nagyon megéri, ahogy nézem, ha napi kétszer kenem, nem spórolósan, jól belemasszírozva az arcomba, akkor is elég lesz 4-5 hétig.
Muszáj kitartóan és napi kétszer használni. 1 hét után még semmi változás nem volt, 2 hét után pedig hirtelen elkezdett javulni. Egyetlen problémám, hogy türelmetlen vagyok, és lassan kezd el hatni, annyira látványos eredmény még nincs, mert rengeteg pattanásom és mitteszerem volt, így még mindig sok maradt, de határozottan látszik a javulás.
UPDATE: mostanra már látványos az eredmény! Már csak a homolokomon van egy-két pattanás, egyébként az egész arcom szépen letisztult. Ez eddig a leghatásosabb és legkíméletesebb pattanás elleni készítmény, amit eddig használtam. Sajnos a homlokomról a hegek még nem tűntek el, remélem, azon is segíteni fog, de legalább már nem vagyok pattanásos, aminek nagyon örülök. :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2012. augusztus 24.

---------------------------
2 hete használom a krémet, Bioderma Sebium H2O lemosó után naponta kétszer.

Gyulladáscsökkentők: Salicylic Acid
Hidratálók: Propylene Glycol
Kémiai hámlasztók: Glycolic Acid, Salicylic Acid
Vitaminok: Niacinamide

Erősen lúgos (ph 10) ph szabályozó.