Panthenol Forte

Ár:   2350 Ft   Kategória:   Patikai gyógykrémek, termékek
Lelőhely:   patikák   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: Dorinaa, az összetevőket feltöltötte: dorisz93, Módosítva: 2018. június 22.

Lelőhely:   patikák
Kategória:   Patikai gyógykrémek, termékek

A bőr és a nyálkahártya gyógyulás elősegítésére alkalamazható gyógyszer. Horzsolás, égési sérülés, forrázás miatti sérülés, napégés esetén sokoldalú segítséget nyújt.

Divalesquefitgirl

2019. március 24.

Szuper! <3
Hajnövesztés céljából próbáltam ki a sima és az erősebb változatot is. Mindkettő szuper amúgy, de érdekes módon a sima lekörözi a 10%-ost! :D
Nem nehezíti el a hajat és könnyebb kimosni, mint az olajokat. Gyorsabban nő tőle a hajam és szép, csillogó lesz. Jól fel kell rázni. :)
Összességében én a simát ajánlom mert tovább tart és jobb ár-érték arányú. :)
Újravevős! <3

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2019. március 24.

Szuper! <3
Összességében én a simát ajánlom mert tovább tart és jobb ár-érték arányú. :)
Újravevős! <3

sziluetta

2019. március 5.

Szóval az úgy volt, hogy először drágának és feleslegesnek éreztem, leginkább az volt a bajom, hogy hab állagú, nem tudtam hova tenni. Aztán jöttek a napégések, horzsolások, megfázásos időszak kidörzsölt orral, kipattogzás a teljes kézfejemen - nem tudom minek köszönhetően - és összehaverkodtunk. Teszi, amit tennie kell, néha kézkrémnek használom, gyorsan beszívódik és bársonyos lesz tőle a kezem, aztán hopp, egyből püfölhetem a billentyűzetet tovább. :D

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2019. március 5.

Betty81

2019. február 23.

Nálunk ez is a "mindigvanitthon" kategóriába tartozik. Volt régebben jojobás változata is, kozmetikusom gyantázást követően mindig azzal kent be és pár perc múlva eltűnt az irritáció. A hatása mellett nagyon megtetszett a könnyű, lágy, puha, finom hab állaga, amely gyorsan beszívódva, kellemesen hűsíti, nyugtatja, ápolja az irritált bőrt. Sajnos egy ideje nem lehet kapni a jojobás változatot, de ez is ugyan olyan jó. Továbbra is használom szőrtelenítést követően, akár gyantázást-, akár csak borotválást, akár szemöldökszedést követően, előtte mindig legalább bepirosodott a bőröm, de elég sokszor ki is pattogtam, ezzel a probléma megszűnt, szépen megnyugtatja a bőrt. A férjem is használja borotválkozás után, mivel az Ő arcbőre nagyon érzékeny, mindig kipattogott, akár milyen nyugtató after shave-t használt, ezzel nincsenek pattanások, benőtt szőrszálak, stb. A borotválkozás utáni szereket már csak az illatuk miatt keni fel. Használjuk még napégésre, égési sérülésekre, kisebb sérülésekre, horzsolásokra, és ahol fontos a hűsítő hatás. Egy flakon nagyon sokáig elég, mivel hab állagú, így nagyon precízen, szépen lehet adagolni, kevés kell belőle.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. február 23.

Anasztazia20

2019. február 19.

Csodaszer! Főleg égési sérülésre. A múltkor pl nagyon megégettem a tepsivel az ujjbegyeimet, kb fél órán át engedtem rá a hideg vizet, de ha kivettem a víz alól nagyon-nagyon fájt. Egy óra múlva rájöttem, hogy ezzel kellene bekenni, addig szenvedtem, miután befújtam 5 perc múlva már nem is fájt.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. február 19.

pilleriin

2018. október 29.

Bevallom őszintén hogy hajnövesztésre vettem, de sokáig (egész éjszakára) rajtahagytam a (nedves) hajamon. Ne tegyétek még saját felelősségre sem! Így hullott tőle a hajam és viszketett a fejbőröm. Biztos van valami módszer amivel működik, meg vagyok győződve róla hogy ez az anyag valahogy jó lehet a fejbőrnek is.
Amiért 5 csillagot kap, az az, amire eredetileg szánták: konyhai balesetek során keletkezett égési sérüléseket, kisebb (még olyan, amivel nem kell orvoshoz fordulni) sebeket csodálatosan rendbehoz, én még a pattanásokra is ezt teszem (ha gyulladt a bőr) és arra is nagyon-nagyon jó, kötelező hogy legyen otthon mindenkinek ilyen.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. október 29.

Csipi90

2018. október 24.

Szuper ez a kis "habocska", kár, hogy csak nem rég találtam rá, a férjemnek vettük nyáron napégésre, mint sokan mások.
Egyszer csak kipattant az ötlet, hogy biztos jó lenne az én nagyon durván kiszáradt, kirepedt kezeimre, végül is hámosító spray.
Szuper a száraz - olykor kirepedt és vérző - kezeimre, leginkább az irodában használom kézkrém helyett, mert gyorsan beszívódik és egyáltalán nem marad zsíros a kezem, nyugodtan dolgozhatok, nem kenek össze semmit.
Biztosan újraveszem kézápolási célra is.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. október 24.

Biztosan újraveszem kézápolási célra is.

anneshirley

2018. szeptember 23.

Már mindenki megírta, de csakazértis: verhetetlen napégette bőrre, és kb. bármilyen egyéb bőrirritációra is alkalmazható, szőrtelenítés után, szétnyomkodott pattanásra, kiszáradásnak indult hegekre stb. A szaga mindig anyukámat juttatja eszembe, aki ezzel kenegetett minket a balatoni nyarakon.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. szeptember 23.

gifh90

2018. szeptember 18.

Elaludtam a napon délben, másfél óra hosszára. Bekentem magam ezzel és a brutálisan vörös, forró és sajgó bőröm, amire ruhát húzni is keserves volt, két nap múlva gyönyörűen bebarnult. Összehasonlításképp, a barátom velem együtt szundikált csak ő nem kente be magát, másfél hétig hámlott szegény. Szerintem jobban jártam. :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. szeptember 18.

ki6kina

2018. szeptember 5.

Csúnya leégés miatt vettem meg, 3 napig napi 2x de volt, hogy többször is kentem a hátamra és a lábamra. A negyedik napra végre bebarnult a csúnya pirosság, de sajnos ezután kezdődött hámlani. Mindenesetre nagyban megkönnyítette a mindennapokat! :) Az itt olvasottak alapján kipróbáltam hajpakolásként, és valóban puhább tapintású a hajam és talán a vége nem olyan sprőd. Illetve a szempilláim tövébe is kentem és ott látványos változást tapasztaltam! Szépen megnőttek és megerősödtek a pilláim. Kenem most a szemöldökömre is, remélem ott is beválik! :)
UPDATE: a szemöldökömre hosszabb alkalmazás után sem vált be..:(

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. szeptember 5.

UPDATE: a szemöldökömre hosszabb alkalmazás után sem vált be..:(

Edinathehairmaniac

2018. június 24.

CSODASZER!!! Hólyagosra égett a hátam és a vállam. Egy gyógyszerész rokonom ajánlotta ezt a hab állagú sprayt, amit rögtön meg is vettem, két nap múlva enyhült a fájdalom is és az égés is. IMÁDOM! Hajra még nem próbáltam de hamarosan kifogom. :)

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2018. június 24.

Alkoholok: Cetearyl Alcohol
Emolliensek: Cetearyl Alcohol, Ethylhexyl Ethylhexanoate
Emulgeálószerek: Cetearyl Alcohol

Az összetevő leírása ellenőrzés alatt áll. Hamarosan itt olvashatod!

Ecetsav. Szúrós szagú, színtelen folyadék. Paula Begoun szerint bár van fertőtlenítő tulajdonsága bőrirritáló és szárító hatású.